piątek, 07 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
problem 4x4

Czy może ktoś wie jak załączyć napęd przednich kół jeżeli nie posiadam sprzęgiełek? Słyszałem że można ale nie wiem jak.. Jeśli ktoś się na tym zna to proszę o radę (chodzi o opla monterey)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

Może po prostu masz sprzęgiełka automatyczne i nie musisz wysiadac z samochodu i dopinac ich recznie. Przesun wajhe w polozenie 4H i przod bedzie dopiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

właśne tak robie i nic,niewiem co robić!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

chodzi o to że umnie wogóle niema sprzięgiełek a w środku jest wajcha która załącza h2 h4 4L i czy wogóle bez tych sprzięgiełek moge dołączyć przedni napęd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

a skad wiesz, ze nie masz sprzegielek? piszesz, ze przesuwasz wajhe i nic, a co bys chcial? zjedz na jakas sliska nawierzchnie, zapnij przod i sproboj dynamicznie ruszyc, jak tyl zamiele tzn ze cos jest nie tak a jezeli ruszy z miejsca ew. na chwile zamiele 4 kolami to jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

Właśnie tak robiłem i tylko tył się kręcił a sprzęgiełek na 100% nie mam. Są tylko metalowe kapsle przykręcane na 6 śrób.. Szukam mechanika lub kogoś kto się na tym zna i prosze o kontakt 516125215

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

p. Chojnowski na szosie zambrowskiej przy rondzie, facet czesto robi terenowki i ma pojecie o rzeczy. Jak koniecznie chcesz wlaczyc przod bez sprzegielek to nie widze inaczej jak polosie przyspawac do piast:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

może masz poprostu rozwaloną skrzynię redukcyjną, jak chcesz to napisz emil to się spotkamy i zobaczymy, a wogle co to za pojazd, więcej danych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem 4x4

do robrob oczywiście możemy się spotkać,mój nr telef podałem wyżej.A jest to opel monterey,to samo co isuzu troper.Silnik 3.1, turbo diesel z intercoolerem,rok produkcji 1998,to jest taka wersja jeszcze w tej starszej budzie bo w tym roku były produkowane i takie i takie nadwozia a z tego co się dowiedziałem to te napędy załącza się pneumatycznie i chodzi o to że to u mnie nie działa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org