czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pompy ciepła...

...Zastanawiam się nad taką pompą ciepła na 150m2.I mam pytanie do osób posiadające pompy ciepła.Ile was kosztuje taka innowacja w skali roku??Nie chodzi mi tu o koszt zakupu i montażu.Sprawdza się do ogrzewania domu??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

]URL]http://www.youtube.com/watch?v=s0UpCTKHH8E]URL]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...



]URL]http://www.youtube.com/watch?v=s0UpCTKHH8E]/URL]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Dobre :-) ale nie zmienia to mego postu.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Też jestem zainteresowany tym sposobem ogrzewania domu, ale jeszcze mało popularne w naszych stronach, Jedno co wiem, to duży koszt montażu.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Gdyby to było tanie to _mały_ by dziś przed komputerem nie siedział całymi dniami-:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Czas spłaty ogromny około 20-30 lat.Ceny prądu rosną(ciekawe co nam zaserwuje Unia?) Także czas amortyzacji może się tylko powiększyć.Jeszcze jeden warunek-musi taka pompa być sprawna przez cały okres,bo jak się zepsuje to koszty ogromne.Lepiej zainwestować w dobre okna(pakiety trzyszybowe ) i gruby styropian (min.20 cm).Także dobry Rekuperator .Do ogrzewania takiego domu piec na gaz ziemny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

A czy w Łomży są firmy które specjalizują się tego typu montażem.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Ostatnio również interesowałam się pompami ciepła i wiem że takie pompy sprzedaje i montuje firma KLIMA-MED z Łomży...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Rudego zwolnili i teraz fachowca nie mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Smoliński & Jemielity tym się trudnią od dawna.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Smoliński & Jemielity być może ale dla mnie ta firma po prostu nie istnieje.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Dziękuję za odzew. A jakie są koszta utrzymania i eksploatacji tych pomp ciepła?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Nie opłaca się koszty przekraczają zysk z powyższego rozwiązania.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

a ci którzy piszą że się nie opłaci mają takie urządzenie w swoim domu (jeśli wogóle taki dom posiadają)? Ja mam drugi sezon. Za ogrzewanie w ubieglym roku zaplaciłem 3tyś, wcześniej miałem olej nigdy nie zeszłem poniżej 9tyś za zime. Więc o jakich 20 latach zwrotu mówimy? a w domku cieplutko... i ciśnienie mi nie skacze jak schodzę do piwnicy na widok zbiornika oleju...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

zenek

jaką masz powierzchnie domu, i jaki był całościowy koszt instalacji, pompa ciepła sprawdza sie podobno przy ogrzewaniu tylko podłogowym, więc w nowo budowanym domu bez problemu,







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Gruntowy wymiennik ciepła, jest bardzo oszczędny acz kolwiek montaż kosztowny. Bo około 80 tys, zato średnie zużycie prądu to około 70zł na miesiąc, czyli roczny rachunek za ogrzewanie plus woda ciepła użytkowa to około 1000 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Chyba sobie sam zrobię taką pompę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

obelix
instalacje już mialem do oleju, dół podłogówka, gora kaloryfery, trzeba było tylko zmienić podłaczenie na pompe i te bajery hydrauliczne, w ubiegłym roku zapłaciłem za to ok 30tyś. mam zagospodarowaną dzialkę więc jakiekolwiek kopanię działki pod gruntówkę nie wchodziło w gre, pozatym czytałem dużo negatywnych opini o przemarzaniu gruntu, no i nie każda ziemia się też nadaje. Mam pompę powietrze-woda no i w porównaniu do gruntówek poza sezonem grzewczym taniej wychodzi zagrzanie cwu. Przyznaje że na poczatku trochę się bałem czy to zagada ale teraz bajka panie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Robi się też odwierty na około 100m 2 sztuki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

zenek

no własnie ja sie trochę boje







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

ha, ja też się bałem ale widziałem u znajomych oni też wymienili z oleju dwa lata wcześniej. Wiesz przypatrywałem się bacznie jako niedowiarek no i dobrze że zaryzykowałem. W sumie za dwa ostatnie lata zapłaciłbym conajmniej 18tyś za olej. Jak podsumuje prąd to te dwa lata myślę zamkną się w 5,5tys. także nim się spostrzegne to mi się zwróci :) A dom mam 140m i ustawiam temp na 22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

mikeo 50tyś różnicy...
po pierwsze jak myślisz na ile czasu mi starczy żeby za prąd zapłacić?
po drugie po co ci co mają gruntówki montują kolektory słoneczne?
po trzecie ile kosztuje wymiana glikolu, który trzeba zmieniać co pare lat?
po czwarte co się stanie jak będzie awaria dz? trzeba rozkopywać działkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek kto montował Ci to pompę ?


