piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Nie zawsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

1,2.3.4,5,6 wszystkie są takie same zrozumiesz to wieku 90 lat a pierwsza jest od boga .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Henry pierwsza alkoholiczka tez od Boga powiadasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

powiem Ci chłopie, że tą drugą ładniejszą będą Ci "pukać" niemiłosiernie koledzy !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

najlepsza to cudza:)






Hans Kloss to wszystkich szpiegów boss.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Ale tak właściwie to nie istnieje druga żona, żonę ma się tylko jedną, chyba, że masz z nią rozwód kościelny. Każda inna będzie kobietą, z którą żyjesz na tzw.: ,, kartę rowerową" i uprzyjemniasz sobie z nią czas, bo nie podołałeś temu, czemu się zobowiązałeś: ,, na dobre i złe , w doli i nie doli, w zdrowiu i chorobie".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

To zjawisko działa w obydwie strony. Są kobiety, ktore nie dorosly do bycia zona. ale to juz inny temat...

ostatnio rowniez cos takiego uslyszalem: "Pierwsza jest od Boga ale druga jest juz od diabla"

ciekawe...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

To chyba jakieś stare przysłowie, też mi się kiedyś obiło o uszy, może podejmijmy się próby interpretacji :). Ja bym uznał, że w pierwszej frazie chodzi tu o jakieś ogólne uczucie do kobiety, które z czasem nie jest już tak silne, a w drugiej może o jakieś kuszenie i szukanie czegoś więcej, co już się posiada, a po zauroczeniu następuje rozczarowanie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Na to nie ma reguły . Pierwsza od Boga ? Druga to kuszenie ? Jakie ciemnogrodzkie myślenie . Ludzie ogarnijcie się !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

w duzej mierze dosc dobrze interpretujesz te powiedzenie. ale sens mego myslenia byl w nieco innym kierunku.
Jest tez powiedzenie, ze kobieta zmienna jest. Otoz bardzo zmieniaja sie juz tuz po slubie. Nastala teraz niestety era samozwanczych feministek i era rozwodow. dlaczego jesszcze 20 lat wstecz takie zjawisko jak rozwod bylo ekstremum. Poniewaz kobieta byla zona i matka. dbala o swoja rodzine. a teraz... nie generalizuje i nie sadze, ze jestem meskim szowinista.
Kobieta okreslila by to, ze teraz maja mozliwosc realizowania sie. ok ale kazdy powinien znac swoje miejsce w szeregu tzn. w domu tak samo i po rowno

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Kobieta jest zmienna, a mężczyzna poluje. To są założenia od wieków. Tylko jak mężczyzna zaczyna polować nie na to co trzeba, to dlaczego kobieta ma się nie zmienić? To najczęściej jej zostaje potomstwo i musi się zmienić, żeby je wychować, bo jak polujący wyjdzie i upoluje coś w postaci nie koniecznie do nakarmienia własnej rodziny, to i o rodzinie zapomina i o potomstwie:). Często się zdarza, że wraca potem jako dumny ojciec i opuszczony mężczyzna, nawet bez łupu, hahah, ale reprezentacyjnie wrócił. Co 2 małżeństwo tak teraz wygląda więc można się napatrzeć:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Facet jest jak chleb........! Lepiej się nim podzielić niż nie mieć go wcale......

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

O proszę jaki podzielny, rzuć się kawałkiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

najlepiej jest mieć jedną żonę, i to byłą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Żony można używać różnorodnie. To, jak jej użyjemy zależy tylko od naszej wyobraźni (np. w niektórych plemionach afrykańskich żony wykorzystywano w polowaniach – do wywabiania krokodyli z wody). Panuje fałszywe przekonanie, że można używać żony jako źródło taniej siły roboczej – w domu, ogrodzie i na polu. Badania wykazały, że taka siła kosztuje nas fortunę, a nierzadko i życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Autor: Pierekaczewnik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02-07-11 21:24

Ale tak właściwie to nie istnieje druga żona, żonę ma się tylko jedną, chyba, że masz z nią rozwód kościelny. Każda inna będzie kobietą, z którą żyjesz na tzw.: ,, kartę rowerową" i uprzyjemniasz sobie z nią czas, bo nie podołałeś temu, czemu się zobowiązałeś: ,, na dobre i złe , w doli i nie doli, w zdrowiu i chorobie".

