sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

takie słowa usłyszałem dzisiaj w radio Nadzieja z ust jakiegos miejscowego księdza , KTóRY DOSZEDŁ DO WNIOSKU ,ŻE W DOBIE POWSZECHNEGO UBÓSTWA, GŁODNYCH DZIECI. w OBLICZU NACHODZACYCH MROZÓW NAJWAZNIEJSZE JEST ABY OSWIETLIĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ŚWIĄTYNIE. No oczywiście drogim oświetleniem , co podkreślił sprowadzonym z Włoch. JAK ZROZUMIAŁEM TYLKO TAKIE OŚWIETLENIE MOZE DOPEŁNIĆ OBRAZU CAŁKOWITEJ PYCHY MIEJSCOWEGO KLERU?

Pytam się więc gdzie są nauki naszego papieża Jana Pawła II? Co wynieśliście z jego pontyfikatu?

Umiejetności iluminacji i nic więcej.

stanisław

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Kosciol taki byl od wiekow i taki pozostanie bez wzgledu na slowa Papierza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Powtórzę to, co napisałem na tym forum już dawno:

OPODATKOWAĆ BATMANÓW !!!

Pomyślcie, jakie wpływy odnotował by budżet państwa; jaką ilość pieniędzy mogła by iść na szpitale, nowe drogi. Kościół, to instytucja, która opiera się na tępocie umysłu ludzkiego... Mój kościelny (dość już mam tego **** który szlaja się wieczorami i puka pękiem kluczy do drzwi) za chodzenie po domach i zbieranie haraczu jeździ sobie nowym seatem leonem w full opcji.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

a jak można w dobie powszechnego ubóstwa:
-przeprowadzać wybory posłów senatorów i prezydenta (ile to by za to głodnych dzieci nakarmił0
-remontować stary ratusz (może chociaż wpuszczać tam na noc bezdomnych żeby się ogrzali)
-płacić po 10 tys diety tylu posłom (jakby co drugiego wywalić to za te pieniądze ile stołowek by caritas poprowadził)
-zapalać latarnie uliczne w CAŁYM mieście (ludzie powinni w nocy spać a nie łazić po ulicach a zaoszczędzonym prądem można ogrzac jakiś przytułek)
Dawajcie inne pomysły a nie będzie głodu i ubustwa
__________________________________--

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Wszystkich idiotów z forum 4Lomza.pl zagonić do roboty !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Proponuję 4Lomza do nagrody - jw.

Kostucha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

życie nie może obracać się tylko wśród biedy.
na tym świecie, żyją też ludzie, którzy w jakiś sposób potrafią sobie radzić.
nawet jak się jest niebogatym miło jest spojżeć na fontannę, ładny budynek, kwiaty na kląbie....
czy bieda wymaga, aby mazać ściany speryami i pozwalać aby stare budowle takie jak ratusz niszczały?
ciebie goostav stać na komputer i modem. na co więc narzekasz? na ojca co ciebie wykorzystuje? na matkę co cię bije? na to, że nie wiesz co w życiu robić? czy na złą częstotliwość prądu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

tak jak napisał MrS ten kościelny jest upierdliwy :) pisząc łagodnie
wcześnie jeździł jeździł jakimś gratem trabantem czy co tam już nie pamiętam :-p a teraz "wozi" sie seatem leonem nowym z full opcją
to chyba każdy zrozumie o co chodzi :D nie trzeba sie rozpisywać


pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Racja Goostav



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

no to bedziemy chyba palic koscioly ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

i ratusze ??

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Spalmy wszystko, jak we Francji...:(

Jantar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Kler trzeba opodatkować jak już ktoś wcześniej wspomniał. Oni żyją jakby w innym świecie. Każemu Polakowi państwo zabiera prawie połowę dochodów. Klerowi nie zabiera nic to mają biedactwa takie dziwne pomysły. Ale to też ludzi wina, po kiego grzyba dawać im tyle na tacę? Byłam ostatnio na ślubie to ludzie setkami sypali. Innych wydatków nie mają albo co...No ale jak WOŚP organizowała zbiórkę to tylko monety brzęczały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

malo tego ze nic panstwu nie placa jak normalni obywatele to do tego maja przywileje.

a co do palenia kosciolów to powazna propozycja, kiedy sie zbieramy na akcje ?

hehehe
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

E tam... spalisz to wybudują nowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Trzeba odróżnić kościoły (budowle) od Kościoła - instytucji, która rzeczywiście jest pazerna i bazuje na ciemnocie i lęku. Budowle kościelne, myślę o tych zabytkowych, są bardzo piękne, a katedra to przecież 500 lat historii naszego miasta. Chyba dobrze jest gdy dbamy o zabytki, bo to nasze dziedzictwo, również ratusz, cmentarz przy Mikołaja i kirkut przy Wąskiej (tam trzeba by włożyć sporo pracy), Dworna, fragmenty Długiej, Stary Rynek. Spójrzcie co się dzieje z wieżą ciśnień. Stanowiła bardzo charakterystyczny znak Łomży, a teraz sypie się w gruzy. Przecież można ją odrestaurować za pieniądze np. z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i zrobić wieżę widokową z restauracją. Ale czy nasi władcy o tym myślą, czy może dla nich najważniejsza jest walka o władzę?

