niedziela, 19 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
772 łomżyniaków to nie Łomża

Zawsze bardzo ceniłem teksty Pana Babiela jednak ten myślę że jest napisany by na siłę poprawić wizerunek. Dodatkowo Pan Babiel nie zapoznał się ze sprawą ponieważ podpisy te były zbierane głównie na terenie w okół ośrodka. Bardzo, podkreślam bardzo duża część osób nie wiedziała nawet że są zbierane jakiekolwiek podpisy. Gdyby takie referendum było nagłośnione jestem pewien że podpisów byłoby o wiele więcej. Z Katowic też wyrzucili Czeczenów i jakoś nie uważam że jest to koniec świata czy ciemnogród. Po prostu wyciągnijmy obiektywne wnioski. Jeżeli dla kilka razy większych i o wiele bardziej zurbanizowanych Katowic kilkuset Czeczenów stanowiło problem to co mówić o Łomży. Jeżeli na prawdę pragną pracować zacząć nowe życie to powinni trafiać do większych miast tam gdzie jest praca ponieważ u nas w Łomży nawet nam ciężko ją znaleźć. Większe miasta większe inwestycje (patrz np. stadiony na Euro). Dodatkowo wielkie budowy, wieżowce, markety, galerie dla ludzi młodych możliwość podjęcia nauki w wyspecjalizowanych szkołach, studia. Tematów o Czeczenach było mnóstwo, i mimo że jestem przeciwny temu by mieszkali w Łomży, mam już ich dosyć. Chociaż z drugiej strony jest to oznaka tego iż duża część Łomżyniaków ich nie chce. Proste i logiczne nawet dla dzieciaka z podstawówki.

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

ze mna juz jest 773 i myśle ze wielu jeszcze by sie podpisało pod tym, a ty" redaktorku" pozal sie boże jak takiś samarytanin to leć przykuj sie łańcuchem do drzwi ośrodka i protestuj !!! za wielka przepaść jest miedzy polska i czeczenia zarówno kulturowa jak i religijna i niewiem ile jeszcze musi wody w narwi upłynać zebyśmy sie do nich przyzwyczaili lub oni zaczeli zachowywać się jak uchodżcy bo jak na razie to stwarzają wrażenie jakichś bandziorów snujących sie grupami po mieście ! nigdy nie byłem fanem posła K. i PIS-u ale uważam ze dobrze sie stało , bo są bogatsze województwa w Polsce gdzie jest wiecej pracy i możliwosci dla Czeczenów - osobiscie zycze im powodzenia!

szpenio - człenio!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

zgadszam sie z toba A-Z i popieram w 100% Pana posla Kolakowskiego, juz zaszkodzic sie Łomży chyba wiecej nie da skoro nasze wlacze nic w tym kierunku nie robia i ciesze sie ze niedlugo beda wybory
pozdrawiam was

OCB

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Ten redaktorek cały jest jakiś nie poważny.
Zawsze pisał głupoty wyssane z palca, ale teraz to już przegiął na całej linii. Rozumiem, że masz taką pracę żeby się na siłę promować wypisując byle co, ale są jakieś granice przyzwoitości i rozsądku. Z tego co wiem nie jesteś z Łomży (nie jestem pewien), więc i nie udawaj na siłę samarytanina.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Łomżyniacy leją w ogromnej większości na tych oszołomów od tych akcji wyrzucania czeczenów, większości to nie obchodzi. Co najwyżej ludzie mieszkający w pobliżu ośrodka mają zastrzeżenia, ale reszty to nie dotyczy i powtarzam, normalni ludzie a jest to większość, leją na tą sprawę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

