sobota, 11 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
KINECT czy MOVE ?

co o tym myślicie, może ktoś ma coś takiego, któryś z tych kontrolerów ruchowych ,
Xboks 360 + KINECT czy PlayStation 3 + MOVE ?

nadmieniam, że to nie moja bajka i nic a nic z tego nie kumam,
proszę o Wasze rady, spostrzeżenia i uwagi,
co lepiej kupić ? gdzie i za ile ? a może w Łomży mogę to zobaczyć ?

ma to być prezent dla córki, coś mi tam kiedyś wspomniała, że chciałaby to kupić, ma taką małą uroczystość, a ja bym miał problem prezentu z głowy,
- to cudo ma służyć do zabawy, aerobik, gry-ćwiczenia ruchowe, programy sportowe itp...

dziękuję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

zezuś :):)
Po co masz się drapać po głowie na stare lata???

Wyciąg z piwnicy poczciwego PEGASUS-a i będziesz miał z bani :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

nimom, bo mom tylko
Nintendo Entertainment System, cuś takiego :
http://nes.wikia.com/wiki/Nintendo_Entertainment_System

i jeszcze Nintendo Gameboy :
http://www.rombay.com/roms_entry/gameboy/index.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Jo pamiętam jak się skakało z Mario 3mając pada w dłoniach :P i inne shizy :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

ja ma być to aerobik, ćwiczenia ruchowe itp to jest za KINECT !
Move obsługuje tylko wymachy rąk, Kinect skanuje Ciebie całego, i analizuje KAŻDY twój ruch, nogi, ręce, biodra, głowa wszystko wyłapuje. No i +, że nie trzeba mieć nic w ręku itp. No i chyba tańszy jest, choć nie jestem pewien co do tego.

Jednak myślę, że KINECT byłby odpowiedniejszy ;)

___________________________________________________________

Eat, Sleep, Stunt

Połączyła nas jedna pasja, w ch*j styli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

No i proponuję zajść do Media Expert, MOVE nie było, ale Kinect był. Ciekawe, czy jeszcze jest. Czy Move dostaniesz w Łomży, to nie jestem pewien, za to Kinect'a powinieneś dostać właśnie w Media Expert ;)

___________________________________________________________

Eat, Sleep, Stunt

Połączyła nas jedna pasja, w ch*j styli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

wodeczka94, dzięki za info , coś już zaczynam łapać, widzę, że mnie dobrze zrozumiałeś, a może jeszcze coś więcej w temacie ?

pytanie : MOVE gorsze a droższe ?

optuję za KINECT - choćby ten + , pyt : oczywiście muszę kupić Xboks 360 + KINECT , ile to mniej więcej, w 2000-2500 się wyrobię ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Zasadniczą różnicą między Move a Kinect jest taka, że ten pierwszy ogranicza się do ruchów wykonywanych rękoma, natomiast Kinect odwzorowuje ruchy całego ciała. Zaletą Move jest jego dokładność odwzorowanych ruchów stąd bardzo dobrze gra się w gry manualne (tenis, kręgle, strzelanie łukami, rzuty dyskiem, walki gladiatorów itp.) opóźnienia są praktycznie niezauważalne. Kinect jest mniej dokładny jednak nie wymaga kupowania kontrolerów, zapewnia lepszą zabawę w grach typu fitnes, siatkówka, zjazdy narciarskie.
Jeśli ma to być dla córki, wydaje mi się, że lepszą opcją byłby Kinect, choć osobiście posiadam Move i jestem z tego bardzo zadowolony.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

DrAgOn19, dziękuję,

Panowie, już trochę mnie oświeciły i powiedziały Wasze posty, dziękuje i proszę o więcej info ,

w 99,99% jestem za KINECT !

tak, głównie : fitnes, siatkówka, zjazdy narciarskie, aerobik, ćwiczenia ruchowe itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Zdecydowanie polecam kinecta zabawa przednia dla całej rodziny nie wspomnę o grach bo jest sporo ......kinecta możeszc jak zobaczyc w sali zabaw na reymonta.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

pi razy drzwi, ile na to szykować ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Musisz liczyć ok 1400 może uda ci się znależć taniej ,ale na prezent to raczej nowy zestaw...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

e tam , drobnostka jak na twoją kieszeń :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

karlito, tzn zestaw = Xboks 360 + KINECT , tak ?

a z ciekawości , ile kosztuje gra , tak mniej więcej ?


dzięki ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Ja kupiłem ps3 z move w Białymstoku w media-markt i dałem za takie same jakie chcieli mi wcisnąć w media-expert o 3 stówki miej.Może i kinect tam będzie taniej?? Sprawdź opinie w necie a i przy okazji ceny w media-markcie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

biess(pieczny), ale to nie moja bajka, ja nawet nie wiem ile , pi razy drzwi , trzeba zapłacić za NOWE ( fabrycznie ) ps3 z move

dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

sorry, znowu coś pokręciłem, przecież mi potrzebny jest Xboks 360 , a nie PlayStation 3 , tak ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

zezuś masztu link o move

http://allegro.pl/playstation-move-pelny-zestaw-fitness-sports-ch-i2099408582.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

