poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Handel żywym towarem

Od 1 stycznia 2012r. prawnie zakazany jest handel i czerpanie korzyści majątkowych ze sprzedaży psów bez rodowodu.
Psy bez rodowodu NIE SĄ rasowe, tym samym sprzedający wprowadza kupującego w błąd oferując przedmiot nieoryginalny z czystej chęci zarobku. Ten proceder nie różni się niczym od pakowania chińskiego chłamu ‘firmy’ Sonji w karton po telewizorze Sony i sprzedawanie go o pięć stów taniej niż oryginalny, Tyle tylko, że telewizor nie siedzi całe życie w ciemnej szopie, tonąc we własnych odchodach, wypuszczając co cieczkę miot rozkosznych, ale zaniedbanych szczeniąt , umytych tylko do zdjęcia, zarobaczonych i często chorych osobników. Bo po co pracować,szkolić, płacić podatki, jak można produkować chodliwe ‘yorki’ i dzięki takim serwisom znajdować na nie nabywców.
Ten proceder możemy ukrócić – jak jeden z drugim przedsiębiorczy pseudo hodowca , przez zamknięte kanały dystrybucji, zostanie z miotem podrośniętych szczeniaków, na drugi raz zastanowi się trzy razy, zanim wpadnie na genialny pomysł zarabiania na czyjejś macicy.

Proszę, nie zgadzajcie się na ten żenujący dorobek leniwych ludzi, cwaniaczkowatych handlarzy . Mamy w Polsce , pełno pseudorasowych biedactw siedzących w schroniskach. Jest szansa, by to zmienić – proszę, bądźcie tą zmianą zainteresowani.

Do admina: Umieszczając ogłoszenia pseudo hodowców przyczyniacie się do tego, że po naszych ulicach biega coraz więcej bezpańskich psów, a schroniska są przepełnione.

Serdecznie pozdrawiam,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Ten apel dotyczy i kotów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

zgadzam się tylko jak ten pseudo hodowca nie sprzeda tych szczeniąt to jak myślisz gdzie je najwcześniej znajdziesz ? rzeka albo las, do drzewa przywiązane albo wywiezione i wypuszczone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Część psów musi przecierpieć, żeby reszta miała lepiej w przyszłości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem


Zróbcie zakupy przez internet na londonay do 11.01.2012 a dochód przeznaczony bedzie na WOŚP!


Link poniżej:


http://londonay.com/LM4949 -zarabiaj,kupuj.sprzedawaj
http://www.20dollars2surf.com/?ref=480529 -surfuj i łap kasę-:: http://kasiorka.eu/ref-andreo
http://MixReq.com?ref=1247262 -ankiety 4$ jedna
www.abantonino.blog.onet.pl- zobacz wszystko
http://www.AWSurveys.com?R=andreo -ankiety dobrze płatne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Skoro załozyłes post to podaj mi przykład albo miejsce gdziew schroniksu znajduje sie rasowy pies? yprk,bokser, lub inny. Poczytaj najpier czym różni się pies ,, Z RODOWODEM,,, A a czym różni sie pies ,, BEZ RODOWODU.. i potem wypowiadaj sie na temat...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Są tacy ludzie którzy mówią że piesek jest rasy york i chcą za niego kasę a jak szczeniak podrasta okazuje się że to mieszaniec który coś ma po yorkach .a to że w schroniskach są rasowe psy to mi się w to nie chce wierzyć może w niektórych zdarzają się ale nie sądzę że jest ich dużo jak jeden na dwadzieścia schronisk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

aneta d
Widzę że wiesz o co chodzi w hodowli np: psów Czy wiesz co to jest krycie wsobne i jakie niesie za sobą skutki krycia np: matki synem lub córki ojcem, albo kojarzy sie ze soba rodzeństwo, a takie rzeczy maja miejsce w pseudo hodowlach. Rodowód nie gwarantuje że potomstwo bedzie najpiekniejsze na swiecie ale w duzej mierze chroni przed chorobami genetycznymi, które są udręka dla przyszłych właścicieli. Dyskusja z toba nie ma sęsu. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Ja mam dwa psy z tego forum nie są rasowe dostałem je za free i bardzo je kocham :-))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Pięknie z Twojej strony;-)Oby takich ludzi nam przybywało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Pamiętam, pamiętam, coś Zbychu przygarniał po przeprowadzce :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

A tak na marginesie, pies, nie wie czy jest rasowy, czy jest ładny, czy brzydki, takiemu psu to obojętne, ale każdy chce mieć dom i być kochany i dobrze traktowany. Zbychu niech codziennie rano wita Cię 2 pary oczu, którym stworzyłeś dom :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