pozdrawiam Zbyszek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

łomżyńska firma, nie wiem czy na forum można podawać nazwy.
jakby co to mogę napisać na emaila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Czyli z tego co zrozumiałem to można dodatkowo wykorzystać solary(mam założone) do wspomagania pompy ciepła??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Tak nie ma problemu można zrobić taki układ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Nawet ja bym to potrafił zrobić-;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

pompy ciepła montuje firma z Łomży www.nowent.waw.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano
ale te ich pompy to lipa... ja mam taką jakie są w kościele na Łomżycy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Masz racje Zenek,to zwykłe klimatyzatorki,nawet nie multisplity.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...



ten _maly_ kurdupel na jedynych pompach na jakich się zna , to są pompki do rowerku ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

I tu zezolu się mylisz.Ten temat to mój chleb powszedni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Ciekawe na jakiej sprężarce Zenek ma tą pompę ,mysle ,ze na spiralnej scrolla i na gaz R410A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...


_maly_ , smyku , o! to tata pewnie w pompach robi ?

w oczyszczalni ścieków ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Tak,oddziela gówna od sików.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

to masz fach po ojcu ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Tak,i już teraz bym wiedzial do którego szamba Ciebie bym skierował,no zgadnij?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...


_maly_ nie mam co zgadywać , ja tam się gów.nem tak jak Ty nie zajmuję to i nie wiem , a i nie jestem ciekawy w czym Ty się babrzesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

A propo pompy to możesz jedynie mnie w nią cmoknąć ,bo pojęcia o tym nie posiadasz.-:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

a mówi Ci coś ZUBADAN?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

O Zenku ,górna półka ,inwert......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

kurduplu ,

A propo , dobrze że się odezwałeś, bo Policja cały czas trąbi , że znalazła całkowicie spalone ciało z _małym_ fiutkiem . Dobrze że dałeś sygnał, że żyjesz , bo się już niepokoiłem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

nie narzekam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

to byś grzeszył,żebys narzekał na 3 diamenty-;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zeziu ,ale jak twoje kiedy znajdą spalone zwłoki to będa baby szukać ,bo Ty piz..a nie chłop.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

a wiecie co to jest współczynnik COP?? :) dla urządzeń firmy ZUBADAN jest bardzo ale to bardzo marniutki... :) i wszystko w temacie...
pouczcie się troszkę ludziska...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

No nie wiem czy taki mały,chyba coś ok 4,a przy bardzo niskich temp.sporo powyżej 3. Współczynnik Cop = ilosć nenergi elektrycznej zużytej do napędu danej pompy /ilość mocy cieplnej uzyskanej zpracy tej pompy. A tak po chłopsku to mówi ile włożyłeś i ile wyjąłes i czy się z tego cieszysz ,czy nie.-:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

energi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

jest to współczynnik efektywności cieplnej... i jeśli jest w granicach 4 lub powyżej 4,5 tak jak w przypadku pomp ciepła powietrze/powietrze Fujitsu nawet ponad 4,5 oznacza sprawność tych urządzeń nawet do 450% czyli jeśli dostarczymy do urządzenia 1KW energii elektrycznej otrzymamy nawet do 4,5kW energii cieplnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano

Własnie zastanawiam se nad zakupem i przeanalizowałem te dwie pompy na F.. i na M.. I poczytaj sobie troszeczkę . Nie podaje nazw bo nie chodzi mi tu o reklame konkretnej pompy chce wybrać najlepsze urzadzenie tego typu i napewno nie jest to F.. Poczytaj o technologii ciekłego wtrysku czynnika do komory sprężania i jeszcze parę innych rzeczy. Jak można chwalić sie współczynnikiem COP powyżej 4 - 4,5 hee i mieć w pompie grzałki elektryczne które w praktyce w juz od -10 bardzo często sie załączają dla mnie jest to ściema. Jezli pompa ma być rzeczywiście tania to na pewno bez grzałek gdzie mamy 1 do 1. To tyle na ten temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano ja tam prosty chłop jestem i dla mnie najważniejsze jest to jaki rachunek za prąd zapłacę, a nie zapewnienia że jakieś urzadzenie przy temp do -5 ma COP 4,5 a jak jest niższa temperatura to jedzie na grzałach... Za DWA sezony grzania pc co i cwu wychodzi mi 5,5tyś dom 140m, a wcześniej 18tyś za olej... warto, nie warto? niech każdy sobie odpowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