774



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Panu Babielowi szczególnie polecam zapoznanie się z tematem teroryzmu islamskiego na terenie Kaukazu i roli jaką seperatyści czeczeńscy w tym odgrywają. Nie bezpodstawnymm jest stwierdzenie ,że speratystyczny islamski ruch czeczeński środki na swe działania otrzymuje właśnie od tych uchodżców którzy wyjechali do europy. To właśnie ci seperatyści w sytuacji gdy w Czeczeni panuje spokój , kraj funkcjnonuje i dynamicznie się rozwija usiłują storpedować działania rządu Kadyrowa i doprowadzić do destabilizcji tego kraju. Ponieważ siły seperatystów są słabe i nie mają poparcia wśród lokalnej społeczności czeczeńskiej zaczęły one działać w ramach Republiki Islamskiej Emiratu Kaukaskiego opartego na prawach Szariatu. Przywódca seperatystów Doku Umarow w chwili obcenej za podstawowe działania uważa zamachy terorystyczne skierowane przeciw cywilnej ludności Rosji. Swoje decyzje i plany w tej sprawie publikował na łamach serwisu emiratów kaukaskich. Działania seperatystów czeczeńskich wspierane są przez bojowników alkaidy którzy swym doświadczeniem i determinacją wspieraja ich w walce o wprowadzenia islamu na terenie dawnych republik rosyjskich na Kaukazie. Jak bardzo ta idea jest gorąca i popierana właśnie przez uchodzćów czeczeńskich można się przekonać po przeczytaniu informacji podawanych na łamach portalu internetowego serwis emiratów kaukaskich. Co wiecej niektórzy seperatyści czeczeńscy uznani przez społeczność międzynarodową za pospolitych przestępców uważani są za bohaterów narodowych. W chwili obecnej nie ma podstaw do stwierdzenia ,ze Czeczenia to kraj ogarnięty wojną bo tak nie jest. Taki obraz jest szcztucznie kreowany dla potrzeb samych uchodzców jak i osób politycznie poprawnych w naszym kraju. Czeczenia w chwili obecnej to kraj normalnie funkcjonujący a stolica Groznyj nie nosi już śladów zniszczeń. Europa stała się miejsce ucieczki , schronienia dla osób narodowości czeczeńskiej głównie ze względów ekonmicznych a także dla osób czynnie zaangażowanych w działalność islamskich seperatystów czeczeńskich ze względów politycznych. Niektórzy z nich z obawy przed opowiedzialnością za dokonane zbrodnie uciekło do europy i z tego miejsca wspiera lokalny islamski ruch seperatystyczny w Czeczeni lub wręcz przenika ponownie do czeczeni. Tak więc zanim coś się napisze warto poczytać i dowiedzieć skąd , dokąd , dlaczego i w jakim celu ci uchodżcy zmierzają.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Bimbo, rozbawiłeś mnie tym tekstem, za komuny Polska pod skrzydłami związku radzieckiego też była stabilnie rozwijającym się krajem, tylko jakoś większości to się nie podobało, a separatyści Polscy na emigracji słali terrorystom z solidarności dolary...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

mieszkalem obok tego hotelu od 1987 do momentu kiedy wyjechalem czyli do 2006, dalej mieszkaja tam moi rodzice, do tej pory od kad pamietam , nie widzialem zadnych problemow z tymi ludzmi a i nigdy nikt z moich bliskich nie narzekal, nawet nie wspomnial o nich.

wiec jak to jest ? co tak bardzo was boli ?

nie pisze poprawnie po polsku bo mam to w dup..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Nie wiedziałem że zbierają podpisy....

775

AZAZEL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Cytat - "Oni tu mieszkają, niektórzy mają pracę...", to ja jeszcze dodam - a reszta stoi na mieście pod filarami w miejsce naszych żuli i przesiadają całymi dniami w Admiralu, od rana wydając pieniądze które dostali od państwa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

aby ktoś nie zarzucił , ze zmyślam podaje fakty za serwisem emiratów kaukaskich:

bojownicy islamscy którzy wspierają działania islamskich seperatystów czeczeńskich przykład:

W górskim regionie Dagestanu został zabity komendant Seyf-Islam. Amir zginął w trakcie strzelaniny w rejonie botlichskim. Oprócz niego zginął również jeden z mudżahedinów. Bojownicy podczas obrony zabili jednego z atakujących milicjantów.
Egipcjanin Seyf-Islam przybył do Czeczenii w 1992 roku, od tego czasu nieprzerwanie pomagał kaukaskim mudżahedinom. W partyzanckich strukturach pełnił wiele znaczących funkcji, był między innymi Szefem Sztabu Generalnego partyzantów. Jesienią 2009 roku na polecenie amira Doku Umarowa przeniósł się do Dagestanu, aby pomóc w walce z rosyjskim okupantem Dagestańczykom, którzy coraz gwałtowniej występują przeciwko dyktaturze Kremla.







