sobota, 11 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Elektrownie wiatrowe w Łomży

Czemu na Łomżyńskich stronach ani słowa nikt nie wspomniał o tej inwestycji? Pod Łomżą w okolicach Janowa powstaje ferma wiatrowa. Więcej na: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=606095&page=48

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

w czwartek zaczęli pracę a już jeden wiatrak prawie stoi brakuje mu śmigieł jeszcze
albo tylko






Hans Kloss to wszystkich szpiegów boss.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

piekny wiatraczek juz stoi i ma wszystkie skrzydła już zamontowane, jutro pewnie pierwszy raz zakręci się. Wspaniała inwestycja .

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

a ja mam pytanie kto w ten wiatrak inwestuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

I co z tego że inwestycja na poziomie. Zainwestuje swoją kase, energie będzie miał. Ale podatki go i tak nie ominą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Kwzelo mam pytanie... człowiek inwestujący grube pieniądze w wiatrak nie może liczyć na jakieś zniżki podatkowe w gminie lomża?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

To zależy w co inwestuje te grube pieniądze. Tak mi się przynajmniej wydaje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

nie jest to wcale takie różw=owe,wykonawcy są z poza łomży,a jeden nawet z zagranicy-Szwed jakiś co ni w ząb po polsku nie kuma .na tej inwestycjii skorzysta urząd ale nikt więcej,nawet portier siedzi tam nie z łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży



No w Lomzy musi siedziec portier,inaczej ukradna wyniosa wszystko w tym miescie heheehe,na zachodzie sa tysiace wiatrakow z prawdziwego zdarzenia i niewidac przy kazdym wiatraku portiera hehehehe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Do takiej inwestycji są poważne, bezzwrotne, dotacje Unijne.
http://www.gramwzielone.pl/zielone/artykul/400-mln-z-dotacji-na-elektrownie-wiatrowe

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

ha ha to fakt potomkowie roztrzasaczy gnoju sa operatywni - pamietam jak na południu na strzelnicy otworzyli fonatne to ochrona musi ją cały czas pilnowac aby ktos swiatełek kolorowych nie pod pierdolił.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

a czy ktoś wie czy ta obwodnica Łomży będzie szła właśnie obok tych wiatraków czy dalej koło Miastkowa? Bo z tego co sobie przypominam byly dwie wersje jedna własnie pomiędzy Jarnutami a łomżą a druga chyba koło Miastkowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Tak, obwodnica (jeżeli kiedykolwiek powstanie) będzie właśnie w tej okolicy. Co do wiatraków to z tego co mi wiadomo, jeden taki wiatrak może zasilić ok 1000-1500 gospodarstw domowych. Kilkanaście takich wiatraków zasiliło by całe nasze miasto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Jeszcze jeden link:
http://www.lomzynskie24.pl/index.php/region/2714-wiatrak-na-miejskim-horyzoncie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

oj wiatraczek marnie się kreci , za mały chyba wiatr bo ledwie smigłami porusza.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

i tak pewnie na siebie zarobi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

najsmieszniejsze w tym jest to, ze nie bylo zadnych konsultacji spolecznych, gmina nabrala wody w usta... a ma tam stac (chyba) 68 wiatrakow. mi w tym cos smierdzi.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

DoPrze podziel się źródłem takiej informacji.Zbadam tę sprawę bo mam działkę w pobliżu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

DoPrze a po co w tej sprawie konsultacje społecznie nie bardzo rozumię. Technologia ta jest technologią bezpieczna a wszelkie uwagi oparte sa w głownej mierze na histeri i zwyczajnej zaazdrości ,że sasiad na polu którego stoi wiatrak dobra kasę zarobi. I to jest własnie motywem tych pseudokonsultacji społecznych czyli zwyczajna zazdrość. Ciemnota i chołota zawsze b edzie usiłowała walić kłody pod nogi ludziom którzy coś robią a jak juz coś z tego maja to u zazdrośników dosłownie katastrofa.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

raczej chodzi o to, ze wartosc dzialek w poblizu tej inwestycji spadnie. poza tym sledzac rozne informacje prasowe ukazujace sie w mediach na temat tej technologii, mozna sie obawiac jej wplywu na jakosc zycia ludzi mieszkajacych w poblizu (chodzi o dzwiek o stalym natezeniu emitowany z pradownic).

biess(*) informacji mozesz zasiegnac w urzedzie gminy.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

DoPrze tu masz to co wygrzebałem w necie o szkodliwości elektrowni wiatrowych.... http://www.czystaenergia.pl/pdf/poleko2009/26.pdf

pożyjemy-zobaczymy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Doprze powiedz człowieku ze ci chodzi oto parę groszy wydrzec

