czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
mam bulimię ratunku!!!

Błagam o pomoc!!!
Zauważyłam u siebie objawy bulimii. Ostatnio po tym jak się objadłam, próbowałam wywołać wymioty. Gdzie mam szukać pomocy. Czy ktoś z Was cierpi na tę chorobę. Co mam robić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

idź do lekarza proste chyba nie .. ??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Autor: olka (---.lom.vectranet.pl)
Data: 17-08-05 18:07

Błagam o pomoc!!!
Zauważyłam u siebie objawy bulimii. Ostatnio po tym jak się objadłam, próbowałam wywołać wymioty. Gdzie mam szukać pomocy. Czy ktoś z Was cierpi na tę chorobę. Co mam robić?



...nie rzygać



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Zostaw tutaj swój numer GG. Dam Ci na GG namiary na lekarza, który Ci pomoże...

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

ale wy jesteście ludzie....;/ obrzydzenie aż bierze... jak możecie tak reagować na czyjeś nieszczęście
Olka!: tobie radzę jak najszybciej isć do lekarza pierwszego kontaktu lub jak chcesz to od razu spróbuj do dietetyka czy gastrologa. O namiary powinnaś spytać swojego lekarza lub w przychodni swojej.
próbuj jeść częsciej ale w mniejszych porcjach, żeby nie wywolywać odruchów wymiotnych, po np.1 jabłku chyba nie masz ochoty na wymioty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Myślę, że jest to kolejny żart na forum, gdyby ją miała to by się nią tak nie chwaliła, dawno by ją leczyła.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

aj głupie ludzie :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

w ogole mozna sobie z tego zdawac sprawe ? z tego ze jest sie chorym oczywiscie... chyba nie... ale nie jestem pewny. przy anoreksji na pewno nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

IDZ DO SPECJALISTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Maciek, sorry, ale czy ty uważasz,że jeśli ktoś mówi i wie o swojej chorobie, to znaczy, że nie jest chory.
Skoro tak...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Olka,
weź się za siebie i to solidnie!! W końcu chyba lubisz te Olke, no nie?!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Przepraszam jeżeli Ciebie uraziłem, ale ostatnio na forum, piszecie dużo w formie żartu i ja dlatego wziąłem to za żart. Jeżeli jesteś naprawdę chora, to chyba wiesz, ż najlepszy ratunkiem jest lekarz specjalista.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Myślę że wszystko jest kwestią wiary w siebie i swoje siły. ryskago ma racje, musisz wziąść się za siebie i to twardo !.


-= i feel You =-

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Olka.
Nawet, jeżeli żartowałaś, to poruszyłaś bardzo wazną sprawę.
Bulimia to metoda, którą nastolatki próbują osiągnąć pożądany wygląd.
Jedzą, bo są głodni, bo ich ciało potrzebuje jedzenia, a potem wyrzucają to jedzenie z siebie zmuszając się do wymiotów lub łykając preparaty wywołujące wymioty.
Wraz z treścią pokarmową do jamy ustnej powracaja kwasy żołądkowe, które niszczą błonę śluzową przełyku, niszczą szkliwo zębów.
Bulimia wymaga leczenia: napewno pomoże tu gastrolog i dietetyk, ale potrabne jest również wsparcie ze strony psychologa.
Nie mniej wazne jest wsparcie rodziny i znajomych.
Nie leczona bulimia prowadzi poza tym do zaniku nie tylko tkanki tłuszczowej, ale w konsekwencji również do zaniku mięśni, bowiem organizm potrzebuje określonej dziennej dawki kalorii.
A najwazniejszym mięśniem jest mięsień sercowy, bez którego niestety żyć się nie da.
Pozdrawiam.

p.s. Lecz się dziewczyno. Trzymam kciuki za osoby, które przyznają się do tego, że potrzebują pomocy.
Pozdrawiam.
Anna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Olka.
Nawet, jeżeli żartowałaś, to poruszyłaś bardzo wazną sprawę.
Bulimia to metoda, którą nastolatki próbują osiągnąć pożądany wygląd.
Jedzą, bo są głodni, bo ich ciało potrzebuje jedzenia, a potem wyrzucają to jedzenie z siebie zmuszając się do wymiotów lub łykając preparaty wywołujące wymioty.
Wraz z treścią pokarmową do jamy ustnej powracaja kwasy żołądkowe, które niszczą błonę śluzową przełyku, niszczą szkliwo zębów.
Bulimia wymaga leczenia: napewno pomoże tu gastrolog i dietetyk, ale potrabne jest również wsparcie ze strony psychologa.
Nie mniej wazne jest wsparcie rodziny i znajomych.
Nie leczona bulimia prowadzi poza tym do zaniku nie tylko tkanki tłuszczowej, ale w konsekwencji również do zaniku mięśni, bowiem organizm potrzebuje określonej dziennej dawki kalorii.
A najwazniejszym mięśniem jest mięsień sercowy, bez którego niestety żyć się nie da.
Pozdrawiam.

p.s. Lecz się dziewczyno. Trzymam kciuki za osoby, które przyznają się do tego, że potrzebują pomocy.
Pozdrawiam.
Anna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

ups, wkleilam dwa razy, przepraszam :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

"ale wy jesteście ludzie....;/ obrzydzenie aż bierze... jak możecie tak reagować na czyjeś nieszczęście"

normalny człowiek idzie DO LEKARZA, a nie radzi się na forum :/
Jak już to powinna radzić się na forum medycznym.

Przecież tutaj (na forum) 99,9% ludzi nie zna się na tego typu sprawach < to jest proste i logiczne.

Mimo wszystko, POZDRAWIAM



HELOX.pl - Rwiemy konkurencji łby - To tylko MY !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Olka szuka wsparcia psychicznego, dobrego słowa i zrozumienia.
Może w realnym świecie Jej tego brakuje? Nie dziwię się. Większość zamyka się w swoich skorupach, albo sądzi ludzi po pozorach... Nie brakuje szyderstwa, wywyższania się i poniżania innych... A anonimowość w internecie daje doskonałą okazję do wyrzucenia z siebie tego, co go gryzie. I dobrze. To dobrodziejstwo tego medium...:)

Olka, pozdrawiam serdecznie!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Witam, czy ktoś zna lekarza w Łomży lub okolicach, który zajmuje się leczeniem tej choroby? pewnie potrzebna będzie pomoc psychoterapeuty i dietetyka czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tą chorobą, wydaje mi się że choruje na to moja siostra nie wiem jak mam jej pomóc, dziękuje za wszystkie pomocne dla mnie odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

Ale mi też się tak często zdarza, że najem się, a opóźniej wymiotuje i często nawet nie prowokuje wymiotów... Poprostu są rzeczy, które zjem, a później zwracam. Myślę, że to jest nie świadomy odruch, poprostu źle coś strawionego... Chociaż kto wie, ale nie sądze, żebym miała bulimię :/ Ale w Twoim przypadku póki nie jest za późno zgłoś się do lekarza rodzinnego, a później do dietetyka i psychologa i tam będziesz pod stałą kontrolą i mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Powodzenia życzę!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mam bulimię ratunku!!!

to masz angel bulimie, bo ludzie nie zwracaja nawet jedzenia ktore jest wstretne w smaku dla jakiejs diety. Nie ktore glupie brzydotki mysla ze sa grube i chca sie odchudzac z kosci i skory a potem maja za swoje

Zaara pusta samotna idiotka :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org