Seyf-Islam (szahid insza Allah!) pozostanie w pamięci tych, którzy go znali. Swoją wierną służbą, ofiarnością i pomocą cywilnym mieszkańcom Kaukazu na zawsze zdobył ich serca.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Donald w Czeczenio nie byłem ale to co napisałem o sytuacji w tym kraju oparłem na relacjach korespondentów europejskich agencji prasowych. Co więcej wyczytałem tam ,że w tej chwili Rosja pompuje powazne kwoty w celu odbudowy Czeczeni i stolicy Groznego. Tak więc informacje masz stare chyba z okresu emigracji polaków do USA w czasach gdy jeszcze pływał Batory. ALbo rozumię , że po prostu jest ci tak wygodnie w roli politycznie poprawnego.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Bimbo czy to masz na myśli?
http://www.tvn24.pl/-1,1649905,0,1,eksperci-wskazuja-na-czeczenow,wiadomosc.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

bimbo, jesteś chyba ograniczony skoro nie zrozumiałeś aluzji i drwiny w tym co napisałem...
Piszesz że pompowane są do groznego pieniądze na odbudowe, sowieci też "pomagali" odbudować się Polsce po wojnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Gdzie te podpisy zbierają ? Też chciałbym złożyć swój ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Donald synuś ograniczony to ty jestes i to dość mocno . A to ograniczenie jest dośc powszechnie znane i nazywa się zwyczajnie rusofobia. Popracuj nad sobą intelektualnie a pózniej synuś się wypyszczaj.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

rusofobie zarzuca mi czeczenofob hehehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

ja nie dałem tego dowodu. Napisałem to co jest obiektywnie wszystkim znane. NATOMIAST TY AŻ KIPISZ RUSOFOBIĄ CO W KONSEKWENCJI PRZESŁANIA CI OBIEKTYWIZM I CZYNI Z CIEBIE NIEWOLNIKA STEREOTYPÓW. Ale do kogo ja to piszę ? Czy ty to zrozumiesz?

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

caly problem polega na tym ze gdyby ta akcja zbierania podpisow byla naglosniona i ludzie by o tym wiedzieli to tych podpisow byloby znacznie wiecej!


jednak to co mnie najbardziej dziwi w calej tej sprawie-to jest przedstawianie nas lomzyniakow jako rasistow i ksenofobow!!!

osobiscie nie rozumiem jak mozna strach przed kims,obawy bezposredniego kontaktu z jakas grupa ludzi nazywac rasizmem!!!

to mozna to tez odniesc np.do co poniektorych odmian muzyki i ludzi ktorzy jej sluchaja-zyja wedlug pewnych zasad,ubieraja sie inaczej.....itd.
czy wtedy tez mowimy o rasizmie wobec tych ludzi???

nie rozumiem czemu media nie przedstawiaja sytuacji innych miast Polski-np.Bialegostoku ,Warszawy!!!

myslicie ze tam ludzie nie maja obaw,nie czuja sie gorzej mijajac grupke mlodych pewnych siebie Czeczenow???
oczywiscie ze jest tak samo jak i u nas!!!

tak jest w wielu miastach Polski!!!!
tylko roznica jest taka ze w wiekszych miastach nie rzuca sie to tak w oczy!!!
niestety Lomza jest malym miastem gdzie ludzie mijaja sie codziennie i juz znaja sie z widzenia!!!

w Rzeszowie ta sytuacja z zamknieciem osrodka nie budzila takich kontrowersji-pytanie dlaczego????

czyzby Rzeszow byl mniej rasistowski i ksenofobiczny???

a moze to jest specjalnie naglasniane i stawianie Lomzy w tak negatywnym swietle???

pytanie dlaczego???
dlaczego o innych miastach nie bylo takich negatywnych,krytycznych opinii???

tu nie chodzi o rasizm lomzyniakow bo takowego moim zdaniem nie ma!!!
ksenofobia to tez nie jest!!!

ktos uzywa tych slow i nie zastanawia sie ze to nie o to chodzi w tym konflikcie.
ktos inny je podlapuje i robi sie wieeelka sprawa.....tylko to dalej nie zmienia faktu ze ludzie odpowiedzialni za ta sytuacje nic z tym nie robia!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

bimbo, obiektywnych prawd jest tyle ile wypowiadających je osób, na różnych wątkach dałeś dowód co myślisz o czeczench, natomiast ja Nie jestetm rusofobem tylko dlatego że znam historię i umiem ją porównać do dzisiejszych realiów innych narodów, takich jak Czeczenii którzy są odrębni narodowościowo od Rosjan i należy się im niepodległość.
Wydaje mi się też, że na tym forum wypowiada się najwięcej młodych osób negatywnie o czeczenach, osoby te piszą o gigantycznych zasiłkach dla tych uchodźców a tym czasem sami nie zaczęli płacić jeszcze podatków a do powiedzenia w tym temacie mają od groma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