grzałkę elektryczną montuje się dodatkowo na sprężarce o mocy 75W i drugą o mocy 40W na tacy ociekowej jednostki zewnętrznej by urządzenie pracowało do - 30 stopni... :) Jedna sprawia że olej nie gęstnieje w sprężarce w niskich temp. a druga że urządzenie szybciej się odszrania... owszem COP spada wraz z temp. zewnętrzną ale urządzenia na F... nie posiadają żadnych dodatkowych grzałek elektrycznych w jednostce wewnętrznej... musiały one bi mieć moc kilku kW jak to często jest spotykane w tanich Chińczykach... koszt ogrzania lokalu 50m2 + biuro 15m2 w miesiącu styczniu i lutym tego roku 250PLN za miesiąc na urządzeniach na F... zapraszam mogę pokazać rachunki... działam w branży pomp ciepła 10 lat... pozdrawiam początkujących... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Madano,jesli pozdrawiasz początkujących ,a sam masz 10-cio letnie doświadczenie to mnie Twoje pozdrowienia nie dotyczą .-;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Instalowałem takie w Szwecji.W Polsce na zbyt wysoki kurs instalacji nie każdy może sobie pozwolić.Oszczędność jest spora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

eeeee człowieku Ty mówisz o klimatyzatorach z funkcją grzania, potocznie nazywanych pompami ciepła. Ja mam prawdziwą pompę ciepła która zagrzeje i dom i wodę użytkową. Gdzie do ludzi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

mówię o trzech rodzajach pomp ciepła... to jest powietrze/powietrze... powietrze/woda... i woda/woda... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek jednak tak pompa jest najlepsza -:)

http://www.youtube.com/watch?v=s0UpCTKHH8E

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano

rozbroiła mnie Twoja wypowiedz jak można mieć doświadczenie 10-letnie w tym temacie i pisać takie głupoty hehhe ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

to_m poproszę o merytoryczne wypowiedzi... pisaliście o pompach ciepła Zubadan i są to pompy typu powietrze/woda... ja montuje głównie pompy ciepła powietrze/powietrze ale nie małe klimatyzatorki tylko urządzenia kanałowe do ogrzewania nadmuchowego w domach nawet ponad 500m2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano napisał :
,, grzałkę elektryczną montuje się dodatkowo na sprężarce o mocy 75W i drugą o mocy 40W na tacy ociekowej jednostki zewnętrznej by urządzenie pracowało do - 30 stopni... :) Jedna sprawia że olej nie gęstnieje w sprężarce w niskich temp. a druga że urządzenie szybciej się odszrania... ,,

Skoro jesteś fachowcem w tej branży a za takiego widzę się uważasz to po co piszesz takie głupoty ?? Skoro mówisz o pompie ciepła powietrze-powietrze to napisz o tym od razu i nie wprowadzaj ludzi w błąd po drugie jest to inverter więc ta grzałka na sprężarkę ???...
Pozostawiam bez komentarza. heheh ;) ( fachowiec wie dlaczego )
Po trzecie grzałka na tacy ociekowej :) - jedyne co jest prawdą to to że umożliwia to prace do -30 C ale napewno nie 40 W i niema to nic wspólnego z odszranianiem ot jaki z Ciebie fachowiec :)

Może i dobrze montujesz urządzenia do chłodzenia ale odnośnie ogrzewania jesteś zielony jak listek na drzewie na wiosnę :) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Hej!
Mam dom ok 150m2 z pompą ciepła (wymiennik gruntowy płaski). Agregat 9 kW R406 scroll bez inwertwera. Dodatkowo wentylacja mechaniczna z reku i gwc, solary, kominek. Na forum nie ma co dyskutować, za dużo tu "fachowców". Zapraszam na maspeth2001@poczta.onet.pl jak jesteś z Łomży możesz obejrzeć, ocenić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Szkoda że ktoś liczy tu zwrot inwestycji w porównaniu do pieca na olej.Jak jest do wyboru gaz ziemny ,to pompa przegra z gazem.Mówimy tu o ogrzewaniu bezobsługowym,bo idąc dalej to ogrzewanie drzewem,jest bezkonkurencyjne .
Prąd na pewno będzie drożał ,gaz może potanieje (jak będzie z głupków ,w USA cena gazu spadła o połowę).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

