sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nieuczciwi hodowcy psów

Niedawno kupiłam pieska od doświadczonego"Hodowcy"pieskow i co się okazało pies nie był odrobaczony,niezaszczepiony i na dodatek chory.Jestem zbulwersowana tą sytuacja gdyż nie przypuszczałam,że w dzisiejszych czasach ludzie kochający zwierzęta będą patrzeć tylko i wyłacznie na grubośc swojego portwela.Może miał ktoś podobne doświadczenie czy tylko ja miałam pecha?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

a skad mialas ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nie chcę człowiekowi robic antyreklamy powiem tylko,że z okolic Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

No właśnie? skąd miałaś pecha.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

w ksiazeczce bylo wpisane odrobaczenie, czy nie?
tez kupilem piesa w te wakacje, hodowla obok małego płocka.
zastanawiam sie wiec, czy to ta sama, bo moze moj tez nie odrobaczony :/.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Heh też kupiłam pieska od chodowcy z okolic łomży był chory po tygodniu zdechł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

O jakich hodowcach mówicie ??
Lola2 kupiłaś pewnie za 500 złotych raso-podobnego pieska bez rodowodu, od człowieka który związek kynologiczny omija szerokim łukiem i twierdzisz , że od hodowcy.:)))))
Jak jest, tak jak piszesz, to wal śmiało, takich hodowców trzeba eliminować.

Jak znam życie, to pewnie było tak jak piszę, że bez przygotowania kupiłaś pieska z "rozmnażalni" (a nie hodowli) bez papierów, bo tak taniej, lepiej i to jest właśnie ta pospolita cwaność, mądrość :))))))

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

nie chce robic antyreklamy ?
to po co wogole o tym piszesz ?
skoro tak ubolewasz nad tym ze jego grubosc portfela sie tylko dla niego liczy to powiedz innym cos wiecej !
Co to za gosciu skad jest i jakimi psami handluje a moze ktos sie tym zainteresuje
dobranoc

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

pewnie pan z konarzyc...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Od pana z konarzyc kupuję zwierzęta od lat. Miałam owczarka, teraz mam labradora. Psy zawsze w super kondycji, odrobaczone, zaszczepione i przyjazne, z książeczką zdrowia i tatuażami więc nie wiem czemu duvall piszesz , że jest to szemrana hodowla.

:>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Sam fakt, że piesek nie osiadał drzewka, szczepień i pewnie umowy kupna-sprzedaży pokazuje jaki to hodowca...
Lola2 "widziały gały co brały", kupując u takiej osoby napędzasz powstawanie pseudohodowli i fermówek.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Haha pies nie miał odrobaczenia, szczepień itd, to po kiego go kupowałaś? Przy kupnie każdego psa z hodowli powinnaś bez łaski dostać książeczkę zdrowia z pierwszym szczepieniem i odrobaczeniem, więc nie gadaj na hodowcę, bo on nie jest niczemu winien żeś naiwna. Widać facet ma kasę z takich ludzi. I jeśli kupiłaś psa bez metryki itd to nie mów o psie z hodowli i nie nazywaj takiego człowieka hodowcą. I jeśli pies jest chory masz całkowite prawo żądać zwrotu pieniędzy za leczenie, bądź oddać psa i otrzymać pieniądze, o ile mówimy o hodowli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Jak mnie zawsze drazni ta jazda, ze tylko hodowle rodowodowych sa dobre, a reszta jest "be"... No ale w sumie mnie to nawet nie dziwi, ta zlosc, ze ktos psuje interes... Nie ma to jak narobic konkurencji kolo du.py. Dla czesci hodowcow ze zwiazku tez liczy sie tylko i wylacznie kasa, a to ze ktos ma psy bez rodowodu nie oznacza automatycznie, ze o nie nie dba.

A o szczepienia i odrobaczanie to sie chyba najzwyczajniej w swiecie wypada zapytac, przed kupnem szczeniaka... wiec co rozumiesz przez "okazalo sie"? Jak nie ma ksiazeczki, to jasne ze nie byl szczepiony i trzeba o to zadbac samemu. W jakim wieku tego szczeniaka kupilas? Bo moze po prostu byl jeszcze za maly na szczepienia?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran, już nie raz toczyliśmy o tym dyskusje.

Nie ma czegoś takiego jak "hodowla bez rodowodu". Hodowla to różne zabiegi mające za zadanie ulepszyć (a co najmniej utrzymać) rasę przez kolejne pokolenia. Nie da się tego zrobić bez rodowodu. Nie wolno płacić za psa bez rodowodu. W schronisku jest pełno takich piesków, często ładniejszych i mądrzejszych. Po co więc płacić (albo: za co)?

Co do tematu: jeżeli to hodowla to nie ma problemu - dostaniesz jakąś rekompensatę (nawet zwrot $$$). Jeżeli to "hodowla" to pozostaje jedynie spór cywilny (nierzetelne wykonanie umowy przez sprzedającego).

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Adamus, tak juz toczylismy ta dyskusje i nie wiem czy jest sens ja powtarzac, bo nie sadze, zeby ktorys z nas zmienil zdanie.

Jest wielu hodowcow rodowodowych, ktorzy naprawde maja gdzies "ulepszanie rasy", a czesc z nich wrecz tej rasie szkodzi. Poza tym twierdzenie, ze w hodowli bez rodowodu ta jakosc nie moze sie poprawiac jest mocno naciagane i nie wiem czemu niby nie da sie tego zrobic wedlug Ciebie.
Dla mnie pies z papierkiem, czy bez, jest takim samym zwierzeciem. Ladny pies moze pochodzic zarowno z hodowli rodowodowej, jak i bez rodowodu, a reszta mnie nie obchodzi.

Jak juz napisalem, rozumiem zlosc hodowcow rodowodowych psow, bo walcza o swoj biznes (tak, biznes, nie rase, w wielu przypadkach), poza tym to jest wlasnie taka linia marketingowa, najprosciej uzasadnic czemu ich pies kosztuje 4x wiecej, a mimo to wlasnie u nich nalezy kupic... A gwarantuje Ci, ze trafiaja sie w hodowlach bez rodowodu lepsze psy, niz z czesci hodowli rodowodowych. Wiec gadanie, ze jak ktos hoduje psy bez rodowodu, to nie kocha zwierzat, jest zlym czlowiekiem i w ogole w piekle sie powinien smarzyc, jest smieszne.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

smazyc powinno byc :/ Analfabetyzm mnie dopada.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Pies bez rodowodu = się kundel, taka jest prawda. Nie masz udokumentowanego pochodzenia zwierzaka - nie wiesz nic o przodkach, o chorobach etc. Taki hodowca sprzedaje np. Yorka (ale już Ci nie powie, że ich dziadkiem jest sarenka).
Proszę tu nie mylic pojęcia hodowla domowa i pseudohodowla. Pseudohodowca rozmnaża swoje zwierzęta nie dbając o ich dobro. Za swój cel obiera głównie zyski.
Hodowla domowa nie jest zarejestrowana w zrzeszeniu hodowców, ale osoba, która się tym zajmuje dba o swoich podopiecznych, "idzie na jakośc, nie ilośc", szczepi maluchy, czipuje, w miarę możliwości sam dokumentuje drzewko zwierzaka.
Nigy nie wiadomo na kogo sie trafi, dlatego najlepiej wcześniej zasięgnąc opinii innych ludzi.
A hodowcy zrzeszeni? Wielu jest dobrych, ale niestety co raz częściej zdarzają się, że to zwykli naciągacze, którzy widzą, że pod daszkiem Stowarzyszenia mogą więcej zarobic. Nikt ich nie pilnuje, robią co im się podoba.
Przed zakupem zwierzaka trzeba porozmawiac z hodowcą i zorientowac się jak wszystko wygląda. Dobry hodowca spisuje umowę kupna-sprzedaży, często również kastracyjną. Książeczka zdrowia i zaświadczenie od weterynarza, że osobnik jest zdrowy to jest standard.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

MiYu z tym "Taki hodowca sprzedaje np. Yorka (ale już Ci nie powie, że ich dziadkiem jest sarenka)." to juz troche mity rozpowszechniasz... Nie wiem, moze gdzies trafi sie ktos, kto tak postepuje, nie mam pojecia... Tylko troche ciezko, zeby pies wygladal zgodnie ze wzrorcem rasy, majac przodkow zupelnie innych... To juz chyba widac na oko... Wiec raczej nie byloby w niczyim interesie tak kombinowac, pozniej mogloby sie okazac, ze suka sie oszczenila i polowa szczeniakow wyglada na rasowe, a polowa na cholera wie co...

Najczesciej takie hodowle, to hodowle gdzie od pewnego momentu przestano zabiegac o rodowody, ale jak sie dogrzebac, to wiele tych psow w ktoryms pokoleniu (czasem nawet I lub II) ma rodowodowych przodkow.

Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli piszac o hodowli domowej, gdzie ktos sam dokumentuje drzewko... Przeciez wedlug tego co napisalas, taki pies to rowniez kundel...

"Proszę tu nie mylic pojęcia hodowla domowa i pseudohodowla. Pseudohodowca rozmnaża swoje zwierzęta nie dbając o ich dobro. Za swój cel obiera głównie zyski."

Wiec ja rowniez czesc hodowcow rodowodowych nazwalbym pseudohodowcami, zgodnie z powyzsza definicja...

I wszystko sprowadza sie do tego, co napisalem wyzej. Nie jest wazne, czy pies ma papier czy nie, wazne czy dany hodowca dba o niego. Jesli ktos idzie totalnie na przerob i trzyma psy w fatalnych warunkach, to jest to przykre, ale nie jest powodem, zeby mieszac z blotem wszystkie hodowle bez rodowodu.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ja tez 2 msc temu kupiłam psa od pani ze st.lomzy... co prawda na początku niby był odrobaczany i miał jedna szczepionkę co było wpisane w książeczce ale po konsultacji z weterynarzem nie był odrobaczany. było trochę problemów ale pies jeszcze żyje :D:D na szczęście



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran znam sytuację (z Łomży), w której pewna osoba sprzedawała szczenięta po suczce pekińczyka. Ojciec też pekińczyk. Tylko ja znam dobrze ta osobę i sama się przyznała, że na spacerze jakiś kundelek wskoczył na suczkę i to były jego szczenięta. Niby wyglądały jak pekińczyki, ale jednak były większe, miały dziwną sierśc. Osoba ta sprzedała je po 800zł za szczenię. Niestety ludzie, którzy kupowali te szczenięta w ogóle się na psach chyba nie znali, bo zachwalali je pod niebiosa.
Dla mnie jako osoby planującej rozpoczęcie działalności hodowlanej, rodowód lub znane drzewko jest bardzo ważne. Chodzi tu o uniknięcie hodowli wsobnej, a co przy osobnikach NN jest raczej trudne.
Akurat w moim przypadku chodzi o fretki, ale zasada jest ta sama. Kryjąc zwierzęta niewiadomego pochodzenia może dojśc do wsóbki, a co się z tym wiąże wiadomo. Mając udokumentowanych przodków wiem czy byli chorzy, mieli wady genetyczne.
Amatorska hodowla domowa posiada zwierzęta ze znanym pochodzeniem. Mając maluchy znamy ich przodków, więc jest to równoznaczne z rodowodem.
Zgadzam się z Tobą Dran, że prawdziwy hodowca dba o dobro zwierząt, dba o nie, myśli o przyszłości oraz ich linii.
Niestety zgadzam się rónież z tym, że wielu hodowców zrzeszonych to pseudohodowcy :(

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Zgadzam się z tym, co piszecie.

Sam mam dwa kundelki - ale za nie nie zapłaciłem (do szarej kurki).
I nie w tym zresztą rzecz.

Boli mnie jeno taka przykładowa pani ze st. łomży. Dzięki modzie na yorki, czy beaglaki czesze straszną kasę. Nikogo nie obchodzi pies. I płacą te parę stówek za kundelka, którego mama była niezrównoważona, a tata miał dysplazję i był synem swego brata ;)
To jasne, że pies z hodowli kosztuje. Ale wiadomo za co się płaci. Natomiast w st. łomży (to przykład) już nie.
York kosztuje 3 tys. PLN (a nie 800), owczarek 3 tys. PLN (a nie 50 PLN czy flaszkę), berneńczyk 2,5 tys. PLN (a nie 300) i tyle.
Polacy mają takie psy, jakie samochody, jak się ubierają, czy co jedzą - czyli dziadostwo.

Zaś co do "hodowli" domowych nic nie mam, aby były robione w związku kyn. przeglądy hodowlane i tatuaże.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Wyjaśnijcie mi jedno, czy wszyszstkie szczenięta z miotu muszą posiadać rodowód, czy tylko kilka pierwszych dostaje rodowód a reszta szczeniąt niby po rodzicach rodowodowych tego rodowodu nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

ten facec nie jest hodowca a tym bardziej doswiadczonym ,a mowa tu o panu z miejscowosci Hipolitewo z okolic Stawisk jezdzi na rynki czerwonym fiatem sieną, i nie jestes 1 osobą ktora ma pozniej takie problemyz psami zakupionymi z jego rozmnazalni. to siedlisko roznych chorob parwowirozy ,gronkowca ,dysplazji itp nie mowiac juz o psychice tych psow i wadach genetycznych.wiec trzeba bylo sie zastanowic nad kupnem takiego psa i teraz tylko nabijasz portfel lekarzom weterynarii. Zreszta nie tylko ty masz taki problem z pieskiem z jego pseudo hodowli.byly tez przypadki kiedy jego psy pogryzly ludzi na rynku i okazalo sie ze nie mialy nawet szczepien przeciwko wsciekliznie a co mowic o szczepieniach ochronnych szczeniat . Zapraszam do kupowania pieskow z Renomowanej Hodowli ,,Hipolitewo,, :):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Robrob jeśli rodzice mają rodowód, to wszystkie młode też go dostaną.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

nie ma i nie bylo czegos takiego ze rodowody otrzymuje kilka pierwszych szczeniat z miotu. wszystkie szczenieta otrzymują metryki z ktorych pozniej wyrabia sie rodowody

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

wiecej informacji znajdziesz na http://zkwp.bialystok.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

hehe powiem tylko tyle ze tego Pana nie mozna nazwac hodowca poniewaz po pierwsze dobry hodowca nie wypuscil by psa ze swojej hodowli bez szczepiej a po drugie, przepraszam ale moze uraze dla mnie jak ktos bierze psa z 'hodowli' bez szczepie i w ogole papierów to jest malo odpowiedzxialny.Szczeniak jak jest przy matce i ssie jej mleko ma ochrone a jak zabiora od matki to automatycznie psak narazony jest na infekcje, no i tak sie stało z twoim psem.Powinnas oddac psa i zazadac pieniadze bo z pewnoscia troche zapłaciłaś za leczenie.Ja kupilam pieska Owczarka Niemieckiego ze wszystkimi szczepieniami i rodowodem i jestem baardzo zadowolona mimo ze nie malo za Niego zaplacilam ale pies jest wart tych pieniedzy.Pozdrawam i życze powdzenia i niech piesek zdrowieje :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

ooo Ola nie wiedziałem że Cię tu spotkam ;-D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

yyy a kim jestes??;p bo to co napisales duzo mi nie mowi ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

MIyu mylisz sie :):):),zaden ze szczeniat nie ma prawa dostac rodowodu nawet gdy rodzice go posiadają. tylko wtedy go otrzymają gdy rodzice bedą mialy uprawnienia hodowlane i nawet te z rodowodem nie nadaja sie do dalszego rozrodu jesli nie przejdą przez sito selekcji. tj badania na dysplazje, wystawy,wyszkolenie PT i IPO, testy psychiczne przeglad hodowlany jesli pies to przejdzie dopiero moze byc zakwalifikowany do dalszego rozrodu . a to nie jest takie proste:):) jak sie wydaje i wiaze sie z ogromnymi kosztam,i trzba miec ogromne doswiadczenie i troche wiecej jak odrobine szczescia:) zebby wyhodowac pieknego pieska ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

No tak, ale chodzi o to, że wszystkie szczeniaki mają metryki.
Często badziewiaki mówią, że tylko 1 lub 2 szczeniaki mają metryki, a te, które są na sprzedaż to właśnie 3, 4 i kolejne, a więc bez rodowodu.
Nie ma czegoś takiego i jest to jeno oszustwo.
Podobnie jak "szczeniaki po rodowodowych rodzicach". Jeżeli suka i pies nie mają przeglądu hodowlanego (nadają się do rozmnażania) to szczeniaki nie dostaną metryk i rodowodu. Chodzi tu o czystość i jakość rasy. I szkoda mi tych dresiarzy i tipsiar, że wydali tyle kaski na kundelki...

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

masz jakies kompleksy adamus?
pradziadek byl szlachcicem z papierami, ale w obdartej koszuli chodzil ?
studia skonczyles zeby miec kwitek, ze nie jestes glupi ?
postawie ci obok siebie dwa pitbulle, jeden z rodowodem, drugi bez, to za diabla nie rozpoznasz, ktory ma rodowod, znawco.
nie jezdzisz na wystawy, to se mozesz d*** podetrzec swoim rodowodem (a i to kibel sie zapcha).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

http://wyborcza.pl/1,87648,7021529,Producenci_rodowodow.html

Polecam, kwintesencja tego, o czym pisalem...

"Producenci rodowodów

Znana działaczka Związku Kynologicznego w Łodzi hoduje w swoim mieszkaniu 30 psów rasowych na sprzedaż. Zamknięte na całe dnie w maleńkich klatkach pełnych odchodów zagryzają się nawzajem. - To jest biznes, nie miłość do zwierząt - przyznają hodowcy."





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"a to nie jest takie proste:):) jak sie wydaje i wiaze sie z ogromnymi kosztami"

Ktore to koszty sa zupelnie niewspolmierne do cen szczeniat... Hodowcy kroja gruba kase na szczeniakach, a cen nie usprawiedliwia zadne wystawy, szkolenia itd. Kundel to taki sam pies jak rodowodowy, tez potrzebuje jedzenia, opieki weterynarza itd. Jedyna roznica to koszty wystaw i szkolenia, ktore zwroca sie bardzo szybko.

