sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Dlaczego rolnicy nie nie płacą ubezpieczenia zdrowotnego a korzystają z usług medycznych ile wlezie. Każdy płaci te ubezpieczenie, ja płacę miesięcznie ok. 250 zł. a te święte krowy, ROLNICY NIC NIE PŁACĄ !!!!!!!!!!
DLACZEGO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

O ku*** a ten znowu swoje, skąd w Tobie tyle zawiści człowieku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Pewnie rzuciła go panna dla rolnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

pewnie tak, ale gdyby nie rolnik to byś nie miał co do garnka włożyć więc zamknij j*** i siedź cicho ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Miałby bo by kupował szynkę z biedronki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Wytwarzaną z papieru toaletowego i mielonego plastiku :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Z całym szacunkiem dla rolników ale moim zdaniem mają za dużo przywilejów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

A czym ja się różnię zdrowotnie od rolnika ? Dlaczego ja płacę a On nie ? Co to jest, ja nie chcę płacić za rolnika i tyle, rolniku chyba masz trochę rozumu w głowie i wiesz że za Ciebie ktoś płaci a ja nie chcę tego robić, rozumiesz rolniku !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

tacy mali gospodarze to lekko nie mają ale ci więksi hadziaje to mają aż za dobrze.. u mojej rodzinki na wsi sąsiedzi mają po kolkadziesiąt hektarów i jeszcze rodzinne pobierają na dzieci..a w mieście to jak oboje pracują to rodzinne się nie należy bo coś tam przekracza....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

zacytuję jedno powiedzenie i weź go dosłownie Panie Minister:
"od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza"
A jeśli według Ciebie Panie Ministrze mają tak dobrze to czemu nie weźmiesz kilka ha w dzierżawę i nie skorzystasz z tych dobrodziejstw??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Tak się składa że mam z nimi codziennie do czynienia. Jak byście posłuchali ich ciągłego narzekania to sie nóż w kieszeni otwiera. A najwięcej narzekają Ci co dużo mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

nałuchałem się ja tego swego czasu , oj nasłuchałem :):):)
A najbardziej narzekali ci co najwięcej mieli :):)

I ich stara śpiewka jako to w mieście ludzie dobrze mają a oni biedacy muszą tyle na KRUS płacić co kwartał :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Do KRUS każdy zatrudniony dopłaca po 1000 zł

merytury rolnicze dokładają wszyscy zatrudnieni poza rolnictwem. W tym roku dotacja z budżetu do KRUS będzie rekordowa. Wyniesie 16,44 mld złotych. Reforma tej instytucji i uzyskane stąd oszczędności pozbawiłyby rząd problemu jakim jest powiększający się deficyt.

Tym bardziej, że nie od dziś wiadomo, że rząd będzie miał problemy z zamknięciem budżetu. Dlatego znów gorączkowo poszukiwał oszczędności , a jutro ma przedstawić plan nowelizacji tegorocznych finansów państwa.

Wyższe składki dla posiadaczy ponad 50 hektarów, które forsował minister Marek Sawicki (na zdjęciu) miały być pierwszym krokiem w reformie KRUS. Ale na pierwszym kroku się skończyło. A gdyby doszło do zmian w systemie rolniczych emerytur, to budżet państwa miałby do dyspozycji dodatkową kwotę, porównywalną z pierwotnie zakładanym na 18 miliardów deficytem budżetowym.


http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/do%3Bkrus%3Bkazdy%3Bzatrudniony%3Bdoplaca%3Bpo%3B1000%3Bzl,3,0,487939.html#utm_source=google.pl_imgres&utm_medium=organic&utm_term=undefined&utm_campaign=grafika




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Nie wspominaj nawet bo szlag człowieka trafia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Oni rolnicy płacą KRUS na poziomie ok. 120 zł. miesięcznie a ja płacę ok. 860 zł. miesięcznie ZUS, ale rolnicy tego nie rozumieją !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

PSL może reformować KRUS, ale po swojemu


Jest już klimat do reformowania KRUS-u? Według Gazety Wyborczej jest to jedna z reform zakładanych przez premiera.

