środa, 22 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Witam. Czy wiecie coś może odnosnie dotacji przyznawanych na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej?? Dzwonie czesto do Urzedu Pracy ale tam sami nie wiedza kiedy zorganizowac komisje i przydzielic pieniadze. Zapewne mi jak i wszystkim skladajacym wniosku zalezy na szybkim rozpqtrzeniu wnioskow i mozliwie ze przydzieleniu funduszy... W koncu 18000zl piechota nie chodzi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

I co ty za 18 tyś zrobisz? Lokal postawisz miesiecznie 1 tyś wydasz a jak zysku nie przyniesie to jeszcze bedziesz zwracał ? A wkład własny masz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Tak mam wklad wlasny. To jest 5k zl wiec w sumie bylo by 23k zl ... Nie chce mowic na jaka dzialalnosc mam zamiar przeznaczyc te pieniadze ale mam nadzieje ze mi sie uda. Trzeba byc dobrej mysli a moze rok uda sie przetrzymac firme. Lokal mam na szczescie wlasny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Pan Ciekawski: Oby więcej takich jak ty :) bo większość to podchodzi do 'biznesu' tak: zainwestuje 20 tys. zł nic nie będę takiego robił i miesięcznie z 30 tys. zł muszę zarobić bo jak nie to wolę leżeć u rodziców w domu bo i tak dostanę jeść. Zatem próbuj jak masz chęci tylko przygotuj się nerwowo na 'nieprzewidziane' wydatki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Pan Ciekawski ja tez skladalam wniosek, z tego co wiem to dyrektor byl na zwolnieniu i wszystko stalo w miejscu, teraz wrocil i po kolei z listy wysylaja po 15 osob na szkolenie, ktor mea trwac 2-3tyg po kilka godz dziennie. Mnie tez wkurza to czekanie, albo daja albo nie, a nie czlowiek siedzi jak duren i czeka, niektorszy maja spisane umowy przedwstepne na lokal i czas goni pieniadz. Chcialabym wiedziec czy sa juz jakies osoby, ktore juz cos wiedza wiecej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Powiem Ci szczerze ze mniebto czekanie bardzo denerwuje ... Chodzi mi o to czekanie;( zamiast jak najszybciej to zorganizowac i dac mozliwosc mlodym ludziom w rozwijaniu biznesu i zmniejszaniu bezrobocia to wola trzymac nas w niepewnosci i sie z tym ociagac ;(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Moze to glupio zabrzmi ale chcialbym tez udowodonic sobie ze potrafie byc samodzielny i sam zarobic na swoje utrzymanie i w ogole... Bo jak narazie jestem "na garnuszku" mamusi ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Tez bym wlasnie chcial zeby moze osoby ktore wiedza cos wiecej daly jakies przydatne informacje odnosnie dotacji..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

a kiedy składałeś wniosek i który masz numer kolejny ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Koniec stycznia ... Numer cos kolo 90:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...


To raczej wybij sobie z głowy dotację , chyba że jesteś z tej grupy : preferowane usługi , gastronomia , handel - raczej w tej kolejności ,

Jestem zorientowany , bo próbowałem coś zorganizować córce , a jak dają , należy się to dlaczego nie brać ?

Odpuściłem sobie bo , pod koniec I-szej dekady stycznia było już za dużo wcześniej złożonych wniosków .

Funduszy starczy TYLKO na ok. 57 beneficjentów !
a mają to być już OSTATNIE dotacje , od nowego 2013 będą tylko pożyczki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Wiem ze przyznaja dotacje tylko dla 57 osob :( jednak jestem dobrej mysli i zamierzam sprobowac bo dziedzina w jakiej skladalem wniosek to Ortodoncja/Protetyka wiec moze akurat mi sie poszczesci i wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony ... Jak juz pisalem: trzeba byc dobrej mysli :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

powodzenia ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Noe dziekuje ;) miejmy nadzieje ze bedzie w porzadku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Zezowate szczescie ale dotacxje nie dostaja osoby ktore pierwsze zlozyly wnioski, owszem kolejnosc zgloszen tez sie liczy, ale to nie idzie w ten sposob, ze pierwsze 57 osob dostanie mimo, ze 3/4 wnioskow jest na ta sama dzialalnosc...po to jest zbierana komisja aby z tych powiedzmy 90 osob wybrac 57 najlepszych

Mnie juz szlag trafia z tym czekaniem...albo daja albo nie i czlowiek nie bedzie czekal jak przyglup...
Ja tez chce zaczac w koncu zarabiac, a niestety nie stac mnie aby wyjac te ok 20 tys i otwierac na wlasna reke...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Wczoraj jadąc samochodem w radio byłą informacja ,ze PUP w Kolnie ma przyzawac dotację dla 180 osób więc to chyba dosyc dużo ;)

------------------------------------------------------------------------------------
Fotograf na Twój ślub
www.kamilzieba.flog.pl/pf/
e-mail: kamil.zieba@onet.pl
gsm: 511 53 53 25


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...



nieesia

Tak , masz rację , znam zasady .
Jedno ale : 100 % składanych wniosków było wstępnie weryfikowanych przy samym składaniu i KAŻDY składający spełniał warunki . Kryteria przydziału są niejasne , decyduje o tym komisja , trudno jest ocenić czyj wniosek jest lepszy np biorąc pod uwagę , że 80 % składanych wniosków dotyczy uruchomienia jednoosobowej firmy z branży budowlanej ( ewentualnie stolarze , spawacze , fryzjerzy ) .
Wg mnie komisja nie ma prawa subiektywnie pominąć kogokolwiek kto warunki spełnia , a jest ' MNIEJSZY " .
I tu niestety , tak mi się wydaje zła wiadomość dla Autor: Pan Ciekawski , pomimo że jego działalność Ortodoncja/Protetyka , jest wg mnie o wiele " ciekawsza " od wielu innych , to nie można wykreślić z kolejki nawet już 50tej z kolei osoby o tej samej proponowanej działalności np zakładając że pierwszych 50 wniosków dotyczyło 50-ciu jednoosobowych firm malarskich .


PS:
Pan Ciekawski i nieesia , życzę Wam powodzenia , oby się udało .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Tez mam taka nadzieje i czekam z niecierpliwoscia ... Jednak czekanie denerwuje najbardziej :( mogliby wreszcie zorganizowac komisje i przydzielic fundusze ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Naiwni jesteście.
Jak ktoś napisał już jest przyznana kasa na 30 dotacji. Te 30 osób ma płatne kursy.
Największą szanse na kasę mają osoby po znajomości, osoby z grupą inwalidzką i osoby powyżej 40 roku życia. Te, które opłacają KRUS mają małe szanse. Tak słyszałem, tak było w tamtym roku i tak pewnie jest i w tym.
Możesz być pierwszy w kolejce, ale jeśli nie spełniasz powyższych kryteriów to kasy nie zobaczysz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Kowalski niby skad masz takie info ze 30 osob dostanie dotacje? Jak wiadome jest ze dofinansowanie otrzymaja 53 osoby... Jest przeznaczony na to prawie 1 milion zl; dokladnie 954tys zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Bylem z miesiąc temu, to jakaś dziewczyna co tam pracuje mi mówiła, że 30 osób już jest wyznaczonych i one idą na kurs. O tych 53 osobach dowiaduje się tutaj. Może dostali więcej kasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności ...

Klocil sie nie bede.. Mozliwe ze dostali wiecej funduszy i wysla wiecej ludzi na kursy.. Pozyjemy, zobaczymy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org