czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Laptop z USA

Jestem zainteresowany kupieniem laptopa w USA i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z użytkowaniem go w Polsce. Czy muszę kupić nowy zasilacz czy tylko jakąś przelotkę(jeśli tak to gdzie ją mogę kupić)?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Pamiętaj, że nie będziesz miał gwarancji chyba że to Dell i tu wystarczy przejściówka .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Nie potrzeba żadnej przejściówki. W nowych laptopach są takie zasilacze, które same "rozpoznają" czy są zasilane z 110 V czy z 230.
Jeśli chodzi o gwarancję to Toshibę można oddać do serwisu w Polsce. Naprawiają sprzęt dla rezydentów. Ale nikt nie sprawdza czy jesteś rezydentem czy nie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

ja mam toschibe z usa za 2/3 ceny co musiałbym tutaj zapłacic:) polecam jesli komus nie przeszkadza windows po angielsku. jedyna rzecz jaka kupilem to kabel od zasilacza do kontaktu za 7zeta:)

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Jeżeli kupujemy z USA sprzęt nazucają na to cło ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Przejściówka potrzebna ale oczywiście ta do gniazdka bo u nas inne wejście. Co do cła to jeżeli sprawdzą zawartość przesyłki to zapłacisz , jeżeli przewozisz to najlepiej bez opakowania i "bez cła" Wysyłka najlepiej morska , bo prawdopodobieństwo sprawdzenia zawartości dużo mniejsze niż przy przesyłce lotniczej . Oczywiście jeżeli deklarowana wartość przesyłki będzie duża to licz się, że zajrzą .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

zasilacz jest ten sam i tu i tam. moj mąż poprostu zmienil wtyczke na polska. gwarancje mozna kupic dodatkowo nakraje europejskie. toshiby nie polecam, bo w nich sa problemy ze sterownikami. mialam do czynienie z kilkoma toshibami i zawsze byl problem ze sterami przy zmianie systemu na jezyk polski. z innymi markami nie mialam nigdy tego typu trudnosci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Każdy w USA mówi, że jest gwarancja na całą Europę, a w Polsce nie honorują tego. Może DELL ale też nie jestem pewien. Więc trzeba brać to ryzyko pod uwagę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Biernaczetto: z cłem jest tak: jeżeli idzie na późniejszą sprzedaż i będą Ci w stanie to udowodnić to cło zapłacisz jeżeli się uprą. Ogólnie możesz spokojnie przewieźć 2 lapki bez kłopotów - służbowy i własny. Nie można przy tym brać oryginalnych pudełek bo to zwiększa prawdopodobieństwo kłopotów z celnikiem.

Odnośnie kabli to wystarczy kupić przejściówkę bądź kabel i po kłopocie.
Odnośnie gwarancji to powiem że można dopłacić często pewną kwotę i poniekąd się dostaje gwarancję międzynarodową - jak to się sprawdza to nie wiem.
Odnośnie ceny. kupiłem 2 lapki HP. widziałem je w sklepie Vobisa. kosztowały one 4200 i 4400zł. Co daje łącznie prawie 9tys zł. Tam zapłaciłem za nie 699$ i 799$. czyli ok 300tys. bilet do USA(Los Angeles) kosztował ok 3500. suma sumarum taniej kupić bilet lotniczy, wynająć samochód i pojechać do sklepu po lapki niż kupować w polskim sklepie. Żałosne ale prawdziwe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

poprawka: za lapki 3tys zł :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Ja niedawno wróciłem z USA. Kupiłem tam laptopa Gateway. Wziełem go do samolotu jako bagaż podręczny, nie było żadnych przeszkód. Musiałem go tylko przy sprawdzaniu wyjąć :) Dokupiłem tylko wtyczkę do naszego kontaktu, czy jak to tam sie nazywa xD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

peeter09 jak przeczytasz regulamin to wiedz ze inaczej lapków nie można przewozić jak w bagażu podręcznym. miła inormacja to taka że laptop (w torbie od niego) nie jest traktowany jako bagaż i można go wnieść jako dodatkowa torba bez opłat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Dell honoruje gwarancję z USA. Sprawdzone,gdyż serwisowane w Polsce w ramach gwarancji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Z HP tez nie powinno byc problemu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

A gdzie w Łomży można kupić tą przejściówkę z amerykańskiego gniazdka na polskie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

w elektrycznym takie przejściówki są, wystarczy poprosić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

a w polmarze moga one byc?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Gwarancja Toshiby też z tego co mi wiadomo jest honorowana w Polsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

po co kupowac przejsciowke? tnie sie kabel z amerykanska wtyczka i na jej miejsce lutuje sie polska i po prolemie. dziala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

a ja mam pytanko czy przy odprawie mam miec tez zasilacz do laptopa czy moge sobie go schpwac do walizki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

nikt na to nie patrzy czy Ty masz zasilacz czy nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

basket23: Przejściówkę się kupuje po te, żeby właśnie nie lutować.
No to w polmarze one są?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Kupiłem Lapka HP w USA. Ostatnio poszła mi płyta główna. Zadzwoniłem do serwisu HP Polska. Zarządali potwierdzenia zakupu w Stanach, naszczęście miałem. Servis Door to Door. Kompa miałem po 4 dniach od wysłania go do servisu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

tomekk idź sam i się dowiedz. myślisz że każdy zna asortyment polmaru?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

mysle, ze nie byloby sensu zachrzaniac przez cale miasto, jesli tej przelaczki by tam nie bylo ;]
a na tym forum wszyscy wiedza wszystko ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

sklepów elektrycznych jest co najmniej kilka. nie musisz iść do tego konkretnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

a jesli nawet nie chce sie wychodzić to masz na allegro np.:
http://allegro.pl/item423148491_przejsciowka_110v_220v_usa_polska_wyprzedaz.html
http://allegro.pl/item418755548_adapter_sieciowy_caly_swiat_110_230v_travel_star.html
lub kabel:
http://allegro.pl/item416438480_kabel_zasilajacy_do_notebooka_compaq_hp_1_8_m.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Mozecie polecic jakies dobre lapki ktore warto kupic w stanach??? W granicach 500$ do 800$

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

cala seria HP Pavillion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

przejściówki są w elektrycznym na Długiej...
a co do laptopów to Toshiby są ponoć dobre i nie ma problemów z serwisem w Polsce...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

sprzedam laptopa HP, 17 cali, kamera, 250 gb, 4 ram. Nowy przywieziony z USA. Cena: 2800 zl.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Moge kupic laptopa w USA. Wracam do Łomży 29 sierpnia. Cena do uzgodnienia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

Ja również polecam Pavi(u)lony ale tylko z serii Entertainment

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop z USA

klima jak chcesz coś sprzedać to zapraszam na allegro, lub zamieść ogłoszenie na 4lomza.tutaj nie handlujemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org