widzę to_m że nie masz nic a nic pojęcia o pracy inwerterów w niskich temperaturach.... szczególnie takich jakie były w tym roku w lutym... urządzenie z grzałkami na karterze sprężarki i na tacy ociekowej skraplacza przechodzi w stan odszraniania 2 a nawet 3 razy rzadziej niż bez tych grzałek.... grzałka na tacy sprawia iż jednostka mniej się pokrywa lodem... i w rezultacie szybciej odszrania.... 2, 3 min maksymalnie a bez tych grzałek nawet 15 min. Dlatego jeśli zamierza się stosować inwertery z pompą ciepła powietrze/powietrze do ciągłego grzania w naszym klimacie zaleca się montaż lub kupno urządzeń z wbudowanym już układem "Arctic" pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Madano

p... glupoty ,,... urządzenie z grzałkami na karterze sprężarki i na tacy ociekowej skraplacza przechodzi w stan odszraniania 2 a nawet 3 razy rzadziej niż bez tych grzałek.. "
Jeśli jesteś fachowcem to już Ci odpowiadam:
- grzałka na sprężarce niema nic wspólnego do czasu odszraniania urządzenia
- grzałka na tacy ociekowej też nie ma nic wspólnego do odszraniania
a dlaczego widocznie nie jesteś fachowcem tylko zwykłym monterem urządzeń klimatyzacyjnych i nic więcej.

Po 1.
W dobrych urządzeniach inwerterowych nie ma potrzeby stosowania grzałek na sprężarce ponieważ na uzwojenie stojana w temp. poniżej 5 C zostaje podane niskie napięcie które nie jest w stanie ruszyć sprężarki ale załatwia sprawę podgrzania oleju jest to rozwiązanie które pobiera dużo mniej prądu niż grzałka - napisałem najprościej jak się da :) ( pewnie o tym nie wiedziałeś )

Po 2.
Grzałka na tacy ociekowej załatwia sprawę gromadzącego się lodu żeby nie doszło do uszkodzenia wentylatora jednostki zewnętrznej i szybszego odprowadzenia się wody. I niema co czarować że jest to 40W bo taka grzałką to napewno nie załatwisz tacy ociekowej w najmniejszym urządzeniu a im urządzeni wieksze tym wieksza grzałka :)

Po3.
Czas i ilość odszraniania zależy od warunków pracy urządzenia wewnętrznego jak i zewnętrznego. ( pewnie tez o tym nie wiedziałeś )
A maksymalny czas pracy grzania jest odgórnie zaprogramowany w urządzeniu.

I taki z Ciebie fachowiec. Tym samym rozmowę z takim fachowcem uważam za zakończona. Proponuje się troszeczkę douczyć i do roboty.

Ciekawe co na to nasz _maly_ :)

Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

ciekawe to_mie ile do tej pory pomp ciepła jakichkolwiek zamontowałeś bo chyba niewiele... :)
nadmierne zalodzenie skraplacza w zimie nie tylko może uszkodzić wentylator ale rozsadzić lamelki wymiennika... a co za tym idzie uszkodzić wymiennik i rozszczelnić układ... (chyba się z tym jeszcze nie spotkałeś bo nic nie zamontowałeś w życiu drogi to_mie... ) :)
a czas odszraniania urządzenia zależy od nastawy temp. wewnętrznej oraz od temp. zewnętrznej i nie zależy od długości pracy na grzaniu... gdyż grzać można i w temp. zewnętrznej +10 stopni a wtedy jednostka zewnętrzna nie zalodzi się nigdy... drogi to_mie... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

:) żyj dalej w świecie złudzeń i fantazji :) bo te 10 lat to chyba przeleżaleś 3-maj się może jeszcze kiedyś pogadamy jak się doszkolisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

hehehehe.... to chyba ty się dopiero szkolisz tomuś... :) nie wiedziałeś nawet ile jest rodzajów pomp ciepła... :)
jak już coś większego zamontujesz i pochodzi przez sezon to pogadamy,
my montujemy ponad 100 pomp ciepła powietrze/powietrze rocznie.
Pozdrawiam.
inżynier mechanik, specjalność technika cieplna i chłodnictwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

zaraz te kundy dowalą podatek za branie ciepła z ziemi i będzie po ptokach :(

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

koleg madano

Dokładnie wiem ile jest rodzai pomp ciepła ja tam ich nie montuje tylko sporo wiem na ten temat i postanowiłem >> PAN INŻYNIERA <<poprawić w tym co pisał parę postów wyżej i tylko oto mi chodzi a Ty zmieniasz i cały czas kręcisz w swoich wypowiedziach.

