piątek, 07 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110804/REGION/735050682

Wiem, że niejednokrotnie (również na tym forum) był ten temat poruszany, ale teraz mamy narzędzie wspomagające w postaci Fejsbuka:)
Może założymy stronę, polubimy ją i pokażemy władzom, że to się może opłacić.... albo nie opłacić:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

fb 4 władzą, skoro udało się reaktywować Frugo może to też da się zrobić:) super pomysł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Ja chcę ;) Musimy coś z tym zrobić, jeśli nawet nie przewozy pasażerskie, to żeby przewozy towarowe były w Łomży dłużej niż do 2012 roku...

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

A mnie to nie jest potrzebne do niczego :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Takie spotkania są co roku i nic z nich nie wynika, teraz przed wyborami pan grabarczyk(celowo z małej litery- nie mam do niego ani grama szacunku, za to co robi, a właściwie, że nic nie robi z transportem w Polsce) zapewne będzie obiecywał, że zrobi wszystko by pomóc, ale po wyborach i tak odkręci się dupą...

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

No właśnie, to właśnie dzięki przewozom towarowym sporo produktów w Łomży jeszcze nie są najdroższe w Polsce:)

Jak się uzbiera tutaj kilku naprawdę zainteresowanych i aktywnych społecznie osób to ruszymy z jakąś akcją.

Ma ktoś jakieś wtyki? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

reaktywacja kolei w łomży jest niezbędna do rozwoju miasta i to w każdym sensie. Dostępność komunikacyjna decyduje o atrakcyjności inwestycyjnej, mam nadzieje że obecni włodarze miasta również to dostrzegają, i zrobią wszystko żeby podróż koleją do łomzy była możliwa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Nie wiem czy nowe władze miasta są świadome znaczenia kolei. Świadczy o tym to jak została zbyta interpelacja radnej Śledziewskiej: http://um.lomza.pl/bip/zalaczniki/art/110615142347.pdf (trzecia od dołu).

W każdym razie o kolej do Łomży, a zwłaszcza zabezpieczenie w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020 śroków trzeba walczyć. To powinien być priorytet radnych Sejmiku z Łomży.

o!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Zostawmy na chwilę polityków.

Stwórzmy stronę/grupę/listę/fanpage po którą można będzie w każdej chwili sięgnąć i użyć jako narzędzia potwierdzającego chęć mieszkańców do posiadania kolei.

Mamy już jeden dokument, to już coś:)

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiej informacje, dokumenty, zdjęcia, cokolwiek - wysyłajcie na adres kolejdlalomzy@gmail.com

W wolnej chwili założę profil na FB, chyba że ktoś zrobi to wcześniej:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

http://bezzmian.salon24.pl/200900,ostatnie-lata-rail-baltica-czesc-piata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Kolej? Jak najbardziej za. Stawiam jednak tezę, że miasto potrzebuje, aby wreszcie planistycznie rozwiązać ten cały kawał terenu - pomiędzy ul. Piłudskiego a Sikorskiego, Al. Legionów i ul. Spokojną. Potrzebne są konkretne plany i ich realizacja (niekoniecznie - a nawet - najlepiej nie przez miasto). Wtedy dworzec PKP będzie się pięknie wpisywał w całość. Bo póki co, to cały rynek i te dziwne składy robią fatalną robotę dla Łomży.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?




A moj pociag do kobiet tez wchodzi w gre?
Bede,nawet w osamotnieniu,walczyl o linie 69!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?





Chociaz linia sasiadki(podala mi pocichu)to 94-62-92.
Swietna linia.A TE TORY!Ech,pojezdzilby!
By sasiad stworzyl powiesc-O SIWYM KTORY JEZDZIL KOLEJA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

ah te marzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?




Witaj Madziara

Tak,tak marzenia tylko,niestety!
Jak spanko?Siwy Ci sie nie snil?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

witaj siwy

szybko spałam nic mi się chyba nieśniło;-)


a tobie coś się przyśniło????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?



Chociaz nie wiem jak wygladasz to Ty mi sie snilas.

Zartuje!


Nie,ostatnio w snach zagoscila u mnie trauma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

ja ostatnio szybko śpie a jak coś mi się śni to tylko koszmary

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?




Sorki Madziarcia,fajnie byloby posiedziec i popisac z Toba
ale czas mnie wygania i musze wyemigrowac sprzed kompa.

