niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Warsztaty fotograficzne

Witam, chciałam zapytać czy ktoś wie coś na temat warsztatów fotograficznych w Łomży. Wiem że takie zajęcia odbywały się już w wakacje, a na żadnej ze stron o naszym mieście nie ma żadnych informacji. Będę wdzięczna za każde info

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Jeśli interesują Cię podstawy to najłatwiej z książek i neta. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na warsztaty na tym etapie. Jeśli podstawy masz już za sobą to warto abyś zastanowiła się jaki rodzaj fotografii Cię interesuje (pejzaże, natura, reportaż, sport, portrety itp..) i może rozejrzeć się za czymś bardziej skonkretyzowanym..
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

szukałam sporo w internecie, ale to jednak nie to samo, tym bardziej że takie warsztaty już się odbywały i podobno były naprawde ciekawe i można było się wiele nauczyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Jedne odbywały się w dniach 11-20 lipca w MDK DŚT
Zajęcia fotograficzne (L. Wiśniewski), ul. Wojska Polskiego 3
Drugie prowadzone były (chyba) w Centrum Katolickim
Być może NURT się jeszcze spotyka pod filarami

Ogólnie kiedyś temat warsztatów został poruszony już na forum ale czerwone lampki się pozapalały i na tym skończyła dyskusja.

Proponuję jednak szukać opcji poza Łomżą. Możesz wybrać się ze mną w lutym ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

- pauliska993 -
czasem bywam w Łomży jeśli chcesz mogę coś tam podpowiedzieć z fotografii (o ile moja wiedza okaże się przydatna), chyba że będziesz w Zambrowie to zapraszam do mojego studia na kawę. Nie zawsze mam czas ale jeśli się wcześniej umówimy to na pewno chwilę znajdę ;)
część moich fotek znajdziesz pod adresem www.adambartnicki.com niestety już jakiś czas nie aktualizowane

- ~ -
na jakie warsztaty planujesz się wybrać, jeśli mogę spytać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

słuchajcie, chodzi mi właśnie o jakieś podpowiedzi, ogólnie chciałabym się trochę więcej nauczyć. Wiadomo, że lepiej byłoby gdyby ktoś osobiście mi pomógł, bo to nie to samo co internet.



cardi - Czytałam wczoraj, że organizowane są jakieś warsztaty w Białymstoku, ale nie jestem co do tego przekonana. Jeśli znajdziesz czas to byłoby miło, jeśli możesz to odezwij się na lomzynianka09@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

~ - mogę wiedzieć na jakie się wybierasz? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Zobacz tu: Warsztaty fotograficzne Galeria Pod Arkadami 23-27.01., 31.01-3.02.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

@pauliska993 - fotografia studyjna do Wa-wy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

@cardi - dopiero doczytałem, że też się pytałeś o warsztaty. Więc jak wyżej potrzebuje trochę zapanować nad światłem ;) Zerknąłem na stronę do Ciebie i przyznam, że bardzo fajne zdjęcia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

dzięki bardzo :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Na początek zastanów się co potrafisz a czego nie. Bez ściemniania.
Później ucz się, szukaj w tym , czego nie wiesz.

Trzeba dojrzeć do warsztatów , do prowadzącego. Będziesz chciała poznać aparat, a prowadzący będzie mówił o filozofii fotografi ... będizesz niezadowolona. Czyli trzeba mieć świadomość kto prowadzi i czy jestem przygotowana/ny. Czego chcę się dowiedzieć.
Rozmawiałem kiedyś z Panem Schmidtem (uznawanego za geniusza kompozycji XX wieku obok Cartier Bressona) i zawiedziony był to człowiek , gdy po któryś warsztatach "pani" powiedziała że nic się nie nauczyła , zę ciągle nie wie co to przysłona. A on zakładał, że aparat to już ludzie mają opanowany. Szkoda jego wiedzy marnować na podstawową technikę, po prostu szkoda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

dlaczego z góry zakładasz że nic nie potrafię?No tak, Łomża. Na szczęście dowiedziałam się już o to, co chciałam wiedzieć i jestem wdzięczna :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Proszę czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że nie potrafisz. Skąd mam to wiedzieć?

