piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkolny autobus z niećkowa

Mój kolega uczy się w Niećkowie, codziennie musi dojeżdżać parę naście kilometrów dlatego kupił bilet miesięczny na autobus szkolny właśnie stamtąd. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie ten zakompleksiony kierowca autobusu, który przyjeżdża wcześniej na przystanek i nie czekając na właściwy czas odjazdu, bierze tych co są i w najlepsze jedzie dalej... Tu właśnie proszę o waszą pomoc, co mogę zrobić w tej sprawie? Można pozbierać podpisy ludzi w ten sposób oszukanych( bo to jest oszustwo skoro płacąc za bilet nie otrzymuje się transportu) tylko nie mam pojęcia gdzie to mam zgłosić, dyrektor szkoły nie ma widocznie na to żadnego wpływu ponieważ wielokrotnie był informowany o sytuacji. Żeby to się zdarzyło raz, ale w tamtym tygodniu 3 razy musiał dzwonić po taksówkę ponieważ autobus za wcześnie odjechał..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolny autobus z niećkowa

no i.....?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolny autobus z niećkowa

Powinien poprosić kierowcę taksówki o paragon, fakturę, czy co tam oni mają i zanieść je do PKS - u z żądaniem zwrotu kosztów. W razie czego niech znajdzie świadków na to, że autobus odjeżdża wcześniej, lub poprosi dyrektora szkoły o jakieś pismo, że sprawa jest mu znana i że uczniowie nie mają możliwości powroty do domu przez niekompetencję kierowcy.
I niech pamięta o ksero biletu miesięcznego jako dowodu opłaty za przejazdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolny autobus z niećkowa

Ja proponuje... Jezeli masz kamere, albo dobry telefon z kamera... Przejdz sie wczesniej na ten przystanek i nagraj filmik w ktorym to pokarzesz godzine i autobus:) A juz potem masz dowod ze odjezdza wczesniej i latwiej bedzie ci dogadywac sie z odpowiednimi osobami



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolny autobus z niećkowa

ustawić sobie zegarek według kierowcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolny autobus z niećkowa

Hmm wystarczy trochę wcześniej wyjść z domu?
Ewentualnie zadzwonić do PKS czy co tam u was jeździ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolny autobus z niećkowa

Najpierw niech kolega spróbuje zgłosić sprawę u dyżurnego ruchu, a paragony za taksówkę też niech zbiera. Możliwe jest odzyskanie pieniędzy za kursy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org