nar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Zastanówcie się poważnie, skąd biorą się pieniądze na nowe kościoły? Z tacy?- niemożliwe!, daje Watykan?- nieprawdopodobne!, ze składek wiernych?- nie daliby rady!... No więc skąd? A może z budżetu i tej "wielomiliardowej dziury"?. Powiadał mi pewien znany ekonomista, że to było tak: szczególnie za Buzka przelewali na konta mnożących się fundacji kościelnych itp. te miliardy oczywiście bez podatków i opłat, a potem się dzielili "dawcy' z "odbiorcami' pospołu. Dla mnie jest to dość wiarygodne wyjaśnienie i będę o tym przekonany dotąd, aż wreszcie Kościół ujawni swoje wpływy,wydatki i stan kont bankowych tak, jak tego żąda się od nas wszystkich w imię demokracji. Może wtedy dopiero otworzą się niektórym naiwniakom oczy, a świat wreszcie przestanie się z nas śmiać.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

I po co te wrzaski. A gdzie ciemnota była podczas ostatniego głosowania? Łomża i powiat łomżyński wybrał nowe władze z czernią w tle. Kto qźwa głosował na Leperiadę i Rydzykowo? Teraz dwa razy więcej świątyń postawią. I strasznie się z tego cieszę. Dla mnie mogliby juz zacząć stawiać. Przynajmniej gówniarze nie będą mieli na nocne łażenie z butelką piwa w łapie, bo starzy całą kasę na tacę oddadzą. I tak trzymać !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

W którejś "Polityce" wydatki z budżetu naszej Rzplitej na Kościół oszacowano na 1-1,5 mld PLN...

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

peter po pierwsze to nie ciemnota-tak nazywaj tych, których dobrze znasz. Jeśli chodzi wogóle o podlasie to mamy baaardzo dużo rolników i "katolików" Każdy głosował jak chciał, dużo osób na głosowanie wogóle nie poszło. Jeśli osoby, które się tu wypowiadają otwarcie mówią,że kleru nie cierpią to uważasz że głosowali na kaczora? A jeśli chodzi o "gówniarzy" to nie bój się, ilość kościołów nic tu nie zmieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

katolikow ? zeby oni wierzacy byli tak jak niewierzacy to mozna by ich nazywac katolikami to ciemnota, bojaca sie gniewu pana i zdania sasiadow na ich temat !!!

to nie sa katolicy !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Katolicy..katolicy... człek o twarzy kata??? Brrrrr!!!!

Jantar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

smieszni jestescie w tych swoich domyslach i insynuacjach.slepym zacietrzewieniu. Wine za wasze niepowodzenia zrzucacie na kosciol, zamiast na tych od ktorych faktycznie zalezy nasz byt materialny.

zaprawde powiadam, smieszni jestescie :D:D

Skoro ksiadz to taki zwykly zawod to rozumiem ze niedlugo seminara zapelnia sie nowymi kandydatami. Skoro kosciol jest taki bogaty, a ksieza maja tyle pieniedzy to byloby marnotrastwem nie miec w tym udzialu, co? Kto jest chetny? idziemy. przeciez tam tyle kasy, ze tylko ja zbierac!
Bedziemy rozbijac sie brykami, wyrywali laski na dyskotekach przebrani w cywilne łaszki. I miec w dupie to co o nas mysle, bo grunt ze mamy KASE!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Seminaria się nie zapełnią bo każdy boi się o swoją du.... i żadna kasa tu nie pomoże !.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Mnie przynajmniej nie chodzi o jakąś winę Kościoła, ale o kościelną, podejrzaną kasę! A ew. wina sama wyjdzie , kiedy otwarcie okaże się ile to nam z budżetu ta "szacowna instytucja" wypmpowuje pieniędzy. Czy nie mamy prawatego wiedzieć? A może się mylę więc byłby to sposób pozbycia się jakichkolwiek podejrzeń w stosunku do Kościoła.... ale dlaczego podnosi się zawsze... Bo np. czytałem gdzieś, że wojsko utrzymuje ok 300 etatów kadrowych (podoficerskich) dla zakonnic- gospodyń domowych kapelanów...a kapelani na dworcach, w straży p.poż. policji, itp/ To tak za friko?

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

"Polityka" niegdyś oszacowała wydatki z budżetu państwa na Kościół na 1-1,5 mld zł.

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nasza świątynia jest tak piękna że trzeba to wyszczególnić

Spróbuję poszukać tego artykułu w sieci, bo go jeszcze niedawno widziałem. Jeśli mi się uda, to zamieszczę link. Chyba że nie znajdę - wiadomo - katocenzura...

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org