A tak dla ścisłości jak zamontujesz 100 pomp ciepła woda-woda oraz powietrze-woda i będzie to prawidłowo chodziło wówczas możesz być z siebie dumny. Bo na razie zamontować klimatyzator split czy kanałowy dać grzałki to nie jest żadna filozofia.

.. Przynajmniej nie jest to poziom Pana inzyniera :) nie oszukujmy się więc nie widzę tu wielkiego specjalisty od pomp ciepła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano
firma która montowała u mnie pompę ciepła powietrze-woda zubadan czyli taką która grzeje i dom i wodę użytkową ma zamontowanych tych pc sporo. O takich jak ty piszesz czyli na bazie klimatyzatora powietrze-powietrze montuja napewno więcej niż 100szt w roku :)
Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo powietrze- powietrze to taka namiastka pomp ciepła które grzeją i domy i wodę jednocześnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Aro ta pompa którą ja mam nie bierze ciepła z ziemi... byli u mnie ostatnio chłopaki na konserwacji i wspominali że mają być jakieś preferencyjne kredyty na pc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

A słyszeliście, że w Niemczech ogrzewają domy lodem? Nie wiem na czym to dokładnie polega ale ostatnio było w telewizji w Galileo. W ziemi jest jakiś zbiornik z lodem, w którym następuje schłodzenie wody i uzyskanie z niej ciepła w wymienniku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

pompy ciepła typu powietrze/powietrze ogrzewają całe domy w systemie nadmuchowym przez wentylację i rekuperację... plusem jest to że służą do grzania w zimie i do chłodzenia w lecie... wraz z systemem wentylacji dostarczają świeże powietrze... minusem że nie grzeją c.w.u.
i nie są to namiastki pomp ciepła tylko najprostszy i najbardziej efektywny układ z możliwych... z najwyższym COPem a co za tym idzie z najniższymi rachunkami miesięcznymi za prąd... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

A jak jest naprawdę z grzaniem ? Pytam się bo mam nieocieplony dom i zastanawiam się czy zakładać sobie taką instalacje czy nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Mój znajomy ma.Jest ekologiczne ale niestety nie zapewnia takiego dobrego grzania. Jeśli zalezy Ci na tym aby ogrzewanie było tanie oraz wygodne to może zastanów się nad gazowym? Wielu ludzi twierdzi,że nie jest tanie ale jest to mit. Obecne nowoczesne instalacje są bardzo ekonomiczne . Jest to również bardzo wygodne.
Zerknij sobie do oferty firmy Amerigas:
http://www.amerigas.pl/pl/
Można sobie u nich zamówić bez problemu taki zbiornik do domu tak wiec jak widzicie nie potrzeba koniecznie podłączenia do sieci miejskiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

TROLLE znów wklejają płatne linki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Ja mam dwie pompy ciepła powietrze-powietrze Fujitsu Arctic i działają nawet przy mrozach - 30 stopni ogrzewają trzy pomieszczenia w sumie o powierzchni 60m2. Miesięczny koszt za energię elektryczną przy silnych mrozach waha się w granicach 150PLN do 200PLN. Przy zakupie pomp ciepła typu powietrze-powietrze liczy się najbardziej COP czyli współczynnik efektywności energetycznej. Dla urządzeń które ja mam zainstalowane wynosi on około 4,5 co przekłada się na to że jeden kilowat energii elektrycznej daje 4,5 kilowata energii grzewczej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

dwie pompy na pomieszczenia 60m2 nie wąsko :) ja mam jednego zubadana w domu o pow 170m

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek czytaj ze zrozumieniem😊 60m2 ale 3 pomieszczenia. Mitsubishi ma kiepski COP niestety wiec rachunki spore pewne jak nie masz domu pasywnego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Madano chyba Cie pogięło ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

za dom 3 razy większy niż te twoje 3 pomieszczenia z temp 23 wewnątrz i kiepskim ociepleniu zewnętrznym zapłaciłem w ubiegłym roku 2200... po co pieprzyć jak się nie ma pojęcia... a znajomy przy lepszym ociepleniu 1500