"i trzba miec ogromne doswiadczenie i troche wiecej jak odrobine szczescia:) zebby wyhodowac pieknego pieska"

Powiedzialbym raczej, ze ogromne znajomosci, zeby piesek zostal uznany za pieknego... albo sporo szczescia, zeby trafic na uczciwego sedziego :>


Adamus
"Chodzi tu o czystość i jakość rasy. I szkoda mi tych dresiarzy i tipsiar, że wydali tyle kaski na kundelki..."

Ja nie jestem angielskim lordem, zeby moj pies musial byc arystokrata...
Dresiarzem tez nie jestem, a psa moglbym sobie kupic bez rodowodu, bo chce wiedziec jaki bedzie i miec takiego jaki mi sie podoba. Papier nic tu nie zmienia. Jaki masz powod do ublizania ludziom, ktorzy kupuja psa bez rodowodu? Taki niezdrowy poziom emocji chyba musi miec jakies zrodlo?

MiYu
Niestety rzeczywistosc jest taka, ze nie mozesz miec pewnosci od jakich rodzicow masz psa, nawet jak ma rodowod. Wielu hodowcow skupuje szczeniaki bez rodowodow i wystawia im papiery jako wlasnym, wiec nie ma gwarancji...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

trackone: różnica taka, jak między zegarkiem Rolex i Roleks, czy butami adidas i agidas. Niewielka, ale co z tego?

Dran: smutne, ale prawdziwe. To jednak patologia nie usprawiedliwiająca istnienia rozmnażalni.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

adamus przeciez to jest wlasnie rozmnazalnia w najgorszym tego slowa znaczeniu i jeszcze w chorych cenach zapewne :>
Moznaby to uznac za marginalny przypadek, gdyby nie podejscie zwiazku, ktory jak widac toleruje i kryje, wiec wnioski nasuwaja sie same...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran:) z takim podejsciem do do sprawy jakie posiadasz i wielu innych tylko nabijasz kieszen producentom kundelkow, ktore lądują pozniej w schronisku.i powiedz czy w łomzynskim schronisku na ok 200 psow znajdziesz choc 1 z rodowodem?????raczej nie!!! bo latwiej jest wyrzucic psa za ktorego sie zaplacilo 200zl niz 1,5 tys

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

mysle ze ten temat to studnia bez dna.......ale jesli chodzi o psy w schronisku to problemem nie jest ich ewentualna cena w momencie zakupu i brak rodowodu tylko niestety ludzka glupota!!!!

wiekszosc ludzi widzac malego szczeniaczka wpada w zachwyt......i czesto tak jest ze taki szczeniaczek laduje u jakichs tam ludzi i jest tam do momentu dopoki nie zacznie rosnac i przysparzac "klopotow".

prawda jest taka ze wiekszosc psow w schronisku to pieski duze-mieszance czesto juz nie takie slodkie jak byly jako szczeniaczki.staja sie uciazliwe dla wlasciciela wiec najprosciej jest pozbyc sie problemu.wiele z tych pieskow to mlode psiaki do ktorych "wlasciciel" jeszcze sie nie zdazyl przyzwyczaic.
moim zdaniem to nie jest tak ze jak wydasz 1,5-2tys na psa to jestes lepszym czlowiekiem bo masz psa z rodowodem.nawet takie pieski bez rodowodu mozna kochac i dac im super dom a to ze kosztuja mniejsze pieniadze nie znaczy ze sa jakies wybrakowane.

jest wielu wlascicieli malych hodowli ktorzy podchodza do tego tematu powaznie i dbaja o swoje psy i szczenieta pomimo tego ze nie maja rodowodowych zwierzat.niestety zdarzaja sie i tacy co widza w tym tylko dobry interes i nawet tam pies rodowodowy moze miec "pieskie zycie".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ha, ha , ha ale dyskusja :))))
Wszyscy coś mieszają :))))

Dran chce mieć psa:
cyt. "... a psa moglbym sobie kupic bez rodowodu, bo chce wiedziec jaki bedzie i miec takiego jaki mi sie podoba. Papier nic tu nie zmienia."

to skąd Dran będziesz wiedział co z tej małej kulki wyrośnie ??????
Po rodzicach ???? Idąc twoim tokiem rozumowania przecież mogą być podstawieni, a co powiesz o dziadkach i pradziadkach ??

Kochani tylko rodowód zapewnia o właściwym pochodzeniu psa, oczywiście można wymieniać sytuacje patologiczne związane z tym zagadnieniem, ale jest to mechanizm tak jak certyfikaty np.: do markowego zegarka.

wszystko na tym swiecie można podrobić, niektórzy twierdzą , ze przepisy są po to aby je łamać , tak więc co ???
Przepisów ma nie być ??

Chciałem odnieść się do błędów wszystkich, ale to za długi post wyjdzie.
Proszę nie powielajcie głupot.
Po to aby przewidzieć, co z małej kulki wyrośnie pod względem eksterieru i psychiki, a chyba wszystkim o to chodzi jeśli chcą mieć psa rasowego to:
-pies i suka muszą być rodowodowe. Pies musi być reproduktorem, suka - suka hodowlaną. Sporządza się też kartę krycia. Jak to zrobić odsyłam do regulaminu Związku kynologicznego
- wszystkie szczeniaki otrzymują metrykę, ale po przeglądzie hodowlanym.
- posiadając szczeniaka z metryka można wyrobić rodowód.

Dlaczego pies z rodowodem ????
- bo chce wiedzieć co wyrośnie, oczywiście, ze nie zwalnia mnie to od tego, abym szukał jak najlepszej hodowli.
Chcę zaznaczyć , że nie wszystkie psy rodowodowe zakwalifikowane są do hodowli i stanowią podstawę pseudohodowli i legend z tym związanych.
Takie psy dla laika są nie do odróżnienia bo wada może tkwić w psychice, albo w niewidocznych wadach anatomicznych.
Po to, aby trzymać takiego psa jako towarzysza, kanapowca(w przypadku wady anatomicznej) nic nie przeszkadza , ale gdy ma być to pies do pewnych zadań ???
Część ludzi z niewiedzy kupuje szczeniaczki po tych rodzicach szczęśliwi, ze taniej i po rodowodowych rodzicach.
Psa do towarzystwa można mieć z e schroniska, bez papierów, ale jesli mówimy o hodowlach i zwierzętach rasowych to papiery muszą być

Jak ktoś ma pytania, to proszę, bardzo chętnie odpowiem

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

do rewolwera.

kundle są madrzejsze i bardziej odporne. sa rowniez silniejsze biologicznie.
mieszanie sie dna, dziedziczenie cech itp. itd.
odsylam do Darwina.

a wiekszosc nabywcow chce miec psa do towarzystwa.
jak bede mial stado owiec, to se kupie rasowego owczarka, palancie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

rewolwer obawiam sie, ze nic tu nie wyjasniles, powieliles tylko to co juz wczesniej pare osob pisalo...

Co do mojej wypowiedzi, to trzeba bylo uwaznie przeczytac kontekst. Adamus napisal, ze po co placic za kundelka, jak mozna ze schroniska wziac... Wiec napisalem, ze nie chce moze placic za psa z rodowodem, ale chce zeby wygladal i byl taki, jak sobie zalozylem, czyli zgodnie ze wzorcem jakiejs rasy, wiec kundelek ze schroniska to co innego.
Jak widze, ze rodzice wygladaja jak powinni to czego mam sie obawiac? Poza tym po takiej malej kulce tez juz cos tam widac.

Napisales, ze tylko rodowod zapewnia o wlasciwym pochodzeniu, ja juz wyzej napisalem, ze niekoniecznie... Patrzac jak podchodzi do tego wielu hodowcow, to nie dalbym sobie reki uciac, ze pochodzenie psa jest takie, jak w dokumencie.

Z ta psychika i ukrytymi wadami to juz bez przesady... Rownie dobrze pies z rodowodem moze takie wady posiadac, jak rowniez ten bez rodowodu moze ich nie miec... Fajnie to wszystko brzmi w teorii, jakas mityczna selekcja psow w hodowli itp. A jak wyglada w praktyce, to niektorzy zapewne wiedza.

I zgadzam sie z trackone, wiekszosc osob kupuje psa jako towarzysza-kanapowca, a nie do "zadan specjalnych", zreszta to, czy pies sie do takich zadan nadaje, to sie okazuje jak dorosnie i przejdzie pare szkolen, a nie przy kupnie szczeniaka na podstawie metryczki...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

No w koncu Łomżyniaki sie przejechali na pobliskich hodowlach, tylko szkoda, ze za to musza cierpiec zwierzeta...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

cierpią i bedą cierpiec dopóki bedziecie kupywac psy od producentow(pseudohodowcow), a oni beda produkowac jeszcze w wiekszych ilosciach ,beda je trzymac w duzo w gorszych warunkach ,a te ktorych nie sprzedadza przezuca przez ogrodzenie w schronisku a tak tez bywa z tego co wiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

A ja to mam gdzieś hodowle i psy z rodowodami. Mam pudeleczkę z potrójnego kazirodztwa. Waży tyle co torba cukru, ma 9 lat i mnóstwo wad.
Na szczęście nie jest chorowita. Jest bardzo kochana i rozpieszczana. Nie zamieniłabym ją na żadnego yorka z rodowodem, chociaż stać mnie na kupno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

chyba sama tą pudeleczkę urodzilas? :):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

nie , ale dostałam ją w prezencie. To był wspaniały prezent :) i tyle dał nam radości, taką była maleńką kruszynką :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

http://www.psy.info.pl/o/dlaczego_rodowodowy.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Kolejna porcja materialow reklamowych, z odrobina dowalenia konkurencji?

Rozmawiamy o tym, jak chcielibyscie zeby to wygladalo, czy jak wyglada w praktyce?

"że otrzymujemy szczenię, którego matka była zdrowa, właściwie żywiona przed i w czasie ciąży, starannie pielęgnowana w okresie ciąży i jej potomstwo od chwili porodu (90% psów "rodowodowych" rodzi się pod kontrola lekarza) otoczone było wszechstronną prawidłową opieką do chwili, gdy weźmiemy go do naszego domu."

Co widac wyraznie na przykladzie artykulu zamieszczonego przeze mnie nieco wyzej ;) Przeciez to bzdura, zwiazek tego w zaden sposob nie kontroluje... Wiele rzeczy pisanych przez uznajacych jedynie rodowodowe psy, to raczej pobozne zyczenia, niz realia niestety.

Wyraznie widac, ze zarowno wsrod rodowodowych jak i nierodowodowych hodowli, trafiaja sie rozni wlasciciele. Dlatego te ciagle zestawienia na zasadzie dobry - zly, juz mnie irytuja. Wymysliliscie sobie, ze wsrod hodowcow psow z rodowodem, sa tylko prawdziwi milosnicy, a prowadzacy hodowle bez rodowodu, to sami naciagacze, krzywdzacy swoje psy... Zrobcie czystki w tym swoim zwiazku, zostawcie ludzi, ktorzy faktycznie sa pasjonatami, to moze cos sie zmieni na lepsze...

Zabawne jest, ile pogardy sie tu wylewa w strone ludzi kupujacych psy bez rodowodow... To chyba tez o czyms swiadczy?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran, do Twoich wypowiedzi... Nigdy nie chciałbym mieć psa bez rodowodu, jeśli decydowałbym się już płacić za psa i żeby to był pies o określonym typie, bo tylko rodowód da mi wystarczająco dużą gwarancję, że pies jest zrównoważony psychicznie i jego rodzice też, to właśnie po to są rodowody i ścisła selekcja w związkach kynologicznych, aby każdy kupujący wiedział na co się decyduje... najlepszym przykładem są psy ras agresywnych, gdzie kolega kolegi kupił "amstaffa" zaczął je mnożyć i potem powychodziły masy psów ze skrzywioną psychiką, która psuje opinie prawdziwych psów rodowodowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran: nikt tu nie pisze, że "wsrod hodowcow psow z rodowodem, sa tylko prawdziwi milosnicy, a prowadzacy hodowle bez rodowodu, to sami naciagacze".

Świadomi dobra zwierząt popierają jeno kupowanie psów z rodowodem. Kundelka to można dostać za free od znajomego (z wpadki niestety). Natomiast hodowla wiąże się z ponoszeniem jakichś tam kosztów i za to się płaci. Pomijam oczywista takie hodowle, o jakich piszesz wyżej - ale sam wiesz, że to patologia.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

P.A. nie rozumiesz chyba jednego, a jesli rozumiesz, to nie chcesz przyznac... Ta "scisla selekcja w zwiazkach" to jest mit.
Poza tym, fakt ze pies jest porabany nie oznacza, ze nie dostanie rodowodu...

Adamus no takie wnioski niestety mozna wysnuc z tej calej dyskusji...

Co do kundelka za free, to juz odpisalem, zauwaz prosze, ze jak chce psa zgodnego z wzorcem danej rasy to moge kupic bez rodowodu, ale nie bedzie on wygladal jak przypadkowy kundelek, tylko tak jak tego oczekuje.

Zastanow sie, tak na logike, czy to wzorzec jest dla rasy, czy rasa dla wzorca? Jesli pies odpowiada wzorcowi rasy, to dla mnie jest to pies tej rasy, niewazne czy ma na to papier, czy nie... Moga go sobie nazywac jak chca, ale ja jednak wierze w to co widze, a nie w papierek.

Napisz mi, z jakimi kosztami wiaze sie hodowla? Tzn. "rozmnazalnia bez rodowodu" vs hodowla z rodowodem (jak to Ty nazywasz)... Mozesz mi napisac, z czego wynika tak duza roznica?
Bo na pewno nie z samych wystaw (smieszne koszty).
Owszem, jesli ktos trzyma psa w rozpadajacej szopie, karmi kasza z koscia i sprzedaje szczeniaki po 100zl, to z pewnoscia jego koszty sa niskie. Ale to juz nie chodzi o rodowod, czy brak, tylko o zdrowy rozsadek, kto wezmie takiego szczeniaka?

Dlatego kolejny raz stwierdze, dla mnie liczy sie ogolne wrazenie i jakosc hodowli, a nie wiara w papierek. Dobry pies moze byc i bez rodowodu, to nie jest czynnik decydujacy. Owszem, dla kogos kto na psach sie kompletnie nie zna, moze to byc ulatwienie w rozeznaniu.
To tak jak mechanik moze sobie spokojnie kupic auto na gieldzie itd. Laik najlepiej niech idzie do salonu, mniejsza szansa ze kupi bubel. Itd, zasada wszedzie ta sama... Nie oznacza to jednak, ze ten laik na pewno na gieldzie kupi zly samochod (zwlaszcza jak ma doradce), tak samo jak w salonie moga mu wcisnac kiepskie auto, ktorego trzeba sie pozbyc, prawda?

Co do tamtej hodowli z artykulu, tak to jest patologia, ale tez chyba wiesz, co oznacza postawa zwiazku w tym przypadku? Jakos nie widac, zeby byli zainteresowani eliminacja takiej hodowli, ze swojego grona...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Zgadzam się co do ZKwP. Często brak tam pasjonatów, są jedynie biurwy na ciepłych posadkach.

Co do rodowodów: ile kosztuje suka z rodowodem? Ile kosztuje pokrycie utytułowanym psem? A wyrobienie metryk, tatuaże, przeglądy czy wystawy ("śmieszne koszty" to są chyba na wystawie klubowej w Wasilkowie)?
Pies bez rodowodu to: odrobaczanie i szczepienia - chociaż cały ten temat właśnie dotyczy nieodrobaczonego szczeniaka.

I jeszcze jedno: przez "rozmnażalnie" więcej patafianów ma psa. To dobrze (jeżeli jesteś miłośnikiem psów)? Widziałeś kiedyś agresywnego amstaff'a? Ale już "w typie amstaff'a" owszem. To dobrze? A wsio eto przez "sprzedam amstafa za 100 zł". Ilu małolatów się na to nabiera, płaci te bajeczne 100 zł i ma mieszańca jamnika z pudlem o wyglądzie amstaffa (każdy szczeniak w miocie był inny)? A te paniusie korzystające z opieki MOPS z yorkami w różowych kokardkach? Co będzie z tymi "yorkami" za rok?
Oki, są też naprawdę znakomici pasjonaci psów, ale oni chyba nie rozmnażają psów bez rodowodów (bo i po co?).

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Adamus spojrz na to tak... Napisales chyba wczesniej, ze sam masz dwa kundelki...
Czy te kundelki sa poj....ne? Maja skrzywiona psychike? Ruinujace zdrowie wady genetyczne? A przeciez nie wiadomo nic o rodzicach, stopniach spokrewnienia przodkow, ich psychice itd. Czy to sie nie kloci odrobine z tym, ze pies bez papierow ma niby byc psychicznie niestabilny, chory, genetycznie obciazony itd?

Pamietaj, ze wiele psow bez rodowodow, to efekt np. tego, ze ktos ma suke z rodowodem w domu, nie wystawia jej, ale chce zeby choc raz miala szczeniaki, ktorych przeciez pozniej nie utopi... I te psy pojda do ludzi, wcale nie oznacza to, ze pochodza od rodzicow, ktorzy nie dostali papierow reproduktora z powodu wad itd.

