piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zasiłek macierzyński z KRUS

witam.
mam pytanie. otóż od 2 lat jestem zarejestrowana w KRUSie w łomży,nie jako rolnik a jako domownik. obecnie jestem w 9 miesiącu ciąży i czytałam ostatnio że KRUS wypłaca zasiłek macierzyński. w związku z tym moje pytanie brzmi : CZY ABY OTRZYMAĆ TEN ZASIŁEK POWINNAM BYĆ ZA ZWOLNIENIU LEKARSKIM W CZASIE CIĄŻY CZY WYSTARCZY ŻE JESTEM UBEZPIECZONA I OPŁACAM SKŁADKI??
proszę o odpowiedzi ale niech wypowiedzą się tylko Ci co na prawdę mają coś konkretnego do powiedzenia na ten temat

docenisz jeśli stracisz....stracisz jeśli nie docenisz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Jeśli opłacasz krus dostaniesz pieniążki przynosząc akt urodzenia dziecka i wypełniając wniosek (na miejscu Ci go dadzą)
Podpowiem Tobie, że nawet w 9 miesiącu ciąży możesz dodatkowo ubezpieczyć siebie i męża w PZU, stamtąd również możesz dostać pieniążki około 700-1000zł (na rodzica), w zależności od stawki miesięcznej jaką zdecydujesz się opłacać (my dostaliśmy po 700zł, płacąc po 49zł).
Z ubezpieczenia w PZU w każdej chwili możesz zrezygnować, chociaż warto też kontynuować :) ale decyzja zależy do Ciebie :)
Pomyślnego rozwiązania :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

dziękuję za odpowiedź. mąż ma ubezpieczenie w pzu.
a jaka jest ta kwota z KRUS?? to od czegoś zależy czy wszystkim tyle samo płacą??

docenisz jeśli stracisz....stracisz jeśli nie docenisz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Jaką składkę płacisz, taki dostaniesz zasiłek . Czyli grosze, bo w KRUS składki są symboliczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Co do PZU. Aby otrzymać pieniążki trzeba być ubezpieczonym co najmniej 9 miesięcy wstecz o ile nie zmieniły się przepisy. Więc nie jest prawdą, że wystarczy opłacić tylko jedną składkę. Radzę się dokładnie o to zapytać w samym PZU.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Nie trzeba :) Tak jest w signie i compensie :) w pzu ubezpieczenie obejmuje od razu. Ja np. ubezpieczyłam się w 7 miesiącu :)
Z krus dostaniesz około 2300, dokładnie nie pamiętam.
W PZU możesz i Ty się ubezpieczyć to dostaniecie i na Ciebie, a przy małym dziecku każde pieniążki się przydadzą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Aleksandra511 napisz do mnie email.

zbyszek61@op.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

i do mnie jasiu_smietana@vp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

ktoś-coś a niby czemu man napisać mail do Ciebie??

docenisz jeśli stracisz....stracisz jeśli nie docenisz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Najpewniej ubezpieczenie chce Ci sprzedać :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Autor: 23Emilka (---.lomza.mm.pl)
Data: 19-05-10 17:00

Jeśli opłacasz krus dostaniesz pieniążki przynosząc akt urodzenia dziecka i wypełniając wniosek (na miejscu Ci go dadzą)
Podpowiem Tobie, że nawet w 9 miesiącu ciąży możesz dodatkowo ubezpieczyć siebie i męża w PZU, stamtąd również możesz dostać pieniążki około 700-1000zł (na rodzica), w zależności od stawki miesięcznej jaką zdecydujesz się opłacać (my dostaliśmy po 700zł, płacąc po 49zł).
Z ubezpieczenia w PZU w każdej chwili możesz zrezygnować, chociaż warto też kontynuować :) ale decyzja zależy do Ciebie :)
Pomyślnego rozwiązania :)


Nie masz bladego pojęcia to nie doradzaj.Pewna jesteś że tak da radę zrobić ?????? No to życzę ci powodzenia :):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Żadnego ubezpieczenia nie chcę ci sprzedać nie słuchaj bzdur.
Mam komu sprzedawać i bez was.
Po prostu chciałem ci pomóc .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Pewna jestem, bo dostałam pieniążki z PZU, a ubezpieczyłam się w 7 miesiącu ciąży.
Tak jak pisałam inne firmy wymagają ubezpieczenia przez 6-12 miesięcy wcześniej.
Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Poszłaś ot tak sobie i się ubezpieczyłaś w okienku ?????

Czy dopisałaś się do męża w pracy???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

Zapisałam siebie i męża u siebie w pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

No właśnie :)

Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek macierzyński z KRUS

pierwszy krok do poprawy sytuacji ekonomicznej w Polsce to likwidacja KRUSu.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org