czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pendrive!!!!

pomozcie kupilam dzis pendrivera chce go uzyc ale system kaze mi zainstalowac do niego sterowniki. co mam robic!! plyty ze sterownikami nie dostalam w komplecie. prosze musze to dzis uruchomic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

hmm trochę to dziwne, jaki masz system, spróbuj na innym kompie, zobacz co sie będzie działo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

tez tak mysle!!! windows Vista- o to chodzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

A jaki masz system operacyjny?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Jeżeli Vistę,to po podłączeniu pendrive system sam powinien znaleźć sterowniki i nie powinno być żadnego problemu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Po co na niego srałaś?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

podoba mi sie ten pendrive :D

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

niby szuka sterowniki ale nie moze ich znalezc!!! problem jest i dlaczego??? moze ja cos robie zle wytlumaczcie mi krok po kroku!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

jasiu_ smietana!! moj pendrive ci sie podoba????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Siemka nie wiem jak jest w viscie ale na xp zwykle pomaga. Wchodzisz w panel sterowania, system, zakładka sprzęt, menedżer urządzeń, następnie wybierasz kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i tam Twój pendrive powinien być pokazany w formie znaku zapytania. Klikasz na to i wybierasz opcje wyszukiwania sterownika dla tego urządzenia. Powinno zadziałać. Powodzenia ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Zapominacie że wciąż jeszcze używany jest win 98, szczególnie w niektórych instytucjach - i tu może być problem :)
Tylko Paula musi napisać coś więcej.
I>



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Na moim kompie po instalacji systemu XP muszę dodatkowo z płyty CD dołączonej do płyty głównej instalować dodatkowo różne sterowniki, dźwięk, karta graficzna, karta sieciowa i USB. I wtedy wykrywa wszystkie urządzenia podłączane do gniazd USB. W windows 7 tego problemu nie ma. Sam instaluje co trzeba. Sprawdź w panelu sterowania/system/menedżer urządzeń/kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - czy widoczne są urządzenia USB. Możesz też pendriva sprawdzić na jakimś innym kompie, może jest uszkodzony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

zrobilam krok po kroku jak pisaliscie i nic!!!! system mowi ze nie moze zainstalowac sterownikow, nie moze odnalezc oprogramowania sterownika i kaze mi odnalezc witryne sieci web producenta urzadzenia, ale znow potrzebuje waszej instrukcji jak TO zrobic??? nie wiem czy w pendrivie powinna swiecic sie dioda od razu po wstawieniu do portu USB, bo u mnie wcale sie nie swieci, jak to jest??? pomozcie!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

... masz 11 lat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

troche wiecej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Jest to trochę dziwne, bowiem system sam powinien wykryć urządzenie. Możesz podać jaki to model pendriva (firma - nazwa) Jeśli masz oryginalne opakowanie, to powinien na nim być producent i jego strona. Spróbuj jak pisałem wyżej odpalić jego na innym kompie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

przyznaje jestem troche "zielona" jesli chodzi o komputer,a wiem ze jednym kliknieciem mozna cos w nim zepsuc wiec jestem tez ostrozna. znalalzlam strone producenta ale w co dalej klikac????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

kingston DataTraveler100 8 GB USB2.0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Spróbuj też podpinać go do innych gniazd USB. Czasami, rzadko bo rzadko zdarza się, że któreś z nich może być uszkodzone. Możesz spróbować podłączyć do swojego kompa inny pen..., pożyczony od kogoś innego.
Znając producenta można ściągnąć sterowniki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

będę szukał sterownika, czy inne urządzenia podłączone do gniazda USB działają, np. myszka, drukarka, kamerka?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Niestety nic nie ma, prawdopodobnie coś z kompem nie tak, a właściwie z systemem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

na stronie producenta jest wszystko po angielsku jak mam znalezc ten sterownik??? podlaczylam do inych gniazd i nic z tego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Kingston. com/wa czy ktos pomoze mi na tej stronie odnalezc link do sterownika???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

też nie mogłem znaleźć, spróbuj na innym kompie, jeśli zadziała, to coś nie tak z systemem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

