czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wypadek niedaleko Mątwicy

Kolejny raz wydarzył się wypadek, w którym zginęła młoda dziewczyna, 3 chłopaków przeżyło. Mieli więcej szczęścia niż rozumu, ponieważ z braku ich wyobraźni i chęci popisania się samochodem "tatusia" ucierpiała młoda osoba, która miała całe życie przed sobą. O prędkości jaką musieli osiągnąć, świadczy kora na drzewach która została zerwana do zera przez samochód. Współczuje rodzinie dziewczyny, która dostanie taką wiadomość, a kierowcę powinno się skazać na kamieniołomy do końca życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Niemów że po korze na drzewie oceniasz ten wypadek!

ewa19

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Niemów że po korze na drzewie oceniasz ten wypadek!

ewa19

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Potwierdzam bo przejezdzałem, moze ktos się orietuje czy to byli młodzi ludzie?

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

JEŻELI NIE WIESZ JAK BYŁO I MASZ NAWET BŁĘDNE INFORMACJE CO DO OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W WYPADKU TO NAJLEPIEJ SIE W OGÓLE NIE WYPOWIADAJ! WĄTPIE , ŻE GDYBY CIEBIE SPOTKAŁA TAKA TRAGEDIA TO CHCIAŁBYŚ SŁYSZEĆ TAKIE BREDNIE NA SWÓJ TEMAT JAK TY PIESZESZ W TYM MOMENCIE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Słuchaj Emila nie wiem jak było, napisałem o swoich odczuciach, po zobaczeniu miejsca na własne oczy. Nie mów mi, że nie było tam nadmiernej prędkości i głupoty kierowcy, droga hamowania i droga jaką przebył samochód świadczy o tym, że nie było to 80 km/h, był to prosty odcinek drogi. Rozumiem tragedię rodzin każdej z tych osób, które uczestniczyły w tym wypadku, jednakże dalej mam zdanie, że była to wina kierowcy i bezmyślne wciskanie pedału do dechy, w czasie jazdy potrzebna jest wyobraźnia, a samochód to nie czołg, najwyraźniej kierowca myślał inaczej. Najbardziej żal młodej dziewczyny, która brawurę kierowcy przypłaciła życiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

najlepiej się nie wpieprzać w nie swoje sprawy i już, był wypadek, stało się i się nie odstanie, wiadomo, szkoda każdego życia, i tyle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

mało rozsądne ,więcej powagi a nie plotkarskiego stylu.

15234

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Ja tam wiem jedno kazdy cisnie ile wlezie na drogach( które mamy do bani jak zaden inny kraj) i to jest przyczyna tego wypadku tez aczkolwiek kierowca napewno to widział i mogł jechac wolniej.
zreszta takich wypadków to dziennie jest masa, tyle tylko ze ten blisko nas tak wiec nic mnie to nie rusza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

dokładnie w tym miejscu dużo Łosiów przebiega, pewnie swoją trasę mają... moźe im wbiegł na drogę?



Latam, Skaczę i jeżdżę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

los na 2 nogach :}

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

A mnie od zawsze irytują te drzewa przy drogach. Po co to komu? Przekroczyli predkość czy nie, komu to się nie zdarza he? A bez tego całego drzewostanu przy polskich drogach byłoby o wiele bezpieczniej. Wjechałby koleś w pole, troche by sie może poturbowali, ale dziewczyna by żyła i nikt nie musiałby się fascynować poziomem zdarcia pieprzonej kory.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Tu nie chodzi o drzewa ale o głupotę kierującej bez uprawnien gówniary, to teraz będzie miała o czym myślec przez najbliższe kilkadziesiąt lat, skoro nie myślała wsiadając za kółko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

z tego co wiem kierowała 18-latka bez prawojazdy,także najpierw się coś dowiedzieć ,a potem plotkować!