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek chyba miesięcznie tyle zapłaciłeś :)
170m2 x 100W na metr ciepła to jest 17kW moc teoretycznego zapotrzebowania na ciepło w twoim domu. Moc pompy pewnie 10 albo 12kW u ciebie co daje:
12kW podzielić przez sprawność w granicach 4 daje 3000W
3kW - 0,70gr jedna kilowatogodzina i razy około 12 godzin dziennie daje 25-30PLN dziennie za ogrzewanie przy temp około 0 stopni. Bo przy - 15 stopni sprawność COP spada do 1 i koszt grzania rośnie nawet 3 krotnie.
30PLN x 180 dni grzania daje 5400PLN za sezon minimalnie licząc przy temp około 0 stopni na dworze. Fizyki Zenek nie oszukasz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

oj musisz się jeszcze doszkolić.... albo popytać użytkowników :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

widziałem kilka sztuk w okolicy, zajedź, zapukaj, spytaj.... a nie filozofuj... że wiesz lepiej ile płacę za ogrzewanie u siebie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

nie czytalem postow ale poczytaj o wykorzestaniu z powietrza ciepla namawiaja mnie na to
mam drewna ile chce ale dobry system



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

nie muszę pytać znam wszystkie systemy pomp ciepła jakie są na rynku :) niestety sprawdzają się tylko przy domach pasywnych i wtedy chodzi na prawdę tanio ale próżno szukać takiego domu w naszej okolicy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

widoczne kiepską masz wiedzę.... tfu, tfu, tfu... nie przyznawaj się że masz w takim razie wiedzę...
nie mam co prawda wiedzy na temat wszystkich systemów pomp ciepła, nie mam też pasywniaka ale WIEM jakie mam rachunki ! I to nas różni :)
Ty masz wiedzę na temat wszystkich systemów a ja WIEDZĘ NA TEMAT JEDNEGO PLUS RACHUNEK KTÓRY PŁACĘ... ot różnica :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

najlepszy to kaflowy i wiadro wegla :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Dom wybudowany w latach 80-tych o powierzchni użytkowej 147 metrów kwadratowych. Wcześniej centralne ogrzewanie za gaz i ceny w sezonie grzewczym sięgające 1300zł! Od dwóch lat zamontowana pompa ciepła A-Pic, dom ocieplony + rekuperacja - koszt ogrzewania nie przekracza 500zł w najzimniejszych miesiącach (temp w domu 23 stopnie przez całą dobę).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Pompa ciepła Panasonic AQUAREA ALL IN ONE z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 200l, domek 120m2, pompa ciepła 9kW rachunki za prąd w największe mrozy w tamtym roku 400PLN, temp. w domu 21 stopni przez cały rok bo pompa oczywiście grzewczo-chłodząca, w całym domu podłogówka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

widzę że ta pompa to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Witam,
Zastanawiam sie nad tym zestawem:
Mitsubishi Electric Zubadan 11kW
Jednostka wewnętrzna:
EHSC-YM9EC
Jednostka zewnętrzna:
PUHZ-SHW112YHA
Do domu o powierzchni ogrzewania 160 m2,parterowy, sama podlogowka.
Co o tym sadzicie? Da rade, oplaci sie , jaki rzeczywiste rachunki, czy pelleciaka montowac ?
Co do kosztu zakupu z montazem to temat pominiemy bo u swoich dwa razy tyle .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Po co Ci pompa Ciepła za 55tyś. jak podaje jedna z łomżyńskich firm... pewnie cena jeszcze bez montażu... i od tej ceny śmieszny rabat dostaniesz... jak nie ma w niej zasobnika ciepłej wody użytkowej i jest bez stałej wydajności cieplnej przy niskich temperaturach. W sumie to nie wiadomo jakie masz okna i jaką izolację dachu oraz ścian ale jeśli nawet potrzebujesz te 11kW mocy grzewczej to dużo lepszy jest zestaw Panasonica T-CAP ALL-IN-ONE z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody 200l oraz stałą wydajnością grzewczą 12kW nawet przy silnych mrozach model KIT-AXC12GE5 model grzejąco - chłodzący cena jego 38tyś. a w niektórych łomżyńskich firmach jak dobrze poszukasz dostaniesz z rabatem 30 procent od tej ceny.

