niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Straż Miejska-uprawnienia?

Witam!
Wiadomo,że straż miejska może nakładać grzywnę w postaci mandatu karnego za wykroczenia określone w Rozporządzeniu MSWiA ,a jak to jest z kierowaniem wniosku do Sądu o ukaranie? Straż Miejska może kierować wnioski o ukaranie za wszystkie wykroczenia czy tylko za te określone w rozporządzeniu ?
Pytanie głównie do prawników :) Pytam ,bo znajomi mają różne zdania na ten temat i nie moją wskazać jednoznacznej odpowiedzi,a nie mogę znaleźć żadnej podstawy prawnej...
Z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

straz miejska moze wszystko

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

prawnikow ci u nas dostatek:]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

Na pewno jeśli nie wyrazisz zgody na przyjęcie mandatu to ich obowiązkiem jest skierowanie takiego wykroczenia do sądu, lecz jakie mają prawa i do czego dokładnie są to chyba nigdzie nie jest to ściśle określone, a tak osobiście dla mnie to są czarne mendy społeczeństwa, na które są wywalane niepotrzebne pieniądze podatników (tzw. "Pitbulle" pana Prezydenta).

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

a Ty w ogóle jesteś z Łomży? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

Konsul2 ,jeśli nie wyrażę zgody na przyjęcie mandatu to wtedy to oczywiste i obligatoryjnie jest kierowany wniosek do Sądu,bo jeśli strażnik chciał mnie ukarać mandatem to musiał mieć do tego prawo(czyt. wykroczenie musiało być określone w rozporządzeniu MSWiA) ,ale mi chodzi o wykroczenia za które strażnik miejski nie może nałożyć mandatu,gdyż nie ma upoważnienia do ukarania mandatem za owe wykroczenie. Czy w takim przypadku może skierować wniosek do Sądu czy musi wzywać na "pomoc" Policję ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

to są ludzie pracy i chyba nowe wozy podostawali i co raz więcej się wożą wozami nowymi się wożą się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

a teraz jeszcze przyjmują kolejnych do pracy.....
jest nabór do tej służby na podinspektora he he he

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Straż Miejska-uprawnienia?

Straż może wszystko..! Jest tam jeden taki tylko troche wstydliwy i on nie może wszystko....

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org