Zycze Ci milego i bardzo udanego wtorku.Pa :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

dziękuje siwy i nawzajem:-)

ja też niedługo uciekam do pracy papa:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Jeśli nie trzeba będzie do tego interesu dokładać z moich podatków, to jestem za szynobusami. Ale znając życie to będą wozić powietrze, jak połowa autobusów PKS i trzeba będzie to dotować, a ja wole aby pieniądze szły na drogi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Ojcze R. oczywiście, że masz rację:) na DANY moment bardziej potrzebne są drogi i jak w końcu powstaną (za nasze podatki) to już będzie Duży sukces.

Ale mówimy o kolei w kontekście 2020 roku:) Myślę, że do tego czasu główne drogi zostaną wyremontowane, rozjechane, załatane, rozjechane, wyremontowane, rozjechane i tak kilka razy:)

Odnośnie terenu pomiędzy ul. Piłsudskiego a Sikorskiego, Al. Legionów i ul. Spokojną to myślę, że plan zagospodarowania gdzieś już jest, a jak nie ma to można ogłosić konkurs wśród młodych architektów - oni chętnie w ramach prac magisterskich coś wymyślą:)

Wszelkie artykuły też zbieramy i wklejamy tu lub wysyłamy na:

kolejdlalomzy@gmail.com

i na koniec coś bardzo ważnego:

Ogłaszam konkurs na wymyślenie nazwy, którą będziemy się posługiwać aby określić to co robimy. Np. "Łomżyński RUCH Kolejowy" lub "RKŁ" lub coś w tym stylu:)

proszę o sugestie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?



Proponuje:

,,LOMZYNSKI KLUB WYKOLEJONYCH MARZYCIELI"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

wads

świetny pomysł, ciekawa inicjatywa, coś tam zawsze dostaniemy z Unii, od przybytku głowa nie boli a i na pewno kolej jest atutem miasta dla potencjalnych inwestorów,
szkoda tylko że to raczej w naszych warunkach nie do zrealizowania, raczej utopia

pomimo to jestem za i życzę powodzenia

np:" KOLEJ NA ŁOMŻĘ "

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?


oby nie - WYKOLEJONA ŁOMŻA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

@Szczęście, dzięki za wsparcie - zdaję sobie sprawę z tego, że to graniczy z cudem. Jednak od czegoś trzeba zacząć:) Przeczytałem dużo wątków i artykułów, ale nie załamałem się:)

Wiem, że władze w chwilach "uniesienia przedwyborczego" coś tam robią, ale wg mnie trzeba zacząć od nagłośnienia sprawy mieszkańcom i przedsiębiorcom, "wydać" kilka pomysłów na uatrakcyjnienie miasta dla inwestorów (jak wspominana w W Temacie "Pociągi a Łomża" strefa ekonomiczna) a kolej "sama przyjdzie"
Może i lepiej, żeby powstał "Muzeum Kolejnictwa Łomżyńskiego", ale tylko w pakiecie ze "Skansenem-Łomżą" :)

Istniało kilka stron o tej tematyce, ale bezpłatne roczne domeny się pokończyły i już ich nie ma. a strona na FB będzie "ponadczasowym" narzędziem.
Jest Grupa Rail Baltica na FB, ale tam jest zarys ogólnoeuropejski i takie sprawy większości nie interesują.

Aha, nazwę Ruchu/Klubu/Grupy/Stowarzyszenia użyję do tworzenia Profilu i strony na FB - weźcie to pod uwagę przy "wymyślaniu"

"Kolej na Łomżę" jest ok, ale brzmi trochę jak Tytuł artykułu (http://www.lomza.powiatlomzynski.pl/index.php?wiad=14)
Nazwa ze słowem Klub lub Ruch niesie za sobą więcej przekazu wg mnie oczywiście, nie? :)

@Siwy, Twoja propozycja nie jest taka głupia na jaką wygląda, ale nie skorzystam:) chyba że ze słowa "Klub" :)

P.S. Jeszcze raz powtórzę, żeby nie wznawiać niepotrzebnej dyskusji: Łomża ma ważniejsze sprawy na które ma wydawać pieniądze, a kolej jest sprawą drugorzędną, trzeciorzędną, ale jednak nie utopijną. Nie chcę "na siłę" przywrócenia kolei, ale chcę, żeby wszyscy wiedzieli i pamiętali, że jest taka opcja i przy każdych inwestycjach/wyborach warto ją nagłaśniać. Chcę stworzyć solidną bazę informacji i miejsce na merytoryczna dyskusję do której zawsze można będzie wrócić. Chcę (a co!) żeby Rail Baltica szła przez Łomżę! :)

P.S.2 Jak teraz wygląda ruch towarowy? Ktoś wie gdzie dostanę dokładne informacje? (tak - w celach statystycznych)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

ruch towarowy pon,śro,pia 7.30-11.00, na zamówienie we wto i czw; drewno, materiały budowlane, złom,węgiel i inne- ruch spory

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Cześć 2152, czytałem Twoją walkę 2 lata temu:) Nie we wszystkim się z Tobą zgadzałem, ale nie o to chodzi. Ważne, że w ogóle był taki wątek. Twoją zawziętość można by wykorzystać teraz:) Ale bynajmniej nie na przepychanki z forumowiczami:) Wiadomo, że nie wszyscy chcą i nie wszystkim zależy...

