poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Widzę że dość ostro ludzie z forum "jadą" inne wyznania...Czepiacie się Muzułmanów, Żydów, Murzynów, Chińczyków, Indian itd... Ale czy WY katolicy zdajecie sobie sprawę jacy są Wasi duchowni? Czy człowiek który jest homoseksualistą/ pedofilem czy kimś w tym rodzaju, jest godnym głosicielem Jezusa Chrystusa? Życie kapłana, zachowanie powinno przypominać życie Jezusa...Czemu więc nie przypomina? W Biblii nie ma wzmianki o tym że Jezus żył w luksusach! Nie wierzmy w bajki Dana Browna(Kod Leonarda da Vinci) i nazwijmy rzeczy po imieniu: Jezus nigdy nie uprawiał seksu! Fakt kochał dzieci, ale nie w łóżku, to było uczucie miłości a nie pieprzenie bezbronnych istot! Więc moje pytanie, czemu to ma rację bytu? Skoro to Wy tworzycie Kościół, czemu zgadzacie się na takie coś?

P.S
o muzułmanach pedofilach nic nie znalazłem:( za to o kapłanach jest trochę tego:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article201439/Ksiadz_pedofil_gwalcil_dziecko.html
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article89035/Ksiadz_pedofil_wpadl_w_sidla_policji_przez_swoje_DVD.html
http://www.kosciol.pl/article.php?story=20040531233721342
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ksiadz-pedofil-skazany-na-24-lata-wiezienia,wid,10014750,wiadomosc.html?ticaid=18de8
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
http://www.pardon.pl/artykul/8990/ksiadz-pedofil_i_sprzedajne_kobiety_-_o_nich_polskie_filmy
http://forum.gazeta.pl/forum/w,69,42755118,45909722,Ksiadz_pedofil_zatrzymany.html
http://www.mmstargard.pl/zdjecie/byly-ksiadz-pedofil-znowu-przed-sadem-dziewczynka-leczyla-sie-w-szpitalu-psychiatrycznym-396
http://groups.yahoo.com/group/sekty-pl/message/413
http://kidprotect.pl/2008/11/03/ksidz-pedofil-wyszed-z-aresztu-bo-le-sie-tam-czu/
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081009/SLUPSK/111980232

a tu macie o waszych idolach Amerykanach: żołnierz zgwałcił dziewczynkę(i słyszę przed waszymi monitorami: huuuraaa, dziecko szatana zgineło, a ten Amerykanin to zajebisty zioom):
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Byly-zolnierz-zgwalcil-iracka-dziewczynke-i-zabil-jej-rodzine,wid,11106817,wiadomosc.html

WASZ BÓG JEST MIŁOSIERNY, CZEMU WY TACY NIE JESTEŚCIE?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

W naszej kulturze takie zachowania nie są akceptowane. W Islamie to normalne, że 10 latka uprawia sex z 40 latkiem - nikt się tym nie bulwersuje.

Myślę, że wśród księży wcale nie ma więcej pedofili niz wśród stolarzy, kierowców lub informatyków. Po prostu sprawy z księżmi są rozdmuchiwane. Poza tym ksiądz w przeciwieństwie do informatyków, stolarzy itp przeważnie nie ma dzieci i nie może ich molestować. Inni pedofile często molestują własne dzieci i takie sprawy nigdy nie wychodzą na światło dzienne.
Niestety kinderateiści i obrażone na księdza matołki nie rozumieją tych prostych prawd, tylko plują wokół obelgami (katol, moher).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

No i tylko wyjątkowy tuman na podstawie kilku zdarzeń (te linki opisują te same sprawy) wyciąga tak daleko idące wnioski.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

podać przykłady z Łomży? :) Może nawet twój duchowny, któremu się spowiadasz, gwałci jakieś dziewczynki, które idą do komunii....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

