wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Oddawanie osocza

Witam.Chcialem zapytac czy w Łomży można oddać osocze,jezeli tak to w jakich godzinach?czytałem troche w necie ze za to placa kilka groszy.A w Łomży takze? Bo nie ukrywam ze jako student przydaloby mi sie kilka zł na czynsz np.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

W centrum krwiodawstwa w szpitalu, czynne chyba od 7 do 14, ale to musisz już sam sprawdzić. U nas za krew i osocze Ci nie płacą, jest symbolicznie czekolada, jakiś sok, jak z resztą prawie wszędzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

P.A mylisz się . Ostatnio głośno było o kradzieży tira z osoczem i bodajrze od 1 Lutego w Łomży za oddanie osocza płacą 200 zł. Dziś miałem z tym styczność .Warunek to wiek trzeba być urodzonym po 1985 roku .

...Zaufanie to potega....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Podobno (!) jak zechcesz kasy za osocze to musisz podpisać taki papier, że w razie gdybyś kiedykolwiek sam potrzebował osocza czy krwi to zobowiązujesz się za to zapłacić. Innymi słowy - do końca życia nie masz szans na darmową transfuzję. Powtarzam, że nie jestem tego pewna, najlepiej sam się dokładnie dowiedz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

a nerki nie chciałbyś sprzedać może :) ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Zapłacą czy nie, można sobie odpisać to od podatku. 130zł za litr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

funky002 nie mylę się, bo niestety ale po 1 lutego nie oddawałem krwi ani osocza. Do tej pory nikt mi za to nie płacił, a raz kiedy byłem ze znajomym i zapytał o to, to powiedzieli mu, że nie płacą i że to niestety nie o to chodzi, tylko o pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Z tego co wiem płacą ok. 200 zł za osocze, ale co najważniejsze trzeba być szczepionym przeciwko żółtaczce i jak to mówią "mieć dobrą żyłę";-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

tak się składa że wczoraj oddawałem krew i owszem za osocze płacą 200 zł ale to zależy od grupy krwi i ilości różnych tam rzeczy we krwi (ilosc krwinek itd) noi to lekarz zadecyduje czy bedziesz mogl oddawac osocze bo np mozesz miec za cienka zyle a oddawanie osocza trwa ok 40-50 minut i zyla mogla by po jakims czasie poprostu ''pęknąć'' i cale te oddawanie było by na marne:p i takze lekarz zadecyduje czy za te osocze ci zaplacą czy też nie ja oddawałem raz w życiu osocze i lekarz wyraźnie zapytał mnie czy chce BEZPŁATNIE oddać osocze. ale na serio płacą za te osocze no ale nie zawsze a dokładniej poprostu idź tam lub zadzwoń i się dopytaj jak to z tym by było w twoim przypadku. Nr telefonu do Centrum Krwiodawstwa w Łomży : (086) 219-81-32 od 7.30-13.30.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

A może chcesz sprzedać jakiś Organ ?? jak bys sie zdecydował coś swojego wyciac i sprzedac np za Nerke byś dostał 10tyś za dwa SEGMENTY WĄTROBY okolo 15tyś bedziesz mial odrazu z gory na Rok za czynsz :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Witam

Prawdą jest, że za oddawanie osocza można otrzymywać pieniądze. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2004 r. w sprawie określenia rzadkich grup krwi, rodzajów osocza i surowic diagnostycznych wymagających przed pobraniem krwi zabiegu uodpornienia dawcy lub innych zabiegów oraz wysokości ekwiwalentu pieniężnego za pobraną krew i związane z tym zabiegi (Dz.U. nr 263, poz. 2625 z późn. zm.) osoba oddająca krew może odliczyć od dochodu 130 zł za litr oddanej krwi i 170 zł za litr oddanego osocza.

Osobiście oddaje płatnie osocze od 30 października 2009r. Przed pierwszym oddaniem zostałem zaszczepiony 2x przeciw żółtaczce oraz uodpornieniu. Zabieg oddawania tj. plazmoferezey trwa około 40 minut. Przed każdym oddaniem pobierana zostaje próbka krwi do badania tzw "ALAT".

Oprócz symbolicznej torebki czekolad i wafelków otrzymuje się ekwiwalent pieniężny w wysokości 193 zł 50 gr za oddanie 550ml osocza. W roku 2009 była to kwota 227zł i pobierano 650ml. Od nowego roku została zmniejszona ilość pobieranego osocza a co za tym idzie obniżono kwotę.

Aby oddawać osocze "płatnie" Wasza krew musi spełnić kilka warunków, które zostaną sprawdzone w laboratorium. Ja dowiedziałem się o tym telefonicznie po jeden z wizyt w Krwiodastwie i oddaniu krwi, której próbka została sprawdzona.

Posiadam grupę "0".

Osocze można oddawać cześciej niż krew i jest to okres co 2 tygodnie.

PozdrawiamOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

A jaka jest szansa ze mozna ode mnie pobierac osocze ? Mam grupe krwi A RH+

(-_-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

W sumie dowiedziałem się ciekawych rzeczy, osocze oddawałem zawsze bezpłatnie... Muszę porozmawiać z lekarzem czy za moje osocze zapłacą, bo żyły i inne rzeczy jak do tej pory nie sprawiały problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

nie ma ktos watroby na zbyciu? moja jakas taka dziurawa

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Grupa krwi ma znaczenie ale nie jest decydującym czynnikiem w sprawie oddawania. Dużo ludzi oddaje często ze mną z grupą A, AB. Myślę, że wszystko zależy od składu twojej krwi i wysokości określonych przeciwciał itp.

Przy najbliższej okazji zapytajcie lekarza podczas badania co trzeba spełnić, żeby oddawać płatnie osocze.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi,i za cenne informacje.Pozdrawiam–Łukasz:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Potrzebna tu jest też i uwaga aby co najważniejsze sobie nie zaszkodzić.
Pisze ktoś że można oddawać co 2 tygodnie, to stanowczo za często i z wielką krzywdą- nieodwracalną dla swego organizmu.
Nie wolno tu się zagalopować, bo póżniej będzie się bardzo żałować.
Życie ma się tylko jedno i jest ono zbyt piękne aby za marne parę groszy samemu sobie niszczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Franio11 krew oddaje się co 2 miesiące u mężczyzn i co 3 u kobiet a osocze można oddawać co 2 tygodnie ponieważ krwi przy tym nie tracisz bo wpompowują ci ją z powrotem i po 5-6 h organizm regeneruje ubytek jaki oddałeś/aś/. Gdyby było to jak piszesz ''wielką krzywdą'' oddawać co 2 tygodnie to wierz mi że lekarz raczej by Ci tego zabronił zamiast zapraszać za 2 tygodnie ponownie na oddanie.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oddawanie osocza

Nie każdy może za pieniądze oddawać. Wszędzie oddawanie osocza jest za darmo. Jeśli masz odpowiednia liczbe przeciwciał, przejdziesz szczepionkę, to możesz oddawać za kasę. Przez rok. Później znowu badanie. Podpisujesz tak jakby kontrakt. Trzeba oddawac co 2 tygodnie. Grupa krwi nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze są przeciwciała. A malo kto ma tyle, aby oddawać na szczepionki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


171113112220.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0