niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Problem z komputerem

Otoż, ostatnimi czasy mam problem z komputerem, a mianowicie po właczeniu restartuje sie kilkakrotnie(5-10razy). Dopiero wtedy włącza sie normalnie. Nie jestem jakimś wielkim informatykiem i proszę Was o pomoc. Dodam, że skanowałem komputer i nie wykryło mi żadnego wirusa.

Z góry dziękuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

problem z pamięcią RAM albo windowsa zmień. Hhłopie ja miałem gorzej, kupiłem komputer to za pół godziny wybuchł pożar w domu. A właśnie mam pytanie. Gdzie kupiłeś komputer?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

i zaczyna się kolejny temat o komputerach........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

zmien zasilacz a nie ramy! elektrolity popuchly i nie daja rady

y

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

a ja kocham swojego kompa

Nie wypowiadam sie na tematy o ktorych nie mam pojecia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

Wypowiedzi kolesia o pseudonimie rzetelny_obywatel_extra wcale nawet nie czytaj, bo on ma nierówno pod sufitem, już założył temat dotyczący komputera zakupionego niby w sklepie Avans i myślał że jest dowcipny i że zrobi furrorę swoją pomysłowością a został przez innych forumowiczów określony jako cwel, idiota itp,z czym oczywiście i ja się zgadzam.

Poczekaj aż wypowiedzą się tacy co mają pojęcie - a zapewniam cię że tacy na forum są :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

nie zasilacz tylko plyta glowna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

elektrolity:) ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

też stawiam na zasilacz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

może też być problem tego typu że są na kompie zainstalowane 2 antywirusy. A jak wiadomo kilka antywirusów na kompie gryzie się ze sobą i mogą występować podobne historie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

posluchaj rzetelnego h....a on ci doradzi........
System przeinstaluj (tak ogolnie) moze pomoze....
Pozdarwiam...

Ziemia jest piekłem innej planety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

BEZAPELACYJNIE ZASILACZ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

ja stawiam na plyte

kolega zdejmij blache z obudowy i zobacz jak wygladaja kondensatory

i ile lat ma ten komp. ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

brylant300 zasilacz wymieniałem ok.4-5 miecha temu pozatym objawy były zupełnie inne więc raczej to coś innego(oczywiście mogę się mylic)

Wtorek kondensatory wyglądają normalnie tzn. nie wyglądają na przepalone. Co do komputera jest on juz dośc stary(5lat)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

kondensatory albo pamięć ram, lub tez rejestry windowsa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

Jesli nie to, to znaczy ze dysk masz uszkodzony, zbadaj go

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

Ja miałem tak samo, każdy doradzał, że to system, może zasilacz, dysk.
Oddawałem kompa na gwarancji - goście formatowali mi kompa, przeinstalowywali system i wracał. To powtórzyło się 2 czy 3 razy.
Oddałem do znajomego serwisu, okazało się, że był to błąd pamięci RAM . Wymiana RAM'u wszystko zmieniła. już 4 lata mam z tym spokój.
Pozdro Qbek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

pamięc ram dała by znak zrzutu pamięci po tylu restartach, ale przez dysk tez mozesz miec w sumie zrzut, jak nie zbadasz dysku i pamięci programem to do niczego dalsza rozmowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

zainstaluj hd tune, sprawdz tym programem dysk, ja osobiscie mialem tez taki problem, system sie ladowal i reset komputera, reinstal niewiele dal, okazalo sie, ze kondensatory popuchly,

jesli to wina dysku zobaczysz czy sa jakies problemy
klastry, tam masz w programie benchmark i start obok, to proste error scan tez start jak cos zrob tego pierwszego scan i jak wyglada wykres, zreszta tego drugiego tez, sie obejrzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

i ile cie wyniosła wymiana kondensatorów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

w takie rzeczy sie nie bawie, bo nie wierze w to, ze przy dzisiejszych plytach wymiana kondensatorow da rezultat wiecznej bezawaryjnej pracy:)

mozna bylo sie w to bawic 10 lat temu, gdy ktos wyrzucil lub mial na oddanie swoja stara plyta, kiedys wykonanie bylo lepsze niz to co teraz jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

zgadza sie, wymiana nie jest droga, ale to moze dzialac 5 lat jak i 5 dni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

wykonanie kiedys faktycznie lepsze , z 20letnimi komputerami nie ma takich problemów, jedyna zabawa przy nich jaka była to dyskietka startowa i win95,98 :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

benchmark troche odbiega od idealu, ale nie jest zle, nadaj ja sadze, ze chodzi bardziej tutaj o plyte, zrob jszcze na wszelki wypadek jesli masz od kogos wziac ram, i przepnij na chwile i zobacz czy bedzie ten sam problem jesli tak to na bank plyta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

dysk nie wydaję zadnych dziwnych dzwiękow? to teraz pamięc ram programem memtest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

no wlasnie, ja tez mam tego memtest, ale pozniej sam zobacze, bo na razie programy wlaczone sa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

co do dzwiekow, to samsungi mialy do siebie to, ze nie sa najcichszymi dyskami na swiecie:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

pytam raczej czy stuka coś , to ze nie ma badów to jezcze nie swiadczy ze sprawny , moze cos z mechaniką i w takich przypadkach są restarty , ale skoro to samsung i stuka z natury....... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

nie wiem jak jest w dzisiejszych samsungach, ale napisalem tylko to co pamietam z kiedys he

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

W tym programie MemTest narazie mam 60% i nie znaleziono żadnego błedu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

pewnie czynszu nie opłaciłes i zabierają ci na sekunde prąd zeby cie ostrzec , a ty myslisz ze to z winy komputera sie restartuje;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

W związku z tym, że każda podpowiedź może być pomocna, pozwólcie że i ja wtrącę swoje. Skoro komp ma już 5-lat, może dobrze byłoby zdjąć chłodzenie z procesora, oczyścić je i przy okazji zmienić pastę termoprzewwodzącą na nową i lepszą. Miałem już taki przypadek. W BIOS-ie jest ustawiona temperatura proka i jeżeli komp ją przekracza, następuje wyłączenie. NIewiem jakie masz tempy, lecz przy starcie następuje dość duże obciążenie procesora. Proszę tego nie brać za pewnik, to może być tylko jedna z przyczyn.
pozdrawiam

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

leć do media expert po nowego kompa;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z komputerem

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org