sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szklane drzwi

Cześć
Może pytam w nietypowym miejscu, ale wierzę w świeżość spojrzeń. Co powiecie na szklane drzwi w domu? Jaki producent? Na co zwracać uwagę? Godnego zaufania znalazłam tylko jednego producenta: drzwi szklane warszawa
Uważam, że to dobry wybór, a Wy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Szklane ? Do łazienki czy sypialni ? To mało praktyczny wybór, nie ukryjesz bałaganu przed gośćmi, na szkle widać każdy odciska palców, przyjdą dzieciaki lub ktoś po urodzinach nie zauważy szkła przed sobą i będziesz szukać paździerzowych jako tanie tymczasowe rozwiązanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Sprawdź u Czaplickiego na Poligonowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Szklane drzwi są bardzo ciekawym rozwiązaniem, nie wszędzie niestety są rozwiązaniem praktycznym. Generalnie jeśli nie muszą zapewniać izolacji termicznej i akustycznej to można spokojnie sobie na nie pozwolić.

Należy zwrócić uwagę żeby drzwi nie były w żadnej ramie profilowanej, trudno będzie je dokładnie wymyć plus po pewnym czasie szkło może wydawać denerwujące dźwięki. Innego materiału niż szkło powinno być jak najmniej, głównie w okolicy zawiasów.


do użytkownika "*DS:"
-bałagan generalnie się sprząta a nie ukrywa, można też użyć szkła mlecznego, matowego lub o ograniczonej przezierności.
-odcisk palca widać na większości nowoczesnych paneli lub płytek szkliwionych, jakoś z nich nie rezygnujesz w domu tylko wybierasz jako praktyczniejsze do umycia rozwiązanie. Szkło dobrej jakości łatwo się brudzi ale też stosunkowo łatwo myje.
-Dawniej w blokach funkcjonowały drzwi z otworami ze "szkła", które dość szybko zapełniały się płytami paździerzowymi, głównie z uwagi na niską jakość zastosowanego w nich materiału. Obecnie szkło budowlane wytrzymuje znacznie więcej niż atak Łomżyniaka



Poniżej link do całkiem dobrej firmy specjalizującej się w szklanych elementach, również podłogach, dachach i ścianach. Nie wiem jakim dysponujesz budżetem, jeżeli możesz sobie pozwolić na droższe produkty to polecam, mają sprawdzone i dobre rozwiązania.
http://www.maja.com.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Drzwi możesz zamówić tu: http://www.uniglasspolska.pl/ lub tu:
http://www.lus-ar.com.pl/
Są obecnie duże możliwości wyboru , a laminowane są naprawdę piękne , tylko najlepiej by plastyk wkomponował je w wystrój mieszkania. Oczywiście wszystko co ładne nie jest tanie.










„Nierozsądnie jest zapłacić zbyt wiele, ale dużo gorzej jest zapłacić zbyt mało.
Kiedy płacisz zbyt dużo, tracisz trochę pieniędzy – i to wszystko.
Kiedy płacisz za mało, czasami tracisz wszystko, ponieważ rzecz, którą kupiłeś,
nie nadaje się do celu, w którym została kupiona”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

panieTikTak zalecam mniejsze dawki kawy, częstsze spacery, słuchanie muzyki relaksacyjnej i trochę większego dystansu do tego forum.

PS: Przedstawię Panu różnicę między starymi drzwiami o którym Pan wspomina w swoim poście a nowymi.

STARE DRZWI



NOWE DRZWI


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Po odbyciu długiego i relaksującego spaceru, sesji z zalecaną muzyką i kubkiem mleka (w miejsce kawy) pozdrawiam wszystkich "profesjonalnych inaczej" doradców:). Różnice widziałem od dawna, odniosłem wrażenie (chyba na szczęście złudne) że nie wszyscy tę różnicę dostrzegli (patrząc po doborze argumentów przeciw szklanym drzwiom)

W miejsce plastyków polecam architektów i architektów wnętrz, przynajmniej drzwi nie będą nam się obijały o przyszły wieszak na kurtki, lub uderzały o kant szafki w kuchni (autentyczne przypadki, przydaje się szersza perspektywa niż drzwi jako dzieło plastyczne ). Plus dopilnuje żeby były zamontowane tak jak powinny, nie będą po kilku latach skrzypieć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Podział sztuk plastycznych
Podstawowe dziedziny sztuk plastycznych to:
* formy płaszczyznowe (kreowanie obrazu)
** [[malarstwo]]
** [[rysunek]]
** [[grafika]]
*** [[grafika warsztatowa]] (poligrafia artystyczna)
*** [[grafika użytkowa]] (stosowana, projektowa)
*** [[grafika komputerowa]]
*** [[typografia]]
** [[kaligrafia]]
** [[fotografika]]
** [[Film animowany|animacja]]
** [[Ornament (sztuka)|ornamentyka]]
* formy przestrzenne (kreowanie kształtu)
** [[architektura]]
*** architektura wnętrz
*** [[wystawiennictwo]]
** [[rzeźba]]
** [[scenografia]]
** projektowanie [[Kostium|kostiumów]]
** [[instalacja (sztuka)|instalacja]]
** [[wzornictwo przemysłowe]]
** [[rzemiosło artystyczne]]
** [[Lalka teatralna|lalkarstwo]]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

plastyk = fotografik = architekt = kaligraf = rzeźbiarz = scenograf = grafik


"kochanie, potrzebujemy karpia na święta, weź jakąś rybę"
ryba = łosoś, sandacz, pstrąg, rekin, śledź, karp, halibut

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

autochton, świetnie przedstawileś podział sztuk plastycznych ale...
Weź pod uwagę to, że na architekturze wnętrz na ASP liczy się przede wszystkim polot.
Nie wiem jak teraz (chociaż nie sądzę by coś się od kilku lat zmieniło) ale kilka lat temu nie było tam czegoś takiego jak mechanika budowli, autocad czy archicad czy rysunek stricte techniczny.
No może jakieś elementy ergonomii.
U mnie na uczelni - pomimo iż była to architektura wnetrz (nie ASP)
musialam sobie wbić do głowy elementy konstrukcji, programy 2D, 3D
prawo autorskie, ergonomię, rysunek techniczny odręczny ( Jezu ile ja się kalek naskrobalam :-)) i mieć polot na rysunku, malarstwie i grafice.

A wiem, ze nawet najfajniejsze, nowatorskie pomysły nijak się mają do rzeczywistości później. Przykłady zostały wymienione wyżej.
Odrębną kwestią jest zderzenie z rzczywistością jeśli chodzi o koszty.

Ja zrozumałam to dopiero kiedy przy okazji dyplomu - tak jak każdy na mojej uczelni - musiałam zaprojektować....krzesło.
Kazda superwizja - oczywiście z zachowaniem zasad ergonomii etc byla brutalnie niweczona poprzez koszty prototypu - ktory musiał być zrobiony jako załącznik do dyplomu.
Dlatego polecam taki test kazdemu "architektowi wnetrz" z wykształceniem średnim (jak to ostatnio spotykam w ogloszeniach). To najlepiej jest w stanie zweryfikować umiejętności.

Pozdrawiam
architekt wnetrz po 7 latach studiow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szklane drzwi

Pada u Was śnieg ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org