Koszty... Suka z rodowodem, zaleznie od rasy... zwroci Ci sie przy pierwszym miocie, za sprzedaz 1 szczeniaka, jak kupowales dorosla z papierami, to troche wiecej. Pokrycie utytulowanym psem? Zaleznie od ilosci szczeniat w miocie, rownowartosc szczeniaka lub 1/2, 1/4 jesli rodzi sie malo szczeniat. Ale jesli masz wlasnego psa, to nie kosztuje nic. Na wystawy nie trzeba zaraz jezdzic za granice, naprawde nawet miedzynarodowki u nas w kraju, to nie jest jakis ogromny koszt, liczac dojazdy itd. Badania itd. to jest raz na jakis czas i tez nie kosztuje Bog wie ile.
Pamietaj, ze pies bez rodowodu, tez musi gdzies spac, cos jesc, tez potrzebuje opieki lekarskiej, takie roczne utrzymanie psow i szczeniat, to jest glowny koszt.
Szczeniak z rodowodem, zaleznie od rasy, moze kosztowac powiedzmy 3-4 tys. A moglby kosztowac 1.5 tys i hodowca tez by zarobil... Tyle, ze wola jechac na snobizmie kupujacego, ktory bedzie sie mogl pochwalic psem po championach za 4 tys. i wiecej zarobic.
Wszystko fajnie, ale przy takich cenach i naszych realiach, powiedz sam ile osob w Lomzy zdecydowaloby sie na psa, mimo tego, ze spokojnie stac ich na utrzymanie, to jednak taki jednorazowy wydatek jest spory... A na co ten papier komus, kto i tak nie bedzie jezdzil z psem na wystawy?

Fakt, sprzedawanie psow za 100zl wplywa na wiekszy odsetek porzuconych psow itd. Ale jesli ktos placi za psa bez rodowodu np. 500, czy 800zl, to watpie zeby mial zamiar go wyrzucac, rownie dobrze moglby wyrzucic takiego za 3 tys.

Pamietaj, ze rynek nie znosi prozni... Jesli piszesz o amstaffach, to wielu takich chlopaczkow nie bedzie stac na psa z rodowodem, wiec beda szukac czegos tanszego. A znajda zawsze, bo kolega ktory mial wiecej kasy i kupil suke, zaszczeni ja i sprzeda szczeniaczki za te 100, 200, czy 300zl, bo to dla niego dodatkowy zysk, przy minimum wysilku. Nie potrzeba do tego hodowli, te psy i tak sie pojawia na rynku.
Gdyby cenniki hodowli z rodowodami, byly troche blizsze naszym realiom, to moze nie byloby tego na taka skale, pomysl o tym... Ale taki hodowca jak juz pisalem, wlasnie na tym czesto opiera marketing, ze ten pies to towar luksusowy, wyjatkowy, na ktory stac niewielu, wiec musi slono kosztowac...
Tylko psa chcialoby miec o wiele wiecej osob... i to wcale nie z kregu patologii (bo to tez jest patologia), ktora opisujesz pt. "wezme i wyrzuce w lesie".




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nik nie mowi, ze kundeli sa zle, ale po co rozmnazac psy nierasowe, choc w typie?Owszem, psy bez rodowodu tez musza miec dom, ale w takim razie, po co w ogole doprowadzac je do krycia???
Chyba wiekszosc z was(nie liczac adamusa, moze ktos tam jeszcze prawi sensownie)nie wie co oznacza pojecie "hodowla"i co powinno byc celem pracy hodowlanej. Osobniki wyselekcjonowane i najbardziej cenne pod wzgledem wartosci hodowlanej nalezy kojarzyc tak, aby mozna bylo uzyskac u F1(potomstwa)POSTĘP HODOWLANY i aby nastepne pokolenie było lepsze od poprzedniego.
To prawda, ze zkwp nie zawsze jest sprawiedliwy i niestety obfituje w zachowanie polegajace glownie na protekcji, jednak inaczej nie da sie wyselekcjonowac osobnikow, tylko jezdzac z nim na wystawy i ewentualnie zawody sportowe. a koszty takich wypadow wcale nie sa male...Z reszta koszta hodowli, to nie tylko wystawy.
Problemem moim zdaniem jest rowniez niedoksztalcenie, co ja pisze, raczej zupelna niewedza wiekszosci hodowcow. Fakt, ciezko znalezc w dzisiejszych czasach hodowce, ktory zna sie na rzeczy. Kazdy moze rozmnazac zwierzeta. To wydaje mi sie najwieksza przyczyna powstawania pseudohodowli na wzor tych podłomżynskich oraz hodowli niby rodowodowych, ale nieskrupulatnych i niekompetentnych...
Poza tym wina ludzi i ich nieswiadomosi. Pseudohodowcy wciskaja im takie kity, ze az glowa boli...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

czy wiecie kiedy odbedzie sie Wystawa Owczarkow niemieckich w łomzy???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Moze kiedys w odleglej przyszlosci...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

a bedzie taka wystawa w lomzy ..? jhvwcww

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Witam i odp. na pytanie, Wystawa Owczarkow Niemieckich napewno odbedzie sie w LOmzy. Zarzad Glowny ZKWP zatwierdzil juz wniosek o tą Wystawe ktora odbedzie sie 25 lipca 2010r na Lomzynskim stadionie,oceniac beda dwaj sedziowie SV zaproszeni z Niemiec. Z tego co wiem bedzie duzo pieskow z kraju i z zagranicy,Zapraszam wystawiajacych i zwiedzajacych:) a bedzie na co popatrzec.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Szkoda że dopiero w 2010 ale dobrze że chociaż będzie :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

W sumie dobrze, w koncu zacznie sie cos dziac.Rozumiem, ze klubowka?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

gdzie mozna sciagnac pdf-a z rodowodem na owczarka ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

nie czaje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

trackone, czy chodzi ci o zdjecie rodowodu owczarka???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

ciezko czajacy ^^
trackone dobre ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

jesli tak, to rodowody wszystkich ras psow wygladaja tak samo,oczywiscie te z ZKWP i w kazdym kraju rodowod wyglada inaczej. http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/index2.html na tej stronie mozesz sie dowiedziec wszystkiego:) no prawie :):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nooo, przodkowie sie zmieniaja:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

to ,to juz chyba kazdy wie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

chodzilo chyba o sam wyglad rodowodu ,a nie zawarte w nim dane przodkow ,jesli nawet to trzeba sie na tym troche znac, ale w lomzy takich osob nie ma:) oprocz handlarzy psami ktorzy maja duzo do powiedzenia a nawet nie wiedza jak rodowod wyglada.:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nie no bez przesady,niktorzy wiedza... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nieeeeeeeeeeeee , autorowi chodziło o to, ze taki rodowód to jak świstek papieru można ściągnąć z internetu i sobie wydrukować, wypisać na kolanie.
Tak z pitbulami tak jest:))))
trackone, żebyś jeszcze rozumiał co ten Darwin napisał :)))))
Kundle są wszechstronniejsze bo posiadają cechy wielu ras i najczęściej żyją i mnożą się w środowisku lokalnym więc przystosowane do potrzeb ludzi z danego środowiska.
Psy rasowe zostały pierwotnie wyhodowane do pewnych zadań- są specjalistami :)))))))))_
Kundle w dobrym zdrowiu pomogła utrzymać ostra selekcja. śmiertelność szczeniąt jest ogromna przez co najsilniejsze osobniki mogą przetrwać i się rozmnożyć.
Wśród zwierząt hodowlanych jest walka o każde narodzone stworzenie( bo parę groszy , bo większe przywiązanie) i dlatego jest problem ze zdrowiem. Problem bardzo szeroki, dotyczy też i ludzi.

Widzę , że "asiorom"nie ma co tu tłumaczyć .
Są na swiecie amatorzy zegarków z certyfikatem, są i bez . Ciuchy na bazarze od Wietnamczyków też są fajne i o ile tańsze.
A z kiełbasy krakowskiej jutro i tak będzie g...o, więc lepsza pasztetowa , bo tańsza i to samo z niej na drugi dzień będzie, a i tak kilogram to kilogram.
Wzorce rasy to mit i bzdury:))))
Proponuje jeszcze zlikwidować te(wzorce) od kilograma , centymetra, bo po co są ???? Ludzie oszukują, wszystko przecież można podrobić . Liczy się tylko cena.:))))
Pochylmy głowę nad tymi co nie mają na pieska rasowego( a chcą), dla nich za darmo.

A tak do rzeczy, zamiast pieprzyć głupoty na necie to radzę kupić kilka suk, psów i tylko potem liczyć po te 4 tysie od szczeniaka, nic prostszego :)))))))
Zero kosztów :)))) Skoro tak hodowcy zdzierają i znajdują nabywców, to po co obniżać cenę ???????
Bo Jaś Kowalski chce mieć rasowego psa ???
Jak chce, to niech zapłaci, a jak nie, to na końcu smyczy będzie miał tylko podobnego do rasowego
Hmm ciekawe czy ktoś z piszących te brednie miał chociaż jeden miot
Pozdrawiam fantastów.
Pies rasowy nie dla idiotów

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

I tak wlasnie widac, jak hodowcy pieskow rodowodowych podchodza do swiata...
Piesek to towar i tyle. Trzeba na nim skosic jak najwiecej.
Nie stac Cie? To spier.dalaj...
I ty sie dziwisz, ze sa hodowle bez rodowodow? Naprawde jestes takim ignorantem, ze nie pojmujesz praw rynku? Jak jest popyt, to jest podaz, wiec jesli ty trzymasz ceny, olewajac ludzi, ktorych nie stac na psa za 4 tys. to zawsze znajdzie sie ktos, kto go sprzeda taniej. Oczywiscie musi to rodzic twoja frustracje...
Rzuc jeszcze pare porcji pomyj na ludzi, robisz sobie doskonala reklame :)

"Wśród zwierząt hodowlanych jest walka o każde narodzone stworzenie( bo parę groszy , bo większe przywiązanie) i dlatego jest problem ze zdrowiem"

Czyli wlasnie stwierdziles, ze te rodowodowe psiaki ktore sprzedajesz, sa w gorszej kondycji niz kundle :) Brawo, to z pewnoscia swietny argument, zeby zaplacic 4tys za psa :) Idac za twoja logika, psy z "byle jakich" hodowli bez rodowodow, sa lepsze, bo slabsze nie przezyja, w zwiazku z czym zostana osobniki bardziej zahartowane.
Ludzie czytajcie, chcecie schorowanego psa, z ktorym bedziecie latac po lekarzach i ktory dostanie sraczki od wszystkiego co zje, kupujcie z rodowodem ;) A to wszystko w imie hodowcy, ktory chce zarobic pare groszy wiecej ;) Tak chyba nalezaloby odczytac ten argument? ;)

"Są na swiecie amatorzy zegarków z certyfikatem, są i bez . Ciuchy na bazarze od Wietnamczyków też są fajne i o ile tańsze."

Gorzej jak sie okazuje, ze te same ciuchy w sklepie kosztuja 3x wiecej, niz na bazarze ;) Az zal jak jedziesz w tej chwili na snobizmie... Nie rozumiem tylko, po co plujesz na innych hodowcow, skoro oni celuja w zupelnie inna grupe odbiorcow?

"Wzorce rasy to mit i bzdury:))))"

I znow szwankuje logika... Swietny wychowanek systemu, gdzie na wszystko trzeba miec papierek z 1000 pieczatek ^^ Jak dostaniesz papierek, ze jestes murzynem, to w to uwierzysz? :>
Wzorzec opisuje to, jaki pies ma byc, a nie jaki papierek ma miec, czyzbys mial klopot ze zrozumieniem tego prostego faktu? Albo pokaz mi, gdzie napisalem, ze wzorzec to bzdury?
Rodowod ma tylko poswiadczyc, ze pies jest zgodny ze wzorcem, nie oznacza, ze pies bez rodowodu jest z nim niezgodny... To jest implikacja, nie rownowaznosc...

" Ludzie oszukują, wszystko przecież można podrobić . Liczy się tylko cena.:))))"

Naprawde chcesz przykladow z zycia, jak wielcy panowie hodowcy przyprowadzaja suke do krycia, bo im sie pies spodobal, a w rodowodzie wpisza wlasnego, zeby bylo w papierach jak nalezy? A w ksiazkach owszem, o etyce hodowli mozna sie naczytac... Moze lepiej nie, jeszcze by mnie jakis furiat w trosce o swoje dobre imie po sadach ciagal, a o dowody raczej trudno.

"Pochylmy głowę nad tymi co nie mają na pieska rasowego( a chcą), dla nich za darmo."

Wiecej cynizmu prosze :) Cash babe... :> Nie masz kasy, jestes nikim :)


"A tak do rzeczy, zamiast pieprzyć głupoty na necie to radzę kupić kilka suk, psów i tylko potem liczyć po te 4 tysie od szczeniaka, nic prostszego :)))))))"

A co, takie skomplikowane? Tylko po co po 4 tys? Lepiej taniej, wiecej potencjalnych kupcow... I wierz mi, ze da sie w 2-3 lata stworzyc duza, dobra hodowle, starczy tylko chciec. No moze jak ktos glupi albo leniwy, to nie umie... Lepiej wolac 4 tys. za szczeniaka i pluc na wszystkich, ze wola kupowac gdzie indziej :)

"Zero kosztów :)))) Skoro tak hodowcy zdzierają i znajdują nabywców, to po co obniżać cenę ???????"

Jak wylecisz z rynku, to sie dowiesz po co :) Zawsze bedzie ktos, kto sprzeda taniej, prawo rynku... Dlatego tak sie zloscicie, ale tak to dziala.

"Bo Jaś Kowalski chce mieć rasowego psa ???"

Jas Kowalski chce miec psa, jak ty mu go nie sprzedasz, to kupi gdzie indziej, chocby i bez rodowodu i bedzie mial cie gdzies, tak jak ty masz jego... Wszystko dziala w dwie strony...

"Jak chce, to niech zapłaci, a jak nie, to na końcu smyczy będzie miał tylko podobnego do rasowego"

Dlatego tak obstajesz przy tym papierku, dla nikogo ten pies sie nie bedzie niczym roznil, a rodowodu sobie na czole nie przykleisz :) Tylko mala niekonsekwencja... Bo jak Jas kupi bez rodowodu, to konczy sie tolerancja i zaczyna sie plucie na Jasia i na tego, kto mu sprzedal psa...

"Hmm ciekawe czy ktoś z piszących te brednie miał chociaż jeden miot"

Mial, mial... tylko nie jeden :>

"Pozdrawiam fantastów."

Pozdrawiam sfrustrowanych biznesmenow :)

"Pies rasowy nie dla idiotów"

Zapomniales dopisac "nie dla biednych idiotow" :)

Przypomne na koniec sens moich wypowiedzi... Dla mnie pies bez rodowodu nie musi byc gorszy, dla ciebie jest taki z automatu...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

W lipcu ma odbyc sie Wystawa,ciekawe ilu Łomzyniakow zglosi swoje pieski (czy znajdzie sie chociaz jeden) ,taki wlasnie poziom kynologiczny reprezentuje Łomza.tak zawsze bylo i z takim podejsciem do sprawy szybko to sie nie zmieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Wysokiej rangi Wystawą łomzynskich pseudohodowcow jest Wystawa na rynku i gieldzie samochodowej hahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran nie mów, że w 2-3 lata będziesz miał dobrą hodowlę? Po takim czasie to może będziesz miał 2 psy, które zdobędą sporo tytułów, interchampionat itd i prawa hodowlane, co najwyżej. I to wątpliwe, bo pomiędzy uzyskanymi 1 miejscami musi minąć duży okres czasu, aby pies otrzymał championat. I sorry, ale przez 10 lat nie spotkałem hodowcy, który krył swoje suki psami bez papierów, często płacili oni grube tysiące za krycia zagraniczne, bo zależało im na dobrej linii i renomie hodowli. chyba, że mówisz o pseudohodowcach, który tylko chcą zarobić, a nie o hodowcach z zamiłowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

P.A. nie, nie mowie ze bede mial, bo juz nie planuje hodowac psow, moze za jakis czas kupie sobie jednego, chwilowo nie mam warunkow :)
Jak sie siedzi i tylko czeka az 2 psy dorosna i zalicza pare wystaw, to faktycznie, nie da sie w 2-3 lata. Ale nie zapominaj, ze mozna kupic dorosle psy z papierami i tytulami. Oczywiscie, trzeba sie nieco wysilic i wylozyc troche kasy, ale da sie...
Co do kryc... Widzisz, Ty moze takiego hodowcy nie spotkales, ja tak i jesli takiego uznac za pseudohodowce, to juz nie wiem kogo mozna tytulowac hodowca... Po prostu ludzie sa rozni, jak ktos chce mi wmawiac, ze zrzeszeni hodowcy sa wszyscy cacy, to tylko smiac sie mozna.
Dlatego tak mnie wkurza, kiedy ktos wrzuca wszystkich hodujacych psy bez rodowodow do jednego worka, bo wsrod nich tez sa rozni ludzie. Ja powiem Ci tyle, mialem i psy z rodowodami, papierami, medalami i bez rodowodow, wszystkie byly traktowane tak samo, mialy taka sama opieke, lekarza itd. Zaden z nich nie byl dla mnie gorszym psem przez brak papierka, a wierz mi, ze przy niektorych czesc rodowodowych psow na wystawach wygladala jak kundle. I wygrywaly wystawy, bo wlasciciel byl sedzia, a ladniejsze psy wracaly z niczym. Tak to jest w zwiazku.
Mozna np. od wielkiej dzialaczki zwiazkowej kupic psa z wada dyskwalifikujaca go z hodowli. Zgadnij... pies mial papiery reproduktora itd. Po prostu to samo bagno co wszedzie... wszystko mozna zalatwic za kase i po znajomosci. Dlatego ja dziekuje, po co sie uzerac z tym kolkiem wzajemnej adoracji? Lepiej cieszyc sie zwierzakami :)

Nie mowiac juz o tym, ze wielu tych wielkich hodowcow zwyczajnie nie moglem strawic, jedyne okreslenie, jakie mi do nich pasuje, to "wyzej sra, niz dupe ma". Od tych rodowodow niektorym poprzewracalo sie w glowach i zachowuja sie conajmniej jakby sami byli szlachciami, a reszta pospolstwem.
A przeciez jedyna rzecz ktora rozpetala ta dyskusje, to fakt, ze ktos osmielil sie stanac w obronie psow bez rodowodu :) I popatrz na reakcje :) Juz nawet nie mialem zamiaru wiecej pisac, ale rewolwer znow dolal oliwy do ognia ;)

Dla jasnosci, jeszcze raz podkresle, nie mam nic przeciw rodowodom, posiadaczom takich psow, a ni hodowcom ogolem. Tylko jak ktos obrzuca gownem innych, to ja mu pokazuje druga strone medalu, nie widza co sie dzieje na ich wlasnym podworku?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Zgodzę się akurat z tym, że można psy takowe jak wspomniałeś z wadą kupić, wiem, bo znałem kobietę, która sędziowała i robiła przeglądy miotów i za odpowiednią odpłatą potrafiła "przymknąć oko" i całe szczęście daleko na tym nie zaszła. Ja również nie rozumiem dzielenia psów na lepsze i gorsze ze względu na rodowód, pies to pies. Jednak jeśli miałbym kupić psa do określonego celu itd, chciałbym chociaż w większym stopniu mieć pewność, że ten pies "posiada" predyspozycje do tego, czego się od niego wymaga, dlatego zdecydowałbym się na psa z rodowodem ze sprawdzonej lini i zaufanego człowieka. Co nie znaczy, że przekreślam psy bezrodowodowe, no chyba, że mówimy o psach ras agresywnych, gdzie moda na nie doprowadziła do bardzo poważnych skrzywień psychiki, ale to nie ten temat :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Ja również nie rozumiem dzielenia psów na lepsze i gorsze ze względu na rodowód, pies to pies. "

A hodowla ma byc hodowlą".