kiepski z ciebie realista skoro tak stronniczo bagatelizujesz zjawiska "sodomii" wśród kleru, których obowiązuje celibat. Gdybyś miał niedosyt wystarczy przypomnieć takie spektakularne afery pedofilskie z udziałem katolickiego kleru jak z wieloletnim "wychowawcą" dzieci i młodzież ks. Andrzejem ze Szczecina, zabójstwo redemptorysty na tle seksualnym przez nieletniego, niedawne zabójstwo księdza przez wykorzystywanego ministranta..., a ze świata potężna i wieloletnia afera pedofilska w USA rujnująca tamtejszy kościół katolicki i makabryczne wyniki prac mieszanej, kościelno-rządowej komisji w Irlandii. Zgodzę się, że pedofile są wśród każdej grup społeczno-zawodowych jednak dlaczego nie ma takich afer w kościele prawosławnym, których duchowni żyją w związkach małżeńskich? Odpowiedż jest prosta: to sprzeczny z ludzką naturą celibat, który jako pozbawiający mężczyzn podstawowych praw ludzkich powinien być zakazany prawem, sprzyja powstawaniu problemów z rozładowywaniem napięcia seksualnego księży. Anachroniczny dogmat zmuszający księży do życia w samotności jest sprawcą również innych patologii: alkoholizm, próżniaczo-rozpustny tryb życia, nadmierne dbanie o zamożność.
Inną sprawą jest homoseksualizm, którego nie można utożsamiać z pedofilią, bo pedofile mają różną preferencję płciową. Wydaje się pewną opinia, że wśród kleru katolickiego odsetek homosiów jest większy od średniej, a to dlatego, że jako ludzie dyskryminowani, wyśmiewani, znajdują tam miejsce do świetnego kamuflażu i udawania, że oficjalnie wszystko jest cacy.
No i oczywistą nieprawdą jest twierdzenie, że wszyscy księża i biskupi to homosie i pedofile. Jednak wielkość, częstość i z udziałem nawet biskupów afer seksualnych jaskrawo sprzeczna jest z oficjalnie lansowanym, boskim i nieskazitelnym ciele kościoła.

abelkaim

dziwny ten świat, w którym człowiekiem gardzi człowiek [nie dotyczy humanistów i racjonalistów]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

hym jesli bysmy chcicieli uniknac pedofili to kazdy orzyszly ksiadz powinien byc poddawany bog wie jakim testom i badaniom ktore i tak nie wykryja ze ktorys ksiadz jest pedofilem.... ale co my katolicy mozemy poradzic na to ze ktorys tam jest pedofilem w neidziele o 12 mamy takiego wykastrowac??


powninni byc karani ale jak narazie wiecie ze polskie prawo pozostawia wiele do zyczenbia... wiec musimy tylko tolerwoac to co jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Choroszcz jest blisko powinno to całe forum pisarzy się tam leczyć z nienawiści z głupiego myślenia. Nie będe pisał co jest najważniejsze w życiu bo nie jesteście partneramy do dyskusji....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Ja do spowiedzi nie chodzę, ale założę się, że wszyscy co tak jadą na księży co roku na kolędzie zapraszają dobrodzieja i wciskają w kopertę kwotę wyższą niż sąsiad - żeby nie być gorszym.
Ślub bez księda dla was się nie liczy - dajecie im po 1000 zł a potem obgadujecie, że chciwi i kasę od was biorą. Jakby mi ktoś dawał 1000 zł za 15 minut roboty to też bym brał.
Organizujecie komunię dla dzieciaka, kupujecie mu quady, laptopy a potem narzekacie, że teraz taki konsumpcjonizm.... że tylko kasa się liczy.

Przestańcie lizać dupska księżom to i oni będą się inaczej zachowywali.

Można być dobrym człowiekiem bez księdza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Pamiętaj, że ksiądz to tylko pośrednik pomiędzy Tobą a Bogiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Teraz piszesz jak prawdziwy, niezakłamany jak parafianie, których dotykasz, realista.

