piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

Witam

Przedmiotem fotografii powinny być krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca Łomży i okolic.

Zdjęcia należy nadsyłać do 19.12. 2008 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20.12.2008 r.
Organizatorzy przewidują 1 nagrodę główną – aparat fotograficzny Fuji 1000 fd, oraz nagrody dodatkowe - którymi będą karty pamięci.


. Organizatorem konkursu jest Liga Obrony Kraju Zarząd Rejonowy w Łomży
18-400 Łomża
ul. Zjazd 16
tel. 0 606 741 343
konkurs dofinansowany jest ze środków Prezydenta Miasta Łomża
www.lomza.pl

szczegółowy regulamin znajduje się na stronie
www.paintball-lomza.pun.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

jakie karty? 256 czy 128? Cjaki typ? CF, SD

a swoim zdaniem, nagrodo mogloby byc cos innego. podejrzewam ze 99% wysylajacych juz bedzie mialo aparat, a ci co robio swietne foty nie chca tego smiecia fuji

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

ale kokurs fajny. mam nadzieje ze bendo gdzies pozniej upublicznione te zdjencia. niech ludki je wysylajo z dopiskiem w mailu ze so autorami tych zdjec i zezwalajo na ich poblikacje ;)

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

Przeczytajcie regulamin !!!
Organizator przejmuje prawa autorskie nadeslanych zdjec. Nie wiem czy to zgodne z prawem. Jesli tak to niezly sposob na stworzenie sobie za psie pieniadze pokaznej kolekcji fotograficznej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

karty m2

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

Trafna uwaga marecki
Każde zdjęcie nadesłane przechodzi na własność organizatorów.. to chyba jako łupy. Nic nie piszą na temat jury tylko tyle, że ocenia. A kto to jest? Sekretarka z Panem Wiesiem ( nie obrażając nikogo) ? Jeśli są to osoby znające się na rzeczy to warto je pokazać, choćby napisać z imienia i nazwiska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

heh i na zdjeciu nie moze byc zadnego napisu,znaku(oprocz daty). a wiec zadnych znakow wodnych i podpisow... hahaha a potem zrobia sobie z tymi zdjeciami co tylko zechca (nawet w regulaminie pisze ze moga byc drukowane i upowszechnianie w dowolnej ilosci egzemplarzy...) ... wiec jesli ktos wysle im naprawde dobre zdjecia-dostanie jakis glupi aparat a oni na tym zdjeciu moga zarobic sporo wiecej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

gowno sobie moga-ustawa o prawie autorskim itd..- regulamin nie jest zgodny z polskim ustawodastwem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

ale w regulaminie jest ze wysylajac zdjecia zrzekasz sie praw autorskich wiec nie bylabym tego taka pewna czy rzeczywiscie gowno sobie moga...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

...i jeszcze maly detal:

"18. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu."

Czyli oddajcie nam prawa do swoich zdjec a pozniej bez powodu odwolamy konkurs ;)

Ciekawy patent...

R
-------------------
"Lepsze jest wrogiem dobrego"
"Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

hehehe... no ciekawa jestem kto bedzie te zdjecia ocenial... moze jakis przyszly fotograf,ktory pozniej umiesci cudza prace w swoim portfolio i zatytuje galerie: moje prace... buahahahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

"gowno sobie moga-ustawa o prawie autorskim itd..- regulamin nie jest zgodny z polskim ustawodastwem"

Mogą.


Zanim sie zaczniecie bulwersować przeczytajcie sobie regulamin obojętnie jakiego konkursy fotograficznego, obojętnie polskiego czy zagranicznego, znajdziecie tam dokladnie takie same zapisy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

Witam Nie sądziłem że ten konkurs wywoła takie kontrowersje.
Tworząc regulamin wzorowałem się na innych konkursach fotograficznych i we wszystkich są podobne zapisy co do praw autorskich i napisów na zdjęciach. W niektórych występuje nawet zakaz umieszczania daty.
Karty 2GB i 4 GB (format do ustalenia z nagrodzonymi) prowadzę rozmowy co do miejsc jak najbardziej odpowiednich do prezentowania prac.
Słuszna uwaga co do oświadczenia- powinno być na piśmie oraz zwrot prac w przypadku odwołania konkursu( zostały dodane odpowiednie zapisy do regulaminu)
Tak naprawdę jeśli ktoś uważa ze jego zdjęcia są warte więcej niż nagrody w konkursie oraz chęć pokazania swoich prac niech nie wysyła. Uważam że to oczywiste. Prezentowane prace zawsze będą zawierały imię i nazwisko autora. Myślą przewodnią było iż w konkursie będą brali udział amatorzy.
Jestem świadomy że zawodowi fotograficy raczej nie będą się "rwali" na konkurs.
Po przeczytaniu wstępu na stronie www.kolor-koncept.pl/fotografia.html
te właśnie słowa zainspirowały mnie do zorganizowania konkursu.
Pozdrawiam i życze sukcesów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

Ps Chętnie podejmę rozmowę a ewentualnym sponsorem co do ufundowania np. lustrzanki albo laptopa:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Konkurs fotograficzny "Łomża - miejsca które warto zobaczyc", I m. Fuji 1000fd

Dobry, ciekawy pomysł. Z jednym ,,ale,,. Przy takich nagrodach, powinno być tak.
waruniem udziału w konkursie, jest przesłanie zdjęć wykonanych tylko i wyłacznie telefonem komórkowym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org