"no chyba, że mówimy o psach ras agresywnych, gdzie moda na nie doprowadziła do bardzo poważnych skrzywień psychiki, ale to nie ten temat"

A inne rasy nie moga stac sie agresywne lub skrajnie lekliwe przez niuczciwych, nieznajacych sie na rzeczy pseudohodowcow???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Ja również nie rozumiem dzielenia psów na lepsze i gorsze ze względu na rodowód, pies to pies. " -- Z takim podejsciem napewno zadna hodowla nieczego by nie osiągnela ,to wreszcie jaki ma cel hodowla psow rasowych???????????? :) a jaki pseudohodowla??????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ja juz pisalam jaki powinna miec cel hodowla.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Niektorzy maja powazne problemy z rozumieniem tekstu...
Chociaz moze i papierek zaswiadczajacy o zdanej maturze posiadaja :>




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

:))))))))))))))
Dran biedaku uzbieraj na psa rodowodowego i będziesz miał z głowy tego kaca :))))))))))))))))))
Wrócę do porównania kiełbasy krakowskiej z pasztetową.
Argumenty Drana by były kiełbasa jest zła , bo świnie pędzone , bo rasa świń taka zmutowana gentycznie , bo hodowca faszeruje ją lekami, bo w masarni z 1 kg robią chemicznie 2 kilogramy mięsa itd itd.
Tylko nie baknął by przy okazji , ze pasztetówkę to też dotyczy :))))) I to w jeszcze większym stopniu.:))))))

Dran wady o których wypisujesz dotyczące psów rasowych i okolicy z nimi zwiazanej (te wszystkie patologie)dotyczą jeszcze w wiekszym stopniu hodowców bez papierów, bo tam to jest rozmnażalnia do potęgi. Suka co cieczka zapylona psem sąsiada, albo własnym (bo blisko i tanio), Przy niskiej cenie trzeba maksymalizować zysk ilością. Ty mówisz o prawach rynku w odniesieniu do psa ?????
Ty sie puknij gumowym młotkiem w środek czoła.
Nawet taka sprawa jak reklamacja, to jak masz rodowód to zawsze robiąc np badania genetyczne można udowodnić szwindel . W przypadku ulubionego twojego pseudoohodowcy ma on możliwość wykręcenia się , ze to nie pies sąsiada z lewej krył (tak jak zrozumiał klient -Dran) ale pies sąsiada z prawej , więc w czym rzecz???? przecież widziały gały co brały :)))))))
Ha, ha ha
Wreszcie to hodowcy zmartwienie( na wyrost zmartwienie)czy mu miot się sprzeda za 4 tysie szczenior, czy nie.
To nie hodowca sprzedajacy za 4 tysie wisi na bramie giełdy, albo gania po wszystkich bazarach.
Miot trzeba planować i sie zastanawiać zanim przybędą szczeniaki.
Dran pojęcia o tym nie masz co piszesz. Nie chce mi się tego bełkotu punktować nawet, bo to by było takie znęcanie się nad dyletantem, który nasłuchał się pewnych plotek , legend i sensacji prasowych i chodzi przekonany , że Amerykę odkrył.
Ty wiesz, ja wiem każdą wypowiedź interlokutora można naciągnąć na własna modłę i o te przepychanki mi nie chodzi. Możesz być tym, co wszystkie rozumy pozjadał, mi na tym nie zależy:))))
Sam na własne życzenie wpisujesz się w świat podróbki i chały.
A pies ? ??
Jak pies, każdy fajny, bo przyjaciel, bo przywiązanie.
Tylko jak mamy rozmawiać o psie rasowym, to innego wyjścia nie ma jak cechy i potwierdzający je papier(przynajmniej kilka lub kilkanaście osób zamieszanych w aferę oszustwa idąc tokiem myślenia Drana)
Chyba, że są tacy jak Dran, którym wystarcza słowo "bardzo uczciwego" właściciela suki.
Na marginesie kto ma słabego psa ????
Chyba nikt:)))) każdy ma super, bo każdy jest znawcą :))))
Szkoda tylko że tej weryfikacji nie chcą się poddać i wola opylać pokątnie za czapkę drobnych psy, które nie spełniają wymagań . Oczywiście psy nie z rodowodem a z legendą w zamian:))))))
Na koniec
Nie jest idealnie nigdzie , ani w kościele, ani w policji, ani w służbie zdrowia , wiec i w świecie hodowlanym są patologie, ale bez porównania mniejsze niż w hodowlach bez papierów.
Prawda jest jeszcze taka, że co to będzie za hodowla jak "materiał genetyczny", który ma być jej podstawą będzie można kupić za 500 złotych.
Życzę zdrowia i szczęścia tym wszystkim przyszłym hodowcom :))))
Aha i nie zapomnijcie wysłać lotto :))))))

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Dran biedaku uzbieraj na psa rodowodowego i będziesz miał z głowy tego kaca :))))))))))))))))))"

Twoje ukochane skojarzenie z psem rodowodowym, to pieniadze jak widze :) Ale jak napisac o psie w kontekscie praw rynku, to sie oburzasz... :> Widzisz, moze mi nie do konca pasuje traktowanie psa z punktu biznesowego i dlatego juz sie hodowla zajmowac na pewno nie bede, nie boj sie, nie bedzie konkurencji :> "No tak, dalem ogloszenie. No pieknego psa mam, z tytulami... moj najlepszy przyjaciel, chyba go jednak nie oddam... 8 tys. ? Oj jak mi go szkoda, no nie wiem, co ja zrobie... Dobra, przyjedz pan i zabieraj, tylko szybko... Oj, jak ja bede tesknil... A moge dzwonic zapytac jak piesek? No to swietnie... Do widzenia. ". Koniec kontaktu. :> Tak wyglada rzeczywistosc hodowlana. Biznes. A jak sobie kupie psiaka, to wcale nie bedzie musial miec bezwzglednie papierka, zalezy czy znajde takiego jak chce :) I nie sprawia mi frajdy chwalenie sie przed znajomymi rodowodami, przykro mi...

"Dran pojęcia o tym nie masz co piszesz. Nie chce mi się tego bełkotu punktować nawet, bo to by było takie znęcanie się nad dyletantem, który nasłuchał się pewnych plotek , legend i sensacji prasowych i chodzi przekonany , że Amerykę odkrył."

rewolwer jakbys sie chociaz odrobine wysilil i przeczytal uwaznie posty, a wydaje mi sie ze chociaz tyle wypadaloby zrobic zanim sie komus odpisze, to bez wiekszego trudu doszedlbys, ze hodowalem psy, rowniez z rodowodami itd. Wiec daruj sobie sztuczki pt. "nie chce mi sie nawet odpisywac na takie glupoty"... Albo masz co odpisac i odpisujesz albo nie odpisuj wcale... Wycieczki osobiste zostaw sobie na inna okazje.

"Wrócę do porównania kiełbasy krakowskiej z pasztetową."

Porownanie o tyle nietrafione, ze pasztetowa od krakowskiej rozni sie wszystkim, od wygladu i smaku zaczynajac... Ciekawi mnie, czy potrafilbys widzac dwa nieznane psy stwierdzic z cala pewnoscia, ktory ma rodowod, a ktory nie? :> Bo ja krakowskiej z pasztetowa raczej nie pomyle, nawet mimo tego, ze zadnej za czesto nie jadam... :>

"Ty mówisz o prawach rynku w odniesieniu do psa ?????
Ty sie puknij gumowym młotkiem w środek czoła."

Wiesz w czym problem? W tym, ze ja pisze jak jest, a ty jak chcialbys zeby bylo... Skoro prawa rynku nie dotycza psa, to wyjasnij mi, skad sie biora te wszystkie hodowle, o ktorych wolalbys zapomniec? Moze za duzo razy pukales sie mlotkiem? Przykro mi, ale musze ci uswiadomic te okropna prawde... Jesli piszesz o pieniadzach i handlu, to prawa rynku odnosza sie do nich jak najbardziej. Mam nadzieje, ze nie bedziesz mial przez to problemow z zasypianiem w nocy ;)

"Ty wiesz, ja wiem każdą wypowiedź interlokutora można naciągnąć na własna modłę i o te przepychanki mi nie chodzi. Możesz być tym, co wszystkie rozumy pozjadał, mi na tym nie zależy:))))"

Tak... To nie ja sie tu wysmiewam z ludzi :) Ja dostrzegam racje obu stron, dla ciebie racja jest tylko jedna :) I do tego mnie nie przekonasz.

"Sam na własne życzenie wpisujesz się w świat podróbki i chały."

No tak, wybacz, ty nalezysz do tego lepszego swiata, bo masz psa z rodowodem ;) Kto nie ma psa z rodowodem, ten przegral zycie ;>

"Tylko jak mamy rozmawiać o psie rasowym, to innego wyjścia nie ma jak cechy i potwierdzający je papier"

Tylko ile lat maja niektore rasy, a ile lat sa wystawiane rodowody? :> Wniosek? Kazdy pies ostatecznie pochodzi od jakiegos kundla bez rodowodu ;)
Nie mowiac juz o tym, ze rodowody wystawiaja rozne organizacje na swiecie, jedne nie musza akceptowac rodowodow drugich itd. Czyli pies moze byc rasowcem i kundlem za razem ;) I kazdy zwiazek uwaza zapewne, ze to on jest wyrocznia... Pies zawsze byl psem, ale teraz potrzebuje papierka ze zwiazku, zeby byc psem oficjalnie :> Co do cech sie zgodze, bo jaki pies jest, kazdy widzi. Co do papierka...

"Szkoda tylko że tej weryfikacji nie chcą się poddać i wola opylać pokątnie za czapkę drobnych psy, które nie spełniają wymagań . Oczywiście psy nie z rodowodem a z legendą w zamian:))))))"

A ty wiesz na 100%, ze nie spelniaja, bo sprawdzales? :> Widzisz problem w tym, ze jak ktos to robi z zamilowania, to bedzie dbal o hodowle i psy, bez wzgledu na papierek, dobieral material genetyczny, sa i w takich hodowlach rowniez psy z papierami. To co tak malowniczo opisales to juz hodowle majace czasem bardzo niewiele wspolnego z rasa, bo i psy czasem ledwo przypominaja wygladem wzorzec, a oddawane sa sasiadowi za flaszke. Tak, sa i takie, problem w tym, ze nie wszystkie, jak chcialbys przekonywac.
Ale wy zyjecie w swoim swiecie bajki, gdzie jest zestawienie na zasadzie bohater i czarny charakter, oczywiscie bohaterem zawsze musi byc ten co ma psy z rodowodem ;) A ja dziele hodowle na dobre i zle, a takie sa po obu stronach barykady, owszem moze wiecej po tej drugiej, ale to nie powod, zeby wszystkie wrzucac do jednego worka, tak jak to usilnie robicie.
Szkoda, ze przez tyle postow, do niektorych nie moze dotrzec o co mi chodzi, tak sa zacietrzewieni, ze na slowa "bez rodowodu" reaguja wrecz alergicznie i szablonowo i atakuja "bo tak".

"Życzę zdrowia i szczęścia tym wszystkim przyszłym hodowcom :))))"

Oj... a mnie juz nie pozdrowisz? :>

"Aha i nie zapomnijcie wysłać lotto :))))))"

No coz, biedny jestem, moze za 30 lat uciulam jakos te 4tys. na psa... ;( Nie kazdy odnosi takie sukcesy w zyciu... :> Ale wierze, ze jeszcze moze mi sie udac... :>




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

a skad wy wytrzasneliscie te 4 tys za psa???jesli mowa o Owczarkach niemieckich szczenię kosztuje w ok 800-1tys zl wiec chyba lepiej zainwestowac w pieska z rodowodem niz dac 500 zl za bezrodowodowe barachło i wyrasta nam pozniej nie wiadomo co i czesto ląduje w schronisku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

kupując z hodowli przynajmniej jest wieksze prawdopodobienstwo ze kupimy pieska zblizonemu exterierowo wzorcowi,chociaz nawet Mistrzowie Swiata mają wady:) wzorzec jest tylko na papierze do ktorego wszyscy hodowcy dąrzą:) no moze nie wszyscy ,ale i tak, co tu porownywac gieldowe burki wyciągniete ze stodoly????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

2010 a kto mowi o owczarkach niemieckich?? Niektore rasy kosztuja 3-4 tys. Zreszta to nie ja podawalem te ceny, tylko sie dostosowalem.
Tak jak napisalem, gdyby pies rodowodowy kosztowal wlasnie tyle co piszesz 800-1000zl to o wiele wiecej osob by je kupowalo. Problem w tym, ze nie kazdy chce miec akurat owczarka.
A dlaczego owczarek kosztuje tysiac zl, a pies innej rasy 4 tys. to juz nie do mnie pytanie, sam przeciez to krytykowalem :) No ale podobno taniej sie nie da... :> Trzeba w koncu wykorzystac "swiezosc" rasy i zarobic wiecej :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

w Niemczech nie ma tyle bezpanskich walesajacych sie po ulicach psow i tylu przepelnionych schronisk. dlaczego???? bo tam nikt nie kupuje psow bez rodowodu, pseudohodowle sie same wyniszczyly.Jesli zmieni sie rozumowanie,co niektorych ,to i w Polsce tak bedzie:)w co bardzo wątpie:):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ile kosztuje w Niemczech rodowodowy pies, w odniesieniu do zarobkow?
A walesajace sie psy i przepelnione schroniska, to jest wina hodowli? Az sie chyba przejde do schroniska i sprawdze ile psow wyglada na rasowce...
Jest cala masa kundli, bo jakos panstwo slabo sie troszczy o ten problem. Psy na wioskach lataja luzem, mnoza sie, te ktore juz zyja dziko tez sie mnoza, do tego faktycznie dochodzi czesc psiakow wyrzucanych z domow i sa efekty. Moze trzeba zmieniac podejscie ludzi do zwierzat, a nie walczyc z hodowcami? Madry czlowiek nie wyrzuci psa, jaki by nie byl.
A bogaty tez moze znecac sie nad swoim rodowodowym psem, wyladowujac swoje frustracje.
U nas to nawet glupich pojemnikow, zeby wlasciciel mogl posprzatac po psie, nie uswiadczysz, a dziwisz sie, ze jest jak jest...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

w Niemczech nie ma przepelnionych schronisk?????
bzdury-tez sa przepelnione tylko ze tam maja troszke lepsze warunki dla zwierzat.

owszem nie ma tyle bezpanskich psow-te co za dlugo laza samopas po ulicach sa wylapywane.jesli sa zachipowane -szybko trafiaja do wlasciciela- reszta do schroniska.

Niemcy nie kupuja psow bez rodowodu???????
kompletna bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niemcy tez kupuja psy bez rodowodow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

poszukaj sobie na portalach o zwierzetach-sa do kupienia i te z rodowodem i bez rodowodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

np.Yorki -mozna kupic juz za 300 euro-badz tez za 700-roznica w cenie mowi sama za siebie.


a tak na marginesie-w Niemczech jest wielu milosnikow kotow-sa mniej "klopotliwe"- i tez sa te z rodowodem i te bez rodowodu!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

bamato03 co racja to racja, wielu handlarzy zyje (a przynajmniej zylo) z tego, ze hurtem skupowali szczenieta, calymi miotami i wywozili do Niemiec wlasnie.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Rzeczywiście , pamiętam że dobrych parę lat temu koleżanka miała jamniczkę bez rodowodu i wszystkie szczenięta od niej jechały do Niemiec na handel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran-przygladam sie tej "waszej "dyskusji juz od jakiegos czasu i w pelni zgadzam sie z twoim zdaniem-to jest tak logiczne i za razem prawdziwe w odniesieniu do wielu hodowcow i ludzi niestety.
piszac ze w Niemczech mozna kupic i takie i takie psy mialam na mysli nie handlarzy tylko zwyklych normalnych ludzi ktorzy maja np.suczke Yorka-rasowca ale bez papierka i maja miot malych rasowych Yoreczkow i sprzedaja je po 200-300 euro.

a sa tez i rasowce z rodowodem po duzo wyzszych cenach.......czyli taka sama sytuacja jak i u nas......

nierozumiem tylko tych ktorzy tu tak naskakuja na tych ludzi ktorzy obojetnie z jakich powodow kupia rasowego ale bez rodowodu psiaka!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Tu chodzi właśnie o miłość do psów, a nie jakiś tam rodowód.
Pseudohodowle = znęcanie nad psami. I tyle. Nie chodzi już o warunki w tych rozmnażalniach, ale o łatwość dostępu do psów. Nie każdy może mieć psa. Im pies jest tańszy, tym łatwiej dostępny. A im łatwiej każdy może go mieć, tym łatwiej przychodzi mu nie dbanie o niego (np. nie sterylizowanie) lub łatwiej się go pozbywa. Jeżeli kupił szczeniaka za 50 PLN to kupi mu karmę za 11 PLN/kg? A może wysterylizuje go za 300 PLN?