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

a gdzie ty tam na tym szczerym polu masz jakieś działki budowalane - powiedz ze gul ci lata bo sasiad zarobił an dzierżawie spora kasiore a ty nic.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

z tej farmy wiatrowej ludzie bedą mieli duzy pożytek. Ona będzie produkować prąd który będzie w stanie zasilić całe miasto i gmine a to już daje możliwość wyboru dostawcy. Od tej pory na rynku pojawi się realny konkuret i ceny spadną energi.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

DoPrze 68?? Gdzie ty o tym słyszałeś ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Autor: santreo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Co ty za głupoty opowiadasz, ten prąd odbiera PGE i sprzedaje. Za duże koszty samemu rozprowadzac ten prąd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

nie lata mi gul, bo nie mam tam działki. Prawdę powiedziawszy nie przeszkadzają mi te wiatraki, a nawet powiem, że się cieszę. Wierzę w całe te ekologczne gadanie.

Ale co do korzyści dla ludzi tu mieszkających już nie wierzę... tańsza energia ;) haha... chyba śnisz.

Taka energia jest jedną z droższych, poza tym firmy energetyczne muszą kupować (przyjmować) tą energię, więc raczej nie liczę, że dzięki "kukułczemu jaju" postanowią obniżyć cenę. Poza tym ta energia czasem płynie czasem nie... jak nie płynie to spoko, a jak płynie może już być gorzej... jeśli infrastruktura jest w kiepskim stanie mogą pojawić się przeciążenia, a to już nie jest fajne ;)

Czy są w pobliżu budowlane działki... pewnie - nawet się nie spodziewasz ile ich tam jest i ile się jeszcze pojawi. A ta liczba 68 skąd się wzięła? takie mnie wieści z gminy doszły ;)

miłego weekendu




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

a tak swoją drogą to naprawdę się cieszę, że powstanie ta farma. Cieszę się kiedy Łomża się rozwija. Jeżeli chociaż jedna osoba z łomży dostanie pzy tym pracę to już będzie super.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Widoki będziemy mieli jak na zachodzie :) ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Rafik rusz cztery literki 150km poza Łomżę i zobaczysz te widoki...;)






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

wiem:) ale chodzi mi konkretnie o nasz region :) a byłem dużo dalej to nie takie się widziało rzeczy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

no własnie z tą dystrybucja wytworzonej energi macie racje a już się cieszyłem ,ze pojawi się jakiś nowy konkuret co będzie sprzedawał energie bez kosztów przesyłu bo pod nosem i moze nawet taniej. Bo jakies korzyści my mieszkańcy też winniśmy z tego mieć.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Pewnie że będzie sprzedawał i to po cenach hurtowych tylko że - odbiór własny.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Żeby nie ustawowo częśc energii musiała pochodzic z odnawialnych źrudeł energii. Żadna farma wiatrowa w Polsce by nie powstała. Bo nieopłacalny ten interes jest dla firm energetycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Tyle rudy Donek pieprzy o wszystkim i o niczym.Mamy wiele tematów zastepczych
W kraju powinny rozwijac sie takie właśnie projekty, a rząd powinien w tym dopomagać, wspierać, tworzyć warunki.
"Wiatraki"krecą sie w całej Europie tylko u nas bandy nie pozwalają na rozwój nowych technologi.
A dlaczego ??
Bo przestaną istnieć. Jak przestana bandy istniec , to dotychczasowe układy ida w "pizdu", cały układ polityczny darmozjadów sie sypnie.

Oprócz wiatraków, powinno sie na każdym domu montować solary i do tego ogrzewanie geo.
Dlaczego sie tego nie robi - wyjasniłem wyżej.
Powie ktos, że drogie
A dlaczego drogie ?
Przecież to proste technologie, a w produkcji na masową skale jeszcze tańsze

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

solary są ok tylko nie w naszej szerokości geograficznej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

zenek.f ja na solary nie narzekam..... nawet dziś grzeją wodę.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

DoPrze - jesteś pewny, że energia wiatrowa jest droższa od tradycyjnej (czytaj z węgla)?
Pierwszy raz słyszę taką tezę, ale na przemyśle energetycznym się nie znam.
Logicznie myśląc powinna być oczywiście tańsza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Kłamiesz

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektrownie wiatrowe w Łomży

Jest droższa bo żeby wyprodukować potężną wieżę i turbinę z łopatami a potem to zamontować- trzeba dużo zainwestować. W Polsce montuje się stare turbiny zdemontowane już w krajach zachodnich- żeby one wytwarzały prąd trzeba je cały czas prądem zasilać. Żadna elektrownia wiatrowa nie pozwala wyłączyć tradycyjnych elektrowni na węgiel czy gaz- wiatr jest zmienny. Jest więcej zastrzeżeń...

Najpierw Cię zignorują, potem wyśmieją, a na końcu zwyciężysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org