piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mam problem ...

Witam wszystkich forumowiczow . Moj problem polega na tym ze kupilem samochod ktory mial dwa ubezpieczenia a zostalem poinformowany przez zbywajacego auto tylko o ubezpieczeniu w PZU ktore rozwiazalem . Teraz dostaje powiadomienia z MTU tej drugiej ubezpieczalni ze musze placic skladke poprzedniego wlasciciela :( . Pisalem do nich ze tamten wlasciciel mnie nie poinformowal o drugim ubezpieczeniu a oni mi odsylaja ze to ich nie obchodzi i tak musze zaplacic i sypia jakimis paragrafami . Mial ktos z was taki problem ? Prosilbym o rade i odpowiedzi dotyczace tylko tematu . Dziekuje

Only GoD Can Judge Me ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

pjerdol ih



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

dokladnie tak jak jasiu napisal,moga ci jedynie naskoczyc nic wiecej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

A mozesz poprzec to jakimis argumentami bo takie rady juz slyszalem :( i narazie wychodzi ze musze placic . Ciekawe czy porada prawnika cos by pomogla ?

Only GoD Can Judge Me ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Możesz spoko ich olać tylko nie ubezpieczysz już u nich nigdy nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

W jakim sensie nie udziele im odpowiedzi na ostatnie wezwanie do zaplaty to nalicza odsetki wiem ze oni pier.... to co ja im napisze . Chodzi mi o to czy moge uniknac placenia skoro juz przedluzyli umowe na nastepny rok . U nich jest tak ze wraz ze zbyciem auta nowy wlasciciel nabywa ubezpieczenie ktore jest zaciagniete na samochodzie . Chcac nie chcac musze jakos na to zareagowac ...

Only GoD Can Judge Me ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

powinienes' podja,c' szybka, decyzje,
a nie bla bla

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Ja miałam taką sytuację z 8 lata temu .Kupiłam auto w komisie w Zambrowie no i wszystko cacy ato było na raty więc musiałam opłacić od razu AC i OC no i traf chciał że ten facet ubezpieczał samochody wię żeby było szybciej to zrobiliśmy polisy u niego . Mija 5 lata auto już spłacone dawno a pewnego wieczorka puka do drzwi likwidator ,czy tam jakiś gościu z firmy windykacyjnej i mówi,że mamy zadłużenie w PZU amy ,że niby skąd jak od 14 lat już nie jesteśmy w PZU a okazało się że pan komisant nieuprzedził nas że ten samochód ma ubezpieczenie w pzu i sprzedał nam drugą polisę no i tak musieliśmy zapłacić 6oo zł do PZu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

PZU niby polska firma a jest przeciwko POLAKOM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Z chwilą zakupu auta przejmujesz również ubezpieczenie, które obowiązuje do 14 dni (jak dobrze pamiętam) od daty zakupu. Jest to czas na przerejestrowanie auta, lecz nie jest to wiążące w żadnym stopniu z firmą, gdzie auto było ubezpieczone do tej pory, gdyż jak rozumiem to kupiłeś tylko auto, a z tamtą firmą nie podpisywałeś żadnych dokumentów, więc przy przerejestrowaniu ubezpiecz gdzie chcesz a tamtym się nie przejmuj, wtedy auto zmieni nie tylko właściciela, ale i firmę ubezpieczeniową. Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

MTU to naciągacze i oszuści ja nawet tego nie nazwał bym firmą tylko zgrają durni co myślą że każdy sie da naciągnoć na te ich pogruszki oni dawno powinni nie istnieć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Pewnie poprzedni właściciel kupił auto od kogoś kto miał je ubezp. w MTU. Powinien wtedy albo przepisać umowę na siebie albo ją wypowiedzieć, a pewnie nie zrobił nic i ubezp. w PZU. Dlatego teraz masz problem, kiedyś ubezp. nie przechodziło na nowego właściciela teraz jest ciągłość, tylko za tamte składki powinni jego ścigać tak mi się wydaje