Dran: "państwo" nie ma kaski na podstawowe rzeczy, a co dopiero na "troszczenie się o ten problem". To my, miłośnicy psów winniśmy im troskę.

bamato: NIE MA czegoś takiego jak: "suczke Yorka-rasowca ale bez papierka i maja miot malych rasowych Yoreczkow". Po to właśnie prowadzimy tę dyskusję, żeby uświadomić to przyszłym nabywcom np. Yoreczków :)

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

adamus to ze napisalam York nie oznacza ze "wymyslilam" jakas nowa rase!!!
to byl skrot od Yorkshire terrier a nie chcesz chyba powiedziec ze takiej rasy nie ma????

a poza tym to byl tylko przyklad-rownie dobrze moglam podac za przyklad cenowy psy innej rasy.

to ze pies nie ma rodowodu nie oznacza ze nie reprezentuje danej rasy!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

a poza tym adamus kim ty jestes zeby tak oceniac ludzi????
jakim trzeba byc ignorantem i egoista zeby tak oceniac ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!
tylko dlatego ze ktos nie kupi psa z rodowodem???????

tylko dlatego ze pies zamiast np.1,500 zl kosztowal powiedzmy 500zl-to to oznacza ze ktos nie bedzie o niego dbal,ze nie bedzie go do weterynarza prowadzal????????????????
to jest chore i odbiegajace od rzeczywistosci!!!!!!!!!!!!
czy zdajesz sobie sprawe z tego co napisales?????

dla mnie to co teraz napisales to jest kompletna bzdura i swiadczy tylko o tym jakie jest twoje podejscie do ludzi!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

adamus naprawde uwazasz, ze bogaci nie znecaja sie nad zwierzetami? Kolejny schemat? Biedny -> glupi -> zly i bogaty -> madry -> dobry?

Ludzie maja kundelki, za darmo i o nie dbaja, a jak ktos zaplaci za psa kilkaset zl, to znaczy, ze nie bedzie o niego dbal?
Widzialem kiedys, jak gowniarz kopal pieknego mastino napoletano, ktorego prowadzil na smyczy. Taki widac odrosniety kilkumiesieczny szczeniak. Jakas baba zaczela sie na niego drzec, a gnoj kopal psa jeszcze mocniej babie na zlosc... Pies byl naprawde ladny i zadbany, poza tym nie jest to zbyt popularna rasa jesli chodzi o hodowle bez rodowodu, wiec sadze, ze to mogl byc bogaty gowniarz, ktorego tatus szarpnal sie na pieska z rodowodem, wcale bym sie nie zdziwil...
Jesli sprzedajesz psy, to NIGDY nie masz pewnosci do kogo ten pies trafi i jak bedzie traktowany. Bogaty czlowiek, to nie jest automatycznie dobry czlowiek.
Widzialem juz psy z rodowodem w schronisku, widzialem psy z rodowodem skatowane, z peknieta czaszka dzieki "szkoleniu" i "oduczaniu agresji", psy zamkniete w kojcu i uczone agresji przez wlasciciela, ktore pozniej pogryzly jego wlasne dziecko, psa ktory na wystawie pogryz dziewczynke, rzucil sie na swojego wlasciciela i cicho sza, bo to pies pana sedziego zwiazkowego... Znam troche takich przykladow, patologie sa wszedzie.

I dalej co do cen... Popatrz sobie na relacje cenowe. Pies z rodowodem na zachodzie to ile? Tydzien pracy? Moze dwa... A 4 tys. w takiej Lomzy, to ile? 2-3 miesiace pracy dla wielu osob? Wychodzi na to, ze w Lomzy praktycznie nie powinno byc psow, o to chodzi? Faktycznie uwazasz, ze takie ograniczanie liczebnosci jest dobre dla rasy? Troche jak utrzymywanie jej na granicy wymarcia, gdzie wiekszosc psow po pewnym czasie bedzie ze soba spokrewniona mniej lub bardziej, co na pewno nie poprawia genow, itd. A hodowcom wcale nie zalezy na popularnosci, bo to zawsze oznacza spadek cen.
Jak dla mnie, to w przypadku takiej Lomzy, cena za psa z rodowodem w wysokosci 1- 1,5 tys. zl i tak jest wystarczajaca zapora finansowa, zeby pies nie trafil w rece kogos, kogo na niego nie stac.

I powiedz mi, tak powaznie, w ktorej hodowli sprzedaja psy po 50 zl? Bo to musi byc prawdziwy milosnik, zeby tak dokladac albo psy zywia sie tym, co sobie same upoluja... Wiesz, sa hodowle, gdzie pies jest trzymany w rozpadajacej sie szopie i zre kasze, sa i takie, gdzie stoi ladny dom z ogrodem i psy maja dobre warunki. Takie hodowle sprzedaja szczenieta po kilkaset zl i mysle, ze jest to cena adekwatna do naszego miasta. Pomysl, psa za 4 tys. nie kupuje ktos, kto ciulal na niego rok czasu... Kupi go osoba na tyle ustawiona finansowo, ze te 4 tys. to bedzie dla niej podobny ciezar finansowy, jak dla wiekszosci kupno psa za te 500 czy 800zl.
Wiec jesli przyjac zalozenie, ze cena ma wplyw na traktowanie (przyznam, ze nie jest on zupelnie pozbawiony sensu), to obie te osoby beda podobnie dbac o psa.
A psa utrzymac mozna nie wydajac na niego wcale fortuny, nie musi dostawac tylko tego co najdrozsze... To tak samo jak z ludzmi. Wiekszosc dzieci nie jada codzien na kolacje krewetek, czy wedlin po 100zl za kg, itd. a trudno powiedziec, zeby byly przez to chore i zabiedzone... Oczywiscie jak ktos sobie kupi psa, ktory wazy 90kg, to musi sie liczyc z tym, ze taki pies potrafi sporo zezrec, itd. Ale to juz kwestia zdrowego rozsadku.

Co do troski, to ja mialem na mysli wspomniany wyzej przez 2010 problem bezdomnych psow.

Co do rasy, ja wciaz sie upieram, ze pies o danych cechach, nawet bez papierka, jest psem danej rasy. Oficjalnie moze sie nazywac kundlem, nie rusza mnie to :) Chociaz nawet oficjalnie nie mowi sie na niego "kundel", a "pies w typie nazwa_rasy". Wiec uznajmy na potrzeby dyskusji, ze mowimy o "psach w typie" ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dran: to co piszesz (piszemy) to takie "dreptanie w kółko". Jasne, że pewien facet pluje na ulicę. I to ma być argument, że plucie na ulice jest fajne? To, że ktoś katuje psa rasowego to jeno ujma i obelga pod adresem tego kogoś, a nie psów rasowych. Porównaj także (ilościowo) te przypadki znęcania się nad psami rasowymi i tymi "w typie rasy" (skoro tak chcesz to nazywać).
Ostatnio zlikwidowali nielegalne walki psów. Gdzieś na wsi złodzieje i lichwiarze ustawiali psy "w typie ras agresywnych". A może były to psy rasowe, hę?

Co do "pies o danych cechach bez papierka". Mielibyśmy wtedy miliony ras, bo nie tylko wygląd przesądza o rasie. Co z tchórzliwymi owczarkami (takich ostatni pełno), co z yorkami z niedorozwiniętą czaszką (zbyt małe, ale za to modne)? Takie psy, wg. Ciebie "rasowe", jeno wyglądają podobnie do jakiejś rasy. A kto niby ma sprawdzić tyłozgryz, wnętrostwo? No bo chyba nie taka bamato03...

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

adamus dla mnie to jest dosc proste...
Przeciez czesc hodowcow dba o dobor materialu i piekne, "wzorcowe" psy nadal by istnialy, a czesc by sie skundlila, tak jak sie kundla i teraz, w koncu te wszystkie podworkowe Burki skads sie wziely, kazdy z nich moglby byc oddzielna rasa ;) Czy to jakos zaszkodzilo psom rasowym?

Wiem, ze drepczemy w kolko od jakiegos czasu, dlatego juz chcialem odpuscic, ale rewolwer mnie znow sprowokowal ;) A niestety mam ta wade, ze lubie dyskutowac ;)

Jak pisalem, to wszystko kwestia podejscia hodowcy, mozna i bez rodowodu dbac o to, zeby miec dobre psy, jesli tylko sie chce. Oczywiscie jest spora szansa, ze osoby szukajace jak najtaniej dostana w efekcie kiepskiego psa (z punktu widzenia "rasowosci"), ale to ich wybor, moze im taki pies odpowiada...
Jak juz wczesniej w postach zostalo napisane, wsrod rodowodowych tez bywaja psy z wnetrem itd. (wskutek przekretow dzialaczy), pewnie jest ich mniej, ale to zadna gwarancja. Nie walkujmy juz tego 10 raz :)

Kto sie zna, komu zalezy, ten sobie znajdzie dobra hodowle (nie wazne czy z papierkiem) i wybierze sobie dobrego psa. Reszta tez kupi wedle uznania, trafi albo dobrze albo zle, kto wie, moze uda im sie kupic za grosze piekny okaz ;)

Co do znecania, to do walk byly przeciez uzywane rowniez psy z rodowodami... I jesli chodzi o rasy bojowe/agresywne, to pewnie jeszcze niektorym zdarza sie walczyc do tej pory... A przykrych sytuacji z udzialem psow z rodowodem niestety troche widzialem, wcale nie tak malo... Czesto z banalnej przyczyny - ludzie kupili psa i nie potrafili sobie z nim poradzic...
Moze przy sprzedazy psa za 4 tys. mozna by dorzucic szkolenie wlasciciela gratis ;)
Ja wciaz mowie, cena psa owszem, moze wplynac na jego traktowanie, ale nie jest gwarancja, moze odstraszy czesc potencjalnych nabywcow, ale miedzy bogatymi tez sa kanalie, wcale nie wiem, czy mniej niz miedzy biedniejszymi.
Na pewno najgorzej maja psy uznawane za agresywne, bo one, na swoje nieszczescie, ciesza sie wzieciem wsrod typow, ktorzy w wielu przypadkach nie beda ich rozpieszczac... Ale na to nic nie poradzisz. Bo jak juz pisalem, nawet jak nie bedzie hodowli bez rodowodow, to kolega kupi suke i pozniej sprzeda szczeniaki pozostalym, wiec psy i tak trafia gdzie maja trafic...
Kto chce miec psa, ten psa bedzie mial... Jak nie rasowego, to w typie, jak nie w typie, to kundla... Czy kundle zasluguja na gorszy los niz rasowe?
Jakis pies bedzie mial pecha trafic na pana-debila tak czy inaczej, nie jest to pocieszajaca mysl, ale nic z tym nie zrobisz. Mozesz dbac jedynie o swoje psy i ewentualnie starac sie zeby szczeniaki trafily w dobre rece, czego jednak nie zagwarantujesz.
Pozostaje nadal jednak pytanie... Czy patologia sa psy bez rodowodu, czy ludzie (nabywcy) bez mozgu?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dla każdego właściciela jego pies jest najlepszy, bo jego, bo to subiektywne odczucie.
Tylko gdy mówimy o rasowych to kto ma to rasowość stwierdzić ???
Ten co sprzedał ???? :)))))
Naganiacz który dostał na piwo ???? :)))))
No kto ????
Sam właściciel, bo on wie. Aha. super juz wszystko wiem z tej dyskusji.

Gdzie jest największa pewność przy zakupie psa, ze będzie odrobaczony i zaszczepiony ????? Tak statystycznie :)))
Oczywiście znajdzie się zaraz świr co zacznie śpiewać , ze znalazł się przypadek w okolicach Wąchocka, gdzie pies rodowodowy był zarobaczony. sensacja !!!! I to będzie ten upragniony mianownik do którego będzie można sprowadzić wszystkie hodowle rodowodowe.
A wszystkie patologie psów rodowodowych znikną jak będą one po 500 zł.
Za to te co bez papierka( takiego świstka dla głupków), są super :)))
Lokalni spece wszystko wiedzą :))))
Tak więc postuluję nie kupujcie z papierkiem słuchajcie bełkotu cygańskiego, tych wszystkich legend, a psa będziecie mieli championa:)))

Aha w Niemczech jest bardzo dużo psów wielorasowych, ale nikt się nie upiera, że to rasowce, taka różnica.
Według mnie psy się dzielą na rasowe, w typie i wielorasowe.
Zakup każdego z tych psów ma swoje wady i zalety, pomijając różnice w eksterierze psychice
I chodzi tylko o jasność spraw, a każdy niech sobie sam oceni co mu najlepiej pasuje

Radziłbym przeczytać pierwszy post w tym temacie jako ostrzeżenie.
Z naciskiem na "doświadczony hodowca", bo to chyba jest punkt zapalny w całej dyskusji

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

nie no, musze miec setnego posta.... ;P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Jezeli nie stac Cie na psa z rodowodem, nie stac Cie bedzie równiez na jego utrzymanie. Gdy uwazasz, ze sprostasz utrzymaniu psiaka, ale nie masz pieniedzy na zakup psa rasowego(rodowodowego), bo np, nie jestes w stanie wylozyc tyle pieniedzy za jednym razem, weż sobie kundelka ze schroniska. Nie daj zarabiac pseudohodowcy!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Dla każdego właściciela jego pies jest najlepszy, bo jego, bo to subiektywne odczucie."

Tak, jak ktos ma jednego pieska, to zawsze tak bedzie...

"Tylko gdy mówimy o rasowych to kto ma to rasowość stwierdzić ???
Ten co sprzedał ???? :)))))
Naganiacz który dostał na piwo ???? :)))))
No kto ????
Sam właściciel, bo on wie. Aha. super juz wszystko wiem z tej dyskusji."

Jak to swietnie, ze sam siebie zapytales, odpowiedziales i przytaknales :) Napisalem juz, ze jak ktos sie zna, to sobie psa bedzie potrafil wybrac. Jak sie nie zna, to trafi jak trafi albo zle albo dobrze i nad czym tu glowkowac?

A o doskonalosci psa z rodowodem zaswiadcza kto? Sedzia, ktory ocenia psa kolegi, a ten kolega na kolejnej wystawie ocenia jego psa? Super, tez juz wszystko wiem z tej dyskusji :>

"Oczywiście znajdzie się zaraz świr co zacznie śpiewać , ze znalazł się przypadek w okolicach Wąchocka, gdzie pies rodowodowy był zarobaczony. sensacja !!!! I to będzie ten upragniony mianownik do którego będzie można sprowadzić wszystkie hodowle rodowodowe."

Taa... swir sie znajdzie... Ja pier.... gosciu jakie ty masz mniemanie o sobie, to normalnie... czapki z glow... Upragniony mianownik, to wczesniej dalem link do artykulu... Jako znawca i czlowiek "ze srodowiska" moze powiesz mi, jak zostala sprawa rozwiazana i jak zwiazek ukaral owa pania? (nawet jesli dopiero po interwencji). Pokaz mi jakies przypadki, gdzie zwiazek ostro sie rozprawil z takimi praktykami... Bo przeciez to niemozliwe, zeby zwiazek tolerowal takie praktyki... Jak ty sprowadzasz do "upragnionego mianownika" wszystkie hodowle bez rodowodu, to nie ma nic w tym zlego... Przeciez oczywista oczywistosc, ze tak jest i basta.

"Lokalni spece wszystko wiedzą :))))"

Nie no... Jedynym lokalnym specem jestes ty :) Moge jakis namiar do tej wspanialej hodowli dostac? Zobacze osiagniecia, moze padne na kolana i zaplacze nad swoja mala wiara i oswiecony kupie psa? :> Chociaz pewnie za kare bede musial zaplacic nie 4, a 8 tys... ;> Jakos malo slysze o wspanialych lomzynskich hodowlach... a moze nie wiem co trace...

"Tak więc postuluję nie kupujcie z papierkiem słuchajcie bełkotu cygańskiego, tych wszystkich legend, a psa będziecie mieli championa:)))"

No tak, bo kazdy musi miec championa, to jedyny cel w jakim ludzie kupuja psy :) Kazdy skrycie marzy o tych wystawach, medalach... Slyszalem, ze ostatnio wielu lomzyniakow wpada z tego powodu w depresje...

"Aha w Niemczech jest bardzo dużo psów wielorasowych, ale nikt się nie upiera, że to rasowce, taka różnica."

A czy ja sie upieram? Z 10 razy napisalem, ze mi to lata, czy ktos nazwie tego psa kundlem, czy jak tam chce, dla mnie wazne jaki ten pies jest i mi to wystarcza...

"Według mnie psy się dzielą na rasowe, w typie i wielorasowe.
Zakup każdego z tych psów ma swoje wady i zalety, pomijając różnice w eksterierze psychice"

Tak, zakup kazdego z tych psow ma swoje wady i zalety. A miedzy rasowcem i psem w typie, przy dobrym wyborze/odrobinie szczescia moze nie byc wielkiej roznicy...
Zreszta czy rodowod zaswiadcza o tym, ze pies ma doskonala budowe i psychike? Przeciez mozna kupic psa z rodowodem, ktory pozniej ze wzgledu na swoje wady nie zostanie dopuszczony do dalszej hodowli... I co niby taka osoba ma powiedziec? Ze przeplacila pare razy, za to samo co moglaby miec bez papierka? Czy psy z rodowodem nie bywaja agresywne? Nie maja wad? Czy ktos im za to odbiera rodowody?