Pytanie, na czym te zmiany w KRUS-ie miałyby polegać i jak głęboko sięgać? Na pewno nie poprzemy pomysłu likwidacji KRUS-u, naszej zgody na to nie ma.


http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/psl;moze;reformowac;krus;ale;po;swojemu,128,0,963968.html






chce w tej kadencji Sejmu zająć się uregulowaniem kwestii KRUS oraz podatku rolnego. Szef klubu parlamentarnego ludowców Jan Bury wyjaśnia, że Polskie Stronnictwo Ludowe opowiada się za tym, by rolnicy posiadający gospodarstwa do 15 hektarów byli zwolnieni z płacenia składki na KRUS.

- Ci, którzy mają większe, płaciliby około 18-20 złotych miesięcznie - mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia Jan Bury. Szef klubu PSL stwierdził, że byłaby to podobna składka jak dla osób samozatrudnionych. Zdaniem Burego, ta propozycja nie obciążałaby polskiego budżetu.

- Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe. Po części odpowiedzialność za te obszary ponosimy wszyscy - mówi Bury.


http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;krus;co;proponuje;psl,70,0,966726.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Zaznacz że za całą rodzinę :)
A my każdy za siebie :(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Reforma KRUS jest konieczna.

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Już samo przesunięcie najbogatszych rolników z KRUS do ZUS dałoby oszczędności na poziomie od 0,5 do 1 mld złotych rocznie – twierdzi Krzysztof Rybiński.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie%3Btrzeba%3Bzmian%3Bw%3Bofe%3Bpieniadze%3Bmozna%3Bznalezc%3Bgdzie%3Bindziej,61,0,791613.html#utm_source=google.pl_imgres&utm_medium=organic&utm_term=undefined&utm_campaign=grafika

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Odpierdol się od rolników cioto!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

moim skromnym zdaniem , to rolnicy KRUS powinni płacić w zależności od dochodu :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Bardzo słusznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

damianek111 dlaczego tak się bulwersujesz..?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Najlepiej jak tak zazdrościcie to się zamienić i wtedy będziecie mieli tyle przywileji i mniejszy Zus . Ale światek piątek nie będzie wolnego i rolnik nie pracuje 8h dziennie ale co nie którym nie da się tego przetłumaczyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Bo mam pewne powody??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Damianka starszy tyra na roli i temu sie rzuca.
Niedawno bylo tak,przed wejsciem do UE,ze ci sami gospodarze ktorzy na UE zemscili,a na ch...j nam to wejscie,teraz stoja jak lajzy w kolejkach po dotacje.Nie mam nic do rolnika ale wqr.wia mnie najpiew gadka tego typu a potem lizansko,zadu'.
A korzysc ubezpieczenia KRUS to juz inna para kaloszy.Obrosli w piora i mysla ze im to tak zle i nalezy im sie jeszcze wiecej.
Albo korzystanie z rent strukturalnych.Toc to paranoja!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

A ja wam powiadam tak.... jest tyle nieużytków po byłych PGR-ach..... Weźcie sprawy w swoje ręce i pobierajcie te dotacje.... płaćcie mniejsze KRUS-y.....
po co macie sobie darmo strzępić języki i użalać się na swoje marne egzystencję w mieście????? skoro tak dobrze jest rolnikowi to i wy nimi zostańcie..... a może lepiej narzekać bo szkoda sobie ręce w gnoju usmarować??nie mieć wolnego ani urlopu do końca życia???patrzeć jak wasze plony niszczy wiosenny przymrozek???
i może w dalszym ciągu będziecie wieszać psy czy też narzekać bo taka jest Wasza natura.....biadolić jacy to wy biedacy....musicie utrzymywać tych rolników.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Mądry lekarz powinien traktować rolników jak macocha kopciuszka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Zapraszam do mnie. Akurat na Boże Narodzenie będę mieć 4 porody u świnek, a że moje uwielbiają się prosić nocą, będziecie mieć kilkugodzinną zabawę. Ostrzegam tylko, za ciepło to u nich nie będzie i na kolankach trzeba pilnować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Niedorzecznie niski KRUS to ma być rekompensata za wszystkie niedogodności,uciązliwość itd.. i itp...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Autor: MiYu (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16-11-11 20:50

Zapraszam do mnie. Akurat na Boże Narodzenie będę mieć 4 porody u świnek, a że moje uwielbiają się prosić nocą, będziecie mieć kilkugodzinną zabawę. Ostrzegam tylko, za ciepło to u nich nie będzie i na kolankach trzeba pilnować.