2late2sql :

Głupotą graniczącą z chorobą umysłową jest życie w naiwności z powodu braku chęci spojrzenia prawdzie w oczy. Pół biedy, jeśli ta naiwność wynika z innych, niż dewocja, religijne zaślepienie, powodów np. ze zwykłego lenistwa: być członkiem kościoła nie jest trudno, jest zgodne ze społecznym stereotypem "poprawności" mało kosztuje i można w realu żyć inaczej niż to się odgrywa przed ołtarzem...po co więc wysilać się na jakieś rozstrzygnięcia we własnym sumieniu i narażać się otoczeniu?
W życiu najważniejsze jest...właśnie życie. Dlatego okrucieństwem jest zmuszanie ludzi do życia wbrew naturze i potrzebom np. do samotności. Stąd celibat jest anachronizmem sprzyjającym powstawaniu wielu dewiacji, który ze zdrowych chłopców może uczynić brutalnych gwałcicieli i poszukujących łatwych sposobów zaspokojenia potrzeb seksualnych np. wśród bezbronnych i zależnych dzieci albo z kolegami po fachu.
Nie bądżcie naiwni w wierze. Jest wiele faktów zarówno w dwutysięcznej historii kościoła jak i dziejących się na naszych oczach przeczących lansowanemu mitowi o świętości kościoła i "sług bożych".

abelkaim

dziwny ten świat, w którym człowiekiem gardzi człowiek [nie dotyczy humanistów i racjonalistów]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

nasza wiara to nie kościół ani nie księża ty my i nasze czyny za które zostaniemy rozliczeni to że jest wsród księży pełno pedofili nie musi oznaczac ze nasza wiara jest zła

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Każde zastrzeżenia co do roli księży jako niezbędnych pośredników pomiędzy wiernymi a bogiem, kwestionowanie ich niezbędności dla kontaktów ludzi z bogiem rodzi zasadnicze problemy dot. podstaw wiary. Ludzie, którzy kwestionują niezbędność księży w procesie zbawienia czynią to by zadośćuczynić swojemu poczuciu racjonalizmu, który wobec faktów przeczących mitowi o świętości kleru, zapala w ich umysłach oczywistą lampkę ostrzegawczą o fałszu, zakłamaniu i własnej naiwności. Jednak część ludzi zadowala się jedynie odrzuceniem większej lub mniejszej liczby dogmatów, nakazów i zakazów, a niektórzy zadają sobie trud rozstrzygnięcia tych dylematów do końca, by żyć całkowicie w zgodzie z własnym rozumem i sumieniem i nie trwać w rozkroku: trochę być katolikiem, a trochę agnostykiem, a niekiedy nawet ateistą.

Ja już dawno odrzuciłem nie tylko katolicyzm, ale wszelką religijną wiarę, a działalność kościoła w Polsce tylko utwierdza mnie w słuszności takiej, ateistycznej, postawy. Czego wszystkim życzę na wieki wieków...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

CyberMass...wróć sobie na inne forum i poczytaj co sam pisałeś na temat religii i jak rzekomo ona kształtuje ludzkość.
Widzę,że masz bardzo zmienne poglądy...
""nasza wiara to nie kościół ani nie księża ty my i nasze czyny za które zostaniemy rozliczeni to że jest wsród księży pełno pedofili nie musi oznaczac ze nasza wiara jest zła""
Nasza wiara nie jest zła pomimo złego przykładu,który idzie wprost z kościoła i ludzi,którzy szczególnie powinni dbać,aby dawać przykład wiernym??? To co jest złe???Może to,że ci,którzy robią użytek ze swoich umysłów ośmielają się o tym mówić i piętnować???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

macie k***** problemy, a ja wieże w jerze
IwaSara wiedźma stara w swoją kryształową kulę i latającą miotłę, a
Turboszyman i ateizm pochwalony wieżą w Bravo Girl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

taaa miałem objawienie: przemówił do mnie kibel, mówi że" dzień sądu nadchodzi", więc kupujcie domestos ludzie!!