No dokładnie mam te pieski od kiedy zostałem BLMem są świetne ważą już chyba po 25 kg łobuzy kochane haha
No i na kolację gotuję im kości z makaronem wcinają że hej chyba to włoskie psy :-)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Omania kiedy robimy ognicho u mnie na weekend ??? Mogę przenocować spokojnie w chacie 9 osób weźmiemy jeszcze Robcia i resztę :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Ty tak nie zapraszaj, bo Ci połowa forum przyjedzie:), bo ja sama chętnie bym zobaczyła te zadowolone przybłędy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem


sprzedam rasowe ROSÓWKI z zarejestrowanej hodowli z rodowodem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Haha ZS i rasowe ryby tyż bedziesz na nie łowił ?:)






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

nie , bo one są jeszcze malutkie i muszą najpierw nauczyć się pływać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Buble sprzedajesz ZS nie rodowodowe rosóweczki, z kwitem by pływały!






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

no co, takie małe i maja już pływać ? a jak im się wody w uszy naleje to co ? pójdę w pasiaki za znęcanie się nad stworzeniem , nie dziękuję, najpierw zatrudnię osobistego trenera rosówek niech je weżmie na siłkę i nauczy trzymania się haczyka, a póżniej dopiero je puszczę na szerokie wody

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

ZS jak już je wytresujesz, to nfo odpowiednie podeślij, tresowane rosówki to już coś, same ryby też będą łowić, świecić w ciemnościach po takim tuningu pewnikiem też :))






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

czyli co niby ma się stać z miotami tych wszystkich nie rasowych psów, DO GAZU czy jak,
A może to tylko hodowcy załatwili sobie w sejmie ustawę w trosce o rynek zbytu.
Dla mnie to kolejny bubel legislacyjny!

Temid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Autor: Eddie09 (---.elomza.pl)
Data: 07-01-12 15:05

zgadzam się tylko jak ten pseudo hodowca nie sprzeda tych szczeniąt to jak myślisz gdzie je najwcześniej znajdziesz ? rzeka albo las, do drzewa przywiązane albo wywiezione i wypuszczone.

TO NIECH ODDA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Odda a nie sprzedaje. Myślę, że chętnych byłoby duzo i nie musiałby się martwić, co zrobić z tym miotem. No, ale wiadomo. Jak chce "zarobić" to chce sprzedać. A to już na szczęście jest zabronione.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

pomimo zakazu ,na rynku w Łomzy dzis oferowano do sprzedazy 3 szczeniaczki pekinczyki wymeczone,glodne bez zadnych szczepien, ktore siedzialy za obcislą kurtką po 350 zl od pana z Wizny czy tam gdzies z okolic i owczarki niemieckie po 400zl prosto z Konarzyc trzymane razem z 30 krolikami w jednej przyczepce.jak widac wszelkie zakazy to oni mają w d....e,a juz napewno nie oddadzą za darmo!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Rom napisał(a):

> pomimo zakazu ,na rynku w Łomzy dzis oferowano do sprzedazy 3
> szczeniaczki pekinczyki wymeczone,glodne bez zadnych szczepien,
> ktore siedzialy za obcislą kurtką po 350 zl od pana z Wizny
> czy tam gdzies z okolic i owczarki niemieckie po 400zl prosto
> z Konarzyc trzymane razem z 30 krolikami w jednej
> przyczepce.jak widac wszelkie zakazy to oni mają w d....e,a
> juz napewno nie oddadzą za darmo!!!

Ustawa obowiązuje dopiero kilka dni miejmy nadzieje że powoli zacznie działać w praktyce.

o tym Panu z Wizny był już kiedyś program w TV chyba po tym programie odebrano mu psy jak widać działa dalej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Rom, to czemu nie zareagowałeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Już się piesków nie sprzedaje :P tylko

"oddam pieska rasy X w zamian za zwrot kosztów utrzymania" :)))) powiedźmy 700zł ? heh

i gra gitarrrra:) wystarczy przejrzeć ogłoszenia 4lomza, tablica, allegro... nieliczni będą sprzedawać bo nie można :P ale oddać już każdy może :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Wiele osób, szczególnie z terenów wiejskich potrzebuje mieć psa np.: do pilnowania obejścia. Najczęściej taki pies jest na łańcuchu przy budzie, co nie znaczy, że jest zaniedbany lub niedożywiony. Ale jak myślicie, czy Ci wszyscy ludzie mający takiego właśnie 'nierasowego' psa, kupiliby rasowego za kilka tysięcy złotych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Schroniska dla psów to jest walka o pieniądze a nie o ochronę zwierząt koszt utrzymania psa w schronisku łomżynskim to ok. 1700 zł. a taki pies zjada karmy na około 100 zł. pomnorzyć to razy 100 psów a reszta to obsługa weterynarz itp.a dzieci chodzą głodne i likwidują nam przychodnie szpitalne gdzie jest tu sens i logika. Zamiast wprowadzić obowiązek czipowania i sterylizacji to się wprowadza durnowate przepisy. Mam pytanie co teraz będa robiły schroniska z psami nierasowymi a będzie ich teraz więcej bo pseudo chodowle będa polikwidowane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