A co to ma zspólnego z krusem...? 4 porody u świnek...razy po jakieś minimum 7 sztuk od każdej swinki...to niezła kasiora ci się kroi...:D tymbardziej nie powinnaś takich niskich mieć opłat..:) Zapraszasz do siebie..? A co takiego sprasznego w proszeniu się świń..? Cud natury - sama przyjemność :) A że w nocy może wypaść? Ja nie raz na nockę miałam kiedyś w pracy za marne grosze i co

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Nie nie ma...... jednak każdy może popróbować tego chleba..... po co biadolić????
nie lepiej zapoznać się ze zmianami jakie chce zaprowadzić nasz rząd??
http://www.hotmoney.pl/artykul/prasa-beda-wielkie-ciecia-rzad-zafunduje-nam-terapie-szokowa-22546

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Autor: MiYu (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16-11-11 20:50

Zapraszam do mnie. Akurat na Boże Narodzenie będę mieć 4 porody u świnek, a że moje uwielbiają się prosić nocą, będziecie mieć kilkugodzinną zabawę. Ostrzegam tylko, za ciepło to u nich nie będzie i na kolankach trzeba pilnować.




Odbieram kilkadziesiąt telefonów dziennie, jeszcze więcej maili, często wyjeżdżam, mam zobowiązania czasowe, dłużników, wierzycieli, specjalistyczne zlecenia i wszystko to przez to, że skończyłem kilkuletnie, ciężkie studia.
Myślisz, że mi cię żal? Jesteś w ogromnym błędzie.
Miłych wieczorów w chlewie i oby wasz KRUS ch.uj strzelił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

biess(pieczny) spróbowałam tego "chleba" więc wiem trochę co i jak..:) ale po pewnym czasie mi się to znudziło i zrobiłam podobnie jak marianko - trudno powiedzieć co jest cięższe..:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Zabrać im dopłaty, zmienić KRUS na ZUS, kredyty z 2% na 15% jak ma normalny obywatel i gitara !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Nie musi być nikomu żal z mojego powodu, żal mi niektórych z forum. Jeśli Wam nie pasuje, nie kupujcie niczego co rolnik wyprodukował, rolnictwo upadnie i biadolić nie będziecie. Z tym, że najbardziej biadolą Ci, którzy są leniwi i każdej pracy się boją.
I co z tego, że rocznie mam obrotu na 50 tysięcy? Muszę z tego opłacić składki, podatki, zakupić kilkaset litrów paliwa, nawozy, pasze, mieć na naprawę maszyn, opłatę żniw, szczepienia, wizyty weterynarza, opłaty.
Wole robić to co robię, niż siedzieć za biurkiem i ciągle narzekać jak niektórzy z Was.
A co do krusu - cieszę się, że nastąpi modernizacja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

A co do pracy w soboty niedziele to faktycznie żony napierdzielaja w oborze że poza krowami swiata nie widziala a taki przykladny rolnik spi bo od tygodnia poszedł w trans i nie trzeźwieje. Znam takich bardzo wielu. A pozniej tłumaczy jaki on spracowany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

to oni mają kredyt tylko 2 % ....?? To się nie dziwię z czego sąsiedzi mojej rodzinki na wsi se takie obory i domy powystawiali.... jeden przez drugiego, ledwo du.py ciągają ale rywalizują między sobą....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Po co uogólniasz.Kto tu biadoli?Czy ja narzekam na swoją pracę?Czy napisałam,że za mało zarabiam i chciałabym mieć takie dochody,jak Ty?Uwazam,że trzeba zreformować KRUS.Tyle i tylko tyle.Bez zazdrości,narzekania,biadolenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Kredyty są różne zależnie od linii. Były nawet na 1.20 %. 2% to standard a jak już coś jest na 3 to krzyczą dlaczego tak dużo. Resztę dopłaca Agencja ale i tak źle. Taki młody rolnik na dzień dobry dostaje 50000 zł a Tobie coś kiedyś dali za darmo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Transponder nic mi nigdy za darmo nie dali :(
Ooo to rolniki źle nie mają :) Żyć nie umierać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Oni mają bardzo dobrze. I ten który umie z tego skorzystać jeździ dziś ciągnikiem więcej wartym niż Twój dom. A pozostałym 3/4 rolnikom po podstawówce pozostało narzekanie. Jak ktoś kiedyś powiedział: Czemuś biedny? ... Boś glupi ... I tyle w temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