W Moskwie nastąpiły ataki terorystyczne .Terrorystami były osoby z kaukazu tak przekazują media .Proszę o likwidacje ośrodka dla uchodżców w Łomży i depertacje czeczenów z naszej ziemi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

a co on ma powiedziec jak za kadencji Kolakowskiego, polowa jego rodziny byc moze straci prace? Ja nie dosc ze popieram P. Kolakowskiego to nawet zaglosuje na niego w wyborach!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

o to to to to :D

OCB

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Donald przyznam , że się postarałes ale intelektualnie wybacz wyszło ble ble ble.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Bimbo, jesteś ograniczony, bo jak inaczej można powiedzieć o tym co napisałeś o Czeczenii. Tam działa marionetkowy rząd, z szajbusem Kadyrowem, który za pomocą swych watażków terroryzuje społeczeństwo. Ja bym nie chciał mieć niby wolności, jak to było u nas za komuny i oni też mają prawo do swojego suwerennego państwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

twój problem to trzymanie się stereotypów dla których jesteś gotowy przegryść każdemy myślącemu inaczej tętnicę szyjną. Nie robisz nic aby samemu pogłebić swoją wiedze o temacie bo ci po prostu wygodnie przekazać to co ci inni podali na tacy. A ty to usiłujesz sprzedawać dalej bez zastanowienia się nad tym co w konsekwencji czyni cię śmiesznym. pozdrawiam Bimbo

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Tak właściwie to pamięta ktoś, w jakiej sytuacji Kołakowski zabrał głos w sprawie czeczenów? Czy to było po paru postach na 4lomza, zacytowanych później we współczesnej i tvp regionalnej? Bo jeśli dobrze to zapamiętałem, wychodzi tu oszołomstwo z posła, który na podstawie kilku postów napisanych krótko mówiąc przez gówniarzy, dał się wciągnąć i co gorsza miasto w kompromitującą sprawę. Niestety ale Pis przez kilku oszołomów nigdy nie wygra z PO, na Kołakowskiego już nie zagłosuje, intelektualnie jest cienki nawet wysłowić się nie umie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Bimbo, zarzucasz mi stereotypy a sam masz takowe do czeczenów, potrafisz zerżnąć tekst z netu i jako oświecony intelektualista wkleić na 4lomza, gratuluję. Właściwie to relacje dziennikarzy z zachodu, opracowania i książki niezależnych instytucji na temat czeczenii są takie same w swej wymowie, więc skąd ty bierzesz te brednie jakoby tam było wszystko ok, cud, miód...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

No Donald musiałes się chłopie aż tyle napocić i naściemniać aby w końcu wykrzyczeć ,że po prostu nie lubisz posła Kołakowskiego.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

