czwartek, 09 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pomysł na obiad

.
Składniki:


25 dag mielonego mięsa, pół bułki, zielony koper, jajko, sól, pieprz, 40 dag zielonego groszku, 1.5 szkl. wody, 3 dag masła lub margaryny, pełna łyżeczka mąki.
„Klopsiki w zielonym groszku”



Sposób wykonania:


Mięso mielone wyrobić z dodatkiem namoczonej i odciśniętej bułki, jajkiem, solą, pieprzem i dorobno pokrojonym zielonym koprem. Zagotować wodę z groszkiem. Formować z mięsa klopsiki, włożyć do groszku i przy powolnym wrzeniu razem ugotować. Podprawić potrawę jasną zasmażką z tłuszczu i mąki. Można dodać po podprawieniu 2 pomidory obrane ze skórki i drobno pokrajane. Posypać obficie zieleniną. Podawać z ziemniakami lub ryżem ugotowanym na sypko
SMACZNEGO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

najlepszy obiad, to obiad fiukany.
Przynajmniej bebech się trochę zmniejszy.
A potem standardowo, golona, browar, kebaba, pizza.
A nie jakieś fanaberie.;-)

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

a ja myslałem ze gwizdany:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

stefanek1 hahhaha to chyba nowy pomysl na... :D

The_Game_xD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

The_Game_xD no na co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

kupisz kawal podluzny wolowego miesa,... wystarcza duze kawalki masla na wierzch wolowiny i sol, wkladasz do rozgrzanego do 280 stopni piekarnika na 20 minut, wyjmujesz, szybko kroisz w troche grubsze plastry i podajesz z goracym tluszczem wymieszanym z woda, musztarda mile widziana



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Bałabym się praktykować twój przepis szczerbatka, niby prosty ale tak jakoś się kupy nie trzyma....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

proste dania sa najpyszniejsze, regionalne potrawy kusza zapachem i ukryta wykwintnoscia, to smak a nie wyglad swiadczy o jakosci potrawy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

A ja tam lubię tradycyjnego schabowego z kapustą i ziemniaczkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Ja swoje lata mam, a dopiero w zeszłym tygodniu jadłem pierwszy raz curry. I to sam zrobiłem! Znajomy z pracy polecił, wyszukałem przepis http://kuchennie.com.pl/szczypta-egzotyki-czyli-przepis-na-tajskie-curry/ i się udało. Żona była w szoku, haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Landecki werq dwie największe mendy reklamowe na tym forum. A admin ma to w d.u.p.i.e

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

witam, polecam zapiekankę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

green, właśnie że przepis szczebiotki się trzyma. Mamy jakoś dziwnie to do siebie że jak wołowe to trzeba długo. A wołowina tego nie lubi bo wtedy jest twarda i gumowata. Ale jesteś zapewne mądrzejsza....



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

W internecie można znaleźć mnóstwo świetnych przepisów na obiad, czy deser. Często korzystam z takich przepisów. Dzięki za pomysł na obiad.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Ja na Kwestii Smaku szukam często przepisów. Wiele z nich jest szybkich i prostych w wykonaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

proponuję zamówić pizzę jeśli pracujesz do późna:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Ja ostatnio jak nie miałem pomysłu na obiad to w sumie skorzystałem sobie z pizza portal, mają fajne oferty więc można sobie czasem coś zamówić https://pizzaportal.pl/pomysl-na-obiad/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

A inspirujecie się sezonowymi warzywami? U mnie są teraz ciągle szparagi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Szparagi są jednak zbyt drogie na ten moment. Jednakże staram się z nich korzystać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Standardowy schabowy z ziemniaczkami i buraczki do tego. Najlepszy pomysł na obiad.

tomek1987

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Rusza sezon na grilla, więc warto korzystać bo z nasza pogoda to nie wiadomo jak długo będziemy mogli jeść takie pyszności. Wypróbujcie też sałatki na grilla - świetne połączenia i zawsze sprawdzone pomysły macie na https://www.przepisy.pl/przepisy/dania-i-przekaski/dania-z-grilla/salatki-na-grilla - super, sama testowałam kilka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

najlepszy schabowy, ziemniaczki i kapustka zasmażana :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Kucharką nie jestem najlepszą, ale pewnie szukałabym pomysłów w sieci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

No to ja również dorzuce coś od siebie. Szczególnie,że pogoda jest już bardzo ładna i fajnie byłoby otworzyć sezon grillowy ( my jedynie kilka razy grillowaliśmy w tym roku z racji pogody jaka była w kwietniu).

Od jakiegoś czasu preferuje chudsze miesa na grillu. A nie tylko karkówkę czy boczek.
Polecam ugrillować czasami schab. Odpowiednio przygotowany jest chudziutki i soczysty
http://przepisy.pl/przepisy/szukaj/marynata-do-pol%C4%99dwiczek-z-grilla

Tutaj jest sporo propozycji na marynatę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

A czy poleciie jakieś dobre przekąski imprezowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Zawijaski z ciasta francuskiego ala pizza i tortille zawijane z serkiem, szynką albo łososiem i warzywami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pomysł na obiad

Gotowanie we własnym zakresie przynosi nam wiele satysfakcji. Sama jakoś nie wierzyłam w swoje siły jednak trzeba było w końcu się przekonać czy to tak trudne. W sieci bez problemu można znaleźć wiele poradników odnośnie samych podstaw. Czasami znajdziemy nawet porady profesjonalnych kucharzy, a te mogą być dla nas bezcenne w dłuższej perspektywie. Jeśli chodzi o pomysły na sprawdzone dania to znajdziemy je na takich serwisach jak - https://uwielbiam.pl/przepis/kokardki-z-twarozkiem-i-owocami Swoją drogą to świetnie ten przepis się sprawdzi na lekki, letni obiad :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org