niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Budowa domu

Czy waszym zdaniem da rade wybudowac chałupke w stanie surowym zamknietym za sto tysiecy złotych? Działka własna uzbrojona troche materiału juz jest.

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

A da radę kupić samochód za 5 tys zł?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Jak małą i sam będziesz dobrze robił to da



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Wybudujesz spoko ,dużo dużo więcej szykuj na wykończenie. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

wszystko zależy od metrażu i wkładu pracy własnej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Spokojnie, drugie tyle na wykonczenie hehe

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Za taką kasę nie da rady na dom 150 metry na sam materiał to pójdzie . a za postawienie w stanie surowym firma kroi 40 tyś . wiem bo sam stawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

***** jajca choc do tanca oewnie ze da rade moj znajomy 1,5roku temu postawił za równo sto tysiecy dom z polacia dachowa i stolarką okienna plus dzwi wejsciowe da sie no pewnie ze sie da pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

To ja nie wiedziałem ,że stać mnie na budowe domu,w poniedziałek ruszam z budową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

poncyljusz
Jak rzeczy typu drewno za fre. I dużo usług po znajomości lub sam robił to da rade. Wszystko kupic i samemu nic nie robic to nie da rady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

poncyljusz,a dach lepszy będzie z mchu czy paproci?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

coś małego i jak nie będziesz szalał a poszukasz tańszego wykonawcy, to w 100 może i się zmieścisz, nie musi być to wielki spec, ścian Ci chyba krzywo nie postawi, okna też montuje firma, kupując okna do samodzielnego montażu zapłacisz 23% Vat, a z montażem firmy 8% Vatu za towar + montaż, wyjdzie ciut drożej, ale masz gwarancję, ważny jest dach i tu musi to robić ktoś , kto ma o tym pojęcie,

druga 100 na wykończenie, to o wiele za mało, nawet bez wielkich " luksusów ' ,
policz:

ocieplenie/elewacja ...
elektryka ...
instalacja wodno-kanalizacyjna ...
instalacja CO ; kaloryfery no i piec ...
tynki wewnętrzne ...
podłogi-pokoje ; terakota, panele ...
łazienka/kuchnia ; glazura, urządzenia, biały montaż, osprzęt ...
drzwi wewnętrzne ...
+ zagospodarowanie/ogrodzenie działki ...

materiały są drogie, majstry się cenią, a większości robót wykończeniowych, sam nie zrobisz, chociażby ze względu na brak odpowiednich narzędzi ( nawet jak jesteś " złotą rączką " to nie podejrzewam, że masz " graty " do wszystkiego)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

kuzwa kiedys za komuny domy na wsi nie byly zadnym luksusem,a teraz?Chcesz byc modny zamieszakaj na wsi najlepiej w okolicach miasta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu







zezowate szczęście - ma rację. deams come tru .... ja to wiem :)))

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

ja sie nie bede z wami przekomarzał wiem ze on patzrył na różnego rodzaju promocje tak jak z dachem to jezdził do bialego bo byla wyprzedaż blachy po styropian gdzie indziej wate gdzie indziej itd : tak wiec myslcie sobie jak chcecie mysle ze teraz za 120tysiecy by dal rady postawic tylko trzeba checi i wytrwałosci :) pozdrawiam


do małego a dach jest strzechą kryty :p :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

oczywiscie ze da radę i nie przesadzajcie z cenami za robociznę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

jak domek parterowy bez piwnicy to da rade ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

dach to można pokryć SŁOMODACHÓWKĄ !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

A zamiast okien i drzwi zabić dechami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Nie znam sie za bardzo, ale jestem pewny, że uzywając produktów tańszych a tym samym gorszej jakości, bedziesz płacił wiecej za ogrzewanie etc.
Teraz buduje sie energooszczedne... Teraz zaoszczedzisz kilknascie tys zł a nastepnie bedziesz dokladał miesiecznie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

tylko przede wszystkim weź solidną, uczciwą ekipę poleconą przez rodzinę lub bliskich znajomych, a nie żadnych tam fachowców w ciemno z ogłoszeń na internecie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

większość ekspertów jeszcze mieszka z mamą i to by na tyle odnośnie ich komentów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Dom ok 100mkw bez piwnicy z dachem 2 spadowym w stanie surowym zamkniętym jest możliwy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

OjciecR, słuszna konkluzja !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

za 100tys smiało mozna stan surowy zamknięty zrobic. ale trzeba troche i samemu popracowac a jak sie nie chce to kij wam w dup... siedzta w zasranych blokach i płacta za ogrzewanie podwyżke i plata grilla na balkonie heheh
i na elewacje sam styropian siatka starczy.
te co mówia ze nie to albo legaty zasrane albo w dupie byli gówno widzieli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

ryba22 a po co na elewacje sam styropian siatka, jak i starymi gazetami można ocieplić kurną chatę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

za 100 nie da rady majster skasuje 45 koła chyba że lepaki z ogłoszenia za 25 koła i w połowie roboty zrezygnują a dzień zaczno od flachy ico to oni w warszawie nie budoeali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Na samej instalacji elektrycznej też mozesz zaoszczędzić ,wykonując ją w wersi bezprzewodowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

sposób na tani dom : duży karton po AGD ocieplić starymi gazetami, wyciąć okno na świat - zatkać ciuchem ze szmateksu, w drzwiach postawić snopek słomy, pokryć słomodachówką, do środka wstawić koksownik, w lecie łapać deszczówkę, zimą w starej puszce po konserwie topić śnieg, instalację elektryczną wykonać bezprzewodowo...

PS: nie zapomnieć wykopać duży dół na g.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

po jaki *** slepaku piszesz takie pojebane odpowiedzi zazdrościsz komuś kasu padalcu jeden

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

tranzul, a co ci żle w schronisku dla bezdomnych ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Czego ludzie nie zrobią dla kasy:))))))

http://www.youtube.com/watch?v=bWKbUyn88hA

http://www.youtube.com/watch?v=zfd-TFxY1dE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

co jeden to więcej 40, 45 tys zaraz kolejny wrzuci 65. Opanujcie się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

Nad czym ty sie zastanawiasz i trujesz na forum o budowie domu razem z projektem bedziesz miał spis materiałów na dom . więc sam sobie podliczysz ile kasy wydasz na budowę . Kto nie zaczyna to i nie kończy a tym bardziej niema . Jeżeli uzbierałeś 100 to i uzbierasz 200 . Przejdz sie do projektanta wybierzesz projekt a w nim będzie wszystko ile stali kubatura dachu ile pustaków bynajmniej u mnie tak było W zależności jaki dom taka i cena

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

skontaktuj się z wpm i BRAK NICKA, oni są " dobrze" zorientowani w cenach nieruchomości, dla nich wszystko jest za drogo, przewidują też znaczny spadek cen, nawet do poziomu 1000 zł/m2 domu , to może lepiej kupić coś gotowego ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu

mam do sprzedania 8metrów3 grafitowego styropianu GENDERKA idealnego do ocieplenia domu, deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λ ≤0,032
grubość 12cm, dużo taniej niż w sklepie!!
wszelkie info prześlę zainteresowanym na maila

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org