SYTUACJA PO 2000 ROKU

W kolejnych latach Rosja starała się nadać legitymizację mianowanej w czerwcu 2000 roku administracji Achmada Kadyrowa, odmawiając jednocześnie negocjacji z separatystami. 23 marca 2003 roku zorganizowano referendum, w którym według oficjalnych danych ponad 95% wyborców poparło konstytucję, określającą Czeczenię jako integralną część Federacji Rosyjskiej. 5 października 2003 roku Kadyrow zwyciężył w wyborach prezydenckich, zdobywając ponad 80% głosów. Separatyści tymczasem obierali za cel symbole władz prorosyjskich, bombardując m.in. siedzibę promoskiewskiej administracji w Groznym w grudniu 2002 roku, kiedy zginęły 83 osoby oraz kompleks rządowy w Znamienskoje w maju 2003 roku, kiedy zginęło 60 osób. W zamachu podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w Groznym 9 maja 2004 zginął sam Achmad Kadyrow.
W tym okresie doszło również do wielu przeprowadzonych przez Czeczenów zamachów terrorystycznych na terytorium Rosji, z których najgłośniejsze to zajęcie moskiewskiego Teatru na Dubrowce 23 października 2002 roku oraz szkoły w Biesłanie w Osetii Północnej 1 września 2004 roku; oba kryzysy zakończyły się interwencjami sił specjalnych – w pierwszej z nich zginęło 129 zakładników, w drugiej 333 osoby, w większości dzieci. Rosji udało się natomiast zlikwidować w ostatnich latach najbardziej znanych przywódców czeczeńskich: Zelimchana Jandarbijewa w Katarze w lutym 2004 roku, prezydenta Maschadowa w marcu 2005 roku i jego następcę Abdul-Chalima Sadulajewa w czerwcu 2006 roku oraz 10 lipca 2006 roku osławionego i najbardziej poszukiwanego dowódcę polowego Szamila Basajewa, obwinianego m.in. za zamach na szkołę w Biesłanie.
W sierpniu 2004 roku wybory prezydenckie w Czeczenii wygrał Alu Ałchanow. 27 listopada 2005 roku odbyły się w Czeczenii wybory parlamentarne, w których 33 z 58 mandatów przypadło popieranej przez Kreml partii Jedna Rosja. W marcu 2006 roku szefem rządu Czeczenii został Ramzan Kadyrow, syn byłego prezydenta Achmada. Po zdymisjonowaniu Ałchanowa przez Kreml w lutym 2007 roku prezydenturę objął młody Kadyrow. Jego rządy cechują się bezwzględnością (jednostki paramilitarne są oskarżane o porwania, tortury i zabójstwa), ale też znaczną skutecznością. Dowodem stabilizacji sytuacji w Czeczenii są przeobrażenia dokonujące się w stolicy Groznym, dawniej uznawanym za jedno z najbardziej zrujnowanych miast świata, dziś odbudowanym i w większości zaopatrywanym w wodę, gaz i elektryczność oraz z działającymi szpitalami. Wiosną 2007 roku uruchomiono połączenie lotnicze między Groznym a Moskwą, a w listopadzie 2009 roku z Groznego odleciał pierwszy samolot na trasie międzynarodowej, zabierając około 200 pielgrzymów do Arabii Saudyjskiej. Istnieją nawet plany otworzenia Czeczenii dla obcokrajowców i stworzenia infrastruktury turystycznej. 16 kwietnia 2009 roku Rosja zdecydowała się ogłosić zakończenie „operacji antyterrorystycznej” trwającej w Czeczenii nieprzerwanie od 1999 roku.
W Czeczenii ciągle trwają jednak sporadyczne starcia zbrojne, co zmusza Rosję do utrzymywania około 60 tysięcy żołnierzy w republice, podczas gdy liczebność rebeliantów szacowana była w 2005 roku na około 5 tysięcy; w sierpniu 2006 roku premier Kadyrow stwierdził nawet, że w Czeczenii walczy jedynie około 60 bojowników plus 20-30 najemników z zagranicy. Straty rosyjskie wyraźnie zmalały w ostatnich latach, a taktyka rebeliantów wydaje się zmierzać do rozszerzenia obszaru konfliktu na sąsiadujące z Czeczenią terytoria, czego pierwszym wyraźnym przykładem był atak na Nalczik, stolicę Kabardyno-Bałkarii w październiku 2005 roku, w którym zginęło około 100 osób. W kolejnych latach przemoc nasiliła się w Inguszetii i Dagestanie. Szerokim echem odbiły się zwłaszcza dwa samobójcze zamachy w Nazranie: 22 czerwca 2009 roku na konwój prezydenta Inguszetii Junusa-Beka Jewkurowa, którego ciężko raniono oraz 17 sierpnia 2009 roku na kwaterę policji, kiedy śmierć poniosło co najmniej 20 osób. Nową inicjatywą mającą służyć stabilizacji niespokojnego południa Rosji było ogłoszone 19 stycznia 2010 roku przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa utworzenie Federalnego Okręgu Północnego Kaukazu, zawierającego 7 najbardziej narażonych na przemoc regionów, w tym Czeczenię, Dagestan i Inguszetię, wcześniej znajdujących się w dużo większym Południowym Okręgu Administracyjnym; na jego czele stanął Aleksander Chłoponin.
Czeczenia przez wiele lat znana była jako jedno z najniebezpieczniejszych miejsc dla obcokrajowców: organizacja Human Rights Watch podawała w 2003 roku, że znikały tam średnio 2 osoby dziennie, co było najwyższym wskaźnikiem na świecie; za około 2/3 porwań odpowiadali rebelianci. Jednym z najbardziej znanych było uprowadzenie Holendra Arjana Erkela z Medicines Sans Frontieres w 2002 roku; zwolniono go dopiero po 20 miesiącach. W późniejszych latach światowe oburzenie wywołały uprowadzenia i zabójstwa znanych działaczy humanitarnych niosących pomoc w Czeczenii: 15 lipca 2009 roku w Inguszetii znaleziono ciało porwanej w Groznym Natalii Estemirowej, pracującej dla organizacji praw człowieka Memoriał; 11 sierpnia 2009 roku w Groznym znaleziono ciało Zaremy Sadulajewej, szefowej rosyjskiej organizacji Ratujmy Pokolenie, oraz jej męża.
Kolejnym poważnym problemem są uchodźcy z Czeczenii – w 2004 roku w obozach na terenie Rosji znajdowało się ich około 200 tysięcy. Większość z uchodźców rezydowała w w Inguszetii, ale Rosja zaczęła tamtejsze obozy zamykać, chcąc zmusić uchodźców do powrotu do Czeczenii.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

