czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
CUD NAD NARWIĄ ?

Kochani forumowicze ! Proszę o opinie na temat . (NOWY TEMAT) Jako fan kultury jestem mocno zainteresowany, tym, jak to się dzieje, że otrzymałem info, z:,rybor93@gazeta.pl oraz z naprawdę poważniejszych redakcji niż te, które przytakują naszym miejscowym bonzom, że „Czarny teatr Sivina II Tomasza Brzezińskiego” nie istnieje?! Byłem dziś na wspaniałym spektaklu w lokalu przy ul. Wojska Polskiego 3. I co WIDZIAŁEM? Pełny aplauz widowni – po kunsztownym i pełnym finezji występie teatru, który wg. fałszywych informacji urzędnika, czyli tzw. Dyr. . R. Borawskiego, już nie istnieje. Czyli, jeżeli skonfrontujemy jakieś tam chorobliwe skojarzenia owego Romana B. z rzeczywistością, zachodzi pytanie, czy Teatr, który nie jest - jest? A zespół aktorski, który siłą rzeczy jest rozwiązany i występuje na scenie w spektaklu czarnego teatru jest, czy go nie ma? Ten teatr, który nie został ujęty w planie budżetowym patronującej mu jednostki administracyjnej (MDK – DŚT) na r . 2010 jest duchem? Gdzie w tym wszystkim jest jakiś tam prezydent miasta? Co mam odpowiedzieć swojemu dziecku, które chce się zapisać do naszego kochanego teatru? Czy przypadkiem niejaki R. Borawski nie popełnia przestępstwa rozpowszechniając fałszywe info. na temat swojej placówki? ŻĄDAM PEŁNEGO WYJAŚNIENIA od tego tam urzędnika oraz żądam od niego odpowiedzi na pytanie : czy onże rozumie w ogóle jaka jest jego rola ? ŻĄDAM ODZEWU OD WŁADZ KOMPETENTNYCH !

„…Wiatr historii wieje szumno,
Przyszłość za zakrętem…
Wybrukuję całą rolę –
Będzie wreszcie spokój…”

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?


http://www.mdk.4lomza.pl/index.php?k=35

wg info na tej stronie teatr istnieje... więc skąd to oburzenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Cud nad Narwią to było wybudowanie i uruchomienie Bawełny bo pracowali tam sami Kurpsie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Drodzy Forumowicze ! Pytanie moje , na które mam nadzieję znależć odpowiedż brzmi : jak to się dzieje , że nagle w sposób jednak nie cudowny znika korespondencja w bolesnej dla mnie sprawie bezprawnej likwidacji teatrzyku "sivina II" ? bardzo proszę o sugestie ! Pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Kochani forumowicze ! Proszę o opinie na temat . (NOWY TEMAT) Jako fan kultury jestem mocno zainteresowany, tym, jak to się dzieje, że otrzymałem info, z:,rybor93@gazeta.pl oraz z naprawdę poważniejszych redakcji niż te, które przytakują naszym miejscowym bonzom, że „Czarny teatr Sivina II Tomasza Brzezińskiego” nie istnieje?! Byłem dziś na wspaniałym spektaklu w lokalu przy ul. Wojska Polskiego 3. I co WIDZIAŁEM? Pełny aplauz widowni – po kunsztownym i pełnym finezji występie teatru, który wg. fałszywych informacji urzędnika, czyli tzw. Dyr. . R. Borawskiego, już nie istnieje. Czyli, jeżeli skonfrontujemy jakieś tam chorobliwe skojarzenia owego Romana B. z rzeczywistością, zachodzi pytanie, czy Teatr, który nie jest - jest? A zespół aktorski, który siłą rzeczy jest rozwiązany i występuje na scenie w spektaklu czarnego teatru jest, czy go nie ma? Ten teatr, który nie został ujęty w planie budżetowym patronującej mu jednostki administracyjnej (MDK – DŚT) na r . 2010 jest duchem? Gdzie w tym wszystkim jest jakiś tam prezydent miasta? Co mam odpowiedzieć swojemu dziecku, które chce się zapisać do naszego kochanego teatru? Czy przypadkiem niejaki R. Borawski nie popełnia przestępstwa rozpowszechniając fałszywe info. na temat swojej placówki? ŻĄDAM PEŁNEGO WYJAŚNIENIA od tego tam urzędnika oraz żądam od niego odpowiedzi na pytanie : czy onże rozumie w ogóle jaka jest jego rola ? ŻĄDAM ODZEWU OD WŁADZ KOMPETENTNYCH !