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


A najmniej podołują ci wysokiej wiary :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

a tu coś z przymrużeniem oka .....
http://www.youtube.com/watch?v=7nD6Bhjymh4&feature=related

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Najlepsza jest żona kolegi, albo innego znajomego...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

eh faceci... :)

"Mimo świata który,
kocha i rani nas dzień w dzień,
gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem spotkamy się."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Chciałam się ustosunkować do jednej wypowiedzi:mianowicie jak można myśleć że kobietapowinna znać swoje miejsce w szeregu?czyli co?że ma sprzątać,prać skarpetki męża i gotować mu obiadki,a on jako mężczyzna ma zarabiać pieniądze i przy tym trzeba mu we wszystkim ustępować bo on utrzymuje rodzine?stereotyp!!!moim zdaniem to jest brak szacunku.a później jeszcze BO ZUPA BYŁA ZA SŁONA...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

a jesli chodzi o to druga zone,ladniejsza to chyba jest tak ze szuka sie czegos nowego.a jak jest ladniejsza niz ta pierwsza to poprostu facet chce pokazac ze stac go jeszcze na cos fajniejszego i jak dziecko sie tym afiszuje...:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

To panowie są puchem marnym ... tylko w ogóle sobie nie zdają z tego sprawy ... ten ich tok rozumowania !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

wiadomo drugi gatunek każdego materiału ma braki

stan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza


nie wszystko złoto co się świeci - widziały gały co brały, teraz niech becą aż wylecą, z tą drugą to okaże się "w praniu ".

żeby to nie było, że zamienił stryjek siekierkę na kijek .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Do AlicjizkrainyCzarow

A jesli bylo dokladnie w druga strone i w dodatku facet zarabial niezle pieniadze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

cichociemny :(
Zapomniałes że :

PINIONDZE TO NIE WSZYSTKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Tak Marudo

Pieniadze szczescia nie daja ale bardzo w zyciu pomagaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

cichociemny :)
Ale życie to nie bajka :):):)
A kobieta od czasu do czasu poza kupą szmalu, potrzebuje usłyszeć ciepłe słowo i poczuć czuły dotyk :):)

Tak mi się przynajmniej wydaje :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Marudo

nie rozumiesz jednej a zasadniczej kwestii. zapewniam, ze miala to pierwsze i drugie. tylko sama nie potrafila dac to cos od siebie. takie rzeczy czuje sie i widzi.
tak polemizujac z toba mozna w nieskonczonosc. a ja na takie dyskusje nie mam zbytnio czasu.
pozdrawiam i zycze milego wieczoru! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Ja tam się na tym nieznam :)
Ale moim zdaniem tego drugiego widocznie miała za mało skoro odeszła nie zwracając uwagi na to pierwsze :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Dokladnie masz racje. nie znasz sie zupelnie na tym:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Autor: cichociemny (217.98.4.---)
Data: 04-07-11 21:00

Marudo

nie rozumiesz jednej a zasadniczej kwestii. zapewniam, ze miala to pierwsze i drugie. tylko sama nie potrafila dac to cos od siebie. takie rzeczy czuje sie i widzi.
tak polemizujac z toba mozna w nieskonczonosc. a ja na takie dyskusje nie mam zbytnio czasu.
pozdrawiam i zycze milego wieczoru! :)

/////////////////////////////////////////////////////////
Ale to jest tylko twój punkt widzenia :)

Ona widocznie miała inny :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

prawdziwa maruda z Ciebie :) inicjatywa nalezala do mnie. ja lubie jasne sytuacje. a jesli ktos ich nie akceptuje revoir :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

o"revoir :):):)

tak gwoli ścisłości :):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

moj zwrot byl dialektyczny a nie slownikowy. Nie popisuj sie bo nie masz zielonego pojecia o francuzkim. chyba, ze w innym w slowa tego znaczeniu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

To nie było popis :):)
niepotrzebnie się denerwujesz:):)
ale skoro bak bardzo ciebie ten temat drażni, to widoczne jednak nie czujesz się całkowicie bez winy.

Usiłujesz poprstu tę drugą osobę obarczyć wina za wszystko :):):)

A to się nazywa tłumienie WYRZUTÓW SUMIENIA :):):):)
Ale ja tam się na takich rzeczach nie znam :):)
Mnie kobieta w rogi nie walnęła :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

mnie w rogi nikt nie walnal. Było minelo i juz. A podlaczylem sie do tematu bo mam teraz naprawde udany zwiazek i jestem szczesliwy. tyle i az tyle :)
Trzymaj sie Marudo :) ja juz uciekam. Merci pour les conversations intéressantes :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

i popsuł się temat

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepsza żona jest pierwsza niż ta druga ładniejsza

Lepsza jest ta , którą się naprawdę kocha .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org