bajer, a skąd masz takie wyliczenia ? Może jesteś księgowym w schronisku?
Jeśli nie znasz dokładnych danych, to nie podawaj publicznie błędnych, bo się ośmieszasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

"pies zjada karmy na około 100zł" przesada mój pies 100 nie przejada;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Zbychu,,,,to kiedy te ognicho;)A może jak będzie śnieg to jakiś kulig??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Ja tez jestem za obowiązkowym czipowaniem (ustalenie właściciela nie sprawi kłopotu) i sterylizacją psów i kotów które nie są przeznaczone do rozrodu. ....Ustawa jest niedoskonała i zostawia wiele furtek pseudo hodowcom ale jest już jakimś utrudnieniem. Mamy doskonałą okazje dotrzeć do ludzi aby uświadomić im że pseudo hodowle czynią wiele złego naszym ukochanym psom czy kotom. Musimy zdać sobie sprawę, że kupując z kartonu czy bagażnika sami przyczyniamy się ich powstawania i rozwoju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

niestety debi40 nic ztych rzeczy co tu wypisujesz, to są prawdziwe fakty a wie śię od ludzi którzy się kręcą w tym środowisku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Bajer, złych masz informatorów :(
Między innymi kwota ok. 17.000 nie jest prawdziwa, jeśli już to 15 tys. z koncówką zależną od ilości odłowionych psów :)
Zmień informatorów, najlepiej pytaj się mnie, jestem blisko źródła :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

A i jeszcze, psów w schronisku jest to 160, a nie 100.

100 zł razy 160 psów = 16000 zł

coś mi tu bajer nie pasuje :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Piesek wielkości ratlerka z pewnością przejada te 100zł miesięcznie... pewnie karmią go krewetkami, strusiną i koniną :D Nie oszukujmy się zwierzaki nie są tam karmione pokarmami typu ZiwiPeak, Wolfsblut lub Orijen, a najtańszą karmą, która kosztuje pewnie około 50zł za 12/15kg.
W schronisku (w porównaniu z innymi miastami) warunki są całkiem niezłe, ale to głównie dzięki dobrym ludziom.

Mam nadzieję, że władze mocno zaczną trzepać tyłki ludziom bawiącym się kosztem zwierząt.
Wielu ludziom odechce się mnożenia zwierząt, niestety nie wszystkim.
Zawsze można adoptować zwierzaka ze schroniska lub organizacji zajmującej się zwierzętami w typie rasy.
Cmyk, wielu ludzi z tych terenów wiejskich ma psy, które pochodzą ze schroniska lub są przygarnięte. Kundelki zawsze będą, można zmniejszyć niekontrolowane rozmnażanie, ale nie da się go wyplenić, bo zawsze komuś zachce się zabawy w Boga.
Poza tym trzymanie psa na łańcuchu dłużej niż 12 godzin jest od tego roku zabronione i karalne.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Tu mamy przykład przestrzegania prawa (Ustawy) przez admina.
Ręce opadają.

"Oddam szczenięta cocker spaniel rude i kremowe w zamian za zwrot kosztów utrzymania.
telefon: ...036409
ogłoszenie dodane 2012-01-07
Oddam pieska pekińczyka w zamian za zwrot kosztów utrzymania. Mały, rudy puszek.
telefon: ...036409
ogłoszenie dodane 2012-01-07
Oddam szczenięta husky w zamian za zwrot kosztów utrzymania.
telefon: ...036409
ogłoszenie dodane 2012-01-07"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Wg prawa osoba sprzedająca może oddać zwierzaka i chcieć za niego zwrotu kosztów utrzymania, ale... musi przedstawić kupującemu rachunki za utrzymanie psa (pokarm, opieka weterynaryjna). Jeśli nie przedstawi takowych dokumentów, a będzie żądał konkretnej kwoty jest to zwykła sprzedaż - czyli w tym momencie łamanie prawa.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Ile trzeba jeszcze lat aby ludzie zrozumieli :
.
"Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies. Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata" - pisał Georg Vest w 1870.
Szkoda, tylko że ludzie nie potrafią tym samym odwzajemnić się zwierzętom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

