wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
auto z anglii

Witam, mam pytanie odnośnie samochodu z anglii. W lisipoadzie 2009 roku wróciłem z Angli autkiem którego tam nie wyrejestrowałem. Chciałem sprzedać w całości dlatego tak zwlekałem z czasem ale teraz samochód chce przeznaczyć na części i później do kasacji.. czy będę miał jakies konsekwencje odnośnie tego że go nie wyrejestrowałem? Wcześniej zasiegałem jakiś informacji i dowiedziałem się tyle że jeśli chce go przeznaczyć do kasacji takowe wyrejestrowanie nie jest konieczne ale czy tak jest??????????? BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA ODPOWIEDZI! POZDRAWIAM :p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z anglii

Jestes w bledzie. Jesli wyjechales autem do polski i nie zamierzasz nim wracac w dokumencie 5VC powinienes wypelic rubryke nie pamietam jaki kolor ale jesli chcesz moge znalesc w ktorej masz cos takiego jak pernament export czy jakos tak. Jesli tego nie zrobiles i nie zrobiles SORN czyli to ze auto nie jezdzi po angielskich drogach i nie musi miec road Taxu to napewno masz do zaplacenia jakos grzywne. Zwykle jest to 80funtow za brak road tax. Jesli tego nie zaplacisz sprawe kieruja do jakiejs firmy windykacyjnej pozniej do sadu... moim zdaniem jesli nie mieszkasz w angli i nie zamierzasz brac tutaj zadnych kredytow czy pracowac legalnie to nie masz sie czym martwic olej to

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z anglii

Aha napewno twoj road tax juz dawno wygasl wiec na adres na ktory byl zarejestrowany samochod przyszlo juz pismo tak jak mowilem 80f do zaplaty za brak road taxu, napewno przyszly tez listy od firmy windykacyjnej. choc moim zdaniem w polsce nic ci nie zrobia. poprostu nie dojda do ciebie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z anglii

niczym sie nie przejmuj jesli auto jest juz w polsce to mozesz sobie zrobic z nim co zechcesz i nie musisz go wyrejestrowywac w angli porzucaja auta na ulicy road tax wygasa i wszystko pozdro

mariusz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z anglii

Hooligan117 czyli może to być problem w przypaku kredytu? ale jesteś tego pewien?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z anglii

Tak moze byc problem w dostaniu kredytu ale tylko w anglii. po tym jak nie zaplacisz mandatu czy jakiejkolwiek kary zostajesz wpisany na liste. jesli bedziesz wystepowal o kredyt bank sprawdza twoje credit score i taki brak zaplaty jest sporym problemem... najlepiej sprawsz sobie czy nie jestes na takiej liscie na creditexpert.co.uk. musisz wpisac tak swoj adres na ktorym mieszkales w angli badz na ktory miales zarejestrowane auto... Aha jesli jedynym twoim sladem na tym adresie jest auto zarejestrowane na twoje imie i nie miales na nim zadnych kont bankowych, NIN, lub wogule nic to nie martw sie o nic.. A to co napisal mariusz to nieprawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z anglii

ok, wielkie dzięki
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org