niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

Witam,

mam pytanie do osób, ktore wyremontowały lazienke z pomocą PFRON-u... Chcialabym sie dowiedziec, jakie warunki nalezy spelnic by moc ubiegac sie o to dofinansowanie? Jak wygladaja kolejne etapy prac i czy mozna starac sie o dofinansowanie dla starszej osoby, ktora pobiera emeryture z KRUS? Moze sa jakies inne mozliwosci uzyskania dofinansowania z innych jednostek niz PFRON? Bede wdzieczna za kazda przydatna informacje?

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

WITAM JA TEZ MAM TAKI SAM PROBLEM TYLKO ZE CHODZI O MALE DZIECKO I TEZ NIE WIEM GDZIE Z TYM SIE PODZIAC NIE MIALAM NIGDY Z TAKIM PROBLEMEM STYCZNOSCI MOZE PANI MA WIECEJ INFORMACJI NA TAKI TEMAT TO PROSZE O KONTAKT. DZIEKUJE Z GORY/////

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

Witam
Niema czegoś takiego jak: pomoc finansowa PFRON w wyremontowaniu łazienki. Natomiast jest coś takiego jak: przystosowanie pomieszczeń dla potrzeb osoby niepołnosprawnej, ułatwienia w obsłudze urządzeń technicznych, oraz ułatwienia w komunikowaniu się. Potrzebne jest: niepełnosprawność osoby, ubiegającej się o dofinansowanie, zaświadczenie od lekarza: że dana osoba ma trudności w korzystaniu z takich pomieszczeń. W razie pomyślnego rozpatrzenia, PFRON finansuje-80% kosztów, 20% pokrywa starający się. Oczywiście, jeżeli wcześniej nie usłyszy, modnego ostatnio komunikatu: "przepraszamy, ale miasto niema pieniędzy". No cóż, trzeba próbować.
pozdrawiam

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

I otóż to.. Najlepiej zgłosić się na ul.Dworną na przeciwko sądu i tam poinformują co i jak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

A i jeszcze jedno - oni jedynie dofinansowywują w iluś tam procentach zakup i montaż kabiny prysznicowej, resztę bałaganu trzeba samemu np kafle do łazienki itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

Witaj magia_2

Jeśli chodzi o przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej to jest taka pomoc z PFRON. Dokładnie nazywa się to "Dofinansowanie ze środków PFRON likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych.".

Warunki jakie trzeba spełnić po krótce to:
1. Posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (niezdolności do pracy).
2. Osoba ta musi mieć trudności w poruszaniu się.
3. Być właścicielem lokalu, w którym ma być zlikwidowana bariera (lub posiadać pozwolenie właściciela lokalu).

Nie ma jako takiego określonego kryterium dochodowego, ale dochody na osobę w rodzinie są brane pod uwagę w razie ustalania wysokości dofinansowania. Maksymalnie jest to do 80% kosztów (może być mniej jeśli są wyższe dochody).
Wnisek dostępny jest, no właśnie zależy czy osoba niepełnosprawna jest z miasta Łomża (wtedy na Dworną) jeśli z powiatu to na Szosę Zambrowską (tam gdzie starostwo na I piętro) do PCPR.

Polecam przejść się do Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych na ul. Rybaki 1 w budynku Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Pokierują Ciebie gdzie iść, podpowiedzą jak wypełnić wniosek, dadzą informator co jeszcze przysługiwało by osobie niepełnosprawnej.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dofinansowanie remontu łazienki z PFRON-u?!?!

Nie dopisałem jeśli chodzi o dziecko niepełnosprawne sprawa wygląda tak samo. Dziecko musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności.
Pzdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org