Mówię o pewnej sytuacji, którą znam. Która obrazuje jak rozbieżne są często oczekiwania i materii otrzymanej. Osoba nieprzygotowana otrzymuje mniej. Ponoć przy BZ WBK w tym roku wystawom mają towarzyszyć warsztaty. To może być interesujące. Proponuję śledzić te informację. Wystawa w Łomży jest, może zrobią warsztaty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

okej, dzięki, dowiem się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

"-" - dzięki ;) w Wa-wie jest wielu bardzo zdolnych i doświadczonych fotografów świetnie przekazujących wiedzę, na pewno będziesz zadowolony z warsztatów

" markm" - niestety jest dużo racji w tym co piszesz

"pauliska993" - w przyszłym tygodniu planuję być w Łomży - będziemy w kontakcie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Cześć, najlepsze warsztaty są moim zdaniem w Akademii Nikona. Wybrałam te warsztaty fotografii po dyskusji z osobami które już je ukończyły. Nie musieli mnie długo namawiać, opowiadali o tym co się działo z taką pasją że sama chciałam wziąć w tych warsztatach udział :) Zostawiam namiary https://www.akademianikona.pl/warsztaty/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

nie do końca tak jest z ta Akademia Nikona, nie polecam, program nie zapewni na tyle umiejętności fotograficznych, nie da się opanować w kilka godzin materiału i przełożyć tego praktycznie, to taki chwyt NIKONA żeby w pełni opanować trzeba zapisać się na kolejny i kolejny a kazdy ok 4 stówki [400 zł] , żeby za taka kasę był wart polecenia, lepiej ćwiczyć, czytać, ćwiczyć, YouTube, ćwiczyć itp.....da lepsze efekty




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

W internecie jest tyle info o robieniu zdjęć, że aż sama się powoli zastanawiam, czy nie lepiej samej się tym zająć niż brać udział w warsztatach. Tylko z drugiej strony, wolałabym mieć kogoś kto by mnie nakierował i powiedział co robię źle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Witam, fajnie,że temat został odświeżony, bo też ostatnio poszukuję jakichś warsztatów/kursów foto w Łomży. Od dłuższego czasu pstrykam zdjęcia, głównie przyrody, krajobrazy. No właśnie, pstrykam to dobre określenie, bo jakoś szczególnie mocno nie zagłębiałam się dotychczas w tajniki fotografii. Przymierzam się do zakupu pierwszej lustrzanki i pomyślałam,że w końcu warto może się trochę w tym temacie podszkolić. Kilkakrotnie próbowałam już uczyć się samodzielnie z internetu i książek, ale dość szybko zniechęcam się, jeśli czegoś nie rozumiem. Bardziej interesowałby mnie na początku taki kurs obsługi lustrzanki, dobierania odpowiednich parametrów i wszystkiego tak od strony technicznej. Tak więc, czy na dzień dzisiejszy w Łomży można gdzieś się udać na taki kurs? Ktoś coś wie?
Mam też pytanie, czy w Łomży są jakieś grupy dla pasjonatów fotografii, którzy spotykają się na wspólne fotografowanie i wymianę doświadczeń?
Nie jestem z Łomży,a bardziej okolic,dlatego nie za bardzo orientuję się, ale może ktoś ma jakies informacje w tym temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

ja mogę z czystym sumieniem polecić kurs fotografii w Łodzi http://www.kreatywne-foto-warsztaty.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warsztaty fotograficzne

Fotografią zajmuję się hobbystycznie :) Jestem samoukiem. Nie chodziłam na żadne kursy ani szkolenia, ale to co tworzę nie tylko mi się podoba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org