No bimbo chyba argumentów ci zabrakło, bo spłyciłeś walnie temat, też intelektem się nie wykazałeś skoro wcześniej nie wywnioskowałeś co mogę myśleć o Kołakowski, ale co napisałeś to twoje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

bibo napisz coś od siebie, bo bezmyślnie wklejasz i nie wiadomo co chcesz przez to powiedzieć, daj więcej z siebie. Swoją drogą 95 poparcia to jest coś hehehehe na kubie i na białorusi tylko takie mają tamtejsi przywódcy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

"Bo jeśli dobrze to zapamiętałem, wychodzi tu oszołomstwo z posła, który na podstawie kilku postów napisanych krótko mówiąc przez gówniarzy, dał się wciągnąć i co gorsza miasto w kompromitującą sprawę."

Dlaczego uważasz że to gówniarze? Podaj mi chociaż jeden sensowny argument, sensowną myśl abym się przekonał że w tym temacie rzeczywiście wypowiadają się "gówniarze". Poza tym to jest internet i nawet Ty, wyzywający innych, sam może nim być. Duża część społeczeństwa nie chce Czeczenów i tyle. W Katowicach nie chcieli i ich nie ma.
Odniosę się jeszcze do Waszych pseudomądrych wypowiedzi na temat sytuacji na linii Rosja - Czeczenia. Moim zdaniem nie dowiemy się jak jest na prawdę więc szanowny Panie Donaldzie i Bimbo darujcie sobie te wypociny ściągnięte z innych stron. Najlepiej jeśli wyrazilibyście własne zdanie na temat który poruszyłem czyli kwestia Czeczenów w Łomży. Jeżeli chcecie dyskutować o Polityce to polecam w tymże dziale założyć temat.

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

odnosnie mojej wypowiedzi to "wdarl" sie blad-mialam na mysli Katowice a nie Rzeszow.

a wracajac do tematu to A-Z ma racje.zamiast wyzywac sie i obrazac wroccie do sedna tematu a nie debatujecie ktory z was jest lepiej w tej kwestii zorientowany!

jedno jest pewne-gdyby sprawa podpisow byla naglosniona byloby o wieeele wiecej podpisow!!
i wcale nie dlatego ze jestesmy rasistami czy tez ksenofobami!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

nie wypowiadam się i nie wypowiadałem na temat uchodźców czeczeńskich . Nie zamierzam mieć przypietej łaty rasisty lub prokuratora na głowie. Staram się wyjaśnić kto to są islamscy seperatyści czeczeńscy i jaka jest ich rola w walkach w rejonie kaukazu a także jak alkaida umacnia swoje wpływy w rejonie Kaukazu oraz przesłanki i siły dążace do powstania Emiratu Kaukazkiego

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Jeżeli będziemy się bali to niestety ale będzie tak jak we Francji. Dlaczego masz się bać wypowiedzieć własne zdanie na dany temat we własnym kraju? Prokuratura to niech się zajmie tymi co trzeba bo pedofili i różnych psycholi nie mało a takie pierdoły niech sobie darują no chyba że chodzi o statystyki. Z resztą trochę Cię rozumiem dlaczego się boisz. Wmawianie nam jest (szczególnie po wstąpieniu do UE) że żyjemy w wolnym kraju. Niestety to jest tylko wmawiane ponieważ ograniczanie wolności bez żadnej przyczyny jest na porządku dziennym i mógłbym wiele przykładów podawać ale kto będzie zainteresowany to sam przemyśli i znajdzie. Wolność w naszym kraju opiera się jedynie na tym iż wolno się rozwijamy:)
Rasistą w pewnym stopniu może i jestem ale w sprawie Czeczenów nie chodzi o rasizm. Nasze miasto jest zbyt małe i biedne by przyjmować tylu gości, dla wielu nieproszonych gości...

