niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
telewizor z usa

Witam, czy ktoś wie, czy można u nas przestroić amerykański telewizor, jeśli tak to gdzie? Mam okazję tanio kupić świeżutko przywieziony, nowy. Sprawdzałem, kombinowałem, ale nie odbiera naszego sygnału. Niewiem, czy to wogóle możliwe, aby u nas chodził?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

jaki to telewizor ,typ model?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Jedź do serwisu Samsunga na Sniadeckiego to ci powiedzą czy jest to możliwe. Ale raczej tak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

można zadzwonić i spytać

Autoryzowany Serwis RTV. Prostek Mirosław
Kontakt

* 18-404 Łomża, Śniadeckiego 17
* podlaskie
* Tel.: (86) 2180001

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Raczej nie opłacalne



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Zapytaj w firmie Miliszkiewicza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

w USA masz napięcie 110V i NTSC, niektóre TV mają przełącznik 110/230

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Już wcześniej kombinowałem , znajomy przywoził kontenerem mienie przesiedleńcze i nic nie wykombinowałem - nie opłacalna sprawa. Wielosystemowy w USA - cena jak u nas. Specjalne urządzenia do zmiany na PAL bardzo drogie. Elektronicy nic nie zdziałają. Gdyby były takie możliwości to amerykańców by było u nas pełno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

tego sie juz chyba nie da zrobic.
w stanach od niedawna obowiazuje system nadawania cyfrowego dla stacji naziemnych ATSC, niekodowana kablowka uzywa systemu QAM i telewizor moze byc ciagle wyposazony w tuner do analogowej telewizji w systemie NTSC (wiec trzy rozne tunery w jednym telewizorze). w Polsce o ile sie nie myle ma wejsc telewizji cyfrowa w systemie DVB. nawet telewizory przystosowane do odbioru programow wysokiej rozdzielczosci (1080p - 1920x1080 pikseli) ciagle sie roznia iloscia klatek/sek (ntsc - 30, pal - 25). do tego dochodzi problem z uzyciem odtwarzacza dvd : stany - region 1, europa - region 2, odtwarzaczem blue-ray: stany strefa A, euroba - strefa B i konsole do gier takze w wiekszosci sa kodowane na rynek na ktorym sa sprzedawane. uzycie transkodera i zewnetrznego tunera telewizyjnego teoretycznie rozwiazuje problem, ale dochodza dodatkowe koszta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Dzięki za odpowiedzi, zajadę na śniadeckiego, jeszcze upewnię się, ale z tego co czytam, to pewnie nici. No szkoda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

wiekszosc TV obsluguje zarowno PAL jak i NTSC

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

̾ napisał(a):

> wiekszosc TV obsluguje zarowno PAL jak i NTSC


no, no, no
spora czesc nowych telewizorow PAL jest w stanie wyswietlic sygnal NTSC jezeli dostarczany jest z zewnetrznego zrodla, ale nie sa one wyposarzone w tuner do odbioru telewizji w systemie NTSC. Dodatkowo - dziala to tylko w jedna strone, tzn: telewizor PAL czesto jest w stanie odtwozyc obraz w NTSC (z zewnetrznego zrodla), ale telewizor w NTSC nie odtworzy sygnalu w PAL - niektore moga wyswietlic czarno-bialy obraz jezeli zrodlo jest wpiete w wejscie kompozytowe. Jezeli wepniesz zewnetrzne zrodlo sygnalu poprzez kabel HDMI to zabezpieczenie HDCP (wymagane przez prawo we wszystkich nowych telewizorach sprzedawanych w usa) nie pozwoli na wyswietlanie obrazu z np. odtwarzacza blue-ray zakupionego w europie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

NIEEE KUPUJJJJ. Nie daj się wrobić. ten telewizor nadaje się tylko jako ozdoba w pokoju. Te telewizory nie mają nawet złącze euro. nawet jakby udało się wymienić w nim pół telewizora i przystosować to jest zupełnie nieopłacalne. A ten telewizor to nie przypadkiem samsung 52 cale???

Pawel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Do D "niekodowana kablowka uzywa systemu QAM". Kablówki i w polsce używają DVB, ale DVB a QAM to zupełnie dwie inne sprawy. QAM to rodzaj modulacji cyfrowej tak jak kiedyśniejsze analowgowe AM lub FM.

Pawel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

pawulon napisał(a):

> Do D "niekodowana kablowka uzywa systemu QAM". Kablówki i w
> polsce używają DVB, ale DVB a QAM to zupełnie dwie inne
> sprawy. QAM to rodzaj modulacji cyfrowej tak jak kiedyśniejsze
> analowgowe AM lub FM.
>
w stanach juz od jakiegos czasu nie nadaje sie telewizji analogowej
i dlatego napisalem ze przerobka telewizora z usa jest praktycznie niemozliwa gdyz w dzisiejszych czasach to juz nie tylko roznica w analogowym systemie ntsc lub pal, ale dochodza tunery cyfrowe, zabezpieczenia regionu, praw autorskich itp. tunery ntsc to sie juz chyba montuje sie dla kolekcjonerow ktozy ciagle uzywaja vhs, laser disc, starszch konsol do gier itp.
taki telewizor ze stanow to nadaje sie tylko jako duzy monitor do komputera i to tylko wtedy gdy jest "full hd" (1080p - 1920x1080) i tylko wtedy gdy masz karte graficzna, ktora sobie poradzi z plynna obsluga tej rozdzielczosci i ma wyjscie hdmi lub dvi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

TV można sobie pooglądać przez tuner np: w nagrywarce HDD lub DVD, tylko muszą mieć NTSC a większość ma. Lepszej klasy tunery satelitarne też wysyłają sygnał w NTSC.
Ja mam DVD LG jeden z tańszych DVX9700 obsługuje wszystkie regiony wklepuje jedynie 0000 (cztery zera) z pilota, wysyła sygnał w PAL i NTSC.
W twoim TV zwróć jedynie uwagę na zasilanie, żeby miał 110/240V

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

http://www.prisonwars.pl/77652/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizor z usa

Od biedy to i z pralki robią grilla, ale czy to jest sens.

Pawel

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org