gosia17

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Poczytajcie w wiadomościach 4lomza a potem piszcie. A samochód był jednego z tych chłopaków a nie tatusia-jak tu ktoś napisał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Szkoda dziewczyny bo młoda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

ja pierdole jak wypadek to zaraz samochod tatusia, zaraz pijany kierowca, a jak nie pijany to nacpany, jak nie nacpany to sie chcial przed dziewczyna popisac, owszem moze i byla nadmierna predkosc, ale kto jej nie naduzywa? Tylko,ze czasem trzeba dostosowac predkosc do warunkow jazdy i doswiadczenia kierowcy, a nie jak droga po deszczu to nie jest slisko, bo to nie snieg. Troc he rozumu i orientacji w zasadach ruchu drogowego. Najlepiej to skonczyc ten temat i juz nie komentowac, kto, jak i dlaczego,kierowca czy przezyl czy nie juz i tak ma na sumieniu ludzkie zycie i to jest juz kara...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

amorr to rze tam cos pisza to nie znaczy rze tak bylo. w artykule jest tez nipisane ze jak wypadl z drogi to zaliczyli kilka drzew ("wypadł z drogi i rozbił się o przydrożne drzewa.")

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Bo żyć trzeba umić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

to dziewczyna kierowala i usmiercila swoja kolezanke a z kolegi zrobila kaleke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

mandrzejczuk bo to prawda a jak nie nacpany to ktos kto nie ma uprawnien trzeba myslec troche i wiedziec gdzie mozna szybciej jechac a gdzie nie to sie popisala przy kolegach chlopacy tez mogli pomyslec kiedy pozwolili jej prowadzic widzialam ten wypadek moze nie samo jej zajscie ale widzialam co bylo jak juz lezeli w polu nie mile to bylo.....ludzie zacznijcie myslec co robicie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Nie ma już sensu roztrząsać, stało się i nikt tego nie zmieni. Tym którym przeżyli życzę powrotu do zdrowia i wyciągnięcia właściwych wniosków z tej "lekcji". Ale przede wszystkim wyrazy najglębszego współczucia rodzinie tej zmarłej dziewczyny, bo stracić dziecko, to dopiero dramat i tragedia. Współczuję też tym, co przeżyli... osobie, która kierowała pozostanie trauma na długo. Podobna trauma pozostanie właścielowi samochodu, jakby nie było ... pozwolił.. I taka jest właśnie młodość: za mało odpowiedzialności, za dużo szalństwa, za dużo lekkomyślności. To dotyczy większości, chodziaż na pewno nie wszystkich. I chociaż taką cenę ktoś płaci za taką lekcję, to i tak mało osób wyciągnie te właściwe wnioski, uważając, że ich to przecież nie dotyczy. A dotyczy i to każdego z nas, nawet niekoniecznie młodego...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Zastanawiam się czemu admin "widmo" nie zamknął jeszcze tego tematu no chyba, ze interesują go plotki i takie sytuacje. W ogóle nie powinno byc w tym temacie żadnych komentarzy powinno się to przemilczeć, a nie interesować się co jak i dlaczego. W sumie się nie dziwie ciemnogrodzianie szukają sensacji w "nic niedziejącym" się miasteczku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

ale po co komu te drzewa...............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

a wie ktos skąd były te osoby?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Logic86 mylisz się, dzięki takim komentarzom i nagłośnieniu sprawy, pokazaniu zdjęć może kilku półgłówków zastanowi się następnym razem, czym to się może skończyć, czy Ty pracujesz w domu pogrzebowym, że na Tobie takie zdjęcia nie robią już wrażenia, zapomniałem Ty jesteś z "Jasnogrodu" i wychodząc do sklepu potykasz się codziennie o zwłoki ludzi. Najbardziej wk... tacy ludzie, jak Ty co słoma z butów wystaje, a pojechał 2 razy do hipermarketu i udaje wielkiego krawaciarza. Bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

a po co Ci to ?
z Łomzy

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Autor: emila987 (---.elomza.pl)
Data: 20-05-09 22:03

JEŻELI NIE WIESZ JAK BYŁO I MASZ NAWET BŁĘDNE INFORMACJE CO DO OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W WYPADKU TO NAJLEPIEJ SIE W OGÓLE NIE WYPOWIADAJ! WĄTPIE , ŻE GDYBY CIEBIE SPOTKAŁA TAKA TRAGEDIA TO CHCIAŁBYŚ SŁYSZEĆ TAKIE BREDNIE NA SWÓJ TEMAT JAK TY PIESZESZ W TYM MOMENCIE.



A co to za różnica jak było? Kierowała osoba która nie miała uprawnienia do kierowania, więc nie powinna jechać. Czysta głupota.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

ss dzięki jakim komentarzom ehhe

''O prędkości jaką musieli osiągnąć, świadczy kora na drzewach która została zerwana do zera przez samochód.''

