poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowe dowody osobiste!!

Witam
Od jakiegoś czasu planuje się wprowadzić dowody osobiste w Polsce z chipem, który będzie zawierał wiele, wiele danych o obywatelu... czyż to nie inwigilacja?

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Takie-beda-nowe-dowody-Polakow,wid,13765288,wiadomosc.html

Gdzie nasza prywatność?? coś czuję, że to tylko przejściowa forma do tego, by za jakiś czas zamiast tych dowodów wszczepić nam chip pod skórę...
Chyba zwierzętami nie jesteśmy...

Widzę, że Nowy Porządek Świata coraz bliżej... Zachęcam do poczytania o tym, co szykują nam "możni" tego świata.

A tu krótki film tylko o samym chipie: http://www.youtube.com/watch?v=38HlcS5UlD0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

i jeszcze jedno, dlaczego robią to bez naszej akceptacji? niedawno przeciez wymienialismy dowody... co to za demokracja gdzie "rząd" narzuca wszystko z góry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

bo PO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

i żydzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

Państwo dąży do pełnej kontroli nad obywatelem. Po to NIPy, PESELe i inne. Niedługo nie będą mówić po nazwisku tylko numerkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

NIP dla zwyklych śmiertelników-po co?mamy pesel(niepowtarzalny)
a czy dowody z informacjami to taka tragedia?to już bylo,zielona książeczka z wpisanym zatrudnieniem,stanem cywilnym,ilością dzieci na utrzymaniu...tak kiedyś wyglądal dowód osobisty i nikomu to nie przeszkadzalo.
podskórne chipy to też dobry pomysl,ale daleka droga do bezpieczeństwa,bo decydując się na to chcialbym tam mieć i nr.kąta i pin,nr ubezpieczenia,a to rodzi zagrożenia.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

a co będzie jak ktoś zgubi taki dowód?? I po co wszyscy muszą o nas wszystko wiedzieć...??
Wydawało mi się, że żyjemy w wolnym kraju.. chyba jednak nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

większy nacisk na zabezpieczenia i nikt się niczego nie dowie.
teraz też wiedzą o nas wszystko,może prawie wszystko...wpisując w odpowiednią bazę danych nr.pesel wyświetlą się wszystkie dane o Tobie,czy o mnie.ważne,żeby ograniczyć dostęp do tych danych do minimum.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

a co z tych strasznie waznych danych wiecej tam bedzie? Mysle, ze stanie na tym co teraz i wczesniej. Czyli aktualny dowod rozszerzony o rodzine. Dostep do informacji o Tobie jest taki sam, jak i bedzie. Tyle, ze teraz gubiac dowod kazdy glupi moze go odczytac, gubiac dowod z chipem to znalazca czy zlodziej musialby sie zaopatrzyc w odpowiedni sprzet i wiedze jak to rozszyfrowac. Na tym dowodzie nie byloby praktycznie nic poza imieniem, nazwiskiem i zdjeciem zapewne. Rozumiem, ze z karty platniczej nie korzystasz? bo w momencie jej zguby kazdy ma dostep do Twoich danych jezeli ja rozszyfruje.
W kazdym cywilizowanym kraju takie przedsiewziecie nie byloby niczym niezwyklym, ale u nas to juz musi byc kontrola i ograniczanie wolnosci. To juz fobia jakas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

mi to nie przeszkadza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

- a mnie to przeszkadza, dla tego takie sprawy powinny być podawane referendom.
Wspomniane „zielone książeczki” dlaczego te dowody, nie mogły by funkcjonować do dzisiaj?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

jak dla mnie moglyby funkcjonować,ale szybko się niszczyly(nie pasowaly wielkością do portfela.dane zawarte w dowodzie nie są aż takie ważne.trzeba tylko uniemożliwić nieuczciwym"znalazcom"wykorzystanie ich,a nikt nie będzie plakal jak zgubi dowód z chipem czy bez niego.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

A ja nie chce takiego dowodu i nigdy sobie go nie wyrobie. Dla mnie to glupota tych rzadowych pajacow jest i tyle na ten temat.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

do PA : tylko wiele takich cywilizowanych krajów jak np. Dania, Norwegia, USA itd nie wymaga posiadania czegos takiego jak dowód osobisty( w niektórych krajach wystarczy byle jaki dowód oby miał zdjęcie).