"I chodzi tylko o jasność spraw, a każdy niech sobie sam oceni co mu najlepiej pasuje"

Co tez postuluje juz od dluzszego czasu... Ale nie, wciaz bylo, ze psy bez rodowodu to jakas pomylka Pana Boga i kara za grzechy nasze, zlo wszelakie i pomiot Szatana... A ci, co je hoduja przekleci po wsze czasy beda...
Kazdy podejmuje decyzje indywidualnie i na wlasne konto. Jesli zdecyduje sie na zakup psa z hodowli, nie budzacej w zadnym wzgledzie zaufania, to moze sie przykro rozczarowac, chociaz jak sie ma pecha, to rozczarowac mozna sie wszedzie, z roznym prawdopodobienstwem. Mozemy uznac, ze doszlismy do wspolnego wniosku? Czy musze uznac, ze pies rodowodowy jest absolutnie i bezdyskusyjnie zawsze taki, jaki ma byc?

A co do koncowki, to po pierwsze nadal nie wiemy co to byl za hodowca, ale to tylko pomoglo zmieszac z blotem wszystkich jak leci...
Po drugie, podobno wpadki zdarzaja sie wszedzie i nie ma co robic afery? Jakos tak to szlo? ;)
Po trzecie, ja do dzis nie dowiedzialem sie, chocby w jakim wieku byl piesek i co to znaczy "okazalo sie, ze pies nie byl szczepiony"? Pani nie zapytala o to przy kupnie? Czy moze perfidny hodowca dal ksiazeczke szczepien, a w serii skomplikowanych badan ustalono, ze szczepionka nie zostala podana? Na co piesek byl chory i po jakim czasie to wylazlo? Bo autentycznie nie wiem jakie wnioski wyciagac z tego posta...
Mimo, ze wiekszosci poszlo bardzo dobrze i pieknie zjechali wszelkie mozliwe hodowle, tak z rozpedu i na zapas zapewne...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

dogerka pozwol, ze jednak sam bede decydowal, komu dam zarabiac...
I nie wiem naprawde, w czym sie rozni koszt utrzymania psa rodowodowego od kosztu utrzymania kundelka? Mozesz mi to wytlumaczyc?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Chodzi o koszt zakupu, a napisalam nie odnoszac sie do Ciebie, ale do wszystkich...taka forma wypowiedzi;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Aha, zapraszam tutaj: http://nieuczciwyhodowca.pl/
Ja jeszcze raz tylko wspomne, nie jest tak, ze kundelki sa gorsze od rodowodowych, ale nie dajmy zarabiac nieuczciwym pseudohodowcom!
Nie chce mi sie rowniez wierzyc, ze ten "doswiadczony hodowca" z pierwszego posta, rzeczywiscie takowy jest...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

o adamus zaczynasz osobiste wycieczki????!!!!!

smiechu warte!!!!
ja w przeciwienstwie do ciebie nie zamierzam sie "madrzyc" i obrazac ludzi tylko dlatego ze kupuja psa bez rodowodu.
to jakiego ktos kupuje psa zalezy tylko i wylacznie od tej osoby i ewentualnie od zasobnosci portfela na ten jednorazowy zakup-co jednak nie oznacza -tak jak ty do tego podchodzisz-ze ten pies bedzie gorzej traktowany!!!!

no ale ty wiesz lepiej!!!!!

nie wylapuj z moich odpowiedzi slow i nie przekrecaj ani nie dodawaj niczego.nie jestem ani hodowca ani znawca psow-nie zamierzam sie tez wypowiadac na temat wad rozwojowych czy tez w psychice psow-obojetnie czy sa to psy z rodowodem czy tez te w "typie rasy".

zastanawiajaca jest ta "nagonka" i obrazanie ludzi tylko dlatego ze zdecydowali sie na kupno psa bez tego jakze waznego dla ciebie rodowodu!!!!!

jesli ktos jest milosnikiem zwierzat wezmie badz kupi sobie psa takiego jaki mu odpowiada i bedzie mu obojetne czy ten pies ma rodowod czy tez nie!!!
jesli ktos jest milosnikiem i pasjonata i ma zapal wezmie psa z rodowodem i bedzie jezdzil z nim na wystawy!!!!

sa tez i tacy jak ktos juz wczesniej napisal co kupuja psy z rodowodem tylko po to by pokazac swoj snobizm i to ze ich na takiego psa stac-tylko co z tego jesli ten pies bedzie zaniedbany!!!

tak jak Dran wczesniej napisal-pojechaliscie po wszystkich hodowcach psow bez papierow ale to ze pomiedzy nimi sa tacy i tacy to was/ciebie nie interesuje.
problem polega na tym ze wsrod hodowcow psow z papierami tez sa rozni ludzie i niestety takie psy tez nie beda bez wad!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

a co do mieszancow w Niemczech to owszem jak najbardziej rewolwer ma racje .......z mala poprawka-za te mieszance w Niemczech tez sie placi!!!

oczywiscie nie wszyscy chca pieniadze za szczeniaki z mieszanego miotu ale jest bardzo wiele ludzi ktorzy chca po 50 czasami do 200 euro za takiego psiaka.
wystarczy wejsc na pierwszy lepszy portal o zwierzetach-kupie-sprzedam.......

tylko ze u nas powiecie o takim psie kundel i zrobicie nagonke na te osobe ktora go kupila i na te ktora osmiela sie sprzedawac takiego psa!!!!

tam to jest normalna rzecz i nikt nie krytykuje nikogo bo wydal na psa z "pseudo hodowli."
pieski sa zaszczepione,odrobaczone z aktualnymi ksiazeczkami zdrowia.

wybor pozostawia sie ludziom-kto chce psa z rodowodem i drzewkiem zaplaci np. 1000 euro- kto nie ma tyle badz nie chce tyle wydac wezmie badz kupi za 150-300 euro.

ale i jedni i drudzy staraja sie uszanowac decyzje drugiego nawet jesli maja odmienne zdania!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ta rozmowa nie ma sensu. Niestety sa dwie strony, a niektorzy nie umieja czytac wypowiedzi innych. Łomżyniacy nadal beda sadzic, iz posiadanie psa rasowego, czyli z rodowodem to snobizm i nadal beda wspierac rozmnazaczy. Niestety...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

mysle ze powinnas rowniez nie wyrywac jednego zdania z calego ciagu bo to swiadczy wlasnie o tym ze nie czytasz z uwaga.

nikt nie mowi ze wszyscy posiadajacy psy z rodowodem to snoby...-niestety sa i tacy wsrod was ktorzy kupuja takiego psa po to tylko by pokazac ze ich na to stac a zwierze jako takie ich malo obchodzi.
i siedzi sobie taki rasowy z rodowodem np.owczarek sam godzinami w domu-mieszkaniu i demoluje co sie da a potem po kilku godzinach dostaje bure od pana ktory wrocil do domu .

takie przyklady mozna by wyliczac w obie strony godzinami..............

oczywiscie ze ten temat bedzie sie ciagna i ciagna-zawsze znajda sie glosy za i przeciw.

zastanawiajace jest tylko to dlaczego padaja tu takie lekko obrazliwe opinie na temat tych ktorzy nie maja psa z rodowodem.........

niestety...............dla mnie swiadczy to tylko o braku szacunku w stosunku do drugiego czlowieka i jego wolnosci wyboru-obojetnie z jakich powodow dokonal tego wyboru.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

bamato03: jeżeli w ogóle padają tu jakieś obraźliwe opinie to na pewno nie pod adresem posiadaczy kundelków (sam nim jestem i bym się obraził). Jeżeli już, to może pod adresem nieuczciwych "hodowców" - chociaż ja tu nic obraźliwego nie widzę.
Każdy ma swoje zdanie. Ta dyskusja (może przeczyta ją ktoś chcący kupić psa) ma na celu pokazanie ludziom czy różni się hodowla od rozmnażalni. I czym różni się "mieć yorka" od mieć kundelka, który wygląda (na pierwszy rzut oka) jak york.
Pies to nie zabawka i musi kosztować, chociaż rację ma Dran pisząc, że rynek sam to wyreguluje i znajdą się oszuści wkręcający potencjalnych nabywców.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

adamus poza faktem, ze nie ujalbym tego dokladnie w ten sposob :)

Ktos kto sprzedaje psa bez rodowodu nie jest dla mnie oszustem, dopoki nie przekonuje nabywcy, ze pies taki papierek posiada itd. Watpie, zeby ktos nie zdawal sobie sprawy, ze istnieje cos takiego jak psy rodowodowe. Raczej kazdy z pelna swiadomoscia kupuje psa, wie ze nie ma rodowodu. Jesli warunki odpowiadaja obu stronom, to nie ma mowy o oszustwie...
Oszustem moze byc ktos, kto twierdzi ze pies jest szczepiony, jesli nie jest, ze jest zdrowy, wiedzac ze jest chory, ze nie posiada dyskwalifikujacych wad, jesli je posiada itp itd. To wszystko jest oszustwo, tacy hodowcy sie trafiaja, takich faktycznie nalezy pietnowac, jak wszystkich innych oszustow.

Co do kosztow, oczywiscie ze pies musi kosztowac, jesli nie ma to byc jakis zabiedzony, zmaltretowany nieszczesnik, w koncu nie zyje powietrzem...
Ale juz to, czy musi kosztowac 4 tys, czy moze np. tysiac lub 500 zl, to juz kwestia dyskusyjna. W sumie to nieco dziwne, ze psy kosztuja u nas tyle samo co w bogatszych krajach UE, gdzie utrzymanie jest o wiele drozsze...
Zreszta jak rasa staje sie popularniejsza i jest wiecej hodowli, to nagle ta sama rasa jest sprzedawana o polowe taniej i jakos nadal psy zyja i maja sie dobrze :) Dlatego ja wcale nie potepiam dzialania rynku, a jesli ktos chcialby go ignorowac, to nieuchronnie bedzie to prowadzic do frustracji :)

Ja tego autentycznie nie rozumiem... Sa ludzie ktorzy kupuja psy z rodowodem, sa tacy co kupuja bez, sa i tacy ktorzy biora sobie kundelka za darmo... Kazda z tych osob ma swoje powody i potrzeby, po co pluc na siebie?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

tylko czy jest chociaz jeden uczciwy rozmnazacz??? napewno nie:) !!!przynajmniej ja takiego nie znam,a znam sie troche na tym,tylko troche:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

owszem adamus padaja tu lekko obrazliwe opinie-powterzam lekko!!!
samo to stwierdzenie ze jak kogos nie stac na psa z rodowodem to niech wcale psa nie kupuje jest moim zdaniem juz lekko obrazliwe.

niestety nie kazdego stac na psa z rodowodem-to nie znaczy jednak ze ten ktos bedzie gorszym "panem" i nie bedzie o psa dbal.
ja nie mam zadnego psa ale znam wielu milosnikow psow (maja pieski bez rodowodu) i wielu milosnikow-pasjonatow(pieski z rod.) i musze powiedziec ze wszystkie psiaki maja super domy i sa kochane tak samo przez swoich wlascicieli.

owszem moze i wielu przeczyta to co tu piszemy-to nie zmieni jednak faktu ze nie wszyscy hodowcy-i ci "prawdziwi" i ci "pseudo"--podchodza do tego tak jak bysmy my tego chcieli i niestety do takich sytuacji jak w pierwszym poscie bedzie zawsze dochodzilo ze zwyklej wiary w uczciwosc drugiego czlowieka i naiwnosci ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

tylko czy jest chociaz jeden uczciwy rozmnazacz??? napewno nie:) !!!

No i podsumowal cala dyskusje... Tyle wlasnie z calej tej pisaniny... 2010 dobrze ze znasz sie tylko troche... Zadziwia mnie latwosc oceniania ludzi u niektorych, chodzace idealy...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ech...bez sensu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

bez sensu Ech...:):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Lomza miastem Czeczenow i bezpanskich bezrodowodowych psow :) ale to nie ich wina:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Wiem wiem, ty wolalbys rasistow i rasowcow :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

2010, :)
Kurde, to nie jest tak jak myslicie, tu chodzi tylko o to, aby nie wspierac ludzi, ktorzy nie znaja sie na hodowaniu psow!Prawdziwi hodowcy naprawde staraja sie, to ich pasja i zycie. Wyjezdzaja za granice w poszukiwaniu ciekawych i nowych pul genowych, aby wprowadzic "cos" innego do linii psow z naszego kraju. Straja sie jak moga ulepszac rase, a nie kryc kim popadnie, aby wiecej psow do sprzedania, wiecej kasy itd.
Dlatego tez, zrozumcie, te psy sa takie drogie. Wystawy tez kosztuja, dojazdy, szkolenie, nalezyta opieka nad suka i szczenietami, szczepienia, odrobaczenie, sprawy papierkowe, a takze wszelakie badania. Niektore tez trzeba wykonywac za granica, bo w PL nie ma takich mozliwosci... Tacy hodowcy sa godni i moga byc nazywani hodowcami psow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

to i tak do nich nie dotrze:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Odezwal sie ten, co wszystko w lot pojmuje... A juz laczenie dyskusji o psach, z problemem uchodzcow dobitnie pokazuje horyzonty myslowe...

dogerka moge sie zgodzic z ta definicja, tylko ilu hodowcow tak robi? Wiekszosc czeka na gotowe i tez kryje czym popadnie (byle z papierami), bo tak jest najprosciej. Wiec kogo w koncu mozna nazwac hodowca, a kogo nie?

Dla mnie np. jak ktos ma 1, czy 2 suki i tylko kryje je przez pare lat roznymi psami, to w zasadzie taki sam rozmnazacz, tyle ze z papierkiem, bo nie oszukujmy sie, o jakim ulepszaniu rasy moze byc tu mowa?

Mam nadzieje, ze 2010 wskaze mi jakies hodowle z prawdziwego zdarzenia w Lomzy? Czy tylko tu sobie teoretyzujemy?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Dla mnie np. jak ktos ma 1, czy 2 suki i tylko kryje je przez pare lat roznymi psami, to w zasadzie taki sam rozmnazacz, tyle ze z papierkiem, bo nie oszukujmy sie, o jakim ulepszaniu rasy moze byc tu mowa? "
-z tego co widze to nie masz zielonego pojecia o hodowli psow!!!
Oczywiscie rasowych:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Dla mnie np. jak ktos ma 1, czy 2 suki i tylko kryje je przez pare lat roznymi psami, to w zasadzie taki sam rozmnazacz, tyle ze z papierkiem, bo nie oszukujmy sie, o jakim ulepszaniu rasy moze byc tu mowa? "
-z tego co widze to nie masz zielonego pojecia o hodowli psow!!!
Oczywiscie rasowych:) - zastanow sie nad tym zanim cos napiszesz:):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Dla mnie np. jak ktos ma 1, czy 2 suki i tylko kryje je przez pare lat roznymi psami, to w zasadzie taki sam rozmnazacz, tyle ze z papierkiem, bo nie oszukujmy sie, o jakim ulepszaniu rasy moze byc tu mowa? "
-z tego co widze to nie masz zielonego pojecia o hodowli psow!!!
Oczywiscie rasowych:) - zastanow sie nad tym zanim cos napiszesz:):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Mam nadzieje, ze 2010 wskaze mi jakies hodowle z prawdziwego zdarzenia w Lomzy? Czy tylko tu sobie teoretyzujemy?" ----- jesli masz tyle do powiedzenia w tym temacie to powinienes wiedziec ,ze w Łomzy i takowe sie znajdują :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"-z tego co widze to nie masz zielonego pojecia o hodowli psow!!!
Oczywiscie rasowych:) - zastanow sie nad tym zanim cos napiszesz:):):)"

Naprawde twoje przemyslenia w tym temacie sa dla mnie bardzo wartosciowe :) Tyle konkretow podajesz...
Chyba mylisz hodowle, w kontekscie ulepszania rasy, z posiadaniem rasowego pieska...
Jesli nie potrafisz podac zadnych argumentow, to nie wiem po co w ogole zabierasz glos? Bo naprawde niewiele wnosisz do dyskusji, poza wtracaniem jakichs "madrych" uwag... Jakos nie pokazales, zebys sam sie znal do tej pory...

Zastanow sie jakie efekty osiagneliby np. tworcy danej rasy, gdyby mieli 2 pieski, ktore hodowaliby od urodzenia do samego konca... Moze rasa powstalaby w wyniku przekazywania zapiskow hodowlanych z dziada pradziada? :> Moze wytlumacz jak wedlug ciebie wyglada ulepszanie rasy w takim razie? :>

"jesli masz tyle do powiedzenia w tym temacie to powinienes wiedziec ,ze w Łomzy i takowe sie znajdują :)"

No wiec potrafisz mi jakies wskazac czy nie? Bo wciaz walisz ogolniki, nie piszac nic konkretnego... Skoro pytam, to widocznie chcialbym sie dowiedziec... A mam prawo nie wiedziec, bo nie zajmuje sie tym tematem juz ladnych pare lat. Najwyrazniej jednak nie znalazles zadnych godnych wskazania? :>




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

:>" Moze wytlumacz jak wedlug ciebie wyglada ulepszanie rasy w takim razie? ":> ulepszanie Rasy to nie tylko ulepszanie eksterieru, ale także zdrowie i przydatność użytkowa Hodowanie na kilku sukach daje wieksza możliwość kontynuacji różnych linii hodowlanych, daje dużo nauki odnoście odpowiednich kojarzeń, pozwala prowadzić odpowiednie selekcje itd ale i na 2 sukach mozna odniesc sukcesy hodowlane pod warunkiem ze to sa suki dobre jakosciowo.dobra suka to podstawa hodowli , myślę, że hodowla powinna mieć podłoże hobbystyczne ale podstawą hodowli to sama z siebie KYNOLOGA, a założenie hodowli w stosunku kynologicznym to dążenie do uzyskania bądź podtrzymania wzorca rasy. Hodowla to selekcja "słabych" osobników oraz dobór reproduktora, który pozwoli poprawić eksterier, psychikę oraz zdolność do przekazywania zdrowego potomstwa. Każda rasa ma swój klub, którego zadaniem jest kierowanie hodowlami pod względem odpowiednich regulaminów do , których hodowcy powinni sie dostosować lub przy braku możliwości zrezygnować z odpowiedzialnego hobby jakim jest hodowla ( można zbierać np znaczki ).:):) Każdy hodowca posiadając w swej hodowli suki hodowlane nie jest w stanie zagwarantować wszystkim tzw. emerytury - podstawą jest znalezienie odpowiedniego domu dla swoich zwierząt nie ważne czy są to szczeniaki czy zasłużone suki. Co do tzw. producentów - nie można tego dzielić na hodowców, którzy mają kilkanaście suk , a na takich co kryją ciągle swoje suki swymi kiepskimi pseudoreproduktorami. Polska to kraj gdzie większość hodowców działa na zasadach producentów. Otóż hodowca który ma nawet te kilkanaście suk nie jest dla mnie producentem,jeśli:
-jego zwierzęta biorą,lub brały udział w wystawach i nie bylo to minimum potrzebne do hodowli
-psy mają godziwe warunki bytowe
-na wystawach są zadbane
-nie kryje pierwszym lepszym reproduktorem,byle taniej i byle tylko były szczeniaki,nieważne jakie,byle dużo
-nie sprzedaje tych psów po giełdach ,przed wystawami,oszykując przy tym ludzi,wciskając im kawalki, jakiż to okaz ten ktoś ma szansę nabyć.
Produsent to taki ktoś kto przeczy temu wszystkiemu co napisałem powyżej.