„…Wiatr historii wieje szumno,
Przyszłość za zakrętem…
Wybrukuję całą rolę –
Będzie wreszcie spokój…”



18 stycznia 2010 20:04


rybor93 Gazeta.pl
<rybor93@gazeta.pl> 18 stycznia 2010 23:03

Odpowiedz | Odpowiedz wszystkim | Przekaż dalej | Drukuj | Pokaż oryginał

Niestety teatr Sivina II już nie istnieje. Kierował nim pan Tomasz
Brzeziński. W Łomży został jeszcze tylko jeden teatr posługujący się
techniką czarnego teatru - teatr "Masarnia", który kierowany jest
przez panią Magdalenę Szyszko. Kontakt do pani reżyser: 606598978

W dniu 18 stycznia 2010 20:04 użytkownik napisał:

25 stycznia 2010 21:05
Do: rybor93 <rybor93@gazeta.pl>
Odpowiedz | Odpowiedz wszystkim | Przekaż dalej | Drukuj | Usuń | Pokaż oryginał

Bardzo dziękuję za próbę wyjaśnienia moich wątpliwości . Nie mieszkam
obecnie w Łomży , ale jestem zainteresowany wszystkim , co się tu
dzieje .Bliskie mojemu sercu są działania na rzecz młodzieży i kultury
łomżyńskiej w ogóle , stąd mój e-mail do Pana na adres , który
otrzymałem od jednego z wydawnictw . Coś mi się tu nie zgadza . Nie
pisałem nic o str. internetowej z r. 2008. , a ten transparent pojawił
się w roku bieżącym przy okazji obchodów 30.lecia istnienia MDK DŚT w
Łomży ! Dziwi mnie niezgodne z prawdą wyjaśnianie - przecież ludzie ,
niekoniecznie z Łomży , pytają mnie o to . A przecież Łomża jest moim
rodzinnym miastem ! Ten transparent ukazał się 15 stycznia b. r.
natomiast z tego , co jest wiadome , Pan Tomasz Brzeziński dostał
wymówienie z pracy w dniu 16 . grudnia 2009 .Przeoczenie ? Czy po
prostu coś " tu nie gra " Nie rozumiem . Korzystając z okazji , proszę
o poinformowanie , czy działalność "Siviny II " została ujęta w planie
budżetowym MDK DŚT na rok 2010 ? . Jako osoba propagująca łomżę , mam
prawo i muszę to wiedzieć, stąd moja prośba , którą , mam nadzieję ,
powinien Pan spełnić . Jednocześnie moja refleksja : chyba ma Pan
świadomość tego , że upoblicznie informacji :" Niestety , teatr Sivina
II już nie istnieje ..." z dnia 16.stycznia b. r. od redaktora
naczelnego jednego z bardzo poważnych wydawnictw,która mija się z
prawdą , a imiennie działa na szkodę P. Tomasza Brzezińskiego -osoby
cenionej i docenianej przez bardzo wiele osób - może mieć skutki
prawne . Jestem przekonany , iż otrzymam rzetelną , zgodną z prawdą
odpowiedż .z wyrazami szacunku …

jak to rozumieć panie Romanie


23 stycznia 2010 00:43


rybor93 Gazeta.pl
<rybor93@gazeta.pl> 25 stycznia 2010 17:27

Odpowiedz | Odpowiedz wszystkim | Przekaż dalej | Drukuj | Usuń | Pokaż oryginał

Teatr już nie istnieje. Podany przez pana artykul jest z 2008 roku. Na stronie http://4lomza.pl/index.php?wiad=20930 ma pan informację: "Na scenie pojawili się adepci Czarnego Teatru Sivina II, który ponad 20 lat temu stworzył znany aktor i reżyser Tomasz Brzeziński, z wymownym, smutnym transparentem „Dziękujemy za uwagę” - wymownym o tyle, że w tym roku nie została już przedłużona umowa z emerytowanym artystą..."
Pozdrawiam
W dniu 23 stycznia 2010 00:43 użytkownik napisał:

Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest instytucją
upowszechniania kultury. Podstawowe formy działalności to przede
wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej
(zespoły, pracownie i zajęcia indywidualne), promocja lokalnej
twórczości profesjonalnej i amatorskiej oraz prezentacja wartościowej
sztuki z kraju i zagranicy.
W MDK-DŚT działają:


Czarny Teatr Sivina II Tomasza Brzezińskiego,
Studio Piosenki PopArt,
Studio Wokalne eMDeK,
Grupy taneczne: CRAZY TWISTING GROUP i BK STEP,
Pracownia Plastyczna,

Oferta kulturalna M D K - D Ś T, z zakresu edukacji i promocji,
skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Z myślą o młodym twórcy
i odbiorcy organizowane są corocznie konkursy, przeglądy i
prezentacje. Są to m.in. Konfrontacje Teatrów Szkół Średnich,
Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego WIRUJĄCA STREFA, przeglądy
zespołów młodzieżowych, letnie i zimowe warsztaty artystyczne,
konkursy recytatorskie i plastyczne. Zespoły i pracownie MDK-DŚT
corocznie pokazują swoje dokonania na specjalnych koncertach
premierowych oraz w galeriach: Bonar i Pod Arkadami.

