sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
przedzkolak do dentysty

Witam,chciałabym się spytać do którego dentysty iść na leczenie zębów z 5-letnim chłopcem ? Najlepiej byłoby gdyby dentysta ten był "surowy" i stanowczy bo ostatnio jak byłam u miłej pani stomatolog to mój łobuziak nawt nie chciał otworzyć buzi na dłużej niż 2-3 sekundy i nie pomogły miłe zachęty,proszenia itp ... :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przedzkolak do dentysty

Ja chodziłam do Wiesławy Wasik na Al.Legionów 15 i wyleczyła mi 3 zęby chociaż strasznie się bałam.Jest miła ale i stanowcza :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przedzkolak do dentysty

Z tą surowością też nie można przesadzić, bo jak dziecko się zrazi to może dostać nawet dentofobii czyli panicznego leku przed dentystą, i wtedy nawet siłowe posadzenie dziecka na fotelu nie pomaga, dziecko jest przerażone i... żaden rodzic nie chciałby na to patrzeć.
Bardzo dobrymi rozwiązaniami są leczenie z podtelnkiem azotu (gaz rozweselający), ewentulanie ze stosowaniem środków lekko oszałamiających, a w ostatczeności w narkozie (to ostatnie kosztowne, a co ważne trzeba upewnić się, że klinika ma odpowiednich anestezjologów i sprzęt). Są specjalini dentyści zajmujący się dziećmi - pedodonci.
Niestety, te dobrodziejstwa nie są dostępne w Łomży. Wiem, ze takie kliniki są w Warszawie, sam jestem tam umówiony z małym do jednej z nich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org