http://www.schiessl.pl/assets/uploads/files/190/411/SCHIESSL%20Cennik%20Pompy%20ciep%C5%82a%20AQUAREA%20%20PANASONIC%202016-2017.pdf

http://www.panasonicproclub.com/uploads/PL/catalogues/01%20EU%20INTRO-AQUAREA%2016-17.pdf

http://www.nowent.waw.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano z polski przyjada i za 31 tys btutto zrobia kotlownie z tym osprzetem co wyzej podalem i w tym zasobnik 300L w cenie, okna 3 szkla, styro scian 20cm, strop 10cm,posadzka 10cm, kto z okolic w tej cenie zrobi ? chyba nikt, co o tym myslisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

okna ok, styro też ale pamiętaj że przez dach ucieka 90% ciepła... w tej cenie Zubadana chyba nikt... aaa i ważny jest jeszcze czas reakcji serwisu gwarancyjny i po gwarancyjny... bo jak przyjdzie zima i coś siądzie albo prądu zabraknie to zostaje tylko kominek jeśli w ogóle planujesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

no wlasnie serwis niedaleko Baltyku, niby jezdza po polsce, 14 dni regulaminowo maja jak cos nawali :)
a o tym co myslicie :
http://www.biawar.com.pl/pompy-ciep%C5%82a-nibe/powietrzne-zewnetrzne/nibe-split,
wsumie obok bo Bialystok ale ciekawe jak to sie sprawuje , w necie nie ma za wiele opinii na temat pomp powietrznych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

a zapoznałeś się z tabelą informacyjną tego sprzętu Biawar jeśli chodzi o dane techniczne?? szczególnie patrz na WYDAJNOŚĆ PRACY AMS 10 + ACVM 270 i masz tam jak byk napisane że przy - 7 stopniach na zewnątrz dla pompy 12kW mocy grzewczej jej wydajność spada do około 5kW więc dla Twojego domu 160m2 to raczej może być za mało... szczególnie jak przyjdą mrozy po 20 czy 25 stopni to wydajność jeszcze spadnie. Dlatego pisałem Tobie o T-CAP ach Panasonica one mają stałą wydajność grzewczą nawet w niskich temp. zewnętrznych...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

napisz mi w @ jaka to lomzynska firma ogarnie mi to ze znizka 30 %
chlopak84@10g.pl
dzieki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Oni no pisze że nowent :) przecież madano to właściciel tej firmy....
jak masz zubadana za 31 z polski to bierz i się nie zastanawiaj :) mam od kilku sezonów i sobie bardzo chwale. Z tym że mi zakładali swoi jak to nazwałeś...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek masz racje ale nie do końca. Ja tylko pracuję dla firmy NOWENT

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

zenek dzieki ;) prosba podrzuc na maila kilka wazniejszych informacji na ten temat , jak z awaryjnoscia, platnosc ,moc sprzetu, powierzchnia grzania, itp jak to kalkuluje, badz jakis kontakt tel. by pogadac chwilke
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano odezwij sie na maila pogadamy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Oni poniżej masz linka do forum która pompa ciepła jest lepsza Mitsu czy Panas

https://forum.budujemydom.pl/topic/28000-powietrzna-pompa-ciep%C5%82a-mitsubishi-czy-panasonic/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano strona uboga,wchodzac w pompy ciepla widac cale NIC, czyli raczej od niedawna dzialacie, nie macie sie czym pochwalic? zadnej wstawki, piszesz o serwisie gwrancyjnym i pogwarancyjnym ale ciekawe czy jeszcze bedziecie na rynku, ile pomp zamontowaliscie?.
Bez urazy ale tak to widze chyba ze naprawde preznie ruszycie dajac naprawde konkurencyjne ceny.
Oni lec do nich po wycene i se porownasz czy sie oplaca, po mioch obserwacjach to tego panasa za 25tysi powinni ogarnac.
Milej nocki panowie

..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

a oczywiscie zapomnialem z rozpedu napisac ze te 25tys to z montazem + zbiornik itp czyli kompletna kotlowania tak po mojemu :) jak tak sie uda to bierz od nich i nie szukaj a jak nie to jak kolega pisal mitsu bez zastanawiania

..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Mr. X a nie wpadłeś na to w swoich przemyśleniach ze strona może być w przebudowie😊 wejdź w zakładkę \"o nas\" tam wyraźnie pisze ze firma działa od 2002 roku więc w tym będzie 15 lat. Wiec samo przez się ze już troszkę takich pomp zamontowali i to nie tylko tu ale w całej Polsce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

madano pisze maila o wycene.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Pisz najlepiej na: nowent@vp.pl najszybciej dojdzie tam gdzie trzeba