Osobną działalność stanowi współpraca z łomżyńskimi artystami oraz
promocja ich twórczości poprzez wystawy (m. In. Koloryt lokalny,
Wspólna fotografia), koncerty, spotkania autorskie i wieczory
jubileuszowe.

Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych jest wydawcą licznych
publikacji łomżyńskich literatów.

2008-05-13 12:42 Opublikował: Admin

18 stycznia 2010 20:04


<rybor93@gazeta.pl> 18 stycznia 2010 23:03

Odpowiedz | Odpowiedz wszystkim | Przekaż dalej | Drukuj | Pokaż oryginał

Niestety teatr Sivina II już nie istnieje. Kierował nim pan Tomasz Brzeziński. W Łomży został jeszcze tylko jeden teatr posługujący się techniką czarnego teatru - teatr "Masarnia", który kierowany jest przez panią Magdalenę Szyszko. Kontakt do pani reżyser: 606598978

W dniu 18 stycznia 2010 20:04 użytkownik napisał:

jak to rozumieć panie Romanie


23 stycznia 2010 00:43


rybor93 Gazeta.pl
<rybor93@gazeta.pl> 25 stycznia 2010 17:27

Odpowiedz | Odpowiedz wszystkim | Przekaż dalej | Drukuj | Usuń | Pokaż oryginał

Teatr już nie istnieje. Podany przez pana artykul jest z 2008 roku. Na stronie http://4lomza.pl/index.php?wiad=20930 ma pan informację: "Na scenie pojawili się adepci Czarnego Teatru Sivina II, który ponad 20 lat temu stworzył znany aktor i reżyser Tomasz Brzeziński, z wymownym, smutnym transparentem „Dziękujemy za uwagę” - wymownym o tyle, że w tym roku nie została już przedłużona umowa z emerytowanym artystą..."
Pozdrawiam

Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest instytucją upowszechniania kultury. Podstawowe formy działalności to przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej (zespoły, pracownie i zajęcia indywidualne), promocja lokalnej twórczości profesjonalnej i amatorskiej oraz prezentacja wartościowej sztuki z kraju i zagranicy. W MDK-DŚT działają:


Czarny Teatr Sivina II Tomasza Brzezińskiego,
Studio Piosenki PopArt,
Studio Wokalne eMDeK,
Grupy taneczne: CRAZY TWISTING GROUP i BK STEP,
Pracownia Plastyczna,

Oferta kulturalna M D K - D Ś T, z zakresu edukacji i promocji, skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Z myślą o młodym twórcy i odbiorcy organizowane są corocznie konkursy, przeglądy i prezentacje. Są to m.in. Konfrontacje Teatrów Szkół Średnich, Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego WIRUJĄCA STREFA, przeglądy
zespołów młodzieżowych, letnie i zimowe warsztaty artystyczne, konkursy recytatorskie i plastyczne. Zespoły i pracownie MDK-DŚT corocznie pokazują swoje dokonania na specjalnych koncertach premierowych oraz w galeriach: Bonar i Pod Arkadami.

Osobną działalność stanowi współpraca z łomżyńskimi artystami oraz promocja ich twórczości poprzez wystawy (m. In. Koloryt lokalny, Wspólna fotografia), koncerty, spotkania autorskie i wieczory jubileuszowe.

Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych jest wydawcą licznych publikacji łomżyńskich literatów.