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czas więc zrobić porządną petycję mieszkańców Łomży na szeroką skalę, trzeba podjąć radykalne działania i nie bać się, to ma być głos naszej społeczności,ok zawsze jest jedna i druga strona,ale trzeba się najpierw przekonać jakie są proporcję,a nie pisać w artykule ,że tylko 772 podpisy i to jest niewielki procent miasta, bo to gó*** prawda, tamta petycja była zrobiona na bardzo wąską skalę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czego oni wam złego zrobili ,ciekawy jestem jak ty byś był Czeczenem czy ty sobie zdajesz sprawę jako im przykrość robisz Nie macie swojej biedy .Zostawcie tych ludzi w spokoju.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czego oni wam złego zrobili ,ciekawy jestem jak ty byś był Czeczenem czy ty sobie zdajesz sprawę jako im przykrość robisz Nie macie swojej biedy .Zostawcie tych ludzi w spokoju.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czego oni wam złego zrobili ,ciekawy jestem jak ty byś był Czeczenem czy ty sobie zdajesz sprawę jako im przykrość robisz Nie macie swojej biedy .Zostawcie tych ludzi w spokoju.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czego oni wam złego zrobili ,ciekawy jestem jak ty byś był Czeczenem czy ty sobie zdajesz sprawę jako im przykrość robisz Nie macie swojej biedy .Zostawcie tych ludzi w spokoju.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czego oni wam złego zrobili ,ciekawy jestem jak ty byś był Czeczenem czy ty sobie zdajesz sprawę jako im przykrość robisz Nie macie swojej biedy .Zostawcie tych ludzi w spokoju.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

Czego oni wam złego zrobili ,ciekawy jestem jak ty byś był Czeczenem czy ty sobie zdajesz sprawę jako im przykrość robisz Nie macie swojej biedy .Zostawcie tych ludzi w spokoju.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

A ja uważam, że dajecie się wkręcać w jakiś dziwny spór i na dobrą sprawę nie wiadomo między kim, a kim. Wątpie, by stronami sporu były tylko: cieszący się w Łomży szacunkiem Poseł Kołakowski z jednej strony, oraz aspirujący do roli Tomasza Lisa TV Łomża - Jacek Babiel - z drugiej. Nie wiem kto dobrze się bawi oglądając ten cały cyrk z wojną łomżynko- czeczeńską, ale gdybym był źle wychowany, życzyłbym mu by udławił się tym śmiechem.
Znam wasze stanowisko w sprawie, czytałem również artykuł w neewsweeku, notabene bardzo stronniczy- co nie znaczy że chwalę wasze ksenofobiczne zapędy... ale...
Rozumiem Łomżan, którzy boją się kilkuosobowych grup męższczyzn lub młodzieży czeczeńskiej przemierzającej miasto. Wiem też, że ta sama grupa osób bałaby się patroli złożonych z kilku lub kilkunastu drechów, skinów, gotów, czy punków (mimo iż ci ostatni są z reguły bardzo pokojowi). Podejrzewam, że przemierzająca miasto kilkuosobowa grupa męższczyzn w czarnych gajerach i przeciwsłonecznych okularach wzbudziłaby niepokój, ponieważ wyraźna inność burzy poczucie naszego bezpieczeństwa, uderzając w coś co nazywamy szarzyzną dnia, beznadzieją lub niezmiennością. Mówiąc prostym językiem zaburzone jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a kto za to ponosi odpowiedzialność, czy aby Czeczeni??? Nie kochani... SAMORZĄD... Mieszkam w Łomży już 3 lata jeszcze nie widziałem tu pieszego patrolu policji, a w poznaniu w którym studiowałem i mieszkałem przez następne 10 lat, oprócz pieszych patroli policzji i straży miejskiej spotykało się również patrole żandarmerii wojskowej. Poczucie bezpieczeństwa ludzi było dużo większe... Zauważcie, co pisał pan redaktor w newsweeku, Czeczeńcy chodzą w grupach bo boją się łomżyniaków i ich ksenofobicznych postaw...
Na to jest jedno rozwiązanie- patrole i wzmożenie kontroli w mieście.
Teraz numer najlepszy, rozmawiałem ostatni ze znajomym dziennikarzem z Wawy, taka tam gadka przy piwku o różnych takich tam... Raptem temat tak sobie jakoś zszedł na nasze narodowe kwestie. Dowiedziałem się od owego gościa, że urząd ds. cudzoziemców rozważał likwidację ośrodka jeszcze przed protestami Kołakowskiego, chodziło o to, że emigrantom pokończą się zasiłki, a perspektywy na życie w Łomży jakie są każdy widzi...
Co zaś do muzułmanów i różnić kulturowych... nie przesadzajmy... Dużo piszecie na forum o biednej Francji, zresztą nawet cytowana przez redaktora z Newsweeku "Pani Irenka" również dużo mówi o islamie we Francji i o problemie jaki z nim jest. To kolejny dziwny chochlik- jakieś takie niedopowiedzenie. Tak się akurat składa, że we Francji bywam średni kilka razy w roku. Zazwyczaj wtedy zatrzymuje się u rodziny w 5 Zonie i do centrum dojeżdżam metrem, prze Marre du Saint George czy Possey Leground i inne dzielnice w którym swego czasu miały miejsce zamieszki... Paryż ma problem jak wiele europejskich miast... Bolączką Paryża jest bieda... Bezrobocie wynosiło na koniec 2009 roku 10%, z czego w grupie 18-30 Lat 20%... Zgadza się, część z tych ludzi to wyznawcy Islamu, część z nich tworzy Hip Hop, jak np. ABD AL MALIK, GRAND CORPS MALADE, BOOBa czy KENNEDY... no i jaki z tego wniosek??? Tacy z nich islamiści, jak chrześcijanie z Chłopaków z Warszawskich Szmulek, na koniec wrzuciłem linki na YOutuba z francuskim hip-hopem Czy widzicie tam jakieś czadory albo wysadzających się Talibów??? Islam w Europie, w takim samym, a może w jeszcze większym stopniu niż chrześcijaństwo dotyka zeświedczenie... Ktoś gdzieś na forum powoływał się na autorytet Ks. prof. Chrostowskiego, cytował go mówiąc, że ten miał rzekomo powiedzieć, że z islamistami i żydami nie ma dialogu. Ktoś to wyrwał z kontekstu. Akurat twórczość ks. Chrostowskiego nieco znam i "te" jego rozważania dotyczą mentalności ludów zamieszkujących Azję i półwysep arabski. W jednej z książek Prof. Chrostowski opisuje praktyki Chrześcijanach koptyjskich, którzy dzieciom wypalają rozgrzanym żelazem znak krzyża, aby nigdy nie zaparły się wiary, każą kobietom nosić husty, siedzieć w domu i generalnie nie stronią od fanatyzmu...
PS. W Paryżu co 300 - 400 metrów widać patrol policji miejskiej lub żandarmerii, w metrze na przemian miejska, straż kolejowa, lub paradująca w skafandrach policja narodowa. A jeszcze są agenci SURETE...

