poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
bebilon pepti a nfz???


Witam. Moje dziecko ma stwierdzone atopowe zapalenie skóry alergie i refluks -alergolog wystawił zaświadczenie, że powinno pić Bebilon Pepti. Moj pediatra powiedział, że od nowego roku nie ma już refundacji na mleka i że musze kupowac na 100%. Ale w aptece słyszałam, że nie ma refundacji na Nutramigen dla alergików, ale że jest na Bebilon Pepti. Dziecko ma 18 miesiecy. Kto pomoże mi rozwiazac ta zagadkę? Zależy mi na refundacji ,Czy jakis w Łomży pediatra jeszcze wypisuje???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

Refundacja jest tylko dla dzieci z chorobami metabolicznymi. Dla alergików nie ma refundacji na Pepti

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

Też dowiedziałem się, że podobno nie ma refundacji na mleka. Co do refundacji, jak wyżej, w takim razie dziecko się kwalifikuje, bo refluks jest chorobą metaboliczną :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

Witam mam ten sam problem i niestety moja pediatra powiedziała, że refundacja przysługuje tylko na 4 opakowania Bebilon Pepti w miesiącu i to tylko wtedy, kiedy dziecko nie ma ukończonego roku i ma udokumentowaną alergie objawiającą się biegunka. Mój synek ma 20 miesięcy i pediatra poradziła, żeby robić mu normalną kolację i nie dawać mleka. Ogólnie rzecz biorąc NFZ to cholerna pomyłka w tym wypadku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

POdziękujcie swoim wybrańcom, którzy twierdzili że zbudują rząd ekspercki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

z tego, co słyszałam to Nutramigen w ogóle nie jest refundowany, a Bebilon Pepti jest refundowany dla dzieci do 12 m-ca życia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

witam serdecznie,też mam problem z receptami na bebilon,dziś dzwoniłam do rzecznika praw pacjęta i powiedziano mi, że zaświadczenie od alergologa wystarczy ,a pediatra nie powinien robić problemu,mój syn skończył roczek do tej pory karmiłam go piersią,dopiero dwa miesiące dostaje bebilon i już jest problem ,w przyszłym tygodniu mam wizytę u alergologa prywatnie, bo państwowo mają miejsce w lipcu,paranoja;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

nie prawda co wy piszecie moje dziecko ma zwykla skaze bialkowa bez innych alergi i pije bebilon pepti, ktore jak najbardziej mamy na recepte i placimy miedzy 8, a 11 zl za puszke zalezy w jakiej aptece. Trzeba tlyko raz na pol roku(przynajmniej ja tak mam) dostarczyc do pediatry zaswiadczenie od alergologa i mleko jest normlanie na recepte.
Od tego roku zabrali refundacje na mnostwo lekow i bebilon, fakt nie bedzie juz tanszy o 50% ale o 20-30% tylko, ale to nie znaczy ze trzeba placic 100% wartosci.

Skarbek, a do jakiego ty pediatry chodzisz? Bo ja chodze do Kolodziejskiej i co miesiac dostaje recepte na 10 puszek i nigdy nie ma problemu, ba malo tego nawet sie mnie pyta czy te 10 mi wystarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

10 puszek mleka na miesiąc to strasznie dużo.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

ja wlasnie przrchodze z nutramigienu na pepti. nutramigien nie jest juz refundowany i kosztuje 34 zl, a na pepti dostaje recepte bez problemu i kupuje za 7 zl. mam zaswiadczenie od alergologa bo u mnie objawialo sie to cholerstwo biegunkami. syn ma 10 miesiecy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

jutro w radiu RMF FM dowiemy się więcej ...-słuchajcie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

http://bil.aptek.pl/servlet/bil/ref_start

masz na stronie Ministra informator wybierasz Jestem pacjentem, choroby przewlekłe --> wpisujesz Bebilon, wybierasz który Bebilon i masz cenę.

Link bezpośredni do Bebilon Pepti 1 http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/list?NNML=123&NBDW=10000000&NBGP=15000008&LOPK=450000&NBLL=6064111

jak chcesz więcej informacji to wejdź w Jestem Lekarzem tam jest informacja "Zespoły wrodzonych defektów metabolicznych, alergie pokarmowe i biegunki przewlekłe" cena to 7,06 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

Ja uzyskałam w jednej z aptek następującą informację. Jest refundacja do ukończenia przez dziecko 1 roku życia (musi być stwierdzona choroba np. przez alergologa), natomiast jeżeli dziecko jest starsze refundacja już nie przysługuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

bebilon pepti jest refundowany w 70% czyli płaci się 30% tj. ok. 7zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

Bebilon pepti 1 i 2 kosztują po 7,06 za puszkę bez ograniczeń ilościowych, ani wiekowych na pacjenta. Refundowane są w ściśle określonych zespołach wrodzonych defektów metabolicznych, alergiach pokarmowych i biegunkach. O refundacji dla pacjenta decyduje lekarz w oparciu o posiadane wyniki badań, zaświadczenia od specjalistów itd itp. Jeśli posiadacie zaświadczenia od alergologów o przysługującym prawie do refundacji, a mimo to pediatra nie chce wypisać Wam mleka na zniżkę... trzeba zmienić lekarza pediatrę lub zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Pacjenta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: bebilon pepti a nfz???

No tak, ale dziecko powyżej roku powinno pić już Bebilon Pepti 3, który nie jest refundowany i o to cała sprawa się rozbija... Lekarz nie może wypisać dziecku ponad rocznemu Bebilonu Pepti 2, bo będzie miał karę itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org