niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
łatwa legalizacja samowoli budowlanej

w lutym 2009r. mówiono o łatwej legalizacji samowoli budowlanej... jeśli ktos się w tym orientuje..może wiecie czy już można składać wnioski o w/w legalizację?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

kto tak mówił? "legalizacja samowoli budowlanej"? za swoje pieniądze będzie trzeba ją rozebrać i sporą karę zapłacić. Bo to chyba prawo budowlane(ustawa) reguluje takie rzeczy mam racje? ostatnio były tam jakieś zmiany ale żeby aż takie?? jak można bez pytania stawiać to po co ustawa....
Pytaj, próbuj, szukaj aż znajdziesz wyjście...

Globetrotter .... raz na piechotę raz autostopem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Legalizacja jest dosc latwa. Wystarczy miec 50.000,00 Pln-ow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Czy ktoś legalizował np: samowolnie wybudowaną przydomową oczyszczalnie ścieków? Jak to wygląda teraz, i od kiedy te 50 000 załatwi sprawę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m³ na dobę nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia w starostwie zamiaru przeprowadzenia takich prac. Szczegółowe wymagania dotyczące potrzebnych dokumentów określa urząd powiatowy zależnie od warunków gruntowych i lokalizacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Do " nie dotyczy" To co mam zrobić jak wybudowałem bez zgłoszenia, i nie zachowałem odległości od studni sąsiada?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Zlikwidować sąsiada.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Najlepiej jakbyś wziął ustawę Prawo budowlane do ręki i sobie przeczytał. Przydomowa oczyszczalnia do 7,5m2 rzeczywiście wymaga jedynie zgłoszenia a nie pozwolenia na budowę (art 29 ust 1 pkt 3 P.BUD.) Wejdź na stronę sejmu tam znajdziesz obowiązującą wersję ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 i zerknij na art 29 i kilka dalej a Ciebie w szczególności powinien zainteresować art 49b tejże ustawy.

Globetrotter .... raz na piechotę raz autostopem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

'Zlikwidować sąsiada.' dobra myśl..ciekawe jak?

'Legalizacja jest dosc latwa. Wystarczy miec 50.000,00 Pln-ow.'
po wejściu tej ustawy w życie napewno sporo mniej.. poczytaj sobie i później się wypowiadaj, nie bez powodu zadaje owe pytanie, na które niestety nie doczekanie by pojawiła sie jakaś sensna odpowiedź..

'Autor: krilan (---.lomza.vectranet.pl)
Data: 29-03-09 00:38

kto tak mówił? "legalizacja samowoli budowlanej"? za swoje pieniądze będzie trzeba ją rozebrać i sporą karę zapłacić. Bo to chyba prawo budowlane(ustawa) reguluje takie rzeczy mam racje? ostatnio były tam jakieś zmiany ale żeby aż takie?? jak można bez pytania stawiać to po co ustawa....
Pytaj, próbuj, szukaj aż znajdziesz wyjście...'
kolejna nie mająca pojęcia osoba, która tylko nabija posty.. najpierw zorientuj się, pomyśl, a później pisz...


ponawiam pytanie.. wie ktos coś kiedy ma wejść w życie ta ustawa, bo podobno została juz zatwierdzona przez sejm tylko należy poczekać na wejście w życie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łatwa legalizacja samowoli budowlanej

Tutaj napewno się nie dowiesz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org