GRAND CORPS MALADE - Je viens de la -
http://www.youtube.com/watch?v=FYhDtJNhLAI&feature=related

KENNEDY - Le code de la rue
http://www.youtube.com/watch?v=T6l3Q7x1KSY&feature=channel

ABD AL MALIK - Gilles -
http://www.youtube.com/watch?v=X8Q9tDkB7x8

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

smolen debilu jeszcze 10 razy to samo napisz.. osiągniesz swój cel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

tak Kkostrz masz racje !!!

jest jednak cos co powtorze raz jeszcze-cala ta sytuacja wynikla -tak jak pisalam wczesniej-wlasnie dlatego ze ludzie sie boja,odczuwaja jakis niepokoj.....i oczywiscie to ma jak najbardziej zwiazek z tym ze nasze wladze ten problem ignoruja.

ale to nie jest ten jakze ostatnio czesto powtarzany w mediach na temat Lomzy rasizm!!!

pomiedzy brakiem tolerancji-uwazam ze o tym mozemy mowic w odniesieniu do sytuacji w naszym miescie-a rasizmem jest spora roznica ktora jakos zostala pominieta przez kogos kto sztucznie ten konflikt napedza!!!

pisalam juz wczesniej-ktos uzywa pewnych slow nie zastanawiajac sie nad tym jak bardzo krzywdzace sa one dla obydwu stron tego konfliktu.

zamiast poszukac rozwiazan ktore bylyby zadowalajace dla wszystkich-sztucznie tworzy sie atmosfere pelna niedomowien, niecheci,niezrozumienia i w jakis sposob "podjudza" jednych przeciwko drugim!!!

czy mozna to nazwac rasizmem???

uwazam ze nie!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 772 łomżyniaków to nie Łomża

rasizm srasizm, ten kto nazywa to rasizmem to głupi

Ja się ich nie boje, niech dadzą mi dobrze płatną prace plus premie na maszyny i mam wyje*bane na nich, a jak mi któryś wejdzie w drogę to już sprawa między nim a mną

nie dość że na podlasiu największe bezrobocie i bieda to jeszcze ich tu brakuje i mało

co to za polityka ? żebym we własnym domu musiał chylić czoła obcemu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org