To właśnie typowo Polskie zachowanie brawo!!!! Po prostu nie potrafię pojąć jak można zaglądać komuś w kieszeń. Większość łomżyniaków ciągle jedzie ludziom z okoliczny wiosek a teraz nagle im zazdrościcie, czysta hipokryzja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

nie czepiajcie się tylko tych rolników,jest tyle grup społecznych które też mogą skorzystać z dotacji unijnych,tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak a nie siedzieć przed komputerem i narzekać.Weżcie się w końcu za robote,pozdrowionka dla forumowiczów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

damianek111 w domu Cie nie nauczyli kultury ? czy Twoje wyrażenie "Odpierdol , cioto" mam rozumieć jako wiejski chamski podryw?:)
Ty mało rolny w tej chwili to ja twoja oborę spłacam postawiono za Gierka wiec wyrażaj się z szacunkiem chamie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

a co z osobami mającymi krus a pracującymi poza rolnictwem?zobaczymy ile osób będzie zwolennikami reformy....kiedyś ludźmi ze wsi pomiatano, normalnie selekcja w każdym sklepie i urzędzie ,a to wieśniak śmierdział a to zawieśniaczał....a to mleko ze wsi a to jajka ze wsi a to bleee,nie doceniało się ciężkiej pracy, a teraz już chleba i żywności po śmietnikach się nie wyrzuca...jak kiedyś , i nie szkodujcie ludziom zakupów w biedronce, bo jakby było ich tak na wszystko stać to stali by z niektórymi w kolejce w kauflandzie lub stokrotce....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

jak to nie płaci??--a KRUS to bolszy ch.. ??


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

rolnikowi panstwo doplaca 60% a zusowi 80% wiec po co ta dyskusja

zgrzyt hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Najwięcej do powiedzenia/napisania mają osoby które znają życie z opowieści lub z tv, ekonomia wpr etc są dla nich jak jowisz po prostu wiedzą że jest. Chcąc coś konstruktywnego wnieść do dyskusji trzeba wiedzieć czego ona dotyczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

minister- zanim zaczniesz swoją kolejną "błyskotliwą" dyskusję to dowiedz się trochę na ten temat. Ciągle masz jakieś problemy, czy to z rolnikami, czy z KRUSem. Co nowego zaraz wymyślisz ?
Najwiecej wypowiadają sie osoby, które swoja wiedzę ekonomiczną i polityczną czerpią z tv lub opowieści. Wierzysz w to wszystko co Ci przekażą media a nie masz kompletnie pojęcia o niczym.
Nie mam ochoty prowadzić z Tobą dyskusji, bo wiem, że niczego do niej nie wniesiesz, poza swoimi racjami wyssanymi z palca.
Zorientuj sie trochę człowieku, bo widzę, że Twoje marne zarobki musisz odreagować na forum besztając rolników.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

No tak prasa kłamie tv kłamie jedynym rzetelnym źródłem informacji jest Radio Ma Ryja:)


Finansowanie z budżetu państwa składek zdrowotnych rolników, bez względu na ich status materialny, jest niezgodne z konstytucją - uznał we wtorek Trybunał Konstytucyjny, który badał przepisy dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego rolników.
Trybunał dał 15 miesięcy na zmianę tych przepisów.

Wniosek do TK skierował Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawę składek na ubezpieczenia zdrowotne rolników regulują przepisy ustawy z 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z nimi składki na ubezpieczenia zdrowotne rolników są finansowane z budżetu państwa, niezależnie od osiąganych przez rolnika przychodów.

http://www.ppr.pl/artykul-czarne-chmury-nad-glowami-1-5-milliona-rolnikow-159322.php

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!