''dokładnie w tym miejscu dużo Łosiów przebiega, pewnie swoją trasę mają... moźe im wbiegł na drogę?''

bardzo ciekawe i interesujące komentarze które mogą kogoś wiele nauczyć, oprócz Matyldka, mandrzejczuk i oczywiście Mnie :) nie ma sensownych komentarzy. Wszystko jest opisane na stronie głównej portalu 4lomza co gdzie i jak, pytam się po co jeszcze to komentować rozsiewać ploty i obsmarowywać komuś d..e tak Ci sie to podoba drogi ss. W domu pogrzebowym nie pracuje ale nie ruszają mnie takie rzeczy, co z tego ze to widzę i sobie wbijam do głowy '' no ja tez tak mogę skończyć nie mogę tak jeździć'' jak wsiadam za stery to o tym zapominam i robie swoje, na pewno większość ludzi tak ma. słoma z butów heh przejrzyj na oczy te miasto wymiera w zastraszającym tempie, przejeżdżając przez różne wiochy wielkością podobne np.do Myszyńca widzę więcej ludzi na ulicach niż w ''naszym'' miasteczku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Dajcie spokój !! szkoda dzieciaków - ale fakt ostro dostali po łapkach za swój błąd, samo życie ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Logic, łapiesz za słowa i wyrywasz z kontekstu, wpis o korze był po to, żeby uzmysłowić, z jaką prędkością trzeba jechać, żeby zedrzeć korę do zera wokół drzewa, wbrew pozorom nie jest to takie proste. Widziałem już troszkę wypadków i widząc jakie były skutki wczorajszego muszę powiedzieć, że może i śmieszne, ale jednak zdarcie kory przełożyło się też na osiągniętą przez samochód prędkość, pomijając korę wystarczyło zobaczyć drogę jaką przebyło auto od momentu wpadnięcia w poślizg do uderzenia. Uważam temat za zakończony i zbędna jest już dalsza dyskusja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Proszę o zamknięcie tego tematu.. osoby te i tak już wystarczająco się nacierpiały... nie daj Boże - wejdą i zaczną czytać głupoty, które niektórzy tu tak namiętnie wypisują.. Proszę o zamknięcie tego tematu.

ija ija hop sa sa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Zdjecie drzewa z ogromna iloscia zerwanej kory napewno swiadczy o sile uderzenia. Chyba nie widzialem drugiego tak uszkodzonego drzewa.
Bardzo dobry i wizualny odnosnik do tego zajscia. Podobnie jak i wypadek naszej plywaczki Otylii nic ten nie nauczy mlodych ludzi rozumu. Ani tych ktorych raza komentarze w tej sprawie- "out of sight, out of mind" jak mawiaja jankesi. Jak nie widac, nie mysli sie o tym, czyli mozna trwac w swoim wlasnym slodkim zyciu, nie stresowac sie "taka potworna sprawa".
To nic ze takowe wciaz sie zadzaja, lepiej nie myslec o tym i nie pozwolic innym o tym mowic, prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Pokój Twojej Duszy Milena [*]




Ludzie szanujcie SWOJE życie !!!!


a Ci którzy chca plotkować to chyba serca nie maja... Ci ludzie juz wystarczająco cierpią ! ZAMILCZCIE chociaż w tym temacie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

[*] [*] [*] [*] [*] W naszej pamięci na zawsze :*(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

jakis czas temu był wypadek śmiertelny w okolicach Piątnicy.Młodzi ludzie. Atmosfera była podobna, cicho, cichutko szybciutko sprawa pod dywan itd.
Jakby wówczas było więcej szumu, to być może do tej tragedii by nie doszło.

Te cicho, cicho, kończyć wątek sprawa pod dywan. To gówniarskie metody. Nic dobrego z nich nie może wyniknąć.
Drapanie do ,,krwi,, upublicznianie danych personalnych idiotów za kierownicą i obowiązkowa codzienna wizyta dzielnicowego na forum, gwarancją poprawy sytuacji.

