niedziela, 02 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Turbo Problem...

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem lub dopiero teraz zwróciłem na to uwagę,
- po wyłączeniu silnika słychać cichnący odgłos wytracającej obroty turbinki. Oczywiście ciężko słowami przybliżyć odgłos ale wsłuchując się jak naprawdę jest cicho w okolicy to słychać UUUUUUuuuuuuuu......... trwające jakieś 4-5 sekund.


Zacznijmy od teorii i zasady dzialania turbo (bylo juz o tym nieraz) - turbo sie nie wylacza/wlacza podczas pracy silnika w zaleznosci od obrotow. Turbo jest napedzane spalinami wiec logicznie rzecz biorac MUSI pracowac wraz z pracujacym silnikiem. Tak samo po wylaczeniu silnika olej z turbiny nie odplywa - ustaje cyrkulacja i to jest ten problem. Olej ktory zostal przy samym zrodle ciepla zapieka sie szkodzac turbinie oraz zmniejsza przepustowosc przewodow od- i doprowadzajacych olej do turbiny czego nastepstwem jest niewystarczajace smarowanie i chlodzenie turbiny, czego nastepstwem dlugoterminowym jest zgon turbo.

Gdzie takim czyms moga sie zajac w Lomzy. Dodam ze chodzi o audi a4 1,8t.
I czy ktos mial taki problem i jak go rozwiazal.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

Bodajże w Piątnicy przy Straży Pożarnej jest regeneracja turbin itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

W piatnicy mowisz nie slyszalem.Byl ktos tam ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

W łomży nie radzę.Ja naprawiałem w Białymstoku u Sieńki .Założyli nowe turbo i śmigam bez problemów już ponad rok.Koszt naprawy coś ok 6000zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

KUP SOBIE SERENKE.................................................!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

Kolego chaos1.
Najważniejsza rzecz!Nigdy nie gaś silnika natychmiast po zatrzymaniu się.
Trzeba dać chwilkę czasu na zatrzymanie się turbiny przed wyłączeniem silnika.5 sekund minimum a 10s już starczy w zupełności.
Wirnik turbiny osiąga bardzo duże obroty i lepiej dla niego jest jak zatrzyma się przy działającym jeszcze smarowaniu.

br1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

Szczebiotak mozesz sie zajac wlasnym zyciem a nie tu wypisujesz choc nie wiesz ocb wiec daruj sobie.!


br1 wiem o tym przeczytaj moj pierwszy post bo tak nie mialem wczesniej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

W takim razie za krótko czekasz nim turbinka ustanie. A jej praca zależy też od tego jaką masz nogę. Jeśli lubisz depnąć pracuje więcej to jest logiczne i po takiej jeździe przyda się nawet 15-20 s odczekać. Przy wyłączonym silniku nie ma prawa już chodzić. I dodam że nie jestem specjalistą żebym nie został zbesztany za ewentualną niewiedzę:]

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

br1 ma rację regeneracja techmot w choroszczy

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

jakich techmot???????????????????????????? nie rozumiem tego pojecia???????????????????????????????????????????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

ludzie przeciez umiem wladac jezykiem polskim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

Wiem o tym ten kto ma turbo to lubi debnac:)
Ale mimo to nie powinno byc tego uuuuuuuuzzzz....
Czy ktos kto ma turbio mial takie cos i co zrobil czy wystarczy tylko nasmarowac i zajrzec do chlodzenia czy cos innego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

ale dziwne te mechanictwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Turbo Problem...

Szczebiotka a ty co w juz w niemczech nie we francji

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org