Zazdrosc i jeszcze raz zazdrosc, jaki problem bylo otworzyc gospodarstwo i bys placil jeden z drugim ten "niewielki" KRUS, mało % kredyty itd. Najlepiej dupe wywalić na rolnikow i niech **********ą bo za małe składki płacą, tylko z tym Waszym mysleniem to niedługo nie bedziecie mieli co do gara wlozyc. Bo rolnik to za mało płaci i trzeba go oskubac, nie ma rolnictwa, nie ma podstawowych produktow.
Polska rzeczywistość. Jak to państwo ma dobrze funkcjonować gdy polak polakowi oko wydłubie tylko po to żeby ten drugi nie miał przypadkiem wiecej pieniedzy odemnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Niektórzy z was to nawet poprawnej polszczyzny nie znają,nawet "ma ryja"piszą oddzielnie a do powiedzenia mają najwięcej bzdur i obelg na tematy o których zielonego pojęcia nie mają.Ludzie weżcie się za robotę bo naprawdę jak tylko będziecie siedzieć przed komputerem i obrażać innych to życia na poziomie z tego nie będziecie mieli.Chamstwo i jeszcze raz chamstwo! Kto to słyszał żeby tak Polak na Polaka warczał jak pies. Żal mi niektórych naprawdę.:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Niektórzy z was to nawet poprawnej polszczyzny nie znają,nawet "ma ryja"piszą oddzielnie a do powiedzenia mają najwięcej bzdur i obelg na tematy o których zielonego pojęcia nie mają.Ludzie weżcie się za robotę bo naprawdę jak tylko będziecie siedzieć przed komputerem i obrażać innych to życia na poziomie z tego nie będziecie mieli.Chamstwo i jeszcze raz chamstwo! Kto to słyszał żeby tak Polak na Polaka warczał jak pies. Żal mi niektórych naprawdę.:) A najbardziej autora tematu :):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Kto ma pole to mu w oczy kole a ja nimam wiec biadolę:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Andy ty nie biadolisz tylko pierdo..sz głupoty,chłopie idż zjedz obiad,machnij sobie piwko i odpręż się trochę bo jesteś zestresowany i zakompleksiony,pozdrawiam :):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas "Chamstwo i jeszcze raz chamstwo!" . Jak ty możesz wiedzieć czy jestem ze stresowany czy zakompleksiony jak zapewne tylko skonczyleś szkole rolniczą:))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

czytam twoje głupie wypowiedzi i z nich wnioskuje że nie masz wiele rozeznania w tych sprawach,potrafisz tylko dolewać oliwy do ognia.Zdziwiłbyś się jakie mam wykształcenie i to wcale nie rolnicze :):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas to powiedz mi o pożyczkach branych za Gierka chłopcze lub zapytaj się rodziców?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas i co mi nic tu "pierdo..sz "?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Co ty Andy wyjeżdżasz z Gierkiem? co ma piernik do wiatraka.Za komuny napewno żyło ci się lepiej w mieście ale te czasy się już nie wrócą,głosowałeś na Tuska to nie miej teraz pretensji do nikogo :):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

na pewno.Jeśli zwracasz innym uwagę na popełniane przez nich błędy, także powinienneś pisać poprawnie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas a co ty wiesz o komunie ? z książek czy opowieści kolegów przy winie:) tylko że ja za komuny nie mogłem sobie postawić obory za bezcen. A teraz całe społeczeństwo płaci za Gierkowski cud gospodarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Ale mogłeś postawić sobie dom bo materiały budowlane były dla wszystkich tak samo dostępne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas po papier toaletowy stało się w kolejkach a ty mi tu mówisz o powszechnym dostępie do materiałów budowlanych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Ludzie narzekają na wszystkie zawody. Oczywiście każdy ma lepiej, niż my.
Nauczyciele mają tyle wakacji, policjanci mogą iść na emeryturę po 15 latach itd. Każdy ma swój wózek i musi go jakoś pchać.
Proszę wiec mi nie pisać, że też mógłbym zostać rolnikiem. Mógłbym, ale nie chcę. Mam inny zawód i dobrze się w nim czuję.
Wszyscy powinni mieć tak samo. KRUS jest problemem nie tylko ze względu na rolników. Jest wiele osób, które z rolnictwem nie mają nic wspólnego, a "siedzą" na KRUSie. Przykładem są taksówkarze, drobni usługodawcy - stolarze, budowlańcy ...
Skoro ja muszę płacić ZUS co miesiąc, to nie wiem dlaczego inni mieliby mieć łatwiej. Dlaczego mam za nich płacić. Za produkty wytworzone przez rolników i tak muszę płacić. Nic nie dostaję za darmo.
Rolnik, który ma dwie krowy i kawałek pola nie będzie w stanie zarobić na ZUS. Są jednak tacy, których na to stać. Powtórzę - dlaczego muszę płacić na innych? Reforma (likwidacja) KRUS to jedyny sposób na poprawę finansów państwa.
Tym, którzy KRUS usprawiedliwiają trudami pracy na roli napiszę tak - mogliście spędzić ostatnie 20 lat w szkołach i uniwersytetach i moglibyście pracować gdzie indziej. Nie mielibyście tak źle, jak na roli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