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

To co tu zostało napisane to nic w porównaniu do tego co czeka to dziewczynke co prowadziła ten samochód, a tego co dał jej samochód prowadzić też napewno czekają same nieprzyjemności i niema cicho cicho popieram (stefanek1) takie żeczy trzeba upubliczniać bo gnoje niewiedzą na czym im **** jeżdzi.Żal tylko dziewczyny co zginęła.

ewa19

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Przykładnie ukarać i nie ma, że boli, bo zamiast drzewa w następnym zajściu możesz być TY szanowny forumowiczu.
Macie ochotę, aby jakieś pindy bez prawka szalały po drogach ?????

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

calkiem bez wyobrazni Ci mlodzi ludzie, szkoda tej dziewczynki ktora zginela, szkoda tez tej, ktora do konca zycia bedzie miala na sumieniu czyjes istnienie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Wg mnie wine za ten wypadek ponosi nie tylko osoba ktora prowadzila samochod ale takze Ci ktorzy dali jej do tego samochodu kluczyki aby poprowadzila. Glupota, jedna wielka glupota ludzka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

ale po co komu te drzewa...............Ta osoba jest najbardziej zaangażowana w temat,Nikogo nie uciszajmy bo to chowanie głowy w piasek.Jak mówimy głośno to zauważamy problem -Bezmyślność młodzieży i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.TRAGEDIA jest ale sory na własne życzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Kazda osoba ktora wsiada za kolko powinna czuc ciazaca na sobie odpowiedzialnosc za zycie pasazerow i innych uczestnikow drogi.

To tak na wstepie. Kazda z tych osob popisala sie niemala glupota. Zaplacili za to. Bedzie sie ten smrod za nimi ciagnal do konca zycia. Moze to przemowi troche do rozumu lomzynskiej mlodziezy.

Koles ktory daje auto 18latce bez prawa jazdy, rozumiem chce sie pouczyc jezdzic, ale na Boga sa od tego placyki a nie publiczne drogi!!. Bedzie o tym myslal pchajac wozek do konca zycia.

Dziewczyna ktora prowadzila. Wielka frajda jezdzic samochodem. Rozumiem, przyjemnosc z jazdy, ale jak sie nie ma doswiadczenia, a tym bardziej prawa jazdy to... Placyk i noga z gazu, a nie na odwrot. Zabila swoja kolezanke. Nie broncie jej. Ma 18 lat zdaje sie ze dorosly czlowiek, wsiadajac za kierownice ponosi odpowiedzialnosc za to co sie dzieje na drodze i za to jak jedzie.

Chcecie jej bronic? Prosze bardzo. Rozumiem wszystko kazdy popelnia bledy, ale pomyslcie o tym gdyby tamtedy w tym momencie jechala dla was bliska osoba i gdyby zamiast w te drzewa skasowala wlasnie ja.

Milena (jak tam ktos napisal wyzej) zal mi jej rodziny (pare dni temu zdazyl sie u mnie w rodzinie wypadek, wiem przez co przechodza). Zal mi tej dziewczyny. Nie wiem, nie bede jej osadzal, juz ktos teraz tam w niebie to robi, ale ja bym nie wsiadl do samochodu z osoba ktora nie ma prawa jazdy, a tym bardziej jedzie z szalencza predkoscia. Moze zaufala kolezance... Szkoda dziewczyny, tak mlodego zycia.

Moj apel. Nie broncie ich, ale tez i nie mozna im tego caly czas wytykac. Zostawic w spokoju. Oni i tak juz dostali za swoje. Beda myslec o tym do konca zycia (bo nie wierze ze sa bezdusznymi ludzmi). Jednak mam nadzieje ze to przeczyta czesc ludzi i siegnie po rozum do glowy gdy im podobne pomysly przyjda do glowy.

Ludzka glupota popedza tragedie. Pomyslcie o tym jak wsiadacie za kolko. Nikt nie jest swiety. Nikt nie jest bez winy. My tez jezdzimy szybko.... Jednak niektorzy za szybko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Czepiasz się do drzew przy drodze, ale to nie jest jego wina! Nie wyskoczyło nikomu pod samochód! Zresztą na prostej drodze to bardzo dziwne, nawet nie jest najgorsza jak na nasze Polskie. Jednym słowem brawura. Dziewczyna nie powinna wsiadać za kierownice i nikt nie powinie jej na to pozwolić:| Najwidoczniej nikomu ta prędkość nie przeszkadzała, trochę adrenaliny, a teraz konsekwencje. Naprawdę przykra sprawa, ale dlaczego nikt nigdy nie bierze tego do serca? Wsiada i jedzie, nie patrzy na nic, jest panem dróg. Przecież te wszystkie wypadki w prasie czy telewizji to jest dla wszystkich przestroga! Myślcie jak jedziecie, ponosicie odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za pasażerów. Uczcie się w tym przypadku na cudzych błędach, żeby było ich coraz mniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