Zrozumieliście ripostę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

a tak przy okazji dobrze że Jezus się nie powiesił! głupio by było modlić się do stryczka....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Co tu porównywac w islamie na takie zachowania jest przyzwolenie publiczne czego są liczne przykłady.a katolicy to kategorycznie potępiają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

ja sie czyta niektóre posty to az zal dupe sciska, taka iwasara, majonca misje niesienia prawdy o ilsamie, jaki to on dobry i wspaniały a chrzescijanizm jaka to zła i zakłamana religia, ripostujaca owczesne milionowe mordy dokonane na tle religijnym przez wysnafcow islamu, rownie wielkim złem "ksiedzem pedofilem", moze napisz rze ksiadz tesz to zrobil w imie Boga, czaisz roznice, bo chyba wartosci w ktorymi kierujesz sie w zyciu masz trohe popszestawiane niz normalny cyfilizonany czlowiek, a to josz nie wiara tylko pierdzielony fanatysm i dewocja, a z fanatykami sie nie dyskótóje tylko wiadomo co ... , wole miec za sasiada ateiste, katolika, murzyna niz pierdzielonego islammskiego fanatyka, wiem ze oni nie odpierdzilom zadnych "akcji" po kturych ktos bendzie cierpiał, po ich wizytach biedronka dalej bendzie biedronkom itp.

prawda jest taka, polska i polacy jak i polscy katolicy som zbytnio tolerancyjni w stosónku to tego roznego scierfa, ktore ostatnio nasz kraj upatszylo sobie jako cele misji, wiadomo polak jest zawsze mondry po szkodzie ..
chcesz jasia przekonac do islamu, no problemo, ale zacznij najpierw kórfa od naprawy wizerónku tej religii jak i jej samej w uwczenym swiecie bo mnie jak i wielu innych swoimi dewocjami nie uda ci sie naprawic ani pszerobic ... a jezli uwazasz ze islam nie potrzebuje zmian to radze sie przeprowadzic , pol afryki i azji przyjmie cie z otwartymi ramionami

i nie jestem tfoim bratem .. siostro , nie wiem jak jak inni

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

Bogu niech będą dzięki....AMEN

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy katolicy wiedzą że ich duchowni to pedofile? Czy to ma rację bytu?

jasiu‗śmietana ...widzę,że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem,więc nic dziwnego,że przypisujesz ludziom cechy i zachowania,od których ci są bardzo daleko.
Ten piętnowany"islam"poniżający,gwałcący i pedofilski możesz spotkać wśród wielu "chrześcijan",nie ubliżając tym prawdziwym chrześcijanom i muzułmanom.
Czy "chrześcijanin",który bije swoją żonę jest lepszym człowiekiem od bijącego żonę muzułmanina?
Czy "chrześcijanin",który zabija swoje dzieci i wkłada do beczek(Łódź)jest lepszy od muzułmanina,który ma 8 dzieci ale je wychowuje???
Czy "chrześcijanin",który jest pedofilem jest lepszy od pedofila muzułmanina???
Czy "chrześcijanin",który wraca "nawalony"do domu i rozstawia rodzinę po kątach jest lepszy niż muzułmanin,który robi to samo???
Nie wyznanie czyni z człowieka kata dla innego człowieka,ale jego własne cechy zachowawcze.
Wśród chrześcijan,muzułmanów,żydów,mormonów,starocerkiewnych i innych,są ludzie,którzy urągają ludzkiej godności.
I nie chrzań mi tu,że mam jakąś"" misje niesienia prawdy o ilsamie"",bo prawda jest taka,że wszędzie są ludzie wartościowi i tacy,których nawet ludźmi nazywać się nie powinno.
Nie ma dla mnie znaczenia z jaką kto się identyfikuje religią,ważne jest to co sam sobą reprezentuje.Oceniam każdego człowieka przez pryzmat jego własnych wartości,obojętnie czy to muzułmanin czy chrześcijanin,zaś wszystkim tu dyskutującym chciałam tylko uzmysłowić,że żadna religia nie naucza zła.
Religia chrześcijańska nie jest wyjątkiem,też mówi o czynieniu dobra,o poszanowaniu bliźniego,o tym,że wszyscy pochodzimy od jednego Boga...podkreślam WSZYSCY,czyli czarni i biali,ładni i brzydcy,chrześcijanie i innowiercy również.
Potępiajmy złe zachowania i uczynki a nie przypisujmy zła tylko wyznawcom islamu zapominając,że chrześcijanie też od zła i grzechu wolni nie są.
I mała dygresja do Jasia..."i nie jestem tfoim bratem .. siostro , nie wiem jak jak inni""-nie pisz do mnie siostro,skoro mym bratem nie jesteś:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org