niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Klipa

Spotkałem wczoraj starego kumpla z podwórka. Troche powspominalismy i doszliśmy do przerażajacego wniosku, że wraz z przeminieciem naszego dzieciństwa zagineła wspaniała tradycja szlachetnej gry w klipę.
Czy ktoś z Was grał kiedyś w klipe??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

ja nie gralem....jak sie w to gra??;]

-=Na ZaWsZe ŁoMżA Na ZaWsZe ŁKS=-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

Chyba nie gralem , moze podasz zasady :] My gralismy w kapsle ( to byla zabawa, - fabryczniaki, woskowce, naklejane flagi itd..) W ganianego, podchody, w chowanego, w panstwa i miasta itd...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

fajna jest gra w kapsle.....zawsze jak w nia gralem to gralem godzinami bo taki byly dlugie trasy...a w klipe nie umiem grac bo nie wiem jak....moze podasz jakies zasady jak sie gra:):)

-=Na ZaWsZe ŁoMżA Na ZaWsZe ŁKS=-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

Owszem grywałem, ale to dawno temu w czasach gdy telewizor był jeden w szkole na całą wieś. Można by dużo więcej zabaw chłopięcych nawet i niebezpiecznych. Była to jedyna forma rozrywki. Kto teraz w dobie komputerów zna takie zabawy jak klipa, palant, dwa ognie.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

w palanta to i ja gralem i w dwa ognie...ale w klipa nie bo nie wiem jak sie w to gra....

-=Na ZaWsZe ŁoMżA Na ZaWsZe ŁKS=-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

Możecie mi powiedzieć o co w tej grze chodzi?? bo ja w palanta i w dwa ognie rok temu grałem w szkółce nr 7(hehhe)
Ale o co chodzi w tejklipie to ja naprawde niewiem



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

Klipa to gra zespołowa.
Potrzebne sa:
-boisko
-narysowany na nim okrag o srednicy ok. 2-3m
-na okregu robimy dołek długości ok.20cm szerokości ok.7cm. i głębokości ok.10
-klipa(czyli gróby kijek zaostrzony na końcach długości ok.15cm)
-kij długości ok.90-120cm(w zależnosci od wzrostu grajacych)

Naprzeciw siebie stają dwie drużyny.
Jedna drużyna jest w kole druga w polu.
Jedna osoba staje w kole.
Klipe kładzie nad dołkiem i wybija ją kijem jak najdalej w pole.
Drużyna przeciwna próbuje ja złapać.
Jeśłi jej sie uda wyeliminuje zawodnika wybijającego i uzyska w zalezności od tego w która reke złapie klipe punkty.(za lewa 50 za prawą 20 za obie 10)
Jeśli nie złapie, z miejsca w którym upadła klipa stara się nią rzucić do okręgu.
Okręgu broni zawodnik który klipe wybijał( ma do tego kij). Jeśli klipa wpadnie do okręgu zawodnik wybijajacy jest wyeliminowany, jeśli wpadnie do dołka druzyna bedąca w polu dostaje 100 pkt i zamienia sie z drużyną bedacą w kole.
Jesli klipa nie wpadnie do koła zawodnik wybijający ma trzy szanse by wybić klipe jak najdalej od okręgu. Polega to na tym że udeza kijem w zaostrzony koniec klipy, ona oczywiscie podskakuje a zawodnik stara sie ja wybic uderzeniem jak najdalej koła. Punktami jest liczba kroków które liczymy od miejsca w którym klipa ostatecznie upadnie do okręgu.(najkrótsza droga).
Następnie zawodnik ponownie wybija klipe (z dołka) i wszystko sie powtarza aż zawodnik zostanie wyeliminowany.
Po wyeliminowaniu wszystkich zawodników drużyny zamieniają sie miejscami.

Oczywiści by zrozumieć zasady trzeba zobaczyć grę;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

hehe..no wlasnie....ale dzieki za wyjasnienie tej gry:):):D

-=Na ZaWsZe ŁoMżA Na ZaWsZe ŁKS=-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

Uwaga!!!!
Macie niepowtarzalną i być moze ostatnia okazje by zobaczyć na żywo mecz KLIPY.
Mecz odbędzie się w najbliższą sobote na boisku Sp.7 przy ulicy Mickiewicza w godzinach popołudniowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klipa

Spotkanie odbedzie się dzis o 17.
Zapraszam!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org