debi 40 nawet te 15000 to o połowe za dużo i psów też budujemy schroniska za miliony a likwidujemy przedszkola i żłobki a zachód z nas się śmieje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Bo zachód jest bardziej cywilizowany niż my i nie ma takiego problemu z bezdomnymi psami. A my dalej kupujmy dzieciom szczeniaczki na gwiazdkę i mnóżmy kundle, bo tak fajnie mieć na miesiąc osiem srających słodkich kuleczek. Co nas obchodzi, że kolejnych kilkanaście lat te psy spędzą w schronisku? Jak Cię boli brak żłobków to otwórz prywatny, nikt Ci nie broni. Możesz to nawet robić charytatywnie, tak jak robi to większość założycieli schronisk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Bajer, a myślisz, że na zachodzie nie ma schronisk? Są i mają takie warunki, że nie jeden człowiek chciałby tam mieszkać.
A tak w ogóle to nie dzięki państwowym pieniądzom takie łomżyńskie schronisko funkcjonuje.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Spoko jak przybędzie chińskiej gastronomi to i broblemu nie będzie,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Niestety, schroniska dla psów też są potrzebne, inaczej plaga psów by zalała miasta. A to, ze łomżyńskie schronisko stwarza dobre warunki dla psów to dzięki ludziom którzy przekazują 1 % z podatku.
Apel do ludzi - nie rozmnażajcie bezmyślnie swoich psów, im będzie ich mniej, tym bardziej będą cenione.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Ach życie..... z jakiej hodowli są te ogłoszenia? Czy ogłoszeniodawca wstydzi się podać jej nazwę oraz informacje o rodowodach?

Sprzedam śliczne szczenięta rasy york terrier po malutkich rodzicach do wglądu na miejscu. Maluchy maja 6 tyg. i są po pierwszym szczepieniu oraz odrobaczone.
telefon: ...383484

Sprzedam śliczne białe szczenięta rasy maltańczyk, po małych rodzicach, maluchy mają 8 tyg. są po pierwszym szczepieniu i odrobaczone. Rasa dla alergików również.
telefon: ...383484

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Osoba weryfikująca ogłoszenia ma w głębokim poważaniu nową ustawę. Jego chyba obejmuje zapis o pośrednictwie w sprzedaży? Tak jak właścicieli/zarządców targowisk, którzy również mogą być ukarani za zezwolenie na handel psami. Dla mnie jest współwinny mnożeniu kundli i zasilaniu szeregów schroniska.

Obecna sytuacja była do przewidzenia - nawet najlepsza ustawa nic nie zmieni dopóki nie zaczniemy od pracy u podstaw, czyli zmiany świadomości. Kundle nadal będą rozmnażane, takie cudaki będą na nich zarabiać, co się nie sprzeda to się utopi. To takie ludzkie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Popatrzcie w jakich warunkach przychodzą na świat szczenięta w pseudohodowlach

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91455,10910569,52_psy_w_nielegalnej_hodowli__DRASTYCZNE_ZDJECIA_.html

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/51,91455,10910569.html?i=3

Mam nadzieje że z biegiem czasu obowiązywania nowej ustawy jedna po drugiej zostaną zlikwidowane pseudo hodowle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Wczoraj w TVN pokazali zdjecia z w/w pseudohodowli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Jaichonimnie007 możesz nie wiesz czy jest w necie relacja? Coś mi się pokrzaczyło z netem i nie chce niczego wyszukiwać z polskich stron :/

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

ola przenieś się do schroniska to ci będzie lepiej a trzeba robić ustawy tak żeby na ulicach w lasach i gdzikolwiek tego było mniej, nikt w Polsce niewie ile jest zdziczałych psów i kotów które robią rzeż z małymi zającami sarnami i resztą zwierzyny leśnej mówi śię o likwidacji pseudohodowli a takie nierasowce bezpanskie rozmnarzają się wszędzie a myśliwym zakazuje się ich likwidacji i tak się zamyka błędne koło widzi się problem tam gdzie wszystko jest na tacy bo ktoś dał ogłoszenie albo handluje na bazarze ja myślę że najpierw trzeba się zająć tymi pseudo ochroniarzami zwierząt którzy widzą tylko pieski kotki nie patrząc na ochronę przyrody i zwierząt ogólnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Handel żywym towarem

Stanisław Abłamowicz - sędzia kynologiczny - próby pracy

http://www.youtube.com/watch?v=nNMWQGt18k8&feature=related

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org