poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
internet na dwóch komputerach

witam, mam takie pytanie czy można zrobić tak, by korzystać z internetu na dwóch komputerach - nie jednocześnie, przepinając kabel. internet jest w ist, a przepisanie ip, bramy itp. nie działa. nie chcę żadnych ruterów, bo z drugiego komputera korzystam rzadko, ale gdyby byla taka możliwość będę wdzięczny za pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

kup rozdzielacz !!!

-----*****-----*****-----*****------*****
Łomża, Łomża, Łomża . . .
-----*****-----*****-----*****------*****

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

ja mam tez 2 kompy i bez problemu przepinam kabel z jednego do drugiego przypisywanie ip bram dns automatycznie sie dzieje wiec to nie od ciebie zalezy nie musisz nic wpisywac laczy sie odrazu po przepieciu kabla sam jestem w ist

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

no właśnie automatycznie mi się to nie dzieje, też nie jest to kwestia firewalla, myślałem że może jakieś inne ustawienia są istotne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

autentykacja uzytkownika w sieci IST odbywa sie poprzez MAC adress karty sieciowej.
Kazda karta sieciowa (tam gdzie wtykasz kabel sieciowy) ma swoj taki MAC (cos jak IMEI w tel. komorkowych).
Podpinajac drugi komputer wysylasz do serwera IST adres MAC innej karty, ktorego ten serwer nie rozpoznaje i nie udziela mu przez to autoryzacji (czytaj: nie dziala internet).
aby to obejsc, musisz zmienic MAC adres karty sieciowej (nie zawsze sie da) lub zamontowac router, ktory sklonuje sobie MACa i bedzie wszystko git. no a jak to zrobic.... nie chce mje sie pisac.
pamietaj przy tym, aby nie naruszyc zasad zawartych w umowie z IST :P.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

jak tak zrobi to naruszy te prawa :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

nie. z tego co pamietam, to z umowy wynikalo, ze trzeba uzywac neta w jednym lokalu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

a mi się wydaje, że to chodzi o jeden pokój a nie lokal




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

Wejdź w Panel sterowania \ Połączenia sieciowe \ Połączenia lokalne (prawym myszy - Właściwości) > Klient sieci MN > Konfiguruj > zakładka Zaawansowane > Adres sieciowy > po prawej w Wartość: wpisz adres fizyczny komputera na którym działa obecnie internet u Ciebie > OK

Po przepięciu kabla powinno działać :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

czesc jak chcesz odezwji sie do mnie na meila bede mogl wpasc do cibie i to zrobic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

kup najtańszy router/switch np firmy edimax okolo 80zł , podłącz sobie tam wa kable, lub po wifi jak masz, i bedzie dzialalo bez problemu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

Dzięki za rady, zmieniłem mac i działa. A co do złamania umowy, w mojej wpis o korzystaniu z przyłącza tylko na jednym komputerze jest wykreślony, więc skoro korzystam z tego nadal ja sam to wydaje mi się że umowy nie łamię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

Ja dzwoniłem w tej sprawie do IST i sami podali mi taką możliwość :) tak więc na pewno umowy nie łamiesz.
Miłego surfowania...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

Juz od dawna w IST mozna korzystac z routera i podpinac kilka komputerow, wiec nie ma obaw o zlamanie umowy.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: internet na dwóch komputerach

super

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org