PRZECZYTAJ



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

TO


http://www.motofakty.pl/artykul/koniec_z_podwojnym_oc.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

ja mialem kiedys w MTU ubezpieczenie to banda h.... i zlodziejow wspolczuje ci teraz bedzie ci ciezko sie z tego odwinac ja kiedys mialem podobny problem !!! zycze powodzenia !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Wiem ze MTU to banda naciagaczy zaczerpnelem opini i tak jak mowicie firma sie kreci na takich ludziach jak my . Popelniamy bledy m.in. takie jak ja popelnilem chociaz nieswiadomie a oni nas za to kasuja i nie uwzgledniaja prosb ani naszych argumentow . Kasa kasa i jeszcze raz kasa :(( Bylem w ich oddziale na poczcie i kobietka mi powiedziala ze jest za mala do tej sprawy zeby cos pomoc . Dzwonilem do Sopotu bo tam maja siedzibe to czekalem na jakas odp 15 min wrescie sie wkur..... i jeb....m sluchawka . Wychodzi na to ze bede musial zaplacic skladke poprzedniego wlasciciela i po roku rozwiazac umowe . Nie polecam tej firmy !!

Only GoD Can Judge Me ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Ogólnie od momentu kupna masz 30 dni na wypowiedzenie ubezpieczenia u aktualnego ubezpieczyciela po tym czasie przeliczasz skladkie i placic musisz u Niego jezeli nie zrezygnujesz z obecnego ubezpieczyciela wterminie 30 dni od dnia kupna a podpiszesz umowe z kolejnym ubezpieczycielem niestety bedziesz placil 2 ubezpieczenia na raz ;/ jezeli nie zostales poinformowany ze samochod posiada dwoch ubezpieczycieli to jezeli firma stoi murem iz musisz zaplacic i ze ich to nie interesuje to pedz do pichu i oni Tobie pomoga!! ale w dowodzie rejestracyjnym byla tylko jedna kartka o ubezpieczneiu czy dwie ?? jak cos to scigaj kolesa od auta bo jezeli nie poinformowal o dwoch ubezpieczycielach to jego wina ale po jaka chole*** ubezpieczyl podwojnie ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

a moze wiecie jak sie ustrzec przed taka sytuacja?? gdzie mozna sprawdzic tego typu rzeczy przed zakupem auta bo jak widac sprzedajacym nie mozna ufac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Wyślij im listem poleconym pytanie czy jeżeli będę miała dwa ubezpieczenia to mogę zgłosic w dwóch firmach likwidację szkody. Wtedy oni Ci odpowiedzą że to jest niezgodne z prawem, wię wtedy na podstawie tego im podziękujesz i oznajmisz że już dawno posiadasz ubezpieczenie tam i tam a o poprzednie sprawy niech się zgłoszą do klijenta który z nimi podpisywał umowę.( to już przerabiane i skuteczne)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

moja siostra miala ten sam problem hm ok rok temu wlasnie kupila samochod i miala ubezpieczenie tej firmy i oni jej sami automatycznie przedluzyli jej przychodzily pisma ze ma tyle i tyle zaplacic pisala pisma nic nie pomagalo wreszcie sie tato wkorzyl zadzwonil do nich opier.... ich porzadnie i bylo zalatwione juz wiecej sie nie czepiali i ubezpieczyla w innej firmie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Po zakupie samochodu i spisania umowy ubezpieczenie jest ważna 2 tygodnie w tym czasie ty możesz zmienić ubezpieczyciela, chodzi o to że nie możesz jeżdzić póżniej bez ubezpieczenia, klijent co Ci sprzedał powinien to im zgłosić i na podstawie umowy sprzedaży rozwiązać z nimi umowę bo w przeciwnym razie będzie musiał dalej opłacać składki. Ty o tym niewiedziałaś i nie musisz, bo to cię nie dotyczy, poza tym masz już umowę i samochód masz ubezpieczony i niech cię cmokną w d....ę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

creed ale ty glupi jesteś.. tak jak jasiu napisal olej ich... i tylko z pzu plać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

wam to k....a łatwo pisac! ciekawe jakby jeden z drugim znalazl sie w takiej sytuacji .to ciekawe czy tak se olali jak oni i tak beda go nekac musi tak zrobic jak napisala fankabocianka i powinno byc ok POZDRAWIAM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mam problem ...

Tak bym zrobil "fanka bocianka" ale moje slowa do nich nie przemawiaja . Chcac wynajac adwokata bym musial zaplacic pewnie wiecej niz ta sprawa warta. Koszta sadowe zapewne tez pewnie nie sa male . Doszedlem do wniosku ze zaplace tym naciagaczom za nastepny rok i niech sie pier...ą z koncem umowy ja wypowiem bo innego wyjscia nie widze . Dziekuje wszystkim za podpowiedzi :) Trzymajcie sie od MTU z daleka ...

Only GoD Can Judge Me ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org