niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kolejka.



Józef Gruszka, były przewodniczący sejmowej komisji śledczej do spraw PKN Orlen nie może zostać przyjęty do Kliniki Rehalibitacji Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy z powodu braku miejsc.

- Wszystkie miejsca w klinice rehabilitacji mamy zajęte, a po za tym obowiązuje nas kolejka oczekiwania. Oczywiście, nie podchodzimy do sprawy mechanicznie, ale bierzemy też pod uwagę stan zdrowia pacjentów - zaznaczył dziś zastępca dyrektora ds. lecznictwa tej placówki Stanisław Prywiński.
Klinika posiada tylko 32 łóżka. Pacjenci oczekują na przyjęcia latami. Przyjęcie poza kolejnością posła Gruszki oprotestowała jedna z kobiet, której mąż oczekuje na wolne miejsce w klinice już dłuższy czas.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Więc: albo więcej klinik, albo mniej polityków... a najlepiej i to i to!

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

"Przyjęcie poza kolejnością posła Gruszki oprotestowała jedna z kobiet, której mąż oczekuje na wolne miejsce w klinice już dłuższy czas." Nie popieram przemocy, ale mąż tej kobiety po wyzdrowieniu powinien sprawić jej niezły wpie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

czyli pieniądze nie idą za pacjętem, i co z reform, bardziej uporządkowane kolejki? Może w książeczkach RUMoskich powinien być regulamin kolejkowy szpitala ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

A nie mówiłem :)

Prywatna służba zdrowia.
Tak, jak prywatne sklepy spożywcze. Czy ktoś z tego powodu głoduje?

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Jeżeli prywatna służba zdrowia będzie tak leczyć jak lekarze rodzinni, to szybko nam kraj wyludni się.


Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Nie będzie, Heniu, bo konkurencyja ich nauczy i będą się bić o pacjenta...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Mam nadzieję że to się zmieni, bo nie mam przekonania do lekarzy rodzinnych.
Ci co to reformę wprowadzili powinni leczyć się u lekarzy rodzinnych, a nie w klinikach rządowych. Niech poseł gruszka poczeka ze dwa lata na swoją kolejkę jak każdy śmiertelnik, może szybciej zrobią porządek ze służbą zdrowia.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

maciek, jak mówisz (albo ktoś inny mówi) "może zrobią porządek ze służbą zdrowia", to się wqurzam :(

Tak godojo wszyscy nasi piekni politycy. Ty powiedz JAK, a nie co.
Jak powtarzam wszystkim, że powinna być prywatna, to mówią: nieeee, trzeba z nią zrobić porządek. Czyli CO?

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Adamusku,
TY powiedz CO! I przedstaw nam tutok łaskawie jaki plan 6-letni...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

No to właśnie mówię.
Usługi zdrowotne, są jak usługi np. szewskie, kowalskie, snycerskie :) itp.
Jeżeli na daną usługę jest zbyt duzy popyt, to jej cena wzrasta, przez co zawsze można ją nabyć (o ile jest nas na to stać).
i odwrotnie: przy małym zapotrzebowaniu na daną usługę jej cena musi spadać, gdyż usługodawca (np. szpital) splajtuje.

Co do osób BEZDOMNYCH (NIE ubogich - bo nie wiem co to znaczy): składka zdrowotna powinna pozostać na ok. 1/2 poziomu obecnego, z czego finansowanoby niezbędne usługi medyczne dla tych osób.

Za tym poszłyby zapewne oferty firm ubezpieczeniowych, które wzamian za składkę ubezpieczałyby koszty naszego leczenia.

Wada jest jedna (nie ekonomiczna, bo takich nie ma, ale społeczna): otóż ludzie ubocy (czyli ci, którym przysługuje zasiłek rodzinny) wyszliby na ulicę krzycząc: "nie chcieliśmy nosić teczki, a teraz chcemy i tak jeść bułeczki" :)
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

zgadzam sie z adamusem, ze nalezy wprowadzic prywatne lecznictwo.

a firmy ubezpieczeniowe juz oferuja ubezpieczenia pokrywajace koszty leczenia - tyle tylko ze to kosztuje (za male zainteresowanie) gdyby dopracowac te oferty to zamiast do budzetu, nasze skladki zdrowotne moglyby trafiac do ubezpieczycieli. Firmy te przynajmniej wiedza jak zarzadzac pieniedzmi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Adamus, jakie jest porównanie usług snycerskich, kowalskich, czy szewskich do zdrowotnych. Wiadomo, że na usługi zdrowotne zawsze jest duży popyt, czyli zawsze mają być drogie. Tamte usługi płacisz z własnej kieszeni.
Zdrowotne, czym droższe musisz płacić większe ubezpieczenie. Czy wszystkich będzie stać na leczenie. W/g Ciebie "(o ile jest nas na to stać)" tych co nie stać na leczenie, co mają zrobić, przy Twoich założeniach o zlikwidowaniu socjalu, trzeba wprowadzić ustawę o eutanazji (za co mają się leczyć i za co żyć).
W/g Twojego rozumowania, kto nie ma wykształcenia, to jest spisany na straty, nie należy jemu się zjeść nawet bułeczki, nie mówiąc o darmowym leczeniu. ( Poronione pomysły).