A uważasz że na wsi to papier toaletowy leciał z nieba?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas - co to za pytanie? Czego ono dotyczy? Wiem, że nikt nie dostaje nic za darmo. Ale KRUS jest systemem niesprawiedliwym. Nie mówię, że rolnicy mają łatwo. Wręcz przeciwnie. Ale nie można robić z nich męczenników.
Problemem w Polsce jest to, że każdy uważa, że coś należy mu się za darmo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Rahtid dzieki za cierpliwość i racjonalne podejście do tematu.Mam nadzieje,że adwrsarze je docenią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

nie trzeba pisać głupot o rolnikach tylko kupić gospodare czerwone gumiaki oraz koze i pokazać co się potrafi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Jak widać adwersarze nie docenili.Jedyną odpowiedzią jest propozycja kupienia gospodarstwa.Za nic mają stwierdzenia,że uwagi dotyczą reformy KRUS-u i nie są ,,atakami,,na rolników.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

ikpas nie chce mi się pisać wiec sobie wkleję



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

niektórych wypowiedzi to aż żal
jak mówicie że jest tak wspaniale na wsi to się zamiecie będziecie robic w niedziele i święta i w nocy czasami przy zwierzętach, wtedy pogadajcie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

von chrupka a to jest pierwszy post i czy według ciebie nie ma ataku na rolników?Pierwsze słowa od razu dlaczego rolnicy.....a czemu nie ma tu stwierdzenia czemu KRUS się nie reformuje?
Autor: minister (---.elomza.pl)
Data: 16-11-11 18:06

Dlaczego rolnicy nie nie płacą ubezpieczenia zdrowotnego a korzystają z usług medycznych ile wlezie. Każdy płaci te ubezpieczenie, ja płacę miesięcznie ok. 250 zł. a te święte krowy, ROLNICY NIC NIE PŁACĄ !!!!!!!!!!
DLACZEGO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Założyłem ten post aby pokazać i uświadomić osobom mieszkającym w miastach że są oszukiwani przez pseudo " biednych rolników" którzy potrzebują ciągłej pomocy finansowej.Im się niby kur..wa źle żyje i trzeba ciągłej finansowej zbiórki narodowej aby im pomagać a ja kur..wa co jestem odmieniec, mam inne pragnienia, inny żołądek, mam inne dzieci ?. NAJWYŻSZA PORA OPODATKOWAĆ ROLNIKÓW !!! UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH, ROLNIK CZY MIASTOWY POWINNI PŁACIĆ TAKĄ SAMĄ SKŁADKĘ !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Minister, obetnij wszystko co się da rolnikom a za pewne będzie tylko lepiej :) i uważaj podczas jazdy na traktory bez oświetlenia ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Minister jesteś oszukiwany ,ale przez swoje państwo.Rolnicy na tym korzystają to fakt ,ale to nie znaczy ,że to jest ich wina.Wiesiek z Jeziorka sobie sam składki Krusu nie ustalił.
Jak macie pić do kogoś to pijcie do tych na wiejskiej w Warszawie.
Ja i tak nie przewiduje więcej jak 2 lata i ta banda złodziei w końcu zostanie rozjechana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

dobrze że sa rolnicy przynajmniej popatrzę sobie na wypasione fury ponieważ większośc w łomży ma. bardzo małe w...i [bmw]