A tu o kinect
http://allegro.pl/sensor-kinect-12-gier-kinect-adventures-warto-i2100222659.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Move jest przy playstation a kinect przy xbox-ie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Jeżeli jesteś zainteresowany to mam na sprzedaż Kinecta do Xbox'a razem zasilaczem do konsoli typu fat. Wszystko w idealnym stanie , 2 razy używane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Bezsprzecznie Ps3



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

dzięki biess(pieczny) , ale teraz to mi namieszałeś w głowie, co to tak tanio ? rozumiem używane, ale jednak ? , dobre dla porównania ,

osobiście chcę " nówka sztuka" i już nie wiem co mi potrzeba ?
Xboks 360 - rozumię , że to jedno + drugie KINECT , tak ?

kurna, sam się śmieję do siebie, zwariowałem ?

zakładając, że kupię (nowe) to : http://allegro.pl/sensor-kinect-12-gier-kinect-adventures-warto-i2100222659.html i już wszystko ? to wystarczy ?

PS: wiadomo TV już mam ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

maciejet , na razie to ja nie wiem czego chcę , zbieram informacje ,
a co to za cudo : zasilacz do konsoli typu fat. - ( o co chodzi " fat " ? )

kurna , nie wytrzymie !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

jeszcze potrzebna konsola xbox-a zeześ... samo nie bedzie chodzić to tylko dodatek tak twierdzi moja pociecha bo ja się na tym znam tak jak i Ty ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

a 50- ka SONY , wystarczy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

playstation robi sony.... xbox-a mikrosoft wiem że do tych konsoli są te dodatki masz tu link do forum i poczytaj Zezuś....może Ci pomoże..... tu to już normalnie dostaniesz pomieszania ;)
http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Move/Move-VS-Kinect/td-p/11363472

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

trochę już czytałem i właśnie dlatego dostaję pomieszania umysłu , ale dzięki za wyrozumiałość ,
chciałem teraz tu zebrać jakieś opinie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

decyzja należy do Ciebie..... A może lepiej zabierz Córkę i razem kupcie to co Córka bedzie chciała.
W tej sytuacji to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i będziesz mieć pewność że nie strzelisz gafy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Do sensora potrzebujesz jeszcze xbox'a :) Ale KINECT jest świetny :) Miałam okazję pograć. Płynęłam pontonem, musiałam zbierać monety po drodze i jakieś inne cuda :D trzeba się było ruszać na boki skakać kucać i inne cuda :D naprawdę zabawa przednia :D Bawiłam się też nauką tańca:) Też świetna gierka :D
http://allegro.pl/xbox-360-slim-4gb-kinect-44-gry-sports-1-2-hdmi-i2085578867.html <---- tu masz xbox + kinect :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

to, to akurat nie, ona też nie jest w temacie, a nie jest już to małe dziecko, widziała takie coś u znajomych i tak się tym zachwycała, że to taka dobra zabawa dla całej rodziny itp itd , pomyślałem, że zrobię niespodziankę ,

jeszcze raz Ci dziękuję za info .
pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

TYLKO Kinetc - ZAZWYCZAJ I TAK KUPUJESZ W PROM. RAZEM ALBO Z KINECTEM ALBO ...(W SONY NIE WIEM JAK SIĘ NAZYWA) . ALE , MAM PORÓWNANIE POLCAM XBOX , TYM BARDZIEJ JAK MASZ KOMPA W DOMU NA "WINDZIE" , WSZYSTKIE ZASOBY MOŻESZ OGLĄDAĆ BEZPRZEWODOWO NA XBOXIE

Najprościej ,przerzucić się na maca


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Oczywiście , musisz skonfiguować sobie , ale to parę minut.

Najprościej ,przerzucić się na maca


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Move nie zawracalbym sobie głowy. Xbox z kinectem kosztuje mniej wiecej 1300-1500zł. Jedna gra kosztuje ok 150-200zl. Gry sa przewaznie podzielone tematycznie tz. na jednej grze masz np nauke tanca,a na innej grze aeorbik/silownia itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

No i dodatkowo dużo "demówek" , w które sobie grasz (może głupio zabrzmiało ) .

Najprościej ,przerzucić się na maca


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

tylko kinect. jak będziesz kupowała xklocka to tylko z dyskiem 250 GB.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Tylko kinect! Jak mówi oponiak tylko 250GB

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

? czy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Zezowate szczęscie - wiedz, że Xbox z Kinectem nie jest lepszy od PS3 z Move. Poleciłem Ci Xa ponieważ dla młodszych dzieci jest on bardziej odpowiedni.
Powyższe osoby bardzo zachwalają kinecta, choć pewnie nigdy w żadną konsolę nie grały.