a czy powinna swiecic sie dioda na pendrivie jesli "siedzi
' w porcie USB, bo u mnie nie swieci wcale, moze jest poprostu zepsuty, kupilam go wczoraj wiec nie ma problemu ew. go wymienic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Paula11 po pierwsze musisz sprawdzić jak wspomniałaś czy działa. Przejdź sie do koleżanki tylko do takiej która ma windowsa XP bo do pamięci flash (pendriwów) nie potrzeba zasadniczo sterowników(inna sprawa przy straszych systemach). Wówczas będziemy wiedzieli czy on wogóle działa!!!
Jeśli na Windowsie XP odpali poprawnie to polecam czym sęsnym przeskanować komputer tak na początek czy czegoś nei masz nie pożądanego. Jeśli nadal nei będzie działał to może będe późnej i postaram sie radzić dalej . Jeszcze napisz dokładnei jaki to system Visty . Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Windows Vista Home Premium nie wiem czy o to ci chodzi, bo jak wspomnialam jestem troche zielona w pojeciach komuterowych. teraz niestety nie mam u kogo sprawdzic czy dziala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Bo czasami laptopy Acera tak mają :D



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Paulo11,
Piszesz żeś zielona...
Zieleń ma to do siebie, że posiada przeróżne odcienie.
Na chwilę obecną zieleni dookoła jak na lekarstwo, ale...
Malachit też zielony, więc pomoże - być może :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

uniwersalne sterowniki USB można pobrać tu:
http://pl.unidownload.com/filedownload-VIA-USB-Drivers-20-for-Windows-XP_1507.html

Zainstaluj może pomoże. Jeśli pena kupiłaś w sklepie idź z nim i niech sprawdzą u siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

bylam w sklepie wymienili mi na drugi tylko w kolorze niebieskim i tez nie dziala!!! co sie dzieje!! Moj znajacy sie na wszystkim kolega (ryskago-tylko nie bij!!) probowal mi pomoc ale sie nie udalo co moge jeszcze zrobic??? Wyrzucic pendrive do kosza??? w innym kompie dzialal i odwrotnie inne pendrivy w moim kompie tez gdzie jest problem????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

drogi Malachit dzieki za pomoc!!! moze bardziej Asusy???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

ryskago!! zielen Malachita przynajmniej jasniejsza jest od mojej!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

paula11 Twój komputer widocznie walnął focha i nie obsługuje takich zabawek :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

nie sadze bo inny dokladnie taki sam pendrive w moim kompie dzialal tylko 16 GB a ja mam 8

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

co mam robic??????????????????????????????????????????????????????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Paula11 , jest taka sprawa troche poczytałem fora bo nei zawsze wiem wszystko i sie doczytałem jednej rzeczy. Ze vista Home Premium ma problemy z obsługa pamięci flash(pendrivów) firmy kingston serii travel poprostu Twój system icha nei wiem i Ci z którymi sie kontaktowałem też rozkładają ręce. Możliwe że jest jakieś lekarstwo na to ale ogólnei ta wersja visty ma ewidentny problem z tymi pendrivami. Może masz kogoś znajomego co ma pendriva tej firmy i serii tak dla sprawdzeni. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

pewnie ze podoba. czemu mialoby mi sie nie podobac cos co nie dziala a powinno. itrygujace ciekawskiego jasia

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

zamień w sklepie na inny typ, może pomoże.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

fanka bocianka napisał(a):

> zamień w sklepie na inny typ, może pomoże.
>

To jest laptop???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Włóż pendrive i zobacz w menadżer urządzeń czy przy USB nie ma czegoś z ! lub ? Jak jest to sterowniki od płyty głównej laptopa trzeba wgrać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

kurcze jest ! i co mam z tym zrobic?

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Drodzy forumowicze, bardzo dziekuje wam za pomoc!!! Pendrive dziala, a w jaki sposob to sie stalo napisze pozniej. to dziwne , ale prawdziwe, czyzby magia???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Wyjasniam tajemnice!!! Otóz calkiem przypadkiem zostawilam pendrive'a w kompie na cały dzien i kiedy pozniej chciałam go odłaczyc zauwazyłam , ze działa. Nie wiem jak to sie stało, tak po prostu zadziałał. Ciekawe, ale prawdziwe!! Polecam wszystkim!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pendrive!!!!

Ogólnie ja bardzo często właśnie korzystam z takich urządzeń i jak widziałem to właśnie na dzień dzisiejszy pendrive z logo jest fajną opcją. Muszę dodać, że nawet niedawno czytałem fajny wpis na stronie https://di.com.pl/pendrive-z-logo-na-jakie-parametry-zwrocic-uwage-68304 i na pewno dobrze jest wiedzieć na co najlepiej zwracać uwagę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org