piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Twardość wody w Łomży

Witam, może ktoś się orientuje jaka jest twardość wody w Łomży, chodzi mi o ustawienie zmywarki, na jaką twardość wody macie ustawione zmywarki, woda z ujęcia w Podgurzu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

gdzie ; ) ?

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Kup w zooligicznym test na pomiar twardości wody(takie paseczkiktyóre zmieniają kolory po wsadzeniu do wody) i ci wyjdzie jaka jest twardość :D

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Czasem takie paseczki są w sklepach, przy ulotkach Calgonu. Jak sprawdzałem w Łomży zawsze wychodzi twarda woda. Niby mieli odkamieniać w wodociągach, ale w czajniku są płaty z kamienia. Jak kiedyś rozmawiałem z lekarką to powiedział i zgadzam się z nią, że lepiej jak są w czajniku, niż kamień ma odkładać się w nerkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Twardość ogólna wody wynosi ok. 15 stopni wg. skali niemieckiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Ja myślę, że paseczki z ulotek Calgonu zawsze i wszędzie pokażą że woda jest twarda, w końcu gdyby była miękka nikt Calgonu by nie kupił ;).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

15 stopni miary niemieckiej to będzie ok 2,6 mmol/l2, czy dobrze przeliczyłem, jeżeli chodi o lokalizacje to ul.Kołłątaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

dobrze policzyles, odkopuje, bo sam o tym szukalem i ten temat dal mi odpowiedz. Niech sluzy on nowym nabywcom zmywarek:). Te dane pochodza z bloku ŁSM na sniadeckiego :), wiec pewnie cala LSM to samo

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Z twardą wodą można sobie poradzić i jest wiele takich artykułów na ten temat...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Oczywiście że w necie jest tego cała masa tylko co z tego. Ludzie czytają i nic z tego nie wynoszą. Moim zdaniem lepiej podpytać kogoś zaznajomionego z tematem a nie zajmować się takimi rzeczami na własną rękę. Tutaj możecie np. porozmawiać z ekspertem bezpośrednio na czacie http://www.filtry-do-wody.info/kontakt/. Uzdatnianie wody to wymaga doświadczenia i wiedzy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Dziękuję Mariusz za kontakt do Pana Pisarskiego. Od dłuższego czasu borykam się z problemem twardej wody. W naszym mieście to prawdziwa bolączka. Moje naczynia po myciu wyglądają czasami gorzej niż przed myciem. Woda po wyschnięciu zostawia takie osady na szklankach, że doprowadza mnie to do szału. Niestety nie mam zmywarki gdzie dosypuje się zmiękczacz wody. Wszystko robię ręcznie. Problem twardej wody to nie tylko wyschnięte kropelki na kieliszkach. Dotyczą mnie wszystkie kwestie opisane tutaj http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/ - warto dodać, że korzystam z wody wodociągowej w Łomży i mieszkam w domku. Mam nadzieję, że można zainstalować jakiś system w piwnicy, który będzie uzdatniał wodę na cały dom. Marzy mi się miękka woda w łazienkach. Może wreszcie koszmar osadów na bateriach zniknie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Ja sobie radzę z twardą wodą przy pomocy podobnego https://strefafiltrow.pl/ oprzyrządowania filtrującego. Filtry bardzo dobrze odseparowują metale ciężkie, chlor czy inne zanieczyszczenia, a ja zawsze do picia mam dobrą wodę, której smak lubię. Jedynie do gotowania używam wody bezpośrednio z kranu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

A ja łapię deszczówkę w beczki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Uważam bardzo podobnie, dobre zmiękczacze wody powinny załatwić ten problem. Woda jest niestety bardzo twarda i widać to po czajniku elektrycznym w którym po kilku gotowaniach pojawia się już kamień na spodzie. Nie jest zbyt zdrowe picie takiej wody niestety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

No na twardą wodę w domu nie ma rady, ogólnie początkowo też powodem była troska o różne sprzęty, ale też i czajniki szybko kamieniały, po montażu zmiękczacza jest ok. Dużo mniej roboty ze sprzątaniem szczególnie w łazience, teraz mycie zlewu czy wanny jest dużo łatwiejsze. Ja brałem system od https://www.oriontecdladomu.pl/ byle wziąć coś w miarę markowego, to nie są skomplikowane urządzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Twardość wody w Łomży

Marvec przeczytaj post wyzej bo to też dotyczy ciebie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org