piątek, 07 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Może ktoś mi pomóc jaki wybrać router by podzielić łączę na kilka komputerów w sieci IST. Proszę o podanie kilku modeli.

Chciałbym również się dowiedzieć czy ""Annex A"" lub ""Annex B"" mają jakikolwiek wpływ na łączę w IST ? Jeśli tak to Który jest lepszy ?

Jeśli wybierać już router, to lepiej wybrać router przewodowy czy bezprzewodowy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Ja dziś byłam w IST umówić się na podłączenie internetu
pani poinformowała mnie że najlepszy jest router który oni sprzedają nazwy nie pamiętam ale kosztuje 170zł
na koniec dodała że inny może nie działać...

nie wiem czy to jakiś chwyt czy co, bo nigdy nie słyszałam że należy mieć "specjalny" router w innych firmach

________________________________
Myślę, mówię i znikam, a ty będziesz wnikał w treść tego tekstu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Chociaz nie kupuj tp-linka ja kupilem i zrobilem blad nie dziala mi tv :) Idz do firmy Ist i oni ci pomoga...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

jakis tam problem bedziesz mial, jesli chcesz ogladac TV z IST. do tego potrzebny jest router z obsluga protokołu IGMP (multicastu). no i w tym przypadku polecam D-Link DIR-100. niestety nie jest on bezprzewodowy...

Jezeli nie interesuje cie TV, to polecam TP-Link TL-WR543G - niedorogi i b. dobry. wi-fi ma stabilne i z calkiem niezlym zasiegiem.
dorbym wyborem jest router z IGMP (do TV) i do tego bezprzewodowy. no ale one juz sa drozsze. nie pamietam, ale D-Link DI-624 chyba mial te obie opcje (nie jest juz produkowany).
jednak bezprzewodowo nie obejrzysz TV i tak...
no to tak w skrocie.
Co do Annexów - nie maja tu w zasadzie nic do rzeczy.

pozdrawiam

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

"Chciałbym również się dowiedzieć czy ""Annex A"" lub ""Annex B"" mają jakikolwiek wpływ na łączę w IST ? Jeśli tak to Który jest lepszy ?"

pomyliles routery, te pojecia cie nie dotycza jesli masz neta w ist, bo to sa routery do ADSL-a , tobie jest potrzebny DSL-owy router

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

oto chodzi że dużo dziś czytałem o tych Annex-ach i myślałem że to coś ważnego a nie chciałbym na marne kupić Routera i później go sprzedać bo nie dobry. W takim razie to nic ważnego, dzieki.

A takie routery jak....
- edimax br-6204wg
- edimax ar-7084ga
- planet xrt-401d
- TP-link wr340g

.... nadają się do IST ? Bo są w miarę nie drogie, tylko nie chciałbym kupić czegoś co mi sie nie przyda, dlatego pytam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

pierwszy w miare.
drugi sie nie nadaje wogole.
trzeci to chyba z manhattanu.
czwarty jest ok (uboższa wersja tego co ja wczesniej wymienilem).
na żadnym z wymienionych przez ciebie nie bedzie dzialac TV.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

robert pierwsza pozycja jaką wymieniłeś już praktycznie wyszła z produkcji a jego następcą jest edimax BR-6225N i jest lepszy i cenowo podobny (ok 130zł może nawet taniej. Fakt są to tanie i jak do domowego użytku wystarczą. Druga sprawa jeśli chcesz uzyskać z podziału również TV no to tak jak powiedział mój poprzednik żeby znaleźć router z funkcją multicast. A at stara pani to niech nie pieprzy farmazonów ze inne mogę nie działać bo jeśłi kupisz router DSL to musi działać i innej opcji nie ma jedyne co musisz podać to w ist mac adres i to wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

nie trzeba im nic podawac, pebe.
wiekszosc routerow ma opcje klonowania mac adresow - routerowni mozna łatwo wpisac mac adres naszego komputera...

IST to nie tylko internet.
to takze rozbudowana siec LAN, czyli rowniez węzeł DC - superszybka wymiana plikow i telewizja - podobna do tej oferowanej przez TP.
z tych dwoch opcji w pelni nie da sie korzystac przez wi-fi (ograniczona przepustowosć).
jesli nie masz laptopa, a bedziesz sie laczyl kablem robert457 i nie masz za wiele kasy do wydania, to kup D-Link DIR-100.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Zalecam routery firmy Linksys. Obsługują multicast czyli telewizję w IST (oczywiście bezprzewodowo nie będzie działała).
Wybrane modele:
WRT54G2-EE
WRT120N
WRT160N
Polecam któryś z tych dwóch na początku bo są dosyć tanie.
Mają też zaletę - nie zaiweszają się jak d-linki.
Wyższe (i tylko wyższe) modele TP-linka też są ok. ale nie pozwalają na odbiór telewizji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

linksys smiga u mnie trzeci rok i działa bez problemow czasami ale bardzo zadko wifi sie wiesza

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Ok dzieki wielkie za pomoc.

Jeśli jeszcze mogę zapytać, to co byście powiedzieli na tego typu routery:
- wag200g
- Cerberus p 6381-3
- asmax br-704g
- g624t (dsl)

Mogą one odbierać TV ?

Ogólnie chciałbym kupić Routera do 100 zł i najlepiej by mógł odbierać TV, choć ogólnie nie musi, jak cena będzie strasznie wielka.

TRACKONE uzupełnie jeszcze info, bo zapytałeś o laptopa, że za pomocą tego routera, będę chciał by był internet na kompie stacjonarnym i laptopie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

kazdy router bedzie dobry:) co tu wybierac i na kazdym tv bedzie dzialac wystarczy skonfigurować, d-linki często sie wieszaja(starsze modele), lub inne problemy sa, polecam edimax, tp-link (cena)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

czy router jest wymagany do odbioru tv?
z tego co wiem to nie, ale wolę się upewnić

________________________________
Myślę, mówię i znikam, a ty będziesz wnikał w treść tego tekstu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Prośba o pomoć przy instalacji

Zdecydowałem sie na zakup routera EDIMAX BR-6204Wg, okazyjnie udało mi się kupić, jednak teraz mam problem przy instalacji, postepuję zgdonie z instrukcją obsługi jednak mimo wszystko nie udało mi się podłączyć z netem, może ktos mi pomóc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Dzwoń do IST i podaj Mak adres routera - pan z obsługi powie ci jak to zrobić albo w google wpisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać router do internetu w IST ???

Zapytaj w sklepie Netgear, podaj budżet jaki masz, dadzą Ci propozycję. Od razu konkretny sklep dla świętego spokoju. Ewentualnie możesz iść do jakiegoś marketu - jak będzie tam stał gość, który ma pojęcie o temacie, to pewnie też wam zaoferuje ich routery.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org