piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

Zastanawiając się nad ostatnio lansowanym w tv zagadnieniem selekcjonowania odpadów myślę że jest kilka powodów dla których warto tego nie roić. Oczywiście trzeba dbać o czystość i śmieci wrzucać do śmietnika tyle że bez pseudo ekologicznego fanatyzmu.

Po pierwsze: Płacę za wywóz śmieci.

Po drugie: jeśli nie segreguję to daję pracę innym.
Śmiecie to surowiec wtórny więc skoro ktoś ma mieć z niego kasę to niech da zarobić ludziom.

Po trzecie: śmiecie to doskonałe źródło informacji statystycznych dla koncernów przemysłowych i spożywczych. Ten kto jest królem śmietnika może sporo zarobić na informacjach które wyczyta z odpadów.

Pewnie znalazłbym jeszcze kilka powodów.
Generalnie chodzi o to że na końcu łańcuszka na tych śmiechach ktoś robi ogromną kasę. Więc na logikę dla przyzwoitości powinni uwolnić ludzi od opłaty za wywóz śmieci. Przecież górnik nie płaci za to że wykopuje węgiel dla kompanii węglowej tylko jemu płacą. Więc dlacego płacimy my dostarczając za darmo całą masę surowców wtórnych?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

zjec kebap



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

nie jedz mnie.. ;p haha zjedz jasia smietane:d w doslownym tego slowa znaczeniu. czyli jas ubije ci smietanke a ty ja sobie zjesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

logiczne, toż to jedna z form zwalczania bezrobocia.

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

Co z tego że to jedna z form zwalczania bezrobocia. Jeśli My sami segregujemy odpady to nie dajemy pracy innym. Czytanie ze zrozumieniem się kłania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

co z tego ze segregujesz jesli do smieciarki sa wrzucane wszystkie odpady przyjrzyj sie jak robia to jatamini

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

W lansowaniu przez TV segregacji, chodzi o wyrobienie w ludziach nawyku.
Kasa popłynie szeroko gdy około 70% społeczeństwa ulegnie idei "ratowania świata". Szkoda tylko że w dzisiejszych czasach nic się nie robi dla ludzi tylko używa socjotechnicznych sztuczek by oszukiwać na dużą skalę.
Zakładam się że gdyby nie pieniądze to żaden z tych natchnionych propagatorów recyklingu by się tym nie zajął.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

pewnie smieciami by sie okryl?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

Po prostu trzeba ładować śmiecie wszystkie razem do jednego pojemnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

powoluja sie na szwecje ale nie powiedza juz _______________ZE TAM JEST PLACONE ZA TO ZE LUDZIE POSEGREGUJA np.idziesz do zwyklego "blaszaka" z domu zabierasz plastki,wrzucasz i dostajesz kupon z wymieniona kwota ,wymieniasz w sklepie na pieniadze lub dokonujesz zakupow.

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

kolejny problem dnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Selekcja ODPADÓW = Wielka Ściema

Teoretycznie moglbym oddzielac szklo od reszty smieci ale wiecej mi sie nie chce :D

Nie robie tego bo nie ma pojemnika na szklo :)





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org