wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dotacje z UP

składam może ktoś z Państwa wniosek o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
jaka kwota wchodzi w grę , co trzeba zrobić aby takową dotacje otrzymać ?
proszę o wskazówki, z góry dzięki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

ostatnio bylo 18500 tys + wkład własny 2000 tys zł. trzeba zlozyc wniosek + zabezpieczenie (2 żyrantów ktorzy zarabiaja przynajmniej 2 tys zł miesiecznie, lub gwarancje bankowe lub cos tam jeszcze, nie pamietam juz). to tyle co pamiętam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

chcesz sie porywac na zalozenie dzialalnosci i zgarnac darmowa kaske, jak nawet nie chce Ci sie dupy ruszyc do pup zeby sie dowiedziec o warunkach takiego ineteresu?
faktycznie tu na forum to zdobedziesz rzetelne i fachowe informacje w tak waznej sprawie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

he he dokładnie tak szanelko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

szanelka myslisz że ja to zmysliłem z sufitu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

M@ster ale to do 4pokoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

gwarancje bankowe trzeba wykupić w firmie ubezpieczeniowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

A sprawa tkwi w szczegółach. Dotację dostaje się przed założeniem działalności gospodarczej.W dokumentach należy wskazać miejsce planowanej działalności , adres , umowę wynajmu lokalu i tu jest haczyk. Wynajmujesz lokal , już jesteś płatnikiem najmu a na rozpatrzenie Twego wniosku urząd ma trzy miesiące. Urząd nie kwapi się z decyzją. Miesiące lecą a za wynajem lokalu trzeba płacić. Otrzymujesz pieniądze to jesteś w sytuacji że może wszystko odrobisz, nie otrzymasz kasy pieniądze za wynajem lokalu przepadają. Od chwili wynajmu lokalu do wszystkich czynności, otrzymanie kasy , rejestracja działalności itd. trwa na ogół cztery miesiące. Ten przykład pułapki nie dotyczy osób , które mają swój lokal.Pułapki są jeszcze inne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP



to co napisalam powyzej bylo do autora tematu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

zamilcz prostaczko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

Tak to widzę:

M@ster odpowiedział jak człowiek człowiekowi:

ostatnio bylo 18500 tys + wkład własny 2000 tys zł. trzeba zlozyc wniosek + zabezpieczenie (2 żyrantów ktorzy zarabiaja przynajmniej 2 tys zł miesiecznie, lub gwarancje bankowe lub cos tam jeszcze, nie pamietam juz). to tyle co pamiętam.

szanelka napisała:

"chcesz sie porywac na zalozenie dzialalnosci i zgarnac darmowa kaske, jak nawet nie chce Ci sie dupy ruszyc do pup zeby sie dowiedziec o warunkach takiego ineteresu?
faktycznie tu na forum to zdobedziesz rzetelne i fachowe informacje w tak waznej sprawie"

M@ster do szanelki:

"szanelka myslisz że ja to zmysliłem z sufitu?"


brylant3000 odpisał:

"M@ster ale to do 4pokoje"

A sznelka odpisała:

"to co napisalam powyzej bylo do autora tematu"

Jaki wniosek???

- A taki, że szanelka i brylant NIE kumaci, a M@ster normalny człek!

Ps. M@ster - jest (było?) dokładnie tak jak napisałeś, czyli:

"ostatnio bylo 18500 tys + wkład własny 2000 tys zł. trzeba zlozyc wniosek + zabezpieczenie (2 żyrantów ktorzy zarabiaja przynajmniej 2 tys zł miesiecznie, lub gwarancje bankowe lub cos tam jeszcze, nie pamietam juz). to tyle co pamiętam."

Ps2. szanelka i brylant - to są jednak rzetelne i fachowe informacje w tak waznej sprawie! ;))

Wszyscy na mecz!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

nic tylko lina i sie wieszac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

masz racje , pie*dolnij się na line.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

Wszyscy na mecz! tak bylo na początku tego roku, mogło się coś pozmieniać. najlepiej dowiedz się w UP.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

SZYMONEK

po pierwsze nikt Ci nie kaze wynajmowac lokalu, mozesz zalozyc dzialalnosc gospadrcza i jako adres firmy podac adres zamieszkania-zameldowania, a to ze bedziesz mial firme w innym miejscu gdy wynajmiesz lokal nie ma znaczenia. pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

ile sie czeka na kase?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

Ja czekałam 8 miesięcy :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

http://bip.pup.lomza.pl/index.php?k=241

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

http://bip.pup.lomza.pl/ebiuro.php?wiad=69

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

http://bip.pup.lomza.pl/zalaczniki/ebiuro/100507130136.pdf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

Autor: Villenevue (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01-09-10 11:14

SZYMONEK

po pierwsze nikt Ci nie kaze wynajmowac lokalu, mozesz zalozyc dzialalnosc gospadrcza i jako adres firmy podac adres zamieszkania-zameldowania, a to ze bedziesz mial firme w innym miejscu gdy wynajmiesz lokal nie ma znaczenia. pozdrawiam.


Nie znasz jednak przepisów , zapoznaj się z tymi dokumentami i spróbuj wpisać miejsce przyszłej działalności swój adres zamieszkania , wyśmieją Cię a wniosku nie przyjmą. Punkt nr. 3 jest istotą tego problemu.

http://bip.pup.lomza.pl/zalaczniki/ebiuro/100507130136.pdf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

szmonek,

idac twoim tokiem rozumowania. wynajmuje lokal prowadze tam dzialalnosc gospodarcza przez pol roku i musze zmienic lokal bo wlascicielowi nieruchomosci to nie odpowiada czy cos.

to musze przejerestrowac firme? bo juz bedzie miala inny adres? wyrabiac pieczatki? niedorzeczne!

nie znam firmy ktora rejestruje swoja dzialalnosc na lokal ktory wynajmuje, a nie jest jego wlascicielem! To jest idiotyzm.


Nikt nie ma prawa Cie wysmiac. Podaj jaki to jest przepis, gdzie go znajde.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

Zapoznaj się z dokumentacją UP. Adres mail podałem a potem zadzwoń do urzędu i dyskutuj to zobaczysz ile warte są twoje argumenty.
A jeśli chodzi o rejestracje firmy ,pieczątki i co tam napisałeś to jesteś laik. Dalsza rozmowa nie ma sensu.Nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej.Powadzenia w życiu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dotacje z UP

Jeśli chodzi o dotacje z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej to wiele osób niestety ma wątpliwości jak ogarnąć ten temat. Nie wiem dlaczego bo informacji na ten temat jest wiele. Tutaj artykuł chociażby http://cenabiznesu.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej. Do tego zawsze można skontaktować się z UP. Urzędnicy mają obowiązek udzielenia wszelkich informacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org