Opublikował: Admin

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Kochani ! I jak to jest z wyjaśnianiem tego CUDU NAD NARWIĄ ? ! Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Cud nad Narwią był tylko jeden ;) http://historialomzy.pl/cud-nad-narwia/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Dzięki , Józeczku , za prawie szczerą odpowiedż - ale, DOBRY CZŁOWIEKU _ chodzi mi o bliższe sercu wyjaśnienia niż te , które wciskasz : dla mnie cudem wydaje się być to , że teatr którego wg. postu .Do k. n. wyjaśnij , co zrobiliście z P. T. Brzezińskim -ocenianym nie tylko przez pseudo znawców z osad - np. ŁOMŻY ? Pytanie nadal jest oczywiste i konkretne : kto stoi za przekrętami finansowymi zw. z planem budżetowym MDK DŚT w Ł. ? Jeśli trzeba , przedstawię temu Panu , który zapyta mnie na początku rozmowy , czy mam przy sobie szczotkę do mycia zębów i ręcznik , wszelkie znane mi dowody . na kanty dokonywane przez niektórych poślednich urz. z jakiejś tam placówki tzw. kult -np. MDK DŚT adres do wiad. Prokuratury Rejonowej w Łomży ) Z poważaniem - Anonim , zresztą Gall, - ten od Kroniki polskiej.Rok publikacji - patrz w pierwszej lepszej encyklopedii . Cześć . Post scriptum . : Dlaczego nie jestem ścigany przez władze mojego Miasta, które naprwdę kocham - za mówienie i pisanie prawdy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Dodatek do mojego postu : czy prawdą jest , że teatr który nie istnieje wg. kłamliwych oświadczeń urz.. nie istnieje ? A aktorzy - m. in. moje dziecko - też nie istnieje? Kto mi odpowie na te zasadnicze pytania : czy to , co jest , nie istnieje , czy jest ? TEATR "Sivina II dokonuje naboru do zespołu - jak co roku - więc mam prawo zapytać , czy P. T. Brzeziński żyje ? Jakoś nekrologu nie widziałem ... Proszę o odpowiedż ! Pozdr. .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Panie Anonim G. Osobiście uważam że ma pan w 100 % rację acz kolwiek niejaki pan Roman także ma trochę w tym racji. Jako niezależny obserwator nie trzymam niczyjej strony ale gdyby nie zniesienie kary poprzez powieszenie pare wielków temu...dziś pan R. dyndał by gdzieś na Bonie bo to Panu Panie Anonim większość społeczeństwa łomżyńskiego przyznała by rację i by za Panem obstała. Pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Anonimie G zafunduj sobie wycieczkę do tego jakiegoś tam dyrektora,
którego tutaj szkalujesz i zadaj mu swoje pytania z otwarta przyłbicą co?? może to prościej?? chyba że odwagi barak??? Tchórzem się jest???
Mam nadzieje tylko że T. Brzeziński nie czytał tych niesmacznych, płytkich wynurzeń, bo na pewno ten prawy człowiek poczuł by się oburzony !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Mam wrazenie ze te wywody pisze sam wybitny i utalentowany ale za to tchórzliwy aktor i rezyser Tomasz Brzeziński, jak ma Pan jakies zale i boli to pana bardzo to moze uda sie pan do osoby zainteresowanej i porozmawia a nie oczernia ludzi na forum bo tak najprosciej. Zero honoru a o jajach juz nie wspomne



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

OJ ! NAD NARWIĄ ZDARZAJĄ SIĘ SAME CUDA. NIEDŁUGO ZAMIAST DO CZĘSTOCHOWY LUDZIE BĘDĄ DO NAS ZJEŻDŻAĆ.
CÓŻ, GDZIE PIENIĄDZE TAM PRZEKRĘTY. ALE Z TEGO CO WIEM TO RZECZYWIŚCIE, PAN TOMASZ SZUKAŁ AKTORÓW DO SWEGO TEATRU. CZYLI TEATR CHYBA JEST. CO PRAWDA SŁYSZAŁEM W TV BIAŁYSTOK, ŻE TEATR ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ Z POWOIDU DŁUŻSZEGO ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO REŻYSERA, A SZKODA. W TYM MIEŚCIE NIE DBA SIĘ O MŁODZIEŻ I ROZWIJANIE JEJ ZAINTERESOWAŃ, A TAKŻE DZIECI SĄ POZA NAWIASEM ZAINTERESOWAŃ RATUSZA. RATUSZ MÓGŁBY ZORGANIZOWAĆ MALUCHOM MIEJSKĄ IMPREZĘ NA PLACU CZERWONYM LUB W HALI SPORTOWEJ. ACH, O CZYM JA TU SNUJĘ MARZENIA ? PRĘDZEJ PIEKŁO ZAMARZNIE....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: CUD NAD NARWIĄ ?

Czy Brzezinski to jest ten cherlający dziadek którego kiedyś widziałem w bonarze? Podobno przez 10 lat gra w kólko te same 3 czy 4 spektakle. Cudem nad Narwią moim zdaniem to jest ze on w ogóle tyle czasu tam "pracował".

Jeśli chcesz by rządzili głupcy i egoiści dalej im ustępuj pola walki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org