Ogólnie hodowla jest bardzo drogim hobby (patrząc pod względem kynologicznym ) i jeżeli kiedyś nie będzie mnie stać hodować tą rasę to po prostu zrezygnuje dla dobra rasy. pozostawianie starszych suk w hodowli to nie kwestia czy stać czy nie stać na jej np wyżywienie. Podam przykład hodowli na 4 sukach - w jednym roku rodzą jeden miot gdyby zostawić po nich po jednej suce ( np. lepszej eksterierowo, a to jest kynologia ) po 2 latach mamy 8 suk hodowlanych itd. jaka ilość emerytów będzie po 10 latach hodowania w tej hodowli? Takie hodowle nie mogą prosperować bo staną się z nich lisiarnie. Problem jest wtedy, gdy ktoś hoduje na słabym materiale i zostawia słaby materiał do dalszej hodowli - u niego będzie lisiarnia szybciej niż jakakolwiek suka dożyje emerytury. Znalezienie dla emerytki domu powinno być podstawą dobrego kynologa i nie wynika to z jego braku "serca" tylko z "kolei rzeczy" co do łomzynskich hodowli mozna je policzyc na palcach 1 reki ale z calkiem wysokimi osiagnieciami są to Hodowla "Magna" ," NORSŁAW RAMOTTO ","EURO",Z KRAINY NARWI"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

O, w koncu jakies konkrety.

""Dla mnie np. jak ktos ma 1, czy 2 suki i tylko kryje je przez pare lat roznymi psami, to w zasadzie taki sam rozmnazacz, tyle ze z papierkiem, bo nie oszukujmy sie, o jakim ulepszaniu rasy moze byc tu mowa? "

-z tego co widze to nie masz zielonego pojecia o hodowli psow!!!
Oczywiscie rasowych:) - zastanow sie nad tym zanim cos napiszesz:):):)"

Bardzo ciekawe, bo najpierw wrzucasz mi, ze nie mam pojecia o hodowli, a pozniej w zasadzie potwierdzasz to co napisalem...

Majac 1 czy 2 te same suki przez iles lat i tylko zmieniajac ojca szczeniat hodowla w zasadzie bardziej podtrzymuje rase, niz ja ulepsza... A to akurat moze i tez jest potrzebne, ale na pewno nie daje takich efektow jakie hodowla powinna przyniesc (w rozsadnym czasie). Postep uzyskuje sie przede wszystkim z pokolenia na pokolenie. Wiec trzymanie 1 pieska cale zycie i tylko sprzedawanie kolejnych miotow niezbyt pokrywa sie z celami hodowli... A to, ze material genetyczny powinien byc coraz lepszej jakosci, to wydawalo mi sie sprawa oczywista.

Tak samo fakt koniecznosci wymiany materialu genetycznego i tym samym rezygnacja z trzymania psa od urodzenia do smierci. Jesli ktos jest hodowca z zamilowania, a nie posiadaczem psa, to nie moze sobie pozwolic na taki luksus i trzymac psiaka, co zreszta wielu osobom nie bedzie odpowiadac i dlatego tez nie zamierzam sie juz sam zajmowac hodowla. Posiadacz pieska, a hodowca to nie to samo.

Wiec gdzie niby potwierdza sie twoja opinia, ze nie mam pojecia o hodowli psow? :>

I dzieki za wskazanie hodowli, ktore uwazasz za dobre ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ewentualnie, moge sie zgodzic co do jednej hodowli polecanej...ewentualnie...
Przeciez mozna byc i hodowca i wlascicielem pieskow... Dlatego uwazaz, ze hodowca, to czlowiek, ktory po pierwsze ma wiedze(!), po drugie, kocha swoje psy jak normalny wlasciciel, po trzecie musi miec na to warunki... Niestety ciezko znalezc takich ludzi, dlatego ciezko znalezc dobrego hodowce... ale sa takie;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

dogerka jesli mowimy o nastawieniu typowo na hodowle, to tak jak 2010 sam napisal, chcac byc jednoczesnie wlascicielem i trzymac wszystkie psy przez cale zycie, po paru latach nie byloby ich gdzie miescic...

Nie wiem co rozumiesz przez "kocha swoje psy jak normalny wlasciciel"... Trudno mi sobie wyobrazic, zeby hodowca mial zostac ktos, kto psow nie lubi. Natomiast hodowca musi sie liczyc z koniecznoscia sprzedania psa.

Dla jasnosci, nie mam absolutnie nic przeciwko ludziom posiadajacym 1-2 psy i sprzedajacym szczeniaki, natomiast nie jest to na pewno podejscie czysto hodowlane. Hodowca musi sobie wyznaczac jakies cele, wiedziec co chce osiagnac i odpowiednio do tego dobierac psy, niestety nie ma miejsca na sentymenty. Chcialbym tylko pokazac, ze zaleznie od przyjetej definicji prawie kazdego hodowce mozna nazwac "pseudo", bo ten ma za malo psow, ten za duzo, ten nie poprawia ich cech, ten za malo wystawia, ten ma zle warunki, ten liczy tylko kase, ten sprzedaje szczeniaki w bramie na wystawach, a tamten nie kocha pieskow...

Dlatego tez, zastanawia mnie ile osob tutaj tak ostro osadzajacych innych, faktycznie zna sie na hodowli i jej realiach i ma w tym doswiadczenie?

Mam wrazenie, ze w tej chwili kazdy tutaj tworzy swoje prywatne definicje hodowcy, na podstawie swoich wyobrazen. Kazdy hodowca ma wlasna wizje i dlatego dla mnie niepowazne jest oceniania "ten jest prawdziwym hodowca", "ten nie jest". Dla mnie jedyne czego nie toleruje, to trzymanie psow w warunkach, ktore ocieraja sie o znecanie i nie zapewnianie im nalezytej opieki. A jesli warunki sa dobre, to nie interesuje mnie, kto w jaki sposob chce ta hodowle prowadzic.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

A dla mnie nietolerowane powinno byc np. sprzedawianie psow z jednego miotu do wyboru z rodowodem lub bez jak to robia niektore "hodowe" z naszych okolic...
Sluchaj, da sie i miec wiele psow i prowadzic hodowle i wcale nie trzeba sie pozbywac sedziwych juz psow. To jest dla mnie wlasnie hodowca kochajacy swe psy, no i jeszcze dodam to co ty na koncu.
Tak sie sklada, ze psy to prawie cale moje zycie(studia, praca, zajecia dodatkowe po studiach, pasja) i choc nie jestem hodowca, wspolpracuje z nimi, znam ich wielu i sie z nimi koleguje. Dlatego tez tak bronie hodowcow znajacych sie na rzeczy, anie moge zniesc rozmnazalni. Boje sie po prostu co to bedzie za parenascie lat w naszym kraju. Po co rozmnazac bezsensownie???I tak do schronisk trafia duzo psow, nawet tych z rodami, ale wiekszosc to jednak typy rasy/miksy i choc wszystkie sa wspaniale, to skazane na takie bezsensowne zycie wlasnie przez takich ludzi-rozmnazajacych je i nabywcow, ktorzy chca miec pieska, a pozniej znow je rozmnazaja itd.
Tak samo nie kazdy pies z rodowodem nadaje sie do dalszej hodowli. Niektorym wydaje sie, ze jak kupi psa z papierami, to za niedlugo bedzie mial szcezniaki i mu sie wszystko zwroci- to tez bezmylne postepowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nie nie, nie przez hodowcow, tylko przez to w jaki sposob traktujemy zwierzeta jako spoleczenstwo, jakie mamy normy i prawo w tym zakresie.
Nie mozna winic hodowcy za to, co czlowiek, ktory kupil od niego psa, ostatecznie z nim zrobil... Trzeba edukowac ludzi i tak tworzyc i egzekwowac prawo, zeby przypadkow znecania sie nad zwierzetami bylo jak najmniej. Stosowanie bariery finansowej, to nie jest metoda.
Jak zmniejszysz ilosc wypadkow drogowych? Podniesiesz 3x cene samochodow? To nie ma sensu... Pewnie, jak bedzie mniej psow, to i mniej bedzie w statystyce tych bezpanskich, czy maltretowanych, tylko to nie jest rozwiazanie.

"Sluchaj, da sie i miec wiele psow i prowadzic hodowle i wcale nie trzeba sie pozbywac sedziwych juz psow. To jest dla mnie wlasnie hodowca kochajacy swe psy"

No to wezmy przyklad. Hodowla 4 suki, 2 psy. W ciagu roku 4 mioty. Z kazdego zostawiasz sobie najlepsza suczke, no i zalozmy 1 psiaka rocznie, czyli 5 nowych szczeniakow w roku. Dlugosc zycia psa przyjmijmy dla ulatwienia 15 lat. Ile masz psow po 10 latach? 56? Zostawiajac tylko suczki i tak masz 46 sztuk A to wszystko liczac tylko linie hodowlana, oparta na psach ktore juz posiadasz. A skad brac swieze geny? Powaznie, w jaki sposob to sie da zrobic wedlug Ciebie?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Racja racja ztym prawem i swiadomoscia;) Ale pseudohodowcy na tym wlasnie bazuja. Wiesz jak ciezko jest otrzymac psa od prawdziwego hodowcy???
A czy z kazdego miotu trzeba zostawic sobie suczke???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

"Wiesz jak ciezko jest otrzymac psa od prawdziwego hodowcy???"---mozna otrzymac:) "na warunkach hodowlanych" :) nawet najlepsze hodowle na świecie tak robia.jest sie wtedy "podhodowcą"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

mi sie trafil dobry piesek od hodowcy z okolic :)
pewnie kazdy bral numer z bialego domu na trasie sniadowo lomza

nie raz blizny!
ale nigdy pęknięcie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

No szczerze nie widzialem, zeby byl problem z kupieniem psa z rodowodem... Nikt mnie nigdy nie sprawdzal, jakie mam warunki ani nie robil mi testow, czy nie jestem agresywnym psycholem i nie bede katowal psa...
Wrecz tak jak przytoczylem gdzies historyjke jak wygladaja rozmowy, wlasciciel niby pyta, czy bedzie mogl sie o psa dowiadywac albo odwiedzic i kontakt sie urywa. Raz mialem przypadek, ze zmienila sie sytuacja i po tygodniu wyszlo, ze jednak pies nie zostanie u mnie. Piewsza rzecz telefon do wlasciciela, czy chce go odkupic z powrotem, zeby nie szedl niewiadomo gdzie... nie, nie chce...

Czy z kazdego miotu trzeba sobie zostawic suczke? W praktyce nie z kazdego, ale trzeba dbac o wymiane materialu genetycznego, albo hodowla stoi w miejscu. Tak czy inaczej przez pare lat z kilku psow zrobi sie kilkanascie. To jak wyglada modelowa hodowla wedlug Ciebie? Ile sztuk mniej wiecej, jaka strategia rozmnazania/doboru?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ja juz pisalam jak powinna moim zdaniem wygladac hodowla...
W moich rasach nie jest latwo dostac psa-oczywiscie z tych najlepszych hodowli. Jezeli bierzesz psa z miotu typowo do pracy, hodowca chce miec pewnosc, ze pies bedzie pracowal...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

No napisalas, ale ciekawi mnie jak wedlug Ciebie polaczyc te 2 rzeczy, ktore wymienilas, czyli milosc do psow w sensie zostawiania ich sobie, z ciaglym ulepszaniem rasy?

Co do tej pracy, no zalezy od rasy, nie kazdy pies powinien biegac w zaprzegu itp. wiec ciezko stawiac jakies wymagania nabywcy. Poza tym moze czolowka najlepszych moze sobie na to pozwolic, ale nie wiekszosc hodowli.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Kurcze, czytam i czytam. Ciekawy temat, ciekawa i RZECZOWa dyskusja. Podbijam temat. Mało tu na forum rzeczowych dyskusji.
Zastanawiam się nad psiakiem. Poważnie. Mam swoje wnioski. Są tu cenne rady. Na co zwrócić uwagę przy zakupie psa....itp itd. Super temat.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Panie Norbercie z hodowli Ramotto - baaardzo proszę o aktualizację Pana strony!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

a czym się różni rodowód Związku Kynologicznego od rodowodu wydawanego przez SPPR?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Rodowody wydawane przez SPPR to? Nawet nie wiem co napisać, żeby było ładnie. Ja wystawiam ładniejsze rodowody :)
Ale: skoro ludzie mają z tego dobrą zabawę, to czemu nie? Dopóki nie będą wykorzystywać tych "rodowodów" do oszustw.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Adamus tyle że pojawiają się ogłoszenia z informacją PIES Z RODOWODEM a jak co do czego dochodzi to właśnie jest to rodowód sppr i cena 3krotnie niższa niż te z rofowodem FCI.

czy gdzieś w okolicy są prawdziwe hodowle małych psów typu pudel miniatura czy shihtzu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

A po co Ci w okolicy? Ludzie po psy jeżdżą za granicę. A są tacy, co na inne kontynenty :) Nie zapominaj też, że w schronisku jest masa piesków lepszych, ładniejszych i ważniejszych od tych rasowych.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt otworzyła furtkę oszustom i pozwala zarabiać jeszcze więcej niż dotychczas. Kiedyś było jasne - pies miał rodowód lub nie, dziś byle kto może założyć "hodowlę", zgłosić się np do takiego SPPR i zamiast sprzedawać psy w typie za 300 zł, sprzedają za 600. Biedny nabywca, który nie musi być przecież obeznany w temacie kupuje psa w dobrej wierze, z "rodowodem", tylko że ten rodowód to świstek bez żadnej wartości, drukowany na domowej drukarce. Wyglądają mniej więcej tak: http://img441.imageshack.us/img441/1310/ami1s.jpg
Nieodgadnioną zagadką dla mnie jest sens wydawania takiego papieru.
Pierwszy z brzega temat: http://www.dogomania.pl/forum/threads/235641-Rodowody-stowarzysze%C5%84-powsta%C5%82ych-po-01-2012

Podsumowując, jeśli nie chcesz zagłębiać się w tematy hodowlane, prawne itd. - kup psa z hodowli należącej do stowarzyszenia powstałego przed 2012 rokiem, np ZKwP lub PKPR. Jeśli planujesz wystawy to i tak musisz się zagłębić, bo np. ZKwP nie honoruje rodowodów PKPR. Na ich stronach znajdziesz adresy hodowli w całej Polsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

niestety ,obawiam sie ze w naszej okolicy nie ma zadnej hodowli tych ras ,ktore cie interesuja zarejestrowanych w ZKwP.jesli tylko pieski tej rasy cie interesuja ,to musisz szukac dalej od nas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Adamus ze względu na alergię musimy mieć psa z włosem nie typową sierścią. Gdyby nie to na bank byśmy jakiegoś ze schroniska przygarnęli. A co do wyjazdu gdzieś daleko to niestety odpada, nie jestem na tyle mobilna i musi być jak najbliżej się da. Nie planuję wystaw ani dalszego rozmnażania psiaka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Hodowle sznaucerów miniaturowychw naszej okolicy znajdziesz tu:
http://www.zkwp.bialystok.pl/hodowle.sznaucery.html
yorkshire terrierów:
http://www.zkwp.bialystok.pl/hodowle.teriery.html
maltańczyki, grzywacze chińskie:
http://www.zkwp.bialystok.pl/hodowle.szpice.html

Pewnie hodowli jest i więcej, najlepiej zadzwonić do ZKwP, nie wiem czy na bieżąco aktualizują swoją stronę.
A na co dokładnie jest alergia? I czy została potwierdzona przez alergologa? Dobrze jest wcześniej pojechać i spędzić trochę czasu z psem, sprawdzić reakcję organizmu. Nawet pies z typowym włosem może wywołać reakcję alergiczną.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

dzięki za pomoc, będę szperać i dzwonić.
A alergia na sierść psa i kota, potwierdzona testami alergologicznymi (problemy skórne i katar)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Witam , rozpoczynam ten temat tylko po to aby ostrzec przyszłych nabywców psów od tego pseudo hodowcy. zakupiłam ostatnio psa u tego Pana który zdechł mi po 2 dniach od kupna. W JEGO "HODOWLI" PANUJE KWARANTANNA PARWOWIROZY i sprzedaje zarażone szczeniaki. ja swojego przywiozłam chorego stamtąd !!! matki szczeniaków są osłabione ponieważ są dopuszczane do psów przy każdej ruji.

HODOWCA NIE LICZY SIĘ Z CIERPIENIEM TYCH BEZBRONNYCH ZWIERZĄT , PATRZY TYLKO NA ZYSKI !!!

