niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

zgodnie z artykulem na GLOWNEJ STRONIE PORTALU -----------------PYTAM SIE!!!!!!!!!!!!! KTO KOGO WPROWADZA W BLAD??? GDZIE JEST PRAWDA????? CZEKAM NA WYPOWIEDZI MPEC I SPOLDZIELNI MIESZKANIOWEJ??? CZYZBY LICZYDLA MIELISCIE INNE???!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

A tak sprywatyzować może ten bajzel? To byłoby rozwiązanie.Musimy uwierzyć w to że prywatny właściciel bedzie należycie dbał o swoich konsumentów,niż ten miejski(niczyj) właściciel szastajacy naszymi pieniędzmi.Tajemnicą poliszynela jest to że MPEC i inne tego typu miejskie firmy to państwa w państwie.Czas to zmienić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Poniżej przedstawiamy oryginalny fragment pisma Zarządu MPEC do Prezesa Zarządu SM „PERSPEKTYWA” dotyczący cen ciepła z podkreśleniem istotnego fragmentu wyjaśniającego o jaka cenę chodzi. Każde porównanie ma tylko wtedy sens, kiedy jest sprowadzone do wspólnego mianownika. Jedynym obiektywnym wspólnym mianownikiem przy porównywaniu Taryf dla Ciepła jest cena ciepła.

Oto fragment pisma:

„8. Cena ciepła (jako składnika cen i stawek opłat w Taryfie dla Ciepła i jako jedynego obiektywnego składnika dającego się porównywać między przedsiębiorstwami energetycznymi) wytwarzanego w Ciepłowni Miejskiej w Łomży należy do najniższych w kraju. W aktualnie obowiązującej Taryfie dla Ciepła wynosi ona 20,95 zł/GJ netto. Dla porównania ceny ciepła z Taryf dla Ciepła w innych sąsiadujących miastach aktualnie wynoszą:
a) Białystok - elektrociepłownia - ciepło w wodzie - 26,63 zł/GJ
b) Białystok - MPEC Białystok - 25,9 zł/GJ
c) Grajewo - 25,59 zł/GJ
d) Kolno - 25,87 zł/GJ
e) Zambrów - 26,45 zł/GJ”

A oto adresy pod którymi znajdziemy oficjalne aktualne Taryfy dla Ciepła i ceny ciepła w nich zawarte.

http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=13503 – Zambrów
http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=12100 – Kolno
http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=11511 - MPEC Białystok
http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=11437 – Elektrociepłownia Białystok – cena ciepła w wodzie
http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=10643 – Łomża
http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=10990 - Grajewo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Nic wam te mydlenie oczu nie pomoże :)
Ograniczcie wydatki płacowe , nagrody , talony świąteczne i inne pierdoły którymi masi pracownicy tak szeroko się zachwycają i nie trzeba będzie żadnych podwyżek wprowadzać :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Dlaczego nie zrobiliscie zapasow i nie przygotowaliscie sie do zimy?
Zaskoczyla was sytuacja ze w Lutym moga byc mrozy?
Do Stycznia nie bylo przeciez zimy..
Nie ma torow do MPECu ... Jak dostarczacie wegiel do spalania? Kamazami?
350 ton dziennie? Troche duzo tego, biorac pod uwage ze wejdzie 13 ton na jedna ciezarowke..
Pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

A to jest dobre szanowny MPEC ,stwierdził że pobierają najniższe opłaty za cieplutką wode w naszym regionie,to też trzeba dorównać w jak najszybszym tempie naszym sasiadom,bo przecież zima sroga za oknami,to i podwyżka uzasadniona.Sprywatyzować bajzel!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

