niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki chomik???

Witam kto się orientuje jaka odmiana chomika jest najmniej agresywna ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

pekińczyk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

dżungarski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

prosze o odp. poważne to ma być prezent dla 6 latka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

miałem full chomików, najłagodniejsze z reguły są chomiki dżungarskie, choć są wyjątki. Chińskie są też łagodne, ale są bardzo małe, a syryjskie to diabły :) , zależy od humoru. Bardziej towarzyskie i przyjaźniejsze od chomików są myszoskoczki, ale warto kupować je 2x, bo inaczej się zbyt przymulą :).

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

żywa istota nie moze być prezentem,tym bardziej dla 6 latka, to nie rzecz! dżungarskie sa lagodne i nawet jesli ugryza to delikatnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

Polecam Pipsqueaka, kosztował 56 zł i ma fajny kolor:
http://tiny.pl/hcvbp

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

moj tesc ma hodowle chomikow praszkowanych na kazanskiej 1 w zologicznym bardzo mile zwierzaki

Lesia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

zhu zhu pets.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

Prezent w postaci zwierzęcia dla tak małego dziecka, które nie jest w stanie pojąć, że żywa istota nie jest zabawką i też czuje, jest po prostu, pomysłem przez Ciebie nie przemyślanym. Poza tym dziecko jak dziecko szybko się nudzi i z logicznego punktu widzenia nie możesz "zrzucić" (jeśli można to tak nazwać) odpowiedzialności za zwierzę na małego chłopca, ponieważ obowiązek karmienia i sprzątania przejdzie na rodziców, którzy wcześniej nie poinformowani "prezentem" na pewno nie będą zachwyceni. Wtedy też zacznie się akcja pt. "pozbyć się chomiczka" a sposoby na to są przeróżne; od oddania w dobre ręce, przez wypuszczenie w piwnicy, po zabicie. Także przemyśl jeszcze raz czy warto robić takie prezenty tak małemu dziecku. Jeśli już się uprzesz, to odłóż ten pomysł z "prezentem" do czasu, aż Mały podrośnie i będziesz pewien że podejmie się obowiązków związanych z hodowaniem zwierzaczka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

lepszym prezentem byłaby nawet paczka żyletek.

myśl o innych, nawet jeżeli są zwierzętami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

Do wszystkich idiotów dziecko same chciało chomika wiec o co kaman jak byliście mali to napewno też mieliście , chomik żyje około 2-3 lata wiec 9 latek bedzie wiedział że jego chomiczek padnie i go już nie bedzie , może wtedy zechce coś innego Pozdrawiam wszystkich czubków i oszołomów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

A jak dziecko zachce krowę to też mu kupisz? Mniej agresywne są mleczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

a co to kur*** chomika nie można mieć ludzie opanujcie się!!!


koniec tematu!


ciach bajera!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

Syryjski



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

To 6 czy 9 latek "oszołomie"? podajesz sprzeczne informacje!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

oczywiscie ze mozna ale nie jako PREZENT dla malego dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

alutka- ty oszołomie ...jak już czytasz to rób to z uwagą !!! Wyżej autor postu napisał że prezent jest dla 6-latka, przeliczył więc że jak chomik padnie za jakieś 2-3 lata to dziecko będzie miało 9 lat.
Nie rozumiem też co jest złego w kupowaniu chomika 6 latkowi. Ja mojemu dziecku kupiłam chomika jak miało 5 lat, chomiczek zdechł po paru miesiacach, był oczywiscie żal, płacz ale dziecko uczy się i na swój sposó postrzega śmierć. Potem był następny chomik i też zdechł i znowu był żal. Dziecku nie znudziło się zwierzątko, wiedział że trzeba go karmic , dbac o niego itd. to tez nauka dla malca.
Także ja polecam chomiczka jak najbardziej ( my mieliśmy syryjskie , nie były agresywne, trzeba przyzwyczaic do ręki)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

chomik dla 6 latka to masakra mnie on się kojarzy z myszami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki chomik???

Miałam i dżungarskiego i syryjskiego i żaden nie był agresywny
6latek nie jest za mały na chomika

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org