wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
chiropraktyka !!!

Czy ktoś ma już doświadczenie w tym temacie? Byłam raz u pana na Rycerskiej. Czy wiecie jak to będzie wyglądało? (żeby wyprostować kręgosułp potrzeba podobno około 20 bolesnych zabiegów). Czy ktoś już może z tego korzystał? Dało się przeżyć? Proszę o wypowiedź zainteresowanych. Dzięki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

To jednak ryzyko . Ja udałbym się na oddz. rehabilitacji . Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

haha dobre - wyprostowal kregoslup, ze tez ludzie w to wierza....

Fiku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Ale ja już byłam na jednym zabiegu i widzę ogromne zmiany. W sensie pozytywnym oczywiście. Niestety następny dzień po jest bolesny po takim gruchotaniu kości. Tradycyjna rehabilitacja niestety jest nieskuteczna...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

nie polecam takich zabiegów, praca na kręgosłupie nie powinna być bolesna,znam przypadki przebicia rdzenia kręgowego wiec radze się trzymać z daleka od takich praktyk,
wiem że nie łatwo o dobrą rehabilitację ale radzę poszukać dyplomowanego rehabilitanta specjalizującego się w Terapii manualnej.
i zapewniam ze wystarczy tylko kilka zabiegów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Czy może Pani powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy interesowała się Pani tym tematem? W większości ludzie na forach wypowiadają się raczej pozytywnie w tym temacie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

polecam pana Szymańskiego z Siedlec mgr. rehabilitacji naprawdę robi cuda ....a jeśli nie będzie mógł pomóc powie wprost !nie jednemu uratował życie
powodzenie !

ktośiek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

korzystam z uslug przynajmniej raz w miesiacu, czasami raz w tygodniu i do dzisiaj zyje. kwestia jest co tobie dolega - u mnie w bardzo latwy sposob przesuwa sie dysk w dolnej czesci kregoslupa i powoduje to bol przy chodzeniu. jednorazowa wizyta najczesciej pomaga, ale sa (byli) ludzie ktorzy podobno stracili zycie po zabiegach przesuwania dyskow/kregow szyjnych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Jest nie gorsza od tego z Siedlec Pani rehabilitant na Sadowej , koło Związku Nauczycielstwa Polskiego. W wielu przypadkach skutecznie pomaga.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

A ten Pan z Rycerskiej? Czy ktoś u niego jeszcze bywał?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!


Zgadzam się z majkowska23. Zdecydowanie radzę poszukać dyplomowanego rehabilitanta specjalizującego się w Terapii manualnej.

,,Nastawianie" kręgosłupa daje krótkotrwały efekt i wbrew pozorom nie pomaga a szkodzi. W przypadku niestabilności po takim zabiegu poszczególne kręgi wracają na swoje miejsce, ale wszystko po krótkim czasie wraca i ból się nasila. Dochodzi do jeszcze wiekszej niestabilosci.

Tak wiec nie polecam manipulacji. Skuteczne są mobilizacje i praca na tkankach miękkich, kompleksowe podejście do problemu, wnioskowanie kliniczne, zbadanie przyczyny bólu, itp. Ale tym zajmują się wyspecjalizowani terapeuci manualni. Same , bolesne manipulacje na pewno nie pomogą na długo.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Skąd +++ masz takie informacje? Czy są sprawdzone?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Monika.Sz. dziewczyno co Ty robisz? Chcesz do końca życia na wózku siedzieć?
Temat przerabiałem bardzo, bardzo osobiście. Na szczęście w porę znalazłem neurochirurga

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Informacje są prawdziwe. To o czym pisałam to fizjologia. Mozna o tym przeczytać w artykułach bądź książkach. takie tez jest moje zdanie na ten temat. Tego tez uczą na specjalistycznych kursach terapii manualnej.
Polecam książke Kinezyterapia w stabilizacji kompleksu lędzwiowo miednicznego. chociaz tak na prawde nie wiem do konca co Ci dolega, a ksiazka dla osoby , która nie ma do czynienia z medycyna moze byc troszke skomplikowana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Dokuczają mi bóle kręgosłupa. Mam skoliozę. Rehabilitacja pomaga tylko na chwilę. Szukam różnej pomocy. Chciałabym skorzystać z kręgarstwa. Być może to pomogłoby usunąć mój ból.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