Przepraszam ale numerkiem nie mam zamiaru być, bo jestem człowiekiem i chce zachować godność człowieka. Nie zdziwię się jak za pare lat będą próbowali nam wszczepić ten chip pod skórę.
Będziesz skakał to Ci go wyłączą i nic nie zrobisz.. takie coś charakteryzuje totalitaryzm a nie kraje cywilizowane. Jak widać nasz świat, bo to nie tylko w Polsce, zmierza do totalitaryzmu i całkowitej kontroli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

robaczysko zgadza się tylko że w stanach nie długo się to zmieni każdy posiadacz dostępu do neta będzie miał własne ID.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

hehe no właśnie, czyli nasz piękny świat wkracza w okres inwigilacji każdego obywatela...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

ludziom wciskane są kity, że to pomocne itd no dobrze moze to i ułatwi życie ale na dłuższą metę bardziej je zniewoli.
To są takie "niedobre cukiereczki" ale w ładnym opakowaniu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

robaczysko racje zanim po myślimy o.... system będzie wiedział o czym myślimy;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

zgadza się, ale wydaje mi się, że tych ludzi ktorzy sa zwykłymi obywatelami jest więcej niż tych którzy chcą to wprowadzić.. i jeśli ci ludzie nie zgodziliby się można byłoby coś wywalczyć, a nie brać wszystko co dają

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

do robaczysko: wiesz oczywiście o tym, że w takich cywilizowanych krajach są paszporty, które u nas nie są tak popularne i masz na nich te dane, które posiadasz w dowodzie osobistym i są one traktowane jako dowód tożsamości, do tej listy nawet głupią Łotwę możesz dopisać. Argument nie trafiony, bo jaki by to dokument nie był musi posiadać zdjęcie i dane jeżeli ma być traktowane jako dowód tożsamości. Ja nie wyobrażam sobie chodzenia z paszportem w kieszeni, bo dowód jest dużo wygodniejszy.
Masz fobię człowieku...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

dobrze P.A to może najlepiej od razu dajmy się przywiązać na łańcuch jak psy.
Nie rozumiesz sedna tego postu. Nie chodzi mi o cywilizacje czy zacofanie, chodzi mi o ograniczanie naszej wolności. Juz Rozumiesz??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

i tak juz jestesmy niewolnikami mozna powiedzec. Zobaczcie co nasze banki robią, gdzie prezes zarabia po 400k miesięcznie. Kazdy bank jest w stanie wykreować z naszych wpłacanych pieniędzy duzo duzo więcej sztucznego pieniądza. To banki są odpowiedzialne za te kryzysy finansowe
2% ludzi na swiecie posiada ok 97% zasobów pieniężnych... i my wlasnie stajemy się coraz bardziej od nich uzaleznieni (kredytowane społeczeństwa)
Szczerze mowiąc cieszę się jak słyszę ze jakis bank upadł.. nie daję też długiej przyszłości temu systemowi ekonomicznemu- opartemu na oszustwie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

robaczysko zgadza się google inwigiluje po co na co nie powie?;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

także jestem przeciw. Jeżeli lekarz odczyta dane z takowych dowodów to policjant także, a co co policji informacje o chorobach? Będą grzebać w naszym życiu jak w "koszu". A te wszelkie zabezpieczenia w kieszonkę mogą sobie wsadzić, jeżeli na dzień dzisiejszy są tacy co potrafią kody łamać to i za dziesiąt lat tacy się znajdą, kto wie czy nie jeszcze lepsi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe dowody osobiste!!

robaczysko
niewolnikiem to jestem ja,choć wolnym:-)



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org