A teraz kilka pytań:
Czy coś od tamtej pory się zmieniło? Co z linią 49? Ruch niby spory, ale może być większy, czy nie może? Dlaczego nie może? Może się nie opłaca? Dlaczego się nie opłaca? Może przedsiębiorcy nie wiedzą, że się opłaca? Dlaczego nie wiedzą?
Może ktoś zna jakiegoś przedsiębiorce to niech podpyta jak to od strony biznesu wygląda? Bo to głównie dla nich te pociągi jeżdżą. A my tylko odczuwamy pośrednie skutki w postaci wyższych/niższych cen.
I jeszcze jedno. Wspomniany Browar podobno wozi piwo tirami, a gdyby było taniej koleją to konsumenci spoza Łomży mieliby tańsze piwo:) - są więc potencjalni sprzymierzeńcy "Ruchu":)
Kiedy ma być opinia z Litwy nt przebiegu Rail Baltica?

Ludzie, sorki za takie długie posty (sam nie lubię takich czytać). Będę się streszczał:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Ja nie chcę bo to głupota.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

uomrzan

nie chcesz, Twoja sprawa, powiedz tylko czego byś chciał ?

... czy w ogóle czegoś Ci się chce ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

@szczęście
pewnie nie chce mu się nic, ale to nic:) oczywiście ma prawo się wypowiadać, trochę przesadził z "głupotą" ale to mu wybaczymy. Chyba, że uzasadni, że to głupota w perspektywie 20, 30, 50 lat:)

@uomrzan
pisałem już, że wiem, że Teraz Łomża ma ważniejsze sprawy i na ich tle kolej może Ci się wydawać głupotą, ale to nie zmienia faktu, że warto o tym myśleć.

W poprzednim poście zadałem kilka pytań, ktoś zna odpowiedź chociaż na jedno?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Cytat:

Czy coś od tamtej pory się zmieniło? Co z linią 49?


Na samej linii oprócz zwykłej degradacji torowiska zmieniły się tylko dni otwarcia linii, tj napisałem w poprzednim poście, w samej Łomży zostały rozebrane całkowicie bocznice do Pepeesu i terenów dawnej bawełny, zlikwidowano też kilka rozjazdów i torów na samej stacji.

Cytat:

Ruch niby spory, ale może być większy, czy nie może? Dlaczego nie może? Może się nie opłaca? Dlaczego się nie opłaca? Może przedsiębiorcy nie wiedzą, że się opłaca? Dlaczego nie wiedzą?


Mógłby być większy, ale obecny stan torowiska nie pozwala na to, pociągi od Śniadowa do Łomży poruszają się z prędkością 20km/h,miejscami muszą zwalniać prawie do zera. To głównie odstrasza przedsiębiorców-czas dostawy, odstrasza też pozorne myślenie, że to drogi transport- tak jednak nie jest, w sieci można znaleźć konfiguratory, to jest prostsze i tańsze niż się wydaje. Nie wiedzą, bo każdy żyje z przekonaniem, że tory zaraz się rozpadną i niemożliwe by ktoś inny niż ciepłownia czy składy budowlane mógł zamówić sobie transport kolejowy. Takie myślenie jest w całej Polsce... Nie muszę przecież mówić że zdecydowana większość linii kolejowych w Polsce powstały w zaborach... Polacy nigdy by ich sobie sami nie wybudowali... My tylko potrafimy je zamykać... o.0

Cytat:

I jeszcze jedno. Wspomniany Browar podobno wozi piwo tirami, a gdyby było taniej koleją to konsumenci spoza Łomży mieliby tańsze piwo:) - są więc potencjalni sprzymierzeńcy "Ruchu":)



Nie ma już bocznicy ani do Pepeesu/browaru, ani do gazowni, w ich miejsce mamy przedłużenie ul. Spokojnej, jeszcze parę lat temu Pepees poważnie rozważał ponowne otwarcie bocznicy, ale zmieniły się władze i pomysł przepadł. Poza tym z browaru piwo jest rozwożone bezpośrednio do hurtowni więc transport piwa koleją to IMO pomysł nietrafiony, można by pomyśleć jedynie o transporcie surowców do browaru, ale bez bocznicy szanse są zerowe...