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Właścicielami tych 'wypasionych fur' są zazwyczaj ludzie, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, mieszkają na wsi a z rolnictwem mają tyle wspólnego co autor tego posta z racjonalnym myśleniem. Kolega na siłę szuka winnego. Przepraszam, on nie szuka, on już go znalazł - przecież to rolnik wymyślił ZUS dla ludzi mieszkających w mieście i KRUS dla rolników po to tylko, żeby uprzykrzyć życie zwykłemu zjadaczowi chleba mieszkającemu w mieście. Ktoś tu zapomniał tylko o jednej rzeczy: Nie robi się do własnego koryta! Panie minister idź pan na rynek powiedz panu Kowalskiemu, że ma on za duże przywileje i że nie kupisz pan u niego kartofli itd. Ale powiedz mu to w twarz bo na forum k... rzucać to każdy potrafi. Na koniec dodam, że pomimo nicku BLM nie mieszkam na wsi, opłacam ZUS i nie szukam winnych tam gdzie ich nie ma. Dziękuję:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

Od tego, że rolnikom będzie gorzej nam nie będzie lepiej.

Dlaczego mamy popierać zwiększenie budżetu ? Żeby nam (Polakom) politycy więcej zabrali ? Żeby mieli więcej kasy ? A dlaczego mają mieć więcej kasy ?
Rząd kasy powinien mieć MNIEJ !
I mniej wydawać.
Bo im więcej kasy ma rząd (budżet) tym więcej nam zabiera...

P.S. Poza tym dotacja do krusa to chyba ok 14 mld a do zusa prawie 40 mld. Zlikwidujmy więc i zus.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

A jeśli kasę się zabiera (politycy twierdzą, że po to aby rozdać)
to gospodarka leci na pysk - i kryzys gotowy.

A za kryzys płacą wszyscy ale najbardziej biedni (bo bogatemu zabraknie na koniak a biednemu na ziemniaki).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

http://www.youtube.com/watch?v=SOypVl7oaYc

o jaki ja jestem polak wyjątkowy
myślę dupą i niemam głowy
kieruję się sercem dumą i honorem
o kapitalizm przecież to chore
ja chce powrotu do przeszłości
i znów w to uwierzyć
czy się stoi czy się leży to wypłata się należy
czy się stoi czy się leży to wypłata się należy


dofinansowanie z UE
złe bo nie dali mnie
a obiecywali że
każdy dostanie je
więc siedzę
i procenty licze
biedzę się
nad tym i myśle
leże już
bo 40% poszło w łeb
akcje spadają
postęp kręci mnie
ale jak mi stawiają
trzeba schładzać gospodarke
ciepła niedobra dla państwa
proszę pana
trzeba w oku mieć tą miarke
weszła w obieg sama zalana
nieakcyzowana
a gdzie vat pytam się
jest volt to wiem
co mi tu pan
imputujesz że
co?
faktur nie wystawiam?
bo nie mam pieczątki
nipy, pity, wypełniam
więc o co wąty
chyba zagłosuje na inną partie
bo ta nie daje szans na starcie
człowiek tu ciężary podnosi
drugi tylko patrzy żeby się wprosić
i kosztów nie ponosić
własna firma to jest byznes
i nie będę się prosić


Za komuny to podobno było za darmo
wczasy przykładowo
to co że w sklepach ocet z muszardą
Dziś rarytasy ale za wystawą sklepową
Bo kasy nie ma
Teraz pan płaci, pani płaci, wszyscy płacimy
I co? I nic nie ma
I robić nie ma komu
Ja na ten przykład za te grosze, to pierdole nie robie
wole siedzieć w domu
Mam telewizje cyfrową w HD
To se pooglądam przy piwie no nie?
LCDKA na raty se wziąłem,
znaczy na babcie, bo babcia ma rente
babci nie potrzebna
A Raty 0% i jest pieknie
A Ogólnie to mi się nie chce
Za dużo roboty
Żeby to się opłacało jeszcze
A tu garba się dorobisz
conajwyżej
Jakby mi tak dali
bo ja wiem
no dużo jakby mi dali
to inna rozmowa
A tak to wpierw umowa
Potem L4
Na pół roku
I Bom włajaż
Ekskuze młą
Cmoknijcue mnie w wora
I jest sialala, a jak!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!

kolega blm czegoś nie zrozumiał ,cieszę się że i po łomży ktoś smiga dobrymi furami

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnik - nie płaci a korzysta !!!



Rolnicy z małych gospodarstw do 15 ha byliby zwolnieni z opłacania składki.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/479291,PSL-rolnicy-zaplaca-1820-zl-skladki-zdrowotnej
http://www.youtube.com/watch?v=V47Df0vjSYs



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org