W jakim celu piszecie tutaj, na forum z nie zbyt inteligentnymi użytkownikami [oczywiście nie wszyscy tutaj tacy są] o takich sprawach, wydarzeniach? Niczego już nie zmienicie w życiu rodziny ofiar,nie cofniecie czasu. Chcecie współczuć? Dowiedzcie się kiedy jest pogrzeb, pójdzie na niego i pomódlcie się za ofiary wypadku i za całe ich rodziny.
Nie rozumiem po co niektórzy piszą kto tu zawinił. Zawinili wszyscy. I kierowca i pasażerowie.
Nie bądźcie teraż święci, bo każdy z nas robi jakieś głupstwa w swoim życiu. Oni akurat także go popełnili i niestety skończyli tragicznie.

Amen. [*]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

mi tam nie jest zal ani tej pannicy co zginela,ani tej smarkatej co prowadzila ani tych kolesi co z nimi jechali... ta tragedia miala miejsce na ich wlasne zyczenie! jechali ucieszeni, pewnie muza na fulla no to sobie dojechali... szkoda tylko rodziny tej zmarlej panny... wspolczuje tego co teraz przezywaja...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Dzisiaj o 14.00 pogrzeb.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

ludzie dlaczego tak krytykujecie dziewczynę która prowadziła. nie twierdze że jest niewinna, ale czy myślicie że pasażerowie mocno zapierali się żeby z nią nie jechać? a jak bardzo krzyczeli gdy przyspieszała? nie obarczajcie tylko jej. nie sądzę żeby znajomi z którymi jechała nie mieli pojęcia że ona nie ma prawa jazdy.

a tak a propos to prawda, że współczucie tu na forum jest guzik warte i jak ktoś jest taki współczujący to powinien iść na pogrzeb. nie sądzę żeby modlitwa cokolwiek pomogła, ale chodzi o szacunek (a z kolei do obcej dziewczyny nie chodzi sie na pogrzeb i kolko sie zamyka). myślę też że lekką ręką wydaje się komentarze siedząc przed kompem w bezpiecznym domku.

wszyscy popełnili błąd życia. wszyscy zapłacili. jedni większą, inni mniejszą cenę (może tylko z pozoru, bo ja nie potrafilabym zyc ze swiadomoscią że zabilam przyjaciolke z powodu bezmyslnosci swojej, jej i znajomych).

zniszczyli sobie zycie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

" nie sądzę żeby modlitwa cokolwiek pomogła, ale chodzi o szacunek (a z kolei do obcej dziewczyny nie chodzi sie na pogrzeb i kolko sie zamyka). myślę też że lekką ręką wydaje się komentarze siedząc przed kompem w bezpiecznym domku.' Myślę że tu się mylisz modlitwa złagodzi ból po stracie bliskich.A na szacunek to trzeba sobie zapracować.Jeszcze jedno lepiej siedzieć w domu przed kompem niż szukać wrażeń na drodze.Przyczyną tragedii jest głupota lub alkohol i brawura.
Po co ludzie tworzą fora-Żeby wyrażać swoje lepsze lub gorsze opinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

ja pierdole, zamknijcie ten temat!!!

i jest fajnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Polska mentalnośc. Nie rozmawiasz o problemie - to go nie ma. Takie sprawy powinno się nagłaśniac, krzyczec o nich w telewizji, internecie. Może wtedy ktoś wyciągnie jakieś wnioski.
W tym wypadku wszystkie osoby są winne, jednak najbardziej kierowca. Zgodziła się prowadzic, mimo braku prawa jazdy i jak widac doświadczenia. W takich wypadkach mówi się NIE POJADĘ i kropka. Przez jej brawurę koleżanka nie żyje, a kolega stracił zdrowie. Nie dośc, że dziewczyna zniszczyła sobie zdrowie psychiczne, możliwe, że fizyczne, to jeszcze będzie ją czekac sprawa w sądzie i jak się można domyślec wyrok.
Jeśli dzięki rozgłosowi takich spraw chociaż jedna osoba zwolni, zapnie pasy, to możliwe, że kilku ludzi dzięki temu przeżyje.
Rozumiem, że rodzinę Mileny to boli, bardzo im współczuję całej sytuacji. Według mnie powinno by więcej kampanii promujących bezpieczną jazdę. W innych krajach jest mniej wypadków niż w Polsce. I to nie z powodu lepszych dróg jak sądzi wielu. Tam ludzie myślą inaczej.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Autor: MiYu (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26-05-09 08:22