Cytat:

Kiedy ma być opinia z Litwy nt przebiegu Rail Baltica?

Nieprędko, o ile na Litwie trwa już budowa odcinka tej trasy, to w Polsce plany jak zwykle przełożono. Nie mas szans by Rail Baltica szła przez Łomżę, Białystok jest zbyt wielką stacją towarową, by ją ta trasa ominęła. Rail Baltica przez Łomżę to pomysł pana Kołakowskiego by spodobać się mieszkańcom..

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

2152 dzięki za odpowiedzi.


Cytat:
"odstrasza też pozorne myślenie, że to drogi transport- tak jednak nie jest, w sieci można znaleźć konfiguratory, to jest prostsze i tańsze niż się wydaje."

W porządku. Podaj zatem odnośniki do konfiguraTORÓW:) zamieszczę je na ścianie. Skoro problemem (jak zwykle) jest niewiedza to można go rozwiązać. Ale pewnie są jeszcze inne problemy - poważniejsze i trudniejsze do rozwiązania. Na szczęście my nie musimy je rozwiązywać, wystarczy że dokładnie zidentyfikujemy a potem się okaże:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Pierwszy z brzegu: https://skrj.plk-sa.pl/index

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Oto i udało się stworzyć fanpejdża społeczności oponujacej za przywróceniem kolei w łomży.

Jeżeli zależy Wam choć trochę na tym proszę klikać "Lubię to"

http://www.facebook.com/pages/Kolej-Na-%C5%81om%C5%BC%C4%99/205099756221067

Jeżeli znajdziecie jakieś zdjęcia, artykuły, strony - cokolwiek co jest związane z przeszłością, "teraźniejszością" i przyszłością kolei w Łomży - udostępniajcie to na tablicy.

Oddzielne podziękowania zezowatemu szczęściu za pomysł na nazwę:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

jestem pod wrażeniem, aż 9 osób polubiło nowa stronę... to nic do 2020 jeszcze trochę czasu jest. A znając życie to się i tak przedłuży:)

Udostępnijcie te stronę u siebie na profilach w różnych portalach społecznościowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Odświeżam temat.

Już jest 51 fanów:) ale czy to już wszyscy którzy chcą przywrócenia kolei w Łomży?

http://www.facebook.com/pages/Kolej-Na-%C5%81om%C5%BC%C4%99/205099756221067

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Jestem za !!!

Fajnie skoczyć koleją do Białegostoku czy do Warszawy a nie pchać się samochodem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

JA CHCE!!! swietne polaczenie by bylo, tory mamy przeciez

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

I o to chodzi:)
co prawda do wawy podobno pociągi jeździły 4h z przesiadkami, ale do białego to już pewnie będzie lepiej:)

Pierwszy cel to przywrócenie atrakcyjności przewozów towarowych a dalej zobaczymy:) ważne żeby było widać nasze chęci w postaci "Lajków" :)

A może w przyszłości w pociągach będzie WiFi i będziemy mogli siedzieć na forum 4lomza a nie myśleć "Kiedy ten dziad zjedzie, żebym mógł go wyprzedzić?!"

przypominał mi się cytat: "od pół godziny wlecze się przede mną ten dziad" :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Kuźwa co im szkodzi puścić przez dwa miesiące będą klienci się jeździ w przeciwnym razie nie jeżdżą



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

Ja nie chcę :)
Smród spalin mi przeszkadza , gwizd parowozu i wibracje rozłażące się co całej łomży :):)
Drgania takie że równowagi utrzymać się nie da:):)

A i jeszcze te kłęby syczącej i śmierdzącej pary:(:(:(:(

Ochyda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIGDY W ŻYCIU KOLEI W ŁOMŻY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

zajebiscie by było gdyby były pociagi ale nie mamy chyba o czym marzyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto chce pociągów/szynobusów w ŁomżY?

wiecie, Marzyć zawsze można, ale do tego trzeba jeszcze coś robić, żeby te Marzenia urzeczywistnić.
Na początku postanowiłem założyć fanpejdża i sprawdzić ile osób rzeczywiście chce przywrócenia kolei.

http://www.facebook.com/pages/Kolej-Na-Łomżę/205099756221067?ref=ts

@maruda: oczywiście po części masz racje, ale jednak trochę przesadzasz - chyba nie biegasz za pociągiem i nie wdychasz spalin? :) Czy może jak stoisz na przejeździe kolejowym to otwierasz okno w aucie, żeby powdychać i pomarudzić? :) A odnośnie wibracji to myślę, że 2 razy dziennie jak będzie tu pociąg to góra tym bardziej można te wibracje jakoś pożytecznie wykorzystać;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org