@Bulli - PS3 również można połączyć z komputerem przez co uzyskujesz dostęp do filmów, zdjęć, muzyki.
Demówek także jest multum poprzez PSN (mając PSN Plus masz również dostęp do darmowych i beta wersji gier)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Zezuś...KINECT

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Ach tylko zwróć uwage na to, że przy kinekcie musisz mieć odpowiednią ilość miejsca w pokoju.
Sytuację ratuje nieco nakladka NYCO na obiektywy, ale pomimo to te 2 m przed TV to chyba minimum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

enya , mam, jestem akurat w takiej szczęśliwej sytuacji, że mogę sobie pozwolić na wygospodarowanie tzw " pokoju medialnego",

DZIĘKUJĘ wszystkim z Was za dotychczasowe opinie i uwagi,

mam jeszcze prośbę : już wiem tylko KINECT, ale jakie parametry sprzętu ?
np , z dyskiem 250 GB, może coś więcej ?

co to znaczy : konsola typu fat. ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

PS3 !

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Sprzedam PS3 2 pady jeden bezprzewodowy + 3 gry UFC 2010 Fifa 2011 Fifa 2010 Cena : 700 zł nr gg:19930631

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

zezowate szczęscie
fat -pierwsze, klasyczne wydanie , potem wychodzą inne wersje danego sprzętu tzw. slim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Zezuś a tu masz konsolę WII z kontrolerem ruchu

http://allegro.pl/nintendo-wii-fit-balance-board-wro-sklep-vat23-i2092253234.html

Jest sporo tańsze i niezła alternatywa dla XBOX-a i PS3 wiem o jednym felerze takiej konsoli.... nie odtwarza DVD i BLU-RAY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

kinect - http://www.youtube.com/watch?v=QBhO5nCszFo

move - http://www.youtube.com/watch?v=koRHYqrR9yM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Jako znawcy tego tematu, bo mamy z nim styczność na co dzień pozwolimy sobie wtrącić małe 3 grosze.

Przede wszystkim wiele zależy od tego ile córka ma lat i czy taki kontroler ruchu ma być głównie pod jedną osobę, czy może z większym nastawianiem na rozgrywkę familijną, całą rodzinami.

Gry pod Move są tańsze, większość po polsku, są bardziej dopracowane w porównaniu do gier pod Kinecta (pod kątem technologicznym, jakości rozgrywki, rozbudowania, ilości mini-gier itp), ale niestety nie polecam tego kontrolera do zabaw z małymi dziećmi - upuszczenie kontrolera może się źle skończyć. Kinect do zabaw familijnych, w tym z małymi dziećmi, jest najlepszy, ale też gry niestety są droższe niż pod Move.

Warto także wziąc pod uwagę, że Move musimy cały czas trzymać w ręce (bądź nakładkę w kształcie np. karabinu, w którą zamontujemy Move), natomiast w przypadku Kinecta to nasze ciało jest "kontrolerem" a co za tym idzie - urządzenie wychwytuje ruch całego ciała, a nie tylko rąk. Ma to znaczenie w grach fitness i bijatykach.

Kolejna kwestia to cena - Kinect to wydatek rzędu 499zł, Move 139 + kamerka (ew. starter za około 200zł).

Obydwa kontrolery mają swoje zalety i wady, obydwa dają wielką frajdę ale wiele zależy od osobistych upodobań - jeden będzie wolał to, drugi tamto dlatego warto najpierw przeananalizować wszystkie zalety i wady danego kontrolera ruchu przed wyborem pomiędzy jednym a drugim.

Ilość i ceny tytułów pod Move i Kinecta można sobie zrobić przeglądajac chociażby te dwie podstrony:

http://www.playergames.pl/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=Move
http://www.playergames.pl/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=Kinect

To jak wygląda dostępność i cena gier pod dany kontroler także warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

U nas, tzn w łomżyńskim sklepie PlayerGames na al. Legionów 7 przy "Kontaktach" ceny gier pod Move w większości przypadków kształtują się na poziomie 59-85zł. W przypadku gier pod Kinecta jest to już większy wydatek rzędu 79-139zł (choć zdarzają się wyjątki jak np Kung Fu Panda 2, która wykorzystuje Kinecta i kosztuje w promocji 39zł).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

i na co wybór padł?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

aha do playergames. Kiedy u Was dostane GTA FIVE ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

Słyszałem, że PSMove dokładniejszy - nawet w kilzone se pograsz ;p

No one's gonna take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

oponiak poczekaj 5h:)

http://gta-five.eu/archive/index.php/thread-15.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

GTA V nie ma jeszcze potwierdzonej konkretnej daty premiery, jedyne co jest pewne, to że bedzie miało swoją premierę gdzieś w drugiej połowie 2012 roku, także jeszcze sobie trochę poczekamy. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KINECT czy MOVE ?

To i ja od siebie dorzucę 3 grosze. jestem w posiadaniu ps3 z move i pistoletem w wersji "golden eye" i zabawa jest naprawdę bardzo ciekawa. za ps3 przemawia to, ze jest to dodatkowo pełnowartościowy odtwarzacz dysków blueray (także w wersji 3d). mogę tylko powiedzieć, że zabawa z move i gra w wersji 3d na telewizorze 3d to naprawdę pochłaniacz czasu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org