poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rowerowo Piłsudskiego!!!!

W sobotę miałem okazje przejechać się rowerem po nowej „ścieżce rowerowej” I krew mnie zalewa jak zobaczyłem jak one zostały zaplanowane i zrobione!!! Osoba która to planowała nie ma pojęcia o tym co robi i na domiar bierze jeszcze za to gruba kasę. Aż wstyd!!! Ktoś to również zatwierdził i też nie ma pojecie co robi. I takich to mamy „wspaniałych” urzędników i projektantów w naszym mieście. Chodzi o przebieg ścieżki rowerowej przy przystankach dla czerwonaków. Każdy wsiadający będzie wpadał pod rower i odwrotnie. A rozwiązanie jest dziecinnie proste!!! W tych miejscach ścieżkę prowadzi się za przystankiem, ale widać ,że łomżyńskim urzędnikom proste rzeczy nie przychodzą do głowy…

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

zeby tylko to było spaprane....

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

nie ma ścieżek - źle
są ścieżki - źle

byłby za przystanikiem - po co niszczycli zieleń itp. itd

weźcie się za robotę i przestanicie biadolić !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Nikt nie biadoli. Jeżdżę trochę rowerem to mogę coś powiedzieć. Te ścieżki to poszerzony chodnik. Gdy się nimi jeździ, to trzeba uważać na pieszych. Ścieżki rowerowe powinny być oddzielone od chodników, inaczej piesi nie wiedzą do czego takie ścieżki a zwłaszcza znaki "ścieżki rowerowe" służą.
Słup na środku ścieżki rowerowej? Genialnie. Z tymi przystankami - przyznaję rację. Bezmyślne posunięcie. Z górki można się łatwo rozpędzić, a wątpie, czy wysiadający z autobusów będą się rozglądać.
Nie narzekam na ścieżki, fajnie, że są, ale ten co je projektował, chyba zapomniał o podstawach bezpieczeństwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Widzisz zatrzymujący się autobus = ludzie wysiadają. Masz lepszą widoczność z roweru czyż nie? Tak więc jeden z drugim zatrzymaj się na tym rowerze, przepuść wysiadających i po sprawie. Nie jesteście jedynymi użytkownikami ulic w tym mieście, wystarczy pomyśleć a wszystkim ułatwi się życie.
W każdym innym kraju, gdzie tych ścieżek jak i rowerzystów jest na prawdę sporo! ludzie potrafią znaleźć rozsądne rozwiązanie bez poruszania nieba i ziemi. Tylko tutaj NIE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

A mi tam doskonale śmiga się ulicą i wcale nie mam zamiaru kozystać z tych ścieżek :):)
Zapomnieliście o jednym drobiazgu żaląc się na urzędników:)
ŚCIEŻKI ROWEROWE SĄ PO TO ŻEBY KULTURALNIE PO NICH JEŹCIĆ A NIE ROZPĘDZAĆ SIĘ Z GÓRKI :):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

jak to zle?
skoro jest budowa, to czemu nie mozna od razu zrobic tego dobrze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

... no właśnie i ten różowy kolor, toć to dla PEDAŁÓW !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Jedno ale co do przystastanków przy ścieżkach. Mogę jechać wolno, ale tak jak zza zakrętu, tak zza przystanków może ktoś nagle wyjść. A rowerem nie trudniej się odrazu zatrzymać. Poza tym jeżdże przeważnie z dzieckiem w foteliku na rowerze, to moje ruchy muszą być tak czy owak wyważone. A te ścieżki rowerowe, które teraz powstały niewiele w tym pomagają. Z tego względu podważam też sensowność ścieżek rowerowych bezpośrednio usytuowanych przy przystankach. To tak samo jakby ich nie było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Autor: Mee (---.lomza.vectranet.pl)
Data: 12-09-11 17:01

Widzisz zatrzymujący się autobus = ludzie wysiadają. Masz lepszą widoczność z roweru czyż nie? Tak więc jeden z drugim zatrzymaj się na tym rowerze, przepuść wysiadających i po sprawie. Nie jesteście jedynymi użytkownikami ulic w tym mieście, wystarczy pomyśleć a wszystkim ułatwi się życie.
W każdym innym kraju, gdzie tych ścieżek jak i rowerzystów jest na prawdę sporo! ludzie potrafią znaleźć rozsądne rozwiązanie bez poruszania nieba i ziemi. Tylko tutaj NIE.


Mądrala z ciebie.Powiedz po co są robione ścieżki rowerowe?.....no?Ścieżki rowerowe są po to,by ułatwić i usprawnić poruszanie się rowerem,a jakie to usprawnienie jak mam omijać pieszych.Nawet jak ludzie po tych ścieżkach będą bardzo ostrożnie jeździć,to i tak będzie dochodzić do kolizji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Tylko w kilku miejscach na krótkich odcinkach zrobiono porządne ścieżki w Łomży. Ale co dobre, szybko się kończy. Niestety, ale i na tych wydzielonych odcinkach nie jeden raz zdarzylo mi się omijać pieszych lub dzwonić na nich oznajmiając, że będę przejeżdzać. Tak jak wspomniane wcześniej, ten temat jest dla mnie istotny, bo jeżdzę z dzieckiem i sprawa bezpieczeństwa i logiki jest dla mnie ważna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Dokladnie.! Podstawa bezpieczenstwa bylo by ominiece przystanku od tylu. Zgadzam sie w zupelnosci. Gdyby tak zrobili to by teraz tego postu nie bylo i w tej sprawie bylo by ok. Jak cos robic to dobrze robic. To jest to samo jak masz swoja firme i ktos ci hałe odwala...

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

Masz rację!!!!
A Ci którzy w życiu nie jechali rower po ścieżce rowerowej to powinni zamknąć gębę, bo nie po to są robione one, aby sobie utrudniać życie!!!!
A tu potrzebna jest chyba TV aby pokazać mądrość naszych urzędników i ciekawe jakie wtedy będą mieli miny!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rowerowo Piłsudskiego!!!!

http://www.mmlomza.pl/artykul/lomza-swe-minusy-ma-420567.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org