Polska mentalnośc. Nie rozmawiasz o problemie - to go nie ma. Takie sprawy powinno się nagłaśniac, krzyczec o nich w telewizji, internecie. Może wtedy ktoś wyciągnie jakieś wnioski.



no ja nie wiem, czy jakbys byl rodzicem dziewczynki ktora zmarla chcialbys ogladac reportarz w tv?

i jest fajnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Jeśli bym wiedziała, że może ktoś dzięki temu ocali swoje życie, to bym się zgodziła na taki reportaż. Dzięki takim kampaniom i stronom z nieocenzurowanymi zdjęciami z wypadków zaczęłam zapina pasy nawet jeśli siedzę z tyłu, a jadąc z kimś zwracam uwagę na prędkośc.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Marek takie tematy powinny być usuwane chociażby ze względu na szacunek dla zmarłych... także bądz człowiek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

wlasnie takie tematy powinny byc naglasniane ! nie mozna chowac problemow, tylko o takich wypadkach trzeba mowic glosno, moze ktos nastepnym razem zastanowi sie zanim wsiadzie do samochodu!?

najlepiej zamknac temat, wykasowac posta i problemu nie bylo prawda?
glupcy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

swoim gadaniem i tak nic nie zmienicie. Ludzie nadal będą ginąć za kółkiem przez szybkość, alkohol i nierozwagę.

Uszanujcie osobę zmarłą, poszkodowanych i ich rodziny.
Nie macie nic innego do roboty? Obserwujcie i komentujcie to co dzieje się w Waszych rodzinach. Sprawia Wam przyjemność potępianie innych? Gratuluję.

ija ija hop sa sa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

No to paulinka095 masz bardzo mala wyobraznie. I chyba bardzo male poczucie odpowiedzialnosci. Ja za kazdym razem jak chce przycisnac (a oj bardzo mi sie czasem chce) to mam w oczach obrazki z wypadkow ktore widzialem, wtedy zdejmuje noge z gazu. Moze po polskich drogach jezdzi tylu glupcow, ze im nic nie przemowi do rozsadku co?

Madry Polak po szkodzie. - no wlasnie jak sie o tym mowic nie bedzie to jak ludzie beda o tym wiedzieli ;>? Pytacie sie czy chcialbym aby reportaz zrobili o mojej rodzinie jakby cos sie takiego stalo. Otoz tak, chcialbym, moze takie cos by przemowilo komus do rozsadku i uratowalo jego zycie. Nie myslcie tylko o sobie.

Dyskusje mozna prowadzic na kazdy temat. Kazdy ma jakies zdanie na to co widzi, czyta. Warto cos powiedziec madrego, kazdy sie czegos nauczy. To wlasnie przez brak dyskusji (nie klotni, zaznaczam!) ludzie glupieja.

Wytykasz mi ze potepianie innych przychodzi mi tak latwo. Ja potepiam nie tylko innych, u mnie w rodzinie pare takich kwiatkow tez sie znalazlo i tez nie boje sie powiedziec swojego zdania. To nie ma na celu sprawiania nam przyjemnosci, to jest w jakims stopniu odpowiedzialnosc obywatelska (jesli bylas w szkole to powinnas wiedziec co to znaczy), potepianie takich osob, ma na celu uswiadomienie innym co jest zle, a przemilczanie oznacza akceptacje. Przyklad. Jakbys widziala dziecko ktore jest maltretowane przez rodzine pewnie bys to przemilczala, wtedy dziecko by mialo przesrane do konca zycia. Gdybys zareagowala dziecko byloby uratowane. Teraz chyba wiesz o co mi chodzi. Tak samo jest z bojkami w szkolach. Pisze bo mam nadzieje ze ktos to jednak czyta i bedzie wiedzial zeby nie wsiadac do auta z pijanym kierowca, lub z czlowiekiem ktory nie umie jezdzic, ze nie nalezy dawac kierownicy wlasnie takim ludziom i zeby tacy ludzie sami wiedzili ze nie mozna wsiasc na miejsce kierowcy. To jest zawsze krok od tragedii.
Nie milczmy, nie akceptujmy czegos takiego. Nauczy to cos kazdego z nas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

