niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
punkt opieki nad dzieckiem -pytanie do mam

bardzo bym chciała zapoznać sie z opiniami rodziców a w szczególności mam na temat zainteresowania punktem dla swoich dzieci w zamyśle punkt przedszkolny.pod opieką góra 3-5 dzieci w wieku od 2 do 6 lat w godz od 7 do 16 . punkt taki by sie mieścił w domu prywatnym w dużym miejscem do zabawy na ogrodzonym podwórku . mam nadzieje ze bardzo szybko doposażanym w domu i na podwórku w super zabawki. wszystko można w trakcje z rodzicami uzgodnić jak np. wyżywienie typowo domowe. chce zaznaczyć że punkt by sie znajdował na terenie wiejskim ok 12km za Łomżą . w planach np. świnki wietnamskie ,kucyk, kurki ,piesek, kotek tak wiec obcowanie z przyrodą (obiady przygotowywane z domowego ogródka) jak by była taka potrzeba. bardzo prosze o sugestie na ten temat a może pomysły ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: punkt opieki nad dzieckiem -pytanie do mam

Ja uważam że to super pomysł szczególnie na wakacje gdy większość przedszkoli jest zamkniętych. Problem co do przedziału wiekowego gdyż 2-3 latki muszą jeszcze w dzień spać i nie wiem czy nie był by z tym problem. I kwestia taka czy to ma być przedszkole czynne cały rok czy też coś w rodzaju miejsca gdzie się zostawia dziecko np. w wakacje. No i na pewno dużo zależy od ceny. Najgorszy jest dojazd, bo w tej sytuacji oferta ta jest skierowana do rodziców posiadających samochód. Ale pomysł dobry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: punkt opieki nad dzieckiem -pytanie do mam

mam nadzieje ,że dzieci latem sie wylatają i same padną do spania zimą może byc troche gorzej. mam nadzieje że pomysł by ruszył od września bo na te wakacje już nie zdążymy i zależy taż od racji bytu. jeśli by doszło do skutku to cały rok. cena myśle że nie wygórowana i w zależności czy z jedzeniem i ile godzin i dni w tygodniu, zawsze można negocjować ...to mam być typowo domowa opieka ( jak w domu) dla tego mała ilośc dzieci .dojazd to jest utrudnienie dla tego proszę o opinie co do pomysłu. ale myśle że warto by dziecko w zamian tego przebywało nie tylko na placu przed blokiem a na podwórku i zabawkami w małym gronie i ze zwierzętami by nauczyć ich wrażliwości i opiekuńczości ( oczywiście bez alergii na nie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: punkt opieki nad dzieckiem -pytanie do mam

Dla mnie jedna istotna kwestia - kim jest opiekun, czy ma wykształcenie pedagogiczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: punkt opieki nad dzieckiem -pytanie do mam

Dokładnie . Skoro miałby to być punkt przedszkolny czynny cały rok, to ważne jest, żeby dzieci mogłyby tam nie tylko się bawić i zjeść, ale też czegoś nauczyć . Nie wyobrażam sobie tego bez fachowej opieki pedagogicznej . Mam nadzieję, że pomysłodawca bierze to pod uwagę .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org