W odcinku szyjnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Byłaś kiedyś u fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej? Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Gdzie do tej pory chodziłaś na rehabilitacje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Jestem bardzo złożonym przypadkiem. Na rehabilitację chodzę na rybaki. Jeżdżę do sanatoriów. Na chwilę pomaga. W tej chwili mam bóle przy szyi, nad łopatką. Chciałbym zlikwidować ten ból. Dlatego trafiłam do chiropraktyka. Powiedział, ze pomoże prostując mi kręgosłup. Musi pozrywać mi więzadła. Mam też problem z biodrami. Polecił mi także akupunkturę na inne moje problemy. Chciałabym spróbować obydwu. U fizjoterapeuty terapii manualnej nie byłam (nie wiem do końca co to jest). +++Czy jesteś lekarzem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

co to znaczy prostować kregosłup? nie do konca rozumiem. Fizjologicznie poszczególne odcinki kregosłupa maja zachowane krzywizny odpowiednie... hm :) pewnie chodzi o Twoja skolioze, ale nie sadze zeby ona była przyczyna dolegliwosci w odcinku szyjnym, nie wiem jakiego stopnia jest itd. poza tym, przywracanie naturalnych krzywizn nie jest takie banalne i nie polega na zwyklym nastawianiu kregów...
a nie rozumiem jaki jest sens w rozrywaniu wiezadeł?!?! one musza byc zeby wszystko było ok! to bierne stailizatory stawów i bez nich bedziesz miaal straszna niestabilnosc... trzeba bedzie mocno cwiczyc stabilizatory czynne, a do tego odpowiednie grupy miesni, mysle o stabilizacji głebokiej, hm...nie spotkaąłm sie z metoda zrywania wiezadeł jako metody leczenia i wogóle mnie nie przekonuje, wrecz odwrotnie, tym bardziej uwazałabym... jesli bedziesz miała jakies pytania podaj mi swój nr gg lub mail odezwe sie
zastanów sie nad ta terapia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

+++ (mój e-mail: monika.sz33@wp.pl). Jesteś terapeutką?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Pozrywać więzadła. Chore. Ten cudak nie wie co mówi.
Z czego on przekwalifikował się na medyka? Może będzie je jeszcze szył dratwą? Naiwnych nie brakuje.

Terapeuta manualny + masaż + wieloletnie ćwiczenia + ewentualnie fizykoterapia. Sam to przechodziłem. Jesteś skazana na wieloletnie specjalistyczne ćwiczenia. Same manipulacje wielokrotnie powtarzane
tylko rozlużnią, rozciągną struktury i powiększą niestabilność stawów. Trzeba to łączyć z ćwiczeniami. Zmiany poprzez ćwiczenia w obrębie więzadeł zachodzą bardzo wolno. Trzeba lat i samozaparcia w rozciąganiu tego co przykurczone i wzmacnianiu, skracaniu rozciagniętych struktur. Nie licz na szybkie efekty w stablilizowaniu segmentów kręgosłupa. Oj poznałem to z autopsji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

"Same manipulacje wielokrotnie powtarzane
tylko rozluźnia, rozciągną struktury i powiększą niestabilność stawów"- to zależy od stopnia w jakim sa wykonywane. Poza tym, w zaleznosci od przypadku stosuje sie odpowiednia mobilizacje , w odpowiednim kierunku, najczesciej zablokowanym lub na poziomie gdzie jest ból, itp. Terapia manualna to nie tylko same mobilizacje, to też m.in. bierne ruchy fizjologiczne itp.
tadzik1990 masz racje!!! Terapia musi byc prowadzona kompleksowo. najczesciej wymaga polaczenia z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami, duzo zalezy także od samego pacjenta, od zmiany jego codziennych nawyków- tych nieprawidłowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

MOnika.Sz. odpisze w najbliższym czasie Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Piszę po tak długim czasie, gdyż chciałabym rozwiać niejasności. Byłam kilka razy u tego Pana. Nic przyjemnego, ale podsumowując - chyba pomogło, bo od tamtej pory nie miewam aż takich bólów, jakie miewałam wcześniej. Poza tym korzystam (już po raz kolejny) z akupunktury (do tego właśnie Pana przyjeżdża doktor, który ją fachowo wykonuje)- i chwalę ją sobie. Wiadomo jak jest, komu pomoże to pochwali, innemu nie przypasuje -to powie źle na temat chiropraktyki i akupunktury. Nikogo na nic nie namawiam, ale ja bynajmniej nie żałuje, ze tam trafiłam. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Bardzo zależało mi na zdobyciu umiejętności diagnozowania i leczenia zaburzeń narządu ruchu. Wybrałam WSKZ i kierunek chiropraktyka. Studia spełniły moje oczekiwania, Studia są prowadzone online i dzięki temu mogłam poświecić więcej czasu na praktykę w zaprzyjaźnionym gabinecie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

myślałam żeby skorzystać kiedyś z tego typu zabiegów, ale zawsze wydawało mi się, że \"strzelanie kośćmi\" nie jest zdrowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: chiropraktyka !!!

Może nie z tym Panem, ale ja po podobnym zabiegu czuję się lepiej. Warto spróbować :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org