sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Samochod VW TOURAN 2.0 140KM ... Ojciec mial do przejechania jeszcze 200km tak pokazywal czujnik na komputerze .... Za jechal na CPN i przez pomylke wlal za ok 60zl benzyny ;/ .... Powiedziano mu ze problem zalatwi dolanie do pelna ON i bedzie ok ale jednak martwie sie zeby nic sie nie stalo ?
Prosze o powazne wypowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

dzwonie do sąsiada on tez ma dizla powie co i jak za 15min



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

najlepiej włożyć gazetę do baku i podpalić , a tak poważnie, na komputerze pokazywało 200 km czyli miał jakieś okolu 15 litrów , dolał za 60 zł czyli tyle co zawsze , dolejcie do pełna oleju napędowego i powinno być ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

racja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

lepiej tak nierub



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

tzn ojciec tak zrobil ze dolal oleju napedowego do konca .... Bo to samo powiedzial gosciu na cpn ...ale mam obawy jednak :( wiec wypowiadajcie sie dalej matka ma jeszcze jutro pojechac do roboty raz i zalac znowu do pelna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

może teraz mieszać w baku żeby się rozmieszało ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

MICHALINA ZMIEŃ TEN OPIS BO SIĘ ŚWIECZISZ JAK PSU JAJA HAHAHA



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

właśnie myśle nad jakims fajnym ale to utro bo już 22:30 to czas namnie
jak masz jakieś opcje to napisz tylko niewulgarne



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Na której stacji ?? Spuszczaj te paliwo wtrysk do 2.0 tdi 2300zł / 1szt.
Na wiejskiej zaleli mi kiedyś benzyne do diesla to i pofrunelii za pompe wtryskową 2700zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

lepiej spuść wszystko z baku, dolać to można do pełna ale do zwykłego dizla tój tego nie przełknie. Radze spuścic i zalać ormalnej ropy, ewentualnie możesz se dolać 5 litrów tej mikstury do pełnego kotła ale nie więcej bo ci pompa, turbina i pompowtryski staną

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Napisał na CPN czyli prawdopodobnie chodzi o Wiejską.

_________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

2.0 140 km i pompowtryski pompa i turbina hehe :) " towarzyskie " mowimy o nowym samochodzie a nie o starym dieslu chlopaku. a poza tym to co turbina ma do tego? nie wiem moze sie nie znam. nic sie nie stanie masz pewnie zbiornik okolo 60l wiec jak zatankowales pod sam korek to absolutnie nic sie nie stanie a na zime to jeszcze lepiej ze masz troche benzynki w baku masz pewnosc ze ci ropa nie zamarznie. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

no zbiornik jest 60 czy nawet 65l czyli powinienem spac spokojnie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Chłopie idź spac a jutro jedź i to spuśc poczytaj trochę o tym silniku na forach zalejesz byle gówno to już wtryski do wymiany sam jeżdżę passatem z 2007 2.0 tdi i nie mam dobrej opnii na jego temat.
Koszt spuszczenia wachy 100zł max a koszt naprawy wtrysków 20 razy tyle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

drogie samochody wybieracie, jacy ziemianie..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

moja rada: spij spokojnie. jak masz na 60 litrow ropy 10 litrow benz to wszystko jetok. benzyna to nie jest zadne gowno tylko wysokooktanowy plyn od ktorego nic absolutnie sie nie dzieje. a jak koledzy dolewaja ulepszacze typu doktor pomagacz zeby miec wiecej mocy to pozniej nie maja dobrych opini o silnikach. nic sie nie martw tylko jezdzij

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

idz idz michalina bo dabranocka juz dawno była



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Moim zdaniem nic złego nie powinno sie stac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

nie obsrywaj zbroji;] daj 5 dych to ci powiem co zrobic. :P hahahha:D
poprostu ojciec spierdolił temat. tyle. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

jak masz duzo tej benzyny to ja sposc ale nie do konca bo jak oproznisz do pustego i wlejesz olej to ci sie zatrze. Ja tak mialam, jakis debil nalepki na dystrybutorze zamienil i zamiast oleju maz wlal benzyne ale nie duzo i wymieszal potem z wiekszoscia oleju i bylo git nic sie nie stalo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

co ci się zatrze, kto zamienia nalepki, co to za mąż, co to za p i erdolony bełkot?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Jezeli masz Tourana to i masz AC :) a jezeli masz pakiet AC zadzwoń przyjadą wypompują i wyczyszczą, wszystko zależne w jakies firmie uzezpieczeniowej masz wykupiony pakiet :)






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

według mnie to trochę za dużo tej benzyny gdyby to było 5 l to mógłbyś jeździć zimą nawet wskazane ale to tylko moje zdanie

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

jezeli masz naprawde dobre ubezpieczenie na samochod, to ci zwroca koszta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Kolego wylewaj wszystko z baku jak najszybciej ! przy odrobinie szczescia bedziesz mial na prezenty pod choinke w innym wypadku swiat w tym roku WESOLYCH nie bedzie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

LoJack fajfusie ty belkotajacy, zamieniaja sledzie na orlenie w Bialym, rzuc te zabawki, a wez sie za slownik samochodowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

tak jak powiedzial Ryszard - ale czy to uratuje silnik?? watpie!!!!!!! druga sprawa koncowki wlewow sa inne do benzyny a inne do ropy??? chyba sie nie myle!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Inne koncowki sa... to prawda, ale od ropy jest szersza.. Efekt.. Do ropy dolejesz benzyny a odwrotnie juz nie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

lauracrow1 odpuść sobie może tematy o dieslu i pilnuj żeby ci się młynek do pieprzu nie zatarł, więcej się nie kompromituj



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Roman
i jak się sprawy mają ? śmigasz jusz bryczko czy jeszcze rozkminka czy to czy śmo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Kupic takiemu rower

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

eee rower czy ja wiem
to jeszcze szprychy od kolarzowki założy i siodełko od chulajnogi i tez bendzie problem że coś nietak



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Wszystko gra samochodzik smiga , a rope spuscilem choc mechanik stwierdzil ze by sie nic nie stalo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Kołakowski o Czerniawskim
Pod foto link
Prywatne nagranie
!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomylka Wlanie benzyny do diesla

Najlepszy sposób na odpalenie ropniaka to 10% - 20% benzyny i resztę baku zalewamy ropa tak by wtryski nie poszły gdyż benzyna rozpuści żelatynę która znajduje się w filtrze paliwowym :). Ja tak zawsze robię na zimę i już autkiem przejechałem 4 zimę bez kłopotów. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org