No i tak jak pisałem, zaczęła się nagonka na mpec. Co najgorsze, teraz dzięki paru krzykaczom pana L zwykli ignoranci będą szczekać głośno jak psy na łańcuchu. Oj nie ładnie.
Tak z czystej ciekawości, dlaczego nie napiszecie jak zarabiają spółdzielnie na pieniądzach mieszkańców za ciepło właśnie? :)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Ale Cliric bo akurat piszemy o tych rabusiach.Jak jest temat o spółdzielni i o tym co oni wyczyniają to chetnie się wypowiem.A może to ty jesteś kundlem na smyczy MPEC i szczekasz na szczekających,no przecież trza bronić swojego koryta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Nie, nie jestem kundlem, jak to uprzejmie ująłeś. Pokaż mi nieprawidłowość w tym co robią to chętnie Ci przyklasnę, wierz mi. Po tylu kontrolach, które mieli aż dziw bierze,że jeszcze takie tematy się w ogóle pojawiają. Słucham zatem.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

No to jednak jesteś emec -owym kundelkiem skoro tak dobrze jesteś zorientowany :):)
Walcz chłopcze walcz :)
Bo to o twoje pobory, nagrody , trzynastki i wiele wiele innych przywilejów chodzi :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Oj Maruda, zawsze jesteś najmądrzejszy i wszędzie Ciebie pełno, tylko zawsze bez żadnych konkretów :)
Walczyć nie mam o co ale dzięki za słowa wsparcia :)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Nie czuje się najlepiej kochana moja jeśli o moje ciepło i koszty dostarczenia tego ciepła dba instytucja która w nazwie nosi hasło- miejskie.Bo niby cóz miałoby to oznaczać-a mianowicie to iż głównym udziałowcem w spółce jest miasto czyli kto?czyli my wszyscy .My wszyscy, ciężko pracą ,za którą otrzymaliśmy pieniążki a które nasi możni pod przymusem i niby dla naszego dobra nam zabrali poprzez podatki i postanowili zainwestować w ciepłownię miejską.CZyli my sfinansowaliśmy postawienie tej instytucji,właśnie po to aby mogła ona nam odsprzedać swój produkt.Po możliwie jak najniższej cenie.Ciężko ocenić jak sprawa miałaby się gdyby owe przedsiębiorstwo miało konkurencje.Także nie mów iż cena jest niska,gdyż każde miasto posiada inna infrastrukturę itp.,a przede wszystkim jest monopolista na lokalnym rynku.To oni kształtują cene ciepła biorąc pod uwagę instrumenty od nich niezależne(cena węgla,paliwa itp.),a także zależne od nich jak utrzymanie ludzi pracujacych w pocie czoła,a także tych siedzacych tam i dłubiacych w nosie.To wszystko składa sie na cene ciepła.I oprócz tego takie firmy są dofinansowywane licznymi subsydiami,oczywiście z pieniędzy podatników.I m.in dlatego jestem przekonany że prywatny jest lepszy,gdyż nie będe go opłacał 2 razy (podatki+energia elektryczna).
No a przecież nasi umiłowani lokalni rządzący raczyli nam podnieść podatki ,gdyż idzie kryzys i trzeba właśnie takie spółki finansować,gdyż przestaje to być opłacalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Przypominam sobie iż w minionym roku nasi radni dofinansowali z zysków m.in MPEC koszt zakupu tomografu do Szpitala(400000zł).A to pewnie temu taka podwyżka?Co teraz bedziemy finansowac?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

A nasi włodarze spółdzielni twierdzą iz zarząd MPEC po mistrzowsku manipuluje danymi ,według nich rzeczywisty koszt 1GJ to ok.60zł.!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd

Brak mi słów!. Po co w takim razie te wszelkie podzielniki? Wywalić, skoro i tak płacimy i będziemy płacić coraz więcej.
Po co więc oszczędzać? Skoro chyba jest tak, że im więcej my oszczędzamy, tym większe "straty" z tego tytułu ma Mpec? Po to ta podwyżka?
Zwłaszcza w obliczu tak łagodnej zimy jaką mamy.
No na to mi wygląda ten cały spór

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org