Pozdrowienia.

Ps. Masz tyle pomysłów, zgłoś Swoją kandytaturę z ramienia Swojego ugrupowania na posła lub na senatora, bo na prezydenta pewnie jesteś za młody. Masz moje poparcie. Będziesz miał okazję zrealizować się.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Za poparcie dziękuję :) Chociaż wolałbym, żebyś poparł moje pomysły, zamiast mnie (no, ale to są przeca pomysły "poronione") - chętnie posłucham o Twoich :)

Problem jest zawsze ten sam - usługi zdrowotne były przez 50 lat w tym kraju "bezpłatne". Teraz większości wydaje się, że tak jest i było zawsze i wszędzie. Dziwne, bo nie słyszałem. Skutkiem tego są "nie wiadomo skąd" wzięte fortuny lekarzy :) którym wcale tego nie odmawiam, bo "bezpłatność" jest tak samo złudna jak cały socjalizm.

Maćku, różnica między usługami snycerskimi i zdrowotnymi jest taka sama jak między mną i Tobą - czyli duża czy mała?

Jak kogoś nie stać na buty to ich nie ma, proste? Podobnie jest z usługami zdrowotnymi.

A propos ustawy o eutanazji (której jestem przeciwnikiem) - oczywiście, jeżeli wprowadzonoby taką, to trzebaby wycenić tego typu usługę i jeżeli kogoś byłoby na to stać, to czemu nie (mały popyt = wysoka cena).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Autor: adamus (---.lomza.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 02-06-05 17:14



"Jak kogoś nie stać na buty to ich nie ma, proste? Podobnie jest z usługami zdrowotnymi".
Adamus jesteś bezwględny, kogo nie stać na leczenie, bo go nie stać, to żeby się nie męczył trzeba uśmiercić, jak pieska w schronisku. Żadnej pomocy.
Sprywatyzować służbę zdrowia - TAK. Ale biednych i bezrobotnych nie można zostawić bez pomocy dlatego że im się nie poszczęściło w życiu.

Pozdrowienia.

Ps. Chcąc zrealizować swoje pomysły musisz dostać się do Sejmu inaczej nici z tego.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

To nie winna kolejka tylko funkcja pełniona orzez posła Gruszkę. Czy pamięta ktos o stawianiu w jakoś kolejkę pana Millera po jego słynnym urwaniu się z nieba i osób jemu podobnych (przynależnością partyjną).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

Maciek, nikogo nie trzeba uśmiercać. Nie mówię nic takiego, a już tym bardziej o pieskach w schronisku.

Nie jest też moim zdaniem tak, że "kogoś nie stać bo nie stać" jak piszesz, tylko kogoś nie stać, bo jak ja jeździłem na sesję autobusem PKS w środku lipca, to ci inni leżeli sobie na plaży, grali w piłeczkę i badmingtona. Nie stać ich, bo tak sobie ułożyli życie. A ci, którzy ułożyli je sobie inaczej, pracują teraz na siebie i tych "plażowiczów", co widać choćby po decyzji Min.Fin. co do akcyzy za olej i gaz płynny.

Nie ja to wymyśliłem, tylko Darwin. Natura reguluje się sama, poza socjalizmem, gdzie głupi i mądry mają tyle samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.


Posłowie chcą pomóc Gruszce, który czeka w kolejce do rehabilitacji, dlatego szef sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen Andrzej Aumiller (UP) ma zamiar zwrócić się się do marszałka Sejmu o pomoc dla Józefa Gruszki (PSL), który czeka w 600-osobowej kolejce do rehabilitacji. Popiera go w tym, Konstanty Miodowicz (PO).
Twierdzi że , Gruszka powinien podlegać niestandardowemu traktowaniu.
"Gruszka zasługuje na dobre traktowanie, bo dobrze służył krajowi" - tak uzasadnia swoje poparcie poseł (PO).
W czym jest On lepszy od nas, tylko dlatego że jest posłem musi zostać przyjęt poza kolejnością? Może by tak koledzy posłowie zrzucili się i wysłali kolegę na leczenie za granicę do którejś z renomowanych klinik.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolejka.

No właśnie. Nie jest od nas w niczym lepszy, bo to trudno zmierzyć.
W normalnym państwie nie czekałby w żadnej kolejce, tylko zapłacił i został przyjęty. Bo pieniędzy ma napewno więcej niż 590 osób z tej kolejki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org