....ONI już to zrozumieli,są mądrzejsi,bardziej doświadczeni z poważnym urazem....
.....możemy to zrozumieć wczesniej.....
......jak zdążymy,oczywiście......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

nie wiem czy to prawda czy plotki ale chodzą słuchy że dziewczyna która kierowała również wczoraj bądź przedwczoraj zmarła... a jeden z tych kolesi jak to usłyszał to chciał w szpitalu się w powiesić ...

szkoda ludzi ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

uslyszales to na pudelku?

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Ja tez slyszalam od znajomej,ktora pracuje w szpitalu,ze dziewczyna,ktora prowadzila auto zmarla.Wiec to moze nie plotki?Historia tych mlodych ludzi pokazuje jak kruche jest zycie...A mlodych kierowcow wciaz przybywa.I nie wiadomo ilu ich skonczy tak samo-na drzewie.Ale jedno jest pewne-ludzie gineli,gina i beda ginac na drogach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Dziewczyna żyje i ma się dobrze .Niedługo wychodzi do domu .NIKT się nie wieszał. Madziuś Ty się lepiej nie wypowiadaj bo Total brak kultury.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

nie zmarla i ma sie bardzo dobrze! powiedz znajomej ze szpitala zeby moze prace zmienila.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

a czy ma sie dobrze to bym tego taki pewien nie byl ;]. czeka ja jeszcze rozprawa w sadzie i bol do konca zycia (psychiczny). takze nie mowcie ze ma sie dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

fizycznie, tu chyba mowa o jej stanie zdrowia a nie sumieniu i psychice............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

o Jeju... niewielkie fazy będzie miała ta dziewCynka, ale Kochani! te dzieci miały świadomość, że koleżanka nie miała prawa jazdy i na pewno...... !!!!!! .....konsekwencje też były znane (albo uda się dojechać albo nie).


żal niech mają uczestnicy do siebie nawzajem !
wcale mi nie szkoda Mileny! niby skąd miała czerpać wzorce... wtajemniczeni wiedzą o co chodzi
jak to mówią "przyszła Kryska na Matyska "? jakoś tak

''No, widzisz, robaczku! I gdzie twój befsztyczek?
Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek.''



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Czemu wy wywlekacie jakies dziwne sprawy przy okazji. Ludzie... Petliczek Czy Ty wiesz co takim tekstem mozesz zrobic? Pomysl zanim cos napiszesz... Wiesz ze teraz ludzie moga sobie rozne rzeczy pomyslec o jej rodzinie przyjaciolach itp. Wszedzie ploty... Co za ludzie ;|.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

spokojnie,
po lekturze dzisiejszych Kontaktów nie wynika kto te auto prowadził.To dlatego ma być cicho???
To z obawy przed dzielnicowym???

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wypadek niedaleko Mątwicy

Auto prowadzila Natalia, , po drugie nie miala uprawnien do prowadzenia owego auta. Jej stan fizyczny sie polpszył , wychodzi niedlugo do domu. Sprawa nie ucichnie tylko wtedy jesli glos zabiora osoby trzecie.. jesli wszyscy beda milczeli i "szkoda mi jej" , nigdy sie nie naucza ze zycie to nie zabawa!

ile minie miesiac ? dwa? a uslyszymy o kolejnym wypadku, gdzie to wlasnie brawura i chec popisania sie zniszczyla zycie ludziom.. Chyba wielu nie zdaje sobie sprawy jakie konsekfencje mozna poniesc za taki wyskok.. tak tez pewnie nie wiedziala Natalia.. ze zabije kolezanke i okaleczy kolege.. tak wlasnie jest , kiedy sie mysli ze umie sie doskonale wszystko i nic nie stanie na przeszkodzie zeby cos zrobic..


Gwiazdorstwo w Łomży nie poplaca.. bo zazwyczaj konczy sie wlasnie tak jak w tym przypadku, albo tak ze czlowiek zostaje "sam" przez swoja dume..




"Szanujecie swoje zycie!! bo macie je TYLKO JEDNO..!"



[*]

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org