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

owszem bo na @ podany na stronie nic nie dochodzi, dostaje wiadomosc zwrotna po 1sek. ze lipa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

jezeli na moja pow. grzania wystarczy jednostaka 9kw a chce dac 11kw to cos wielkiego sie stanie ??? roznica w cenie tylko 2tys. zl wiec nieduzo jak na takim sprzecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

jakiś czas temu madano próbował udowodnić że klimatyzatory fujitsu z funkcją pc są lepsze od zubadana :) więc co ja będę z nim dyskutował....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Oj Zenek zenek z Medów chyba jak już coś to pompy ciepła powietrze-woda a klimatyzatory bo tak to można na Splita powiedzieć😊

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

A nie klimatyzatory* Fujitsu pompy ciepła powietrze woda też są dobre ale wychodzą drożej od Panasonica. Nie wspomnę o Zubadanach które są w hu.. drogie nie współmiernie do tego co dostaje klient.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Panas od-7 wspomaga sie grzalka a mitsu od -15
Panas tem. pacy -20 a mitsu -28
...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek ile m2 ogrzewasz zubadanem i ile za rok zl?
Masz dodatkowe zrodlo grzania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

pompę mam chyba 6 czy 7 rok, dom 140m2, bez żadnego innego źródła, wcześniej miałem olej - dół podłogówka, góra kaloryfery niskotemperaturowe, brak kominka, temperatura zadana 22,5 koszt sezonu 2-2,5tys. Pod pompę mam zamontowany miernik zużycia więc wiem dokładnie ile co i kiedy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Dzieki zenek ;) piszesz ze w sezonie , a jak wyglada roczny koszt ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

woda około 25złmc sezon październik-marzec/kwiecień

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zenek Zbiornik masz z nierdzewki czy zwykly ?
Podobno w kwasowce nie ma bakterii a w zwyklym co jakis tydzien lub dwa tygodznie wlacza sie grzalka ktora podgrzewa wode do 80 C w celu zabicia bakterii tzw. Legionella czy jakos tak i wiecej pradu pobiera ale czy duzo wiecej to nie wiem jaka to prawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Witam. Zastanawiam się nad pompą ciepła.
Czy ktoś mógłby pokazać, oprowadzic, doradzić, podzielić się opiniami..?
Zależy mi ma opiniach ludzi którzy z tego korzystają.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Up.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Up.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Bufor zawsze się przydaje najlepiej taki ok. 100 litrów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Mam pompę Apic i patrząc przez pryzmat dwóch ostatnich lat stwierdzam, że opłacało się. Fakt, ostatnie 2 zimy nie należały do srogich niemniej grzało się codziennie. Koszt samego ogrzewania w miesiącach zimowych nie przekroczył 180zł!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

henryg co ty się mogłeś zdecydować jak ty wszędzie wklejasz linki. Znajdź sobie lepiej płatną pracę i żyj uczciwie. Kłamstwo ma krótkie nogi. Nie polecam zakupów w takich firmach które płacą za taką reklamę w sieci. Unikać, unikać i jeszcze raz unikać takich firm. Profesjonalne firmy inwestują w profesjonalną reklamę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Dokładnie. Bieda firemka szuka frajerów, płacąc takim trollom by ją zachwalli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

MikeBond twój link z pracami to ściema. Uważajcie na niego i nie dajcie się naciągnąć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie w zakresie ogrzewania. Pompa wykorzystuje ciepło z otoczenia, a następnie przy użyciu niewielkiej energii elektrycznej przekazuje ciepło do pomieszczenia. Ja mam pompę ciepła od Netsu. Jestem z niej bardzo zadowolona. W ogóle się nie psuje i mam spore oszczędności na rachunkach. Także polecam ich bardzo :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

A czy opłaca się montować pompę ciepła bez fotowoltaiki? Krystyna71 napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Zależy od wielu czynników, jak ocieplenie domu, wielość kubaury, zapotrzebowanie cieplne. U mnie 170m2 bez fotowoltaiki wychodzi za ogrzewanie w sezonie grzewczym max 350zl/miesiąc. Nie zdecydowalismy się na fotowoltaikę z uwagi na wysokie koszty. Sama pompa ciepłą tania nie jest w stosunku do innych metod ogrzewania - z drugiej strony jak pokazały ostatnie wydarzenia na świecie i w Polsce, to nie ma chyba żadnego innego lepszego sposobu ogrzewania domu niż pompa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pompy ciepła...

Dokładnie same pompy ciepła są na pewno bardzo nowoczesnym rozwiązaniem gdy chodzi o ogrzewanie lecz nie wiem sam na co się finalnie zdecydować. Na początku rozważałem zakup pompy Kaisai ale jak wiem to podobno są one chińskiej a nie japońskiej produkcji co jakoś mi nie za bardzo pasuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org