Ostrzegam przyszłych właścicieli szczeniaków !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Nie ostrzegaj, tylko zgłoś na policji łamanie ustawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

sylwula13 to dlaczego kupiłaś szczeniaka z psudo, tym bardziej, jeśli wiedziałaś jak wykorzystywane są suczki.
A sprawę jak radzi aniag78 zgłoś na policję,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

nie wiedziałam ze trafiłam akurat do takiej hodowli , a jak psa kupiłam to było już po fakcie :(

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Pies z hodowli ma rodowód, udokumentowane pochodzenie przodków. Właściciel ma zarejestrowaną hodowlę. W Polsce w Związku Kynologicznym. Inne jak np. stowarzyszenie psów i kotów rasowych to już nie są prawdziwe hodowle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

miał rodowód jakiś wewnętrzy , a przeciez jakbym wiedziała ze kupei psa z choroba to bym nawet tam nie jechała
można nasłac jakąs kontrole na tego Pana ?

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Eh... no właśnie, nie każdy wie. Nie ma wewnętrznych rodowodów.
Można zgłosić na policję. Najlepiej, żebyś miała jeszcze opinię od weterynarza o psie, którego kupiłaś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

opinii nie mam ale w każdej chwilli moge mieć . i faktury z leczenia szczeniaka .

a można gdzieś to zglosić do jakiejś fundacji czy coś takiego żeby zajęli się ta "hodowlą" od środka ? dzwoniłam juz do dwóch ale niestety nie mogą mi pomóc

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Masz jakiś dowód zakupu? Nawet sms, w którym będzie podana cena psa. Obecnie jest zakaz sprzedawania psów i kotów z niezarejestrowanych hodowli, także jeśli sprzedawca wydrukował tylko papierek na drukarce możesz zgłosić na policji łamanie ustawy o ochronie praw zwierząt. Możesz także powiadomić obrońcę praw konsumenta, jakby nie patrzeć kupiłaś "wadliwy towar". Możesz na mnożarnię nasłać inspekcję weterynaryjną i urząd skarbowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Najlepiej, żeby interwencji podjęła się organizacja pro - zwierzęca. W naszym rejonie nie ma niestety odpowiedniej.
Niedawno psudohodowlę rozbiła Fundacja Mondo Cane :
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.710559592328075.1073741848.393406377376733&type=3

Niestety winę w istnienie takich miejsc ponoszą również ludzie, którzy kupują stamtąd szczeniaczki. Bo chcą taniego pieska i rodowód nie potrzebny.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

kontaktowałam się już z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii ale niestety oni nie moga mi pomóc ze względu na to iż oni nie zajmują się chorobami panującymi w hodowlach , jedynie warunkami w jakich przetrzymywane są zwierzaki .

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

A jakie są tam warunki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

hmm cięzko powiedzieć bo PAn pokazał mi psa i suke (rodziców) , suka była przy budzie , pies w kojcu . zwierzęta moga być na uwięzi tylko 12 h. a nie wierze w to ze on na noc je puszcza !!

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

sylwula13

zauważ, ze dużo wcześniej ktoś bębnił na alarm, szkoda, ze znajdują się jeszcze takie osoby jak ty, co dają się naciągnąć.
Fajnie jest , ze znalazłaś ten stary temat, tylko szkoda, ze go nie znalazłaś przed zakupem psa.
Przed jakimkolwiek zakupem, a zwierzaka w szczególności warto się zastanowić , poczytać, przemyśleć , przygotować się.

Jest przykre, że psiak padł, ale może (na pocieszenie ) uniknęłaś kilku lat kłopotów, leczenia, podtrzymywania przy życiu i patrzenia jak wyrasta chore, niedorozwinięte w pełni zwierzę.
Interesuje cię jakaś rasa, to poszukaj w necie forum danej rasy, jedź na wystawe, obejrzyj, posłuchaj hodowców, widzów , sympatyków danej rasy. Poczytaj posłuchaj tez plotek, kłótni miedzy hodowcami, sympatykami rasy.
Nazbierasz informacji i będziesz wiedziała, gdzie, co i jak kupić .
Chce zaznaczyć, że być może wcale nie będziesz musiała kupować.
Zdarza się, ze hodowcy są w stanie oddać zwierzę zdrowe, z niewielki defektem np. pigmentacja nosa, wada zgryzu, wnętrostwo itp.
Jeżeli chcesz przyjaciela , to nie będzie ci przeszkadzało, ale jak chcesz wystawowego, no to trzeba zapłacić
i na ogół dużo, bo nikt dobrze zapowiadającego się psa tanio nie odda, chyba, ze zakradniesz się w łaski hodowcy, wykażesz przygotowaniem, to otrzymasz psa na współwłasność .

Jest wiele możliwości.
Powtarzam, zdobądź wiedzę, a potem podejmij decyzję.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

mnie nie chodzi o psa wystawowego ,z papierami itd . chce ostrzec tylko przyszłych nabywców.
on miał parwowiroze a w niektórych przypadkach jest to choroba uleczalna wiec nie zgodze sie z Tobą ze musiałabym patrzec jak jak "wyrasta chore, niedorozwinięte w pełni zwierzę".

czyli w tej chwili mam rozumieć ze to ze kupiłam psa u tego Pana to jest moja wina ?? przecież jak nie ja to ktoś inny by go kupił , to chyba normalne

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Dobrze zrozumiałaś :)
Nabiłaś kieszeń oszustowi.

Na wystawie i w necie na forach przy okazji dowiesz się kto sprzedaje psy bez papierów i jest w tym uczciwy.
Brak wiedzy cię zgubił.
musisz zrozumieć , że w życiu bardzo często obowiązuje zasada ograniczonego zaufania

Chcesz ostrzec, popatrz ktoś kilka lat temu tez ostrzegał i co ?
Jak pies nie wystawowy, bez rodowodu, to już jesteśmy zwolnieni z myślenia i kupujemy gdzie popadnie. Wiec kupiłaś
Ciągle są ludzie którzy lubią na skróty. Urodzeni optymiści, zrozum "pan" chciał w pierwszej kolejności zrobić sobie dobrze .
Pan leci na skróty, ty chciałaś na skróty i tak wyszło. Oczywiście nigdy sobie nie mamy nic do zarzucenia. Dobrze, że "pan" mostu "piątnickiego " ci nie sprzedał.
Poszłaś, pojechałaś, zobaczyłaś , kupiłaś. Nie wiem , a może ty myślisz , ze przyszedł, przyjechał, pokazał i sprzedał ci "pan". Nie wiem , kto był w tym przypadku Cezarem. I mało mnie to interesuje.
Kończę w temacie, bo po co mi tłumaczyć rzeczy oczywiste.

Ps, zrobisz tak jak wyżej pisałem, stworzysz sobie wybór, a jak się nie będziesz interesowała tematem, to będziesz skazana na takich "panów"
To dotyczy nie tylko zakupu psa.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Przykre, bo ludzie nie zdają sobie sprawę, że sprzedaż jak i kupno takich psów jest nielegalne. Trzeba edukować społeczeństwo, im więcej ludzi świadomych, tym mniej pseudohodowli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

aniag78

Dla tych ludzi to nie są pseudohodowle.
Część społeczeństwa lubi kupić samochód 20 letni z małym przebiegiem, garażowany od dziadka.
Nabieraja się na takie legendy zamiast pomyśleć.
Napisałem, ze można nawet za free otrzymać psa z hodowli ale sylwula13 kontynuuje , ze jej z rodowodem i wystawowy nie jest potrzebny. W związku z tym, wybrała jak wybrała. Pies w kojcu, suka w budzie , wiec gwarancja, ze to nie jakiś z pola się zakręcił przy suczce.;)))
a pan był taki miły i dobrze z oczu patrzyło.
a niech jeszcze napisze jak trafiła do tego pana skąd namiar i pomysł, kto go polecił ?
A czy spisała jakąś umowę ?

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

sylwula13 zrozumiałam, że nie chodzi Tobie o to, że hodowla jest nielegalna. Masz żal, bo kupiłaś psa, wydałaś pieniądze, a pies nie żyje. Gdyby żył, wszystko było by ok. A tak szukasz sposobu, żeby tego pana ukarać. Ale nie z powodu jego nielegalnego biznesu, ale dlatego, bo poczułaś się oszukana.
Napisałaś wyżej :
"mnie nie chodzi o psa wystawowego ,z papierami itd ."
I w tym jest sedno. Bo po co kupować droższego psa z normalnej hodowli, jak papiery nie są Ci potrzebne. W tym temacie jest to tak dokładnie wytłumaczone, najwyraźniej nie umiesz wyciągnąć wniosków.
Nie chcesz psa z papierami to jest pełno psów w schroniskach, bezdomnych na ulicach. Przynajmniej rzeczywiście pomożesz wtedy psu.
Waśnie dzięki takim jak Ty i takiemu postępowaniu istnieją takie pseudohodwle.

To również Twoje słowa :
"czyli w tej chwili mam rozumieć ze to ze kupiłam psa u tego Pana to jest moja wina ?? przecież jak nie ja to ktoś inny by go kupił , to chyba normalne".

Pewnie i w ten sposób napędza się temu panu biznes.


A na marginesie to ta "hodowla" powinna zostać zlikwidowana. Jeśli psy są na zewnątrz to ważny jest stan budy, długość łańcucha, stan psów ( odżywienie, wygląd sierści ), czy pies ma dostęp do czystej wody, czy jest posprzątane, czy nie jest narażony na zranienia itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

aniag78 niestety różne "hodowle" są zrzeszone w SPPR i w innych podobnych związkach. W świetle ustawy działają legalnie. Mogą normalnie sprzedawać psy, rodowody wystawiają sobie własne. Więc nawet stwierdzenie "pies z rodowodem" nie jest już takie samo. Może z takiej właśnie hodowli sylwula23 kupiła szczeniaka.
Takie "hodowle" nie mają nic wspólnego z prawdziwą hodowlą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ja 3 lata temu kupiłam psa od "pana" z okolic Małego Płocka. Pies po tygodniu zdechł na parwowirozę:( Nie miał kompletu szczepień. Pieczątki były w książeczce, ale nie było podpisów lek weterynarii. Pan oczywiście miał wytłumaczenie i niestety mu uwierzyłam. Nigdy już nie kupię psa z takiej "hodowli" To fabryka, tam nie ma miejsca na uczucia wyższe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Elina, właśnie dlatego ważne jest uświadamianie społeczeństwa. Mnie osobiście niemiłosiernie denerwuje postawa niektórych "Bo mi rodowód nie potrzebny, więc kupiłem taniej", ludzie nie zdają sobie sprawy, że nie płacą za rodowód (a raczej metrykę), a za odpowiednią opiekę, wychowanie i wyżywienie.

Ktoś nie chce mieć psa na wystawy lub o konkretnych predyspozycjach, czy to wyglądu, czy charakteru - może zaadoptować kundelka lub psa w typie. Tysiące psów są w schronach, fundacjach, bez problemu można znaleźć psa dla siebie.

Jak ktoś już szuka psa rasowego, to wg mnie normą powinno być, że wpierw szuka się informacji o rasie, hodowli, hodowcy. Po takich poszukiwaniach nikt już raczej nie kupi w takiej masówce. Przykre jest jednak, że ktoś decyduje się na zwierzaka na całe życie, a później jedzie do pierwszej bliższej mnożarni, bo blisko, bo tanio itp, nie wie nawet co to za miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

aniag78, zgadzam się całkowicie :)
Też mi chodzi o uświadamianie. Jeśli ludzie z takich miejsc nie będą psów kupować, to przestaną one istnieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

A jak nie będą kupować ??
Jak w narodzie tyle "cwaniaków" i zawsze chcą cos ominąć, czy w tym wypadku lepiej kupić.
Przecież tu była chęć posiadania psa rasowego za grosze.
Oferta rozmnażalni jest właśnie skierowana do takich ludzi.
I dobrze, jest wolność i niech sobie kupują i niech im padają i niech znowu kupują i im cos wyrośnie co przypomina rasowego.
Nie wszyscy muszą mieć na końcu smyczy rasowego psa, tak jak nie wszystkim pasuje mercedes.
Jeżeli do ludzi nie trafiają racjonakne argumenty, to najlepsza metoda jak w wojsku : " przez nogi do głowy"
Ludzie kochają być wyróżnieni do tego stopnia , ze im się wydaje, ze im się trafia np.: kupic super auto za tanie pieniądze, psa rasowego, ale bez tych wszystkich papierów bo w domu miejsca na nie nie ma .
Zapominaja o jednym, ze ten co te super auto sprzedaje to tez nie jest głupek, albo ten co tego psa sprzedaje, to też więcej wie naogól od tego kupującego i cena musi się z czegos brać. I nie ze szczęścia lub cudu- tylko z realnych przesłanek.
Goowno kupujemy, goowno płacimy. Nie chodzi o to aby popaść w paranoje i jedynym wyznacznikiem jakości będzie cena. Tylko o to , ze trzeba się trochę natrudzić i zdobyc minimum wiedzy zanim się cos kupi. Rzeczywistej wiedzy, a nie tylko takiej, ze jedna baba drugiej na rynku opowiadała.
Wtedy jasno wynika, ze cos co jest dobre, to kosztuje. Pomijam wszystkie oszustwa, które wszędzie i na różnym poziomie się trafiają .
ale jeżeli ktoś pojeździ na wystawy , popyta, poczyta i podyskutuje na forum, to nabycie szczeniaka nie jest już takie ryzykowne.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Mądrze temat przedstawiony!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Takie "hodowle" to cierpienie psów. Zarówno rodziców, jak i szczeniaków. Suki co cieczka rodzą. Trzymają je, dopóki szczeniaki dają. A potem sio, są niepotrzebne. A niesprzedane szczeniaki lub chore ( bo takie na pewno też się rodzą ), nieleczone, unicestwione, porzucone. Nikt kupujący tanio takiego pieska nad tym się nie zastanawia. Żeby ktoś mógł pochwalić się "rasowym" pieskiem musi cierpieć wiele innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

ale jeśli ja nie zaczęłabym ostrzegac ludzi przed tą hodowlą to nadal kupowaliby tam zwierzęta !
nie było złego słowa na tą hodowle a ja czasu nie cofne , psa nie odzyskam .. przywiązałam się do tamtego zdechł mi , więc teraz pragnę ostrzec przyszłych nabywców . ja na pewno już na przykładzie swojjego przypadku nie kupie psa w takiej hodowli !!
teraz jak ktoś już wpisze w wyszukiwarkę "wilcza wataha" to już bedzie wiedział co i jak !!!

xxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

No właśnie
tak jak myślałem :)))
wpisuje w wyszukiwarkę i nic, absolutnie nic konkretnego nie mogę znaleźć,
jakiś email, albo numer na komórkę do pana Rysia , Zdzisia czy jak mu tam ;))))
Koorwa jak można być tak naiwnym. To się musiało tak skończyć.

No chyba, że mam zeza, więc sylwula13 podaj link, gdzie przynajmniej jakiś adres znajdę.

Bo napisałaś , ze będę cos wiedział po wpisaniu w wyszukiwarkę i...
i wiem tyle co wcześniej ;))) Skąd ludzie czerpią informacje ???
Chyba tylko z ogłoszeń.
Znam takiego jednego co tylko ogłoszenia czyta samochodowe i informacje sportowe - całe życie :)))
I to jest wszystko co w całym swoim dotychczasowym życiu zdołał przeczytać ;))) A kilka dyszek już ma na karku.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Ja kupiłam kilka lat temu suczkę z takiej pseudo "hodowli" jakoś za Małym Płockiem (skręcało się w prawo i chyba druga wieś z kolei) w każdym bądź razie suczka miała pchły, no dobra, niech będzie że "zdarza się". Okazało się że chrapie nie tylko podczas snu ale cały czas, zaczęło się to ok. 3dnia i trwało cały czas, diagnoza lekarza to krzywa przegroda nosowa. Na domiar złego miała też padaczkę i częste ataki. Kroplówki co kilka dni, bo suczka nie chciała jeść a kiedy już zaczęła przyjmować tabletki to miała straszny apetyt. Chodziłam z nią do osoby, której nie mogę nazwać lekarzem, przepisywał leki na padaczkę (z tego co pamiętam to 10 w jednym blistrze, czego koszt to 7zł, wypisanie repcepty każdorazowo to koszt 10zł. Kiedy spytałam czy nie może sprzedać mi od razu całego opakowania 35 tabletek, wtedy nie musiałabym tyle płacić za samo wypisanie recept, zaczął się "dąsać", wyraźnie mu to nie pasowało i stwierdził, że nie może.) Nie będę mówić co to za lekarz, ale powiem tylko że ma gabinet w centrum. Teraz znów mam pieska, tym razem od osoby prywatnej, chociaż nabyliśmy go kiedy nie miał jeszcze żadnych szczepień, odrobaczeń i był za mały żeby go oddawać, choć dowiedziałam się o tym dopiero następnego dnia. Trzeba bardzo uważać, w dzisiejszych czasach dla ludzi częściej liczy się pieniądz niż dobro zwierzęcia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Pauliska993 mój pies kupiony właśnie z tej "hodowli" miał pasożytnicze zapalenie skóry, niedrożne kanały łzowe. To był 2 bo pierwszy zdechł po tygodniu. Jak poprosiłam tego człowieka żeby pokazał mi matkę tego miotu strasznie się migał. Po wielu prośbach przyprowadził sukę. Była otrzyżona na krótko a włos brudny i posklejany. Kupiłam tego szczeniaka bo wiedziałam, że u mnie będzie miał lepiej. Ale takie postępowanie jak moje niestety nakręca jeszcze bardziej tę całą produkcję. Teraz wiem, że jeśli mój piesek odejdzie to następny będzie z rodowodem i z domowej hodowli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nieuczciwi hodowcy psów

Bardzo ważne jest by znaleźć dobrą i sprawdzoną hodowlę, więc jak najbardziej mogę polecić wam https://www.look4dog.com/ . Dzięki tej platformie na pewno znajdziecie dla siebie pieska, dodatkowo zawarte są tutaj